Gwardia pokonana. Cenne zwycięstwo Jaroty w Koszalinie

Gwardia pokonana. Cenne zwycięstwo Jaroty w Koszalinie - Zdjęcie główne

Zawodnicy Jaroty Jarocin w sobotę, 4 maja pokonali w Koszalinie Gwardię 2:0 w meczu 27. kolejki III ligi grupy II.

Już w 6. minucie gospodarze sprawdzili czujność bramkarza Jaroty. Próba przelobowania okazała się jednak nieskuteczna. W 18. minucie Jarociniacy odpowiedzieli akcją skrzydłem Patryka Kieliby. Po zamieszaniu w szesnastce i złym wyjściu z bramki golkipera Gwardii, piłkę do siatki skierował Mikołaj Łopatka. Jarociniacy kilka chwil później mieli kolejną dobrą okazję na zdobycie bramki, ale zmarnowali sytuację sam na sam. Strzałem z dystansu bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć także Adam Męcfel. Skutecznie obronił golkiper Gwardii. Gospodarze po pół godzinie gry mogli doprowadzić do wyrównania. Jednak strzał po rzucie wolnym pośrednim trafił w Jędrzeja Ludwiczaka.

W drugiej połowie Jarota często kontratakowała po złych zagraniach gospodarzy. Sama Gwardia nie była w stanie zagrozić bramce JKS-u. Najlepszą sytuację mieli w 55. minucie, gdy sam na sam z bramkarzem Jaroty stanął jeden z zawodników gospodarzy, ale uderzył niecelnie. W 62. minucie ponownie najlepiej pod bramką Gwardii zachował się Mikołaj Łopatka, który dobił odbity przez bramkarza strzał z dystansu Mateusza Dunaja i podwyższył prowadzenie Jaroty. Wynik się już nie zmienił w ciągu ostatnich 30 minut. Jarota po wygranej 2:0 wraca z Koszalina z kompletem punktów.

W sobotę, 11 maja Jarota podejmie w Jarocinie Bałtyk Gdynia. Początek meczu o 17.00.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik - Daniel Tomaszewski, Igor Skowron, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski - Patryk Kieliba, Szymon Komendziński, Dawid Idzikowski (72' Krzysztof Matuszak), Mateusz Dunaj (84' Alan Janowski), Adam Męcfel (82' Miłosz Kowalski) - Mikołaj Łopatka (78' Patryk Adamski)