ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 Intermarche 09-16.12.19
R E K L A M A

Grupa rowerowa wyruszyła dzisiaj rano na trasę do Częstochowy [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 4 miesiące temu    11.08.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 4 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. Lidia Sokowicz

Grupa 104 rowerzystów zorganizowana przez parafię Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie wyruszyła o godz. 7.00 na pielgrzymi szlak. Na Jasną Górę dotrą we wtorek późnym popołudniem. 

 

R E K L A M ALombard sródtekstowy 06-14.12.2019

 

Większość pątników na dwóch kółkach rozpoczęła swoje pielgrzymowanie od wspólnej modlitwy w kościele parafialnym na Ługach. Przewodnik całej grupy - ksiądz kanonik Andrzej Piłat, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej oraz franciszkanin - ojciec Bartłomiej Skibiński, na co dzień wikariusz parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie udzielili wszystkim błogosławieństwa na drogę. Do grupy dołączy jeszcze ksiądz Tomasz Kubiak, proboszcz z Magnuszewic wraz ze swoimi parafianami. Większość uczestników to już weterani. 1/3 grupy stanowią osoby, które jadą pierwszy raz. Oprócz mieszkańców Jarocina i okolic są również przedstawiciele Krotoszyna (21 osób), Zaniemyśla, a nawet Kamienia Pomorskiego.

 

 

O godz. 12.30 pielgrzymi będą uczestniczyć we wspólnej mszy św. w Kaliszu. Potem wyruszą w dalszą trasę. Do pokonania w jedną stronę mają 220 km. Część z grupy pojedzie rowerami w obie strony i do Jarocina wrócą dopiero 15 sierpnia wieczorem. Pielgrzymka rowerzystów stanowi jedną z grup promienistych z diecezji. Wszyscy razem wejdą na Jasną Górę we wtorek 13 sierpnia późnym popołudniem. Na miejscu powita ich biskup kaliski.

 

 

 

Tymczasem biało-zieloni są w drodze od sześciu dni. Mają czas na Eucharystię, wspólną modlitwę, ale i na zabawę na postojach. 

 

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mirek
  4 miesiące temu ocena: 88%  5
  Słynna Gosia z Jarocina to teraz kogo znowusz z kasy wydoi co wycieczka to inny facet męża wykonczyla to znalazła następnego dobra jest
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kibic
  4 miesiące temu ocena: 100%  4
  Muszą ostro pedałować
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ cyklista
  4 miesiące temu ocena: 100%  3
  A biskub jak pielgrzymuje?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  4 miesiące temu ocena: 100%  2
  Pomocniczy podobno na rowerze
  ~ Pielgrzym
  4 miesiące temu ocena: 100%  1
  "jest zakątek na tej ziemi, gdzie powracać każdy chce..."
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A