R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Gorąco na zebraniu w Golinie. "My nie chcemy kolejnego smrodu"

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    23.08.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 76 ocen 19 / 74%
A A A
 fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Gmina Jarocin. Golina. Sołectwo Golina i Stefanów. Zebranie w Golinie. Strefa inwestycyjna w Golinie

 

Dzisiaj o godzinie 19.00 w sali wiejskiej rozpocznie się zebranie wiejskie dla mieszkańców sołectwa Golina i Stefanów.

 

Sołtys wsi apeluje do lokalnej społeczności o liczne przybycie. To pierwsze zebranie od czasu informacji o tym, że w Stefie Inwestycyjnej w Golinie planowane jest powstanie ubojni drobiu [ZOBACZ TUTAJ].

 

- Chcemy głównie rozmawiać o funduszu sołeckim, myślę jednak, że temat tej inwestycji może być również wywołany, bo ludzi się tym interesują - tłumaczy sołtys Ryszard Żyto.

 

Ostatecznie temat ubojni znalazł się w programie. Ze strony magistratu na zebraniu pojawić się ma Sebastian Walczak, od niedawna Dyrektor Wydziału Rozwoju Urzędu Miejskiego w Jarocinie.

 

Będziemy na zebraniu z naszą portalową kamerą.

 

Program

1. Otwarcie i powitanie zaproszonych gości.
2. Przedstawienie programu zebrania.
3. Sprawy bieżące ważne dla mieszkańców sołectwa(m.in. sprawa ubojni drobiu).
4. Propozycje zmian w Funduszu Sołeckim na 2017 rok. Podjęcie uchwał.
5. Wolne głosy i wnioski.

[AKTUALIZACJA 19:06]

 

Na zebraniu jest ponad 80 osób. Jest zapowiadany gość z urzędu miejskiego, a także radni - powiatowy Karol Matuszak i miejski - Marcin Półrolniczak.

 

Spotkanie prowadzi sołtys Ryszard Żyto. Goście dostają oklaski na dzień dobry.

[20:01]

 

Radny powiatowy Karol Matuszak przedstawił mieszkańcom okoliczności związane z oczekiwaną budową ul. Zakrzewskiej w Golinie.

 

- Ma to być inwestycja nr 1 w przyszłym roku w powiecie. Przygotowywane są inwestycje ze schetynówek – tłumaczy radny i dodaje, że już tam zostało wykonane odwodnienie.

 

Sprawa dotycząca budowy ul. Wojska Polskiego. Przedstawiciel urzędu tłumaczy, że przetarg nie doszedł do skutku, bo najniższa zaproponowana kwota przekraczała pieniądze zabezpieczone przez gminę. - Myślę, że jeśli wszystko będzie pozytywnie, będziemy mogli w przyszłym roku przystąpić do tego działania – zapewnia dyrektor Walczak.

 

Fundusz Sołecki. - W ubiegłym roku fundusz był bogaty, w tym roku już taki nie będzie poinformował radnych sołtys. W tym roku Golina i Stefanów ma dostać nieco ponad 35 tys. zł. 10 tys. sołtys proponuje pozostawić na „organizację imprez”.

 

Sołtys zaproponował, by porozmawiać o decyzji środowiskowej dotyczącej budowy ubojni drobiu w Golinie. - Dostałem informację o wpłynięciu wniosku, chciałem się zapoznać z dokumentami, ale przyznaję, że nie jestem specjalistą - tłumaczy sołtys. - Otrzymałem informację od pani z urzędu, że mieszkańcy nie mają na to wpływu, bo wszystko jest w rękach burmistrza.

 

- Pfff – słychać z sali. - Niech burmistrz postawi sobie ubojnię w Kadziaku.

 

Sołtys tłumaczy, że po wydaniu decyzji środowiskowej, rozmawiał z burmistrzem o terminie spotkania z przyszłym inwestorem, który miał w lipcu przekazać informacje mieszkańcom na temat planowanej ubojni. Do głosu wywołano dyrektora obecnego na spotkaniu.

 

- Burmistrz jest na urlopie – tłumaczy nieobecność szefa urzędnik.

- To my zrobimy drugie zebranie w tej sprawie – proponuje ktoś z sali.

 

Walczak tłumaczy okoliczności związane z ogłoszonym przez gminę przetargiem na sprzedaż strefy, gdzie ma powstać ubojnia. - O dalszych rzeczach będziemy mogli ewentualnie po przetargu, bo nie mamy 100-procentowej pewności, kto będzie w nim uczestniczył – tłumaczy dyrektor.

 

Sołtys pyta, czy mieszkańcy „nie mają nic w tej sprawie do powiedzenia”.

 

- Firma będzie musiała uzyskać pozwolenie na budowę, także przed nimi też kawał drogi – tłumaczy Walczak. - Urząd niestety, „stety” działa na podstawie przepisów prawa. Ustawa narzuca konkretne rygory.

 

- Gdzie są rygory u Bernackiego? Będzie to samo, jeszcze gorzej – mówi jedna z mieszkanek.

 

Dyrektor tłumaczy, że „dzisiaj są inne normy i wymogi”. - Jest to oddalone od wsi i zabudowań mieszkalnych – mówi.

 

- Ale my się nie zgadzamy – słychać z sali.

Przedstawiciel urzędu mówi o tym, że gmina chce wybudować dodatkową drogę do terenów inwestycyjnych, która odciążyłaby te istniejące już na terenie Goliny.

- Czy my jako mieszkańcy wsi możemy jakoś zaopiniować tę inwestycję – pyta sołtys. Padła propozycja uchwały.

 

- Będziemy blokować drogę. Jaworowicz sprowadzimy – odgraża się jedna z mieszkanek.

- To starostwo będzie wydawało pozwolenie na budowę – tłumaczy urzędnik.

- Ale wydaliście już warunki – odpowiada mu radny Półrolniczak.

Na sali harmider.

 

- Cała ta inwestycja nie miałaby racji bytu, gdyby nie było planu przewidzianego pod taką zabudowę – tłumaczy Walczak. - To nie jest wyszukanie w polu działki, tylko teren przeznaczony na określone cele. My się kierujemy przepisami prawa. Wydanie decyzji środowiskowej przez burmistrza nie zależy od jego dobrej woli. Burmistrz nie posiada władzy absolutnej.

 

- Burmistrz wie, co na tej działce ma powstać i nie musi jej sprzedawać – twierdzi radny Półrolniczak.

 

- Czemu burmistrz nie przyjechał na to zebranie? Co nas to obchodzi, że jest na urlopie – pyta jedna z poirytowanych mieszkanek. Walczak tłumaczy, że szef gminy miał wcześniej „zaplanowany urlop”.

 

Radny PSL-u pyta, czy jest możliwość nie sprzedawania działki pod ubojnię. Dostaje oklaski.

 

- Przetarg odbędzie się 27 września – odpowiada Walczak. - My nie możemy teraz nagle z tego przetargu się wycofać.

 

- My nie chcemy smrodu. Niech sobie to burmistrz bierze – mówi jedna z mieszkanek.

- Dlaczego nie bierzecie innej firmy? Dlaczego z każdej strony chcecie nas obładować smrodem – uzasadnia z poirytowaniem kolejny mieszkaniec.

 

Radny Marcin Półrolniczak tłumaczy, że na sesji nie było informacji o planowanej inwestycji.

 

- Jest tu na sali pan, który sprzedał cały dorobek swojego życia, musiał sprzedać, bo nie wytrzymał ze smrodu i przeprowadzić się do syna. Tak wygląda sytuacja – mówi jeden z uczestników zebrania.

 

- Proszę zrozumieć jedną rzecz, zabieganie o inwestora trwa od wielu lat i inni inwestorzy się nie pojawiali – wyjaśnia dyrektor Walczak. - Ewentualny nowy zakład na pewno nie bezie znacząco wpływał na zapachy. Ja państwa rozumiem, ale ja jestem tutaj tylko urzędnikiem i z ramienia urzędu się wypowiadam na tematy, na które mogę.

 

Mieszkańcy domagają się od przedstawiciela urzędu, żeby „ich poparł”. - Bo burmistrz nas nie poparł – uzasadnia jedna z mieszkanek. - Jak powstanie ubojnia, to niech Pawlicki wykupi wszystkie domy na Dworcowej – mówi.

 

Jeden z mężczyzn przypomina, „jak Golina szła z flagami w obronie szkoły” i dostaje oklaski. (chodzi o słynną obronę miejscowej szkoły w końcu ubiegłego stulecia)

 

Znów pojawia się głos niezadowolenia. - Na pole Pana Pawlickiego, na drogi, na wszystko się znajdzie, a na Wojska Polskiego pieniędzy nie ma – krytykuje jedna z mieszkanek.

 

Mieszkańcy nie wierzą w zapewnienia o tym, że nowy zakład nie będzie emitował zapachów i będzie spełniał wymogi. - My wiemy, czemu burmistrz nas unika. Zrobimy pospolite ruszenie, przyjdziemy na sesję rady – zapowiada jeden z mieszkańców.

 

Radny Karol Matuszak twierdzi, że w sprawie ubojni „jest stanowisko zarządu powiatu”. - Myśmy jako powiat wymagali operatu ochrony środowiska, ale dokładnie nie wiem, nie chce wprowadzać w błąd, bo jest prasa – tłumaczy radny powiatowy.

 

Radny Marcin Półrolniczak pyta przedstawiciela urzędu, kiedy mieszkańcy mogą dostać szczegółowe informacje na temat planowanej ubojni. - Niestety nie dysponuję kalendarzem pana burmistrza – odpowiada Walczak.

 

 

Sołtys przy aprobacie sali zaproponował uchwałę dotyczącą sprzeciwu mieszkańców wobec planowanej w strefie inwestycji. Ma też odbyć się kolejne zebranie w tej sprawie. - W tej chwili raczej nic więcej nie możemy zrobić – rozkłada ręce sołtys.

 

- Burmistrz ma być i spojrzeć nam tutaj w oczy – domaga się mieszkanka.

 

Były sołtys Goliny Karol Sobczakak proponuje, by podjąć prawdziwe, radykalne działania, a nie uchwały. - Tylko rozgłos nie służy złemu biznesowi – mówi. - Uważam, że w tej chwili zebranie trzeba zrobić z konkretnymi osobami. We wrześniu? Burmistrz we wrześniu wyjeżdża w góry.

 

Były szef wsi, proponuje obecnemu, by poszedł do urzędu miejskiego w tej sprawie nawet bez umawiania. - Jeśli będzie zgoda, jeśli będziemy mieli plan, to nikt tutaj nic nie wybuduje w Golinie. Pamiętacie jak walczyliśmy o gimnazjum – mówi Banaszak.

 

Padła propozycja kolejnego zebrania w połowie września. - Jeśli burmistrz tutaj nie przyjedzie, to my przyjdziemy na sesję – proponuje rany Półrlolniczak.

 

Zebranie podjęło uchwałę o sprzeciwie wobec planowanej inwestycji w strefie. Wszyscy obecni na mieszkańcy byli za przyjęciem uchwały.

 

Zebranie przechodzi do tematu funduszu sołeckiego.

{Wkrótce pokażemy skrót wideo z dyskusji}

 

R E K L A M A

Powiązane

+ 14 głosów: 19 (74%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (80)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gość
ponad rok temu ocena: 100%  80
Dlaczego śmierdzi wjeżdżając do Goliny od strony Jarocina?!!!! Czyżby od N*bzdyk.... Smród nie do wytrzymania!!! Porażka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xx
ponad rok temu ocena: 50%  79
Zgadza się, śmierdzi na wjeździe
~ Maciek
ponad rok temu ocena: 94%  78
Komuniści z pslem sprzedali golinę pod śmierdzący zakład biernackiemu i w tych okolicach nigdy nie będzie zakładu ani firmy która będzie produkować coś z nowoczesnych technologii . Pozdrawiam samodzielnie myślących
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Owies
ponad rok temu ocena: 73%  77
Ubojnia powstanie a arbuzy z PSL Golińskiego niech się pakują
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ onomon
ponad rok temu ocena: 100%  76
Wcale się tym ludziom nie dziwie, że nie chcą kolejnego tego typu zakładu. Przejeżdzałem tam w jeden upalny dzień to myślałem, że zwymiotuje, taki smród. Idzie się do tego w jakimś stopniu przyzwyczaić, ale ja bym nie mógł tam mieszkać, gnój , gnojówę mogę wąchać ale tego smrodu nie znoszę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ kat
ponad rok temu ocena: 64%  75
Jak w rękach starosty tego starosty to szczęście ubojni nie będzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkam tu
ponad rok temu ocena: 64%  74
my mieszkancy nie chcemy ubojni jedna mamy,kolejny smrod zniszczy calkowicie nasza wies
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marcin półrolniczak
ponad rok temu ocena: 22%  73
cd 3/3 W wypadku otrzymania wniosku o pozwolenie na budowę Starosta Jarociński zobowiązany będzie do zamieszczeniu informacji o jego złożeniu w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Jarocinie na stronie www.powiat-jarocinski.pl.... Wyłącznie z informacji w BIP, zgodnie z prawem, organizacje społeczne i stowarzyszenia mogą posiąść informacje dotyczące planowanej inwestycji i spróbować podjąć działania, tak by stać się stroną postępowania administracyjnego w procesie decyzyjnym, co umożliwiają zapisy art. 28 i 29 Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Jeśli złożony wniosek i dokumentacja będą zgodne z przepisami Prawa budowlanego oraz jeżeli do wniosku dołączone zostanie przez inwestora oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, to Starosta nie może wówczas odmówić inwestorowi wydania pozwolenia na budowę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marcin półrolniczak
ponad rok temu ocena: 20%  72
Dnia 28 kwietnia 2017r. Burmistrz Jarocina zwrócił się do Starosty Jarocińskiego o wydanie wymaganej prawem opinii, co do konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanej inwestycji. W odpowiedzi, biorąc pod uwagę planowane usytuowanie ubojni oraz możliwość wystąpienia konfliktów społecznych, Starosta w dniu 11 maja 2017r. wyraził opinię o potrzebie przeprowadzenia oceny wpływu i oddziaływania ubojni na lokalne środowisko. Opinia Starosty, w świetle przepisów prawa, nie jest dla Burmistrza wiążąca i nie została przez niego uwzględniona. Burmistrz Pawlicki - opierając się na opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarocinie - stwierdził, iż nie ma potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania planowanej ubojni na środowisko w Golinie. Decyzja Burmistrza umożliwia inwestorowi wystąpienie do Starosty o wydanie pozwolenia na budowę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Golina
ponad rok temu ocena: 55%  71
czyli wszystko w rękach starosty? on zdecyduję czy będzie ubojnia.
~ marcin półrolniczak
ponad rok temu ocena: 22%  70
W Golinie przewiduje się budowę „Ubojni drobiu wraz z infrastrukturą”. Inwestorem przedsięwzięcia ma być spółka Polżywność Sp. z o.o. w Warszawie. Teren planowanej inwestycji objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego wsi Golina i został zatwierdzony uchwałą nr XXI/315/2004 Rady Miejskiej w Jarocinie z dnia 17 września 2004r. Zakład zajmował się będzie ubojem, obróbką, pakowaniem i dostarczaniem na rynek mięsa brojlerów kurzych w postaci całych tusz, oraz elementów tusz, podrobów, elementów mrożonych, marynowania elementów tusz drobiowych oraz produktów ubocznych do spożycia przez ludzi i dokonywać uboju 13 500 sztuk na godzinę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przyzwoici I tak glosuja na rozwoj
ponad rok temu ocena: 47%  69
Na te zebrania przychodza najwieksze krzykacze I oszolomy oraz rodzinki pslowcow....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Goliniak
ponad rok temu ocena: 72%  68
Jako mieszkaniec Goliny nie chcę kolejnego zakładu z nieprzyjemnymi zapachami, wyjdziesz na dwór i już czujesz, w ogrodzie nie posiedzisz, rowerem nie pojedziesz , ostatnio zapachy są codziennie. Jeśli będzie petycja przeciwko kolejnej ubojni to podpisuje , jak pewnie co najmniej 90 % mieszkańców.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
ponad rok temu ocena: 57%  67
PSL sieje ferment a marionetka Żyto bije brawo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grom
ponad rok temu ocena: 62%  66
Pórol to sobie może , ale sprzedawać śrubki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gi
ponad rok temu ocena: 71%  65
~~Goliniacy mieszkańcy Goliny nie dbają o środowisko; płynie gnojowica, nie ma odpowiednich wentylacji w chlewniach i oborach, zasmradzają okolice; w piecach pala folią i opakowaniami po napojach, nad Goliną unosi się nie tylko smród z ubojni Biernackiego ale i ze spalanych śmieci, odpadów i ogumienia; najwyższy czas się opamiętać, wymagać od innych i spojrzeć na siebie, Nie pozwólmy na budowę następnej ubojni...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciastka pachnące
ponad rok temu ocena: 52%  64
PSL i SLD tworząc STREFĘ określili zasady i przeznaczenie i wszystko na ten temat a ci co tak krzyczą może niech tam pieką ciastka i placek drożdżowy to będzie ładnie pachnieć nie tak jak we wsi z każdej strony OTWARTE śmierdzące GNOJOWNIKI i płynąca gnojowica, które miast zanikać ROSNĄ W SIŁĘ i WIELKOŚĆ. Sąsiedzi niektórzy nawet do kościoła jeżdżą do Jarocina bo w centrum koło kościoła taki smród CHLEWNI, OBÓR i GNOJOWICY
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RŹ
ponad rok temu ocena: 62%  63
Matuszak juź wie źe nie jesteśmy strona a 5 procemt na zebraniu to zły znak zainteresowania sprawami sołectwa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bez ubojni
ponad rok temu ocena: 50%  62
bo robione wszystko żeby mieszkańcy nie przyszli, że zebranie jest na inny temat, że głosowania nie będzie Druga część jest zawiedziona włodarzami goliny i myśli, że nic nie da się zrobić. A niektórzy są tacy nie chcę ubojni ale niech inni walczą
~ do ferdka
ponad rok temu ocena: 91%  61
Golina 2014 rok zdecydowanie wygrywa Pawlicki : http://samorzad2014.pkw.gov.pl...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jatonieja
ponad rok temu ocena: 58%  60
Widzę, że w Jarocinie kochacie prace niskopłatne i niezaawansowane technologicznie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ferdek
ponad rok temu ocena: 56%  59
Jakiś kretyn pisze, że Pawlicki wygrał w Golinie ostatnie wybory ! To nieprawda ! W Golinie Pawlicki miał jeden z gorszych wyników w ostatnich wyborach !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dobrze im
ponad rok temu ocena: 67%  58
Niestety wygrał:( Dlatego ludzie mają za swoje i nie ma co ich żałować.Są naiwni od kilkunastu lat i tyle:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dobrze im
ponad rok temu ocena: 62%  57
Golina w ostatnich wyborach wybrała Pawlickiego, to teraz im bardzo dobrze. Niech śmierdzi, niech tiry rozjeżdżają lokalne drogi i emitują spaliny..niech trują dzieci i stanowią zagrożenie. Trzeba myśleć....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dasdas
ponad rok temu ocena: 62%  56
w Golinie w wyborach przegrał !!!!!!!!!!!
~ Ooo
ponad rok temu ocena: 84%  55
Opalony prowadzi Was jak byki na rzeż. Sprzedaje Wam wyborczy kit ,a zostaje z tego tylko smróhttp://www.jarocinska.pl/artykuly/tajemniczy-inwestor-pawlickiego-wideo-aktualizacja,281.htmd!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PZ
ponad rok temu ocena: 83%  54
Ooo źle wkleił link: http://www.jarocinska.pl/artyk...
~ KeBe
ponad rok temu ocena: 79%  53
Na ulicę Wojska Polskiego kasy nie ma, ale z naszych pieniędzy chce drogę inwestorowi budować?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ misza
ponad rok temu ocena: 80%  52
Pawlicki na urlopie olał temat wysłał urzędnika...Kaźmierczak rewitalizuje, szuka grobów i wskrzesza Niemena ale czym zajmuje się Gibasiewicz? On w ogóle pracuje? Czy tylko bierze wypłatę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
ponad rok temu ocena: 92%  51
To jest ten rozwój i wszystko za free. Opamiętajcie sie w końcu ludzie i nie glosujcie na tego gościa
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 64%  50
sołtys oszukał mieszkańców, pytany o tą ubojnię zawsze mówił nic się nie da zrobić tak mówi burmistrz. Wystarczyło jakby wykonał kilka telefonów choćby do organizacji związanych z ochroną środowiska, choćby na bieżąco informował mieszkańców na stronie internetowej czy na FB Goliny. Na zebraniu dzięki radnemu Matuszakowi dowiedzieliśmy się, że jesteśmy stroną w tej sprawie i możemy walczyć. On nawet tyle się nie dowiedział. Przyłożył rękę do tej ubojni,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaineresowany
ponad rok temu ocena: 50%  49
O skoro byles na zebraniu to widziales kto wysunal propizycje podjecia uchwaly zebrania w sprawie sprzeciwu ubojni....soltys....i nadal uwazasz ze nic nie robi.To co ma isc i zatarasowac droge przed budowa.To jest czlowiek co jest rozwazny i odpoqiwdzialny.A jeszcze jedno w golinie jest prawie 2000ludzi a ilu bylo na zebraniu,a widziales material w tv,ilu jest nawet za ta ubojnia i co tu mowic.Matuszak nic tez nie wie tylko gada pod publike.Zawsze tak robil od lat nawet jak byl soltysem.Wie ze ludziom trzeba mowic to co chca,nie wazne czy to zgodne z prawda.
~ mieszaniec Golina
ponad rok temu ocena: 47%  48
Dziwne..dziwne dziwne.....o czym mial informować jak nawet urzędnik na zebraniu niewiele wie...nikt poza burmistrzem nie wie a on nie przyszedl na zebranie. To on pierwszy na fb opublikowal te ,,Smierdzące nowiny" bo skad byście wszyscy wiedzieli o ty...na pewno nie od Burmistrza i Urzędu.,,,,,,kto zaczał o tym glosno mowic no kto???Sołtys...
~ obecny na zebraniu
ponad rok temu ocena: 67%  47
Nie chodzi o to żeby w swoim środowisku sie kłócić, tylko szukajmy rozwiązania wspólnie.
~ obecny na zebraniu
ponad rok temu ocena: 49%  46
Jak na mieszkańca jesteś dobrze zorientowany. Tyle, że też byłem na zebraniu i Pan Matuszak nigdzie nie powiedział, że mieszkańcy są stroną w tej sprawie, tylko, że przy wydawaniu ostatecznej decyzji środowiskowej i pozwolenia na budowę powinien być brany głos mieszkańców. Myk prawny jest taki, że ubojnia ma powstać w strefie ekonomicznej, która utworzona została lata temu i przyłączona do Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. W strefie przewidziano wiele rodzajów działalności.Nie osądzaj sołtysa, bo za wydanie takich pozwoleń, odpowiedzialnych jest więcej służb i urzędów, a to że sprawa dotyczy strefy ekonomicznej, to sołtys ani ludzie z Goliny nie musieli wiedzieć, bo obecnie wydane zostały tylko warunki środowiskowe, co nie jest równoznaczne z zakupem gruntu i rozpoczęciem budowy. Inna sporawa, że nie możemy jako mieszkańcy do tego dopuścić, ale nie szukajmy winnych w swoim środowisku, bo równie dobrze można powiedzieć, że bliżej całej sprawy byli nasi radni golińscy.
~ Pati
ponad rok temu ocena: 75%  45
Oj to teraz Pawlicki ma nowy teren do mieszania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Igor
ponad rok temu ocena: 67%  44
jak była ekologiczna kukurydza to też wam w golinie było źle
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janusz
ponad rok temu ocena: 42%  43
ubojnia biernacki to perfumeria inna ubojnia to zaraz śmierdzi, dziwne te goliniaki. Adam, to przynajmniej coś dobrego robi, reszta tylko potrafi krytykować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ l
ponad rok temu ocena: 60%  42
zapraszam na ulicę Dworcową popołudniu, albo na Zakrzewską zobaczysz jaka to "perfumeria"
~ gosia
ponad rok temu ocena: 65%  41
To zgłoś chęć posiadania takiej ubojni u siebie koło domu, zobaczysz jak to jest fajnie
~ Waldek
ponad rok temu ocena: 52%  40
Jak juz ma śmierdziec to lepiej niech to będzie w jedenej wsi która do smrodu przyzwyczajona niż w innej!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Golina
ponad rok temu ocena: 77%  39
Tvp.info ,,To jest temat ,, chetnie przyjadą do Goliny i zobaczy cała Polska jak tu śmierdzi jak burmistrz dba o zdrowie ludzi wpychajac im nastepne smrody.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
ponad rok temu ocena: 79%  38
To po co głosujecie na Pawlickiego? Smrodami Was częstuje, a Wy go na burmistrza wybieracie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
ponad rok temu ocena: 74%  37
Ubojni mówimy nie!chcemy zakład w którym ludzie zarobia a nie śmierdząca ubojnia za 1300
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ golinka
ponad rok temu ocena: 80%  36
Miała byc montownia jakichś silników czy coś podobnego a nie śmierdząca ubojnia! Pawlicki nakłamał, że ma super inwestorów a teraz oddaje strefe byle komu! Byle ktoś coś tam postawił i dał jakiekolwiek zatrudnienie. Żeby mógł odtrąbić "spełnienie obietnicy" przed kolejnymi wyborami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 46%  35
a ja pytam, gdzie byli ci wszyscy mądrale, teraz przeciwnicy nowej inwestycji, kiedy wyrażano zgodę na zakłady Biernackiego? Jak innym śmierdzi to dobrze, jak im, to zaraz źle.. W Golinie i tak śmierdzi, kolejny zakład nic nie zmieni na gorsze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RŹ
ponad rok temu ocena: 50%  34
Bez pieniedzy z funduszu sołeckiego nie byłoby źadnej imprezy a wymagania masz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxx
ponad rok temu ocena: 80%  33
Od organizacji imprez są inne instytucje a nie sołtys
~ Prywatny
ponad rok temu ocena: 82%  32
Ciekawe dlaczego opalony ma takie ciśnienie na ta śmierdzące inwestycje :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
ponad rok temu ocena: 76%  31
SUPER GOLONA A TERAZ ROBIĆ ROZGŁOS NA CALĄ POLSKĘ NIECH WIEDZA JAKIEGO JAROCIN MA THE BEST BURMISTRZA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxx
ponad rok temu ocena: 65%  30
10 tysięcy na balety to sołtys że swoich niech wyłoży i jeszcze na grom
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotr
ponad rok temu ocena: 71%  29
Brawo Golina, niech Pawlicki zabiera smrody do siebie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ golina
ponad rok temu ocena: 73%  28
Sołtys Goliny postarał się, żeby goliniacy nie wiedzieli co będzie przedmiotem zebrania wiejskiego. Gdyby nie poczta pantoflowa to byłoby 5 osób. Burmistrz Jarocina wydał decyzję środowiskową przed sprzedażą gruntów już pod ubojnię drobiu w Golinie. 27 września jest przetarg a Pan Wal..... zasugerował, że i tak będzie ubojnia. Chcą budować drogę do ubojni na polach Burmistrza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec Goliny
ponad rok temu ocena: 33%  27
Co będzie przedmiotem zebrania było zapisane w ogłoszeniach, chyba że ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem.....i tu nie poczta pantoflowa tylko wzajemne informowanie mieszkańców i dobra informacja właśnie przez sołtysa, który jest za swoimi mieszkańcami zawsze i wszędzie. To mieszkańcy na zebranie przychodzą ze swoimi sprawami i zawsze są wysłuchani i dopuszczeni do głosu,
~ Ss
ponad rok temu ocena: 31%  26
To nie jest prawda
~ kk...
ponad rok temu ocena: 85%  25
Decyzję środowiskową powinien wydać Wojewoda Wielkopolski a nie burmistrz.Powinno to być zgłoszone również do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu i to oni powinni sprawdzić jakie to będzie miało wpływ na nasze środowisko. To jest obszar leśny więc ma znaczący wpływ na środowisko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jjj
ponad rok temu ocena: 48%  24
Praca potrzebna jest dla ludzi bez kwalifikacji i aspiracji bo tych w Jarocinie jest najwięcej, więc co Wy byście chcieli - mega zakład jubilerski? Jak ktoś ma trochę oleju w głowie i umiejętności to wie, że praca sama do niego nie przyjdzie i nikt mu pod nosem nie otworzy firmy spełniającej jego marzenia. Kto zainwestuje duże pieniądze w otwarcie dużej firmy licząc na to, że bardziej ogarnięci, którzy poradzili sobie bez naszych władz i wyjechali pracować gdzie indziej, wrócą i raczą pracować u Niego?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty
ponad rok temu ocena: 100%  23
Jjj zostaje Twoim fanem! Nastały czasy kiedy ludzie nie pójdą do pracy, bo po prostu socjal ich zadawala, a siedząc 24 h/dobę faktycznie od smrodu można na głowę dostać.
~ urzedas
ponad rok temu ocena: 75%  22
a z czego oni zapłacą przeciez następny kredyt biorą na tbs i ludzią jeszcze nie popłacili za festiwal!?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Burak
ponad rok temu ocena: 39%  21
I tak smierdzi . a zaklad sie przyda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty
ponad rok temu ocena: 57%  20
Otóż to :)
~ Precz z Opalonym
ponad rok temu ocena: 81%  19
Burmistrza trzeba zmienić ! Wilkowyja już to zaorała !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty
ponad rok temu ocena: 44%  18
I tak już tam śmierdzi, wiec co za różnica
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty
ponad rok temu ocena: 78%  17
Mieszkałem. Smierdzialo, bo na wsi musi śmierdziec. Ja to rozumiem, że można mieć żal do władzy itd., ale przynajmniej do pracy będziecie mieć blisko.... aaaa zapomniałem w dzisiejszych czasach ludziom nie chce się pracować... 500+, często alimenty, spoko - rozumiemy
~ kaisa
ponad rok temu ocena: 54%  16
to może dla odmiany niech teraz śmierdzi u Ciebie koło twojego domu
~ anty
ponad rok temu ocena: 50%  15
Hehhe urzedasem :D cieszmy się, że ludzie będą mieć prace :) dawniej na wsi smierdzialo i nikomu to nie przeszkadzało, a teraz każdy by chciał, aby stokrotkami pachniało ;) ludzie cieszmy się, że coś się dzieje, bo tutaj budują tylko supermarkety, zagraniczne banki i kebaby....
~ Śmierdziel
ponad rok temu ocena: 53%  14
Bo jesteś urzędasem i lubisz smród jak liżesz ocalony rów
~ naiwny wyborca ZJ
ponad rok temu ocena: 81%  13
Zapytajcie się człowieka z gminy: gdzie ten ROZWÓJ ? W Kadzioku ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zniesmaczony
ponad rok temu ocena: 89%  12
Kadziak to piękna spokojna wieś, a burmistrz już od kilku lat tu nie mieszka- dom zostawił byłej...
~ naiwny wyborca ZJ
ponad rok temu ocena: 72%  11
O to znaczy że ROZWÓJ go "dotknął" :-)))
~ Gfxx
ponad rok temu ocena: 67%  10
Adam już dawno nie mieszka w kadzioku b
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 81%  9
Podobna ubojnia miała powstać w okolicach Wągrowca ale mieszkańcy to oprotestowali i po temacie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ J...
ponad rok temu ocena: 72%  8
Po pierwszy decyzję w tej sprawie powinien podjąć wojewoda wielkopolski a nie burmistrz ze względu na znaczący wpływ na ochronę środowiska. Powinna zostać powiadomiona REGIONALNA DYREKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA W POZNANIU. I to oni powinni podjąć decyzję czy tam może stanąć ubojnia a nie burmistrz. Po drugie zawsze można prosić o pomoc greenpeace.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Współczuje
ponad rok temu ocena: 33%  7
Ciekawe czemu nie wybrał firmy produkującej papier i kartony-za mało kasy zaproponowali.Bynajmniej niesmierdziało by aż tak.A teraz to wam wspułczuje bo tam morzna bedzie sie rozchorować od takiego smierdzącego powietrza.Blokujcie to w ch....
~ Zadowolony Goliniak
ponad rok temu ocena: 38%  6
Ja jestem za tym żeby była . Powstanie kilometr od wioski co niczemu nie zaszkodzi a ludzie będą mieli prace , godziwą zapłate i będą szczęśliwi .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Razem goliniacy
ponad rok temu ocena: 73%  5
Ludzie z ukrainy Tak jak u biernackiego w tej chwili tam beda pracować ,od wioski km ale trzeba tam dojechac przez wioske z tym smierdzacym drobiem
~ Razem goliniacy
ponad rok temu ocena: 63%  4
Praca dla ukraińców to pewne,nastepny smród muchy szczury i ścieki do lubieszki.obudz sie człowieku klapki z oczu
~ Brawo
ponad rok temu ocena: 43%  3
Racja a ludzie chcą kasy ale wszystko im wadzi
R E K L A M A
R E K L A M A