R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASMOG_A1
R E K L A M A

Godne życie za pracę w Jarocinie - czy to możliwe?

› Gospodarka 8 miesięcy temu    11.07.2018
Joanna Pera
komentarzy 28 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Unsplash

Jarociński rynek pracy. Jakie zarobki mogą zagwarantować godne życie? Czy zarobki w kwocie 4-5 tys. zł w Jarocinie są możliwe? Jak znaleźć pracę, która odpowiadałaby w 100 % naszym wymaganiom i do której za każdym razem lubilibyśmy wracać? Czy w Jarocinie to wszystko jest możliwe?

 

R E K L A M A

 

 

Jak wynika z ankiety zamieszczonej pod artykułem "Co dla Ciebie oznacza dobrze płatna praca" spośród 255 (do tej pory) oddanych głosów 44% ankietownych uważa, że godne życie mogłoby zapewnić wynagrodzenie miesięczne w kwocie 4-5 tys. zł. 

 

- Moim zdaniem w Jarocinie ciężko jest o dobrze płatną pracę. Myślę że w większym stopniu sami jesteśmy za to odpowiedzialni. Dajemy przyzwolenie na niskie wynagrodzenia "bo przecież w Jarocinie nie da się dużo zarobić a gdzieś pracować trzeba". Takim myśleniem sami sobie szkodzimy. Trzeba zacząć się cenić i stawiać wyżej poprzeczkę. W końcu mamy rynek pracownika. Nasza regionalna robiąc rekrutację do pracy była zdziwiona że młodzi ludzie z Jarocina maja aspiracje tylko na podstawowe wynagrodzenie i to im wystarcza. Zacznijmy zmieniać świat od siebie

- pisze w komentarzu pod tym artykułem użytkownik o nicku Coś do powiedzenia.

 

Nie trzeba wiele trudu, żeby sprawdzić statystyki w internecie, które podają, że bezrobocie w Polsce w czerwcu wynosiło 4%. Ten wynik utrzymuje się na jednym poziomie od kwietnia. I jak podaje portal business insider spośród wszystkich państw UE z największym bezrobociem w ostatnim czasie borykali się Hiszpanie (15,8%).

 

Zatem ciekawe, jak przedstawiałaby się stopa bezrobocia w Polsce, gdyby wszyscy wyjeżdżający za chlebem do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii nagle postanowili wrócić? 

 

Czy dzisiaj posiadanie tytułu magistra choćby, daje gwarancję znalezienia dobrze płatnej pracy? I to najlepiej blisko miejsca zamieszkania? Czy i ile jest firm w Jarocinie, w których można znaleźć pracę za godziwe wynagrodzenie?

 

I czy w ogóle łatwo o dobrze płatną pracę w Jarocinie, zapytaliśmy mieszkańców podczas sondy ulicznej. 

 

Andrzej: 

Nie interesowałem się tym, ale z tego co słyszę, to raczej trudno. Co do zarobków, to myślę, że jest zdecydowanie gorzej niż w dużych miastach. A porównując z miastem podobnej wielkości do Jarocina, chociażby ze  Środą Wlkp. to wiem, że tam na pewno więcej płacą. 

 

 

Więcej odpowiedzi znajdziecie w najnowszym wydaniu Gazety Jarocińskiej, które dostępne jest również TUTAJ.

 

Godne życie za pracę w Jarocinie - czy to możliwe? - piszcie co myślicie na ten temat w komentarzach. 

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (32)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Slawek
8 miesięcy temu 32
Ludzie w Jarocinie nie da się zarobić Tu niema pracodawców tylko wyzyskiwacze i palanty ja wyjechalem i dostaje 2.5 tyś ale euro i co wy na to wielcy pracodawcy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
8 miesięcy temu ocena: 100%  31
Jesli zapisze sie do Ziemi Jarocinskiej i zawre przymierze z guru to na pewno tak. Dzis jak przeczytalem ze Burmistrz informuje o kolei netropolitarnej to powiem Wam , ze mam niesmak. POWIAT ZALATWIL A BURMISTRZ SIE CHWALI.PANIE BURMISTRZU NIECH SIE PAN POCHWALI ILE MIASTO MA DLUGO ! ALBO CZY JESZCZE COS NIE JEST WYSTAWIONE POD ZASTAW KREDYTOW!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eldorado
8 miesięcy temu ocena: 100%  30
4/5tys zł w Jarocinie ? Heh nawet przy zrobieniu dwóch miesięcy w miesiącu jest ciężko o taką kasę, aczkolwiek sami jesteśmy sobie winni to my nauczyliśmy pracodawców niewolnictwa za najniższą krajową. A jak się już trafi praca to biegiem trzeba robić, bo inaczej batem po plecach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ar
8 miesięcy temu ocena: 100%  29
Niewolnictwa? Nie bo niwolnik miał zapewniony byt i dach nad głową s zarobki obecne na to nie starczą to jest mega wyzysk
~ SZCZERY
8 miesięcy temu ocena: 100%  28
Od dawna Jarocin potrzebuje zakładu produkcyjnego gdzie zatrudnienie znajdzie każdy od konserwatora powierzchni płaskich po dyrektora. Ale opalony zamiast tego załatwi kolejny market sklep, centrum handlowe czy ubojnię w Golinie. Kiedy w końcu otworzą im się oczy. Mamy markety, stacje benzynowe, banki, sklepy monopolowe apteki i salony fryzjerskie i to wszystko. Noc tylko brać kredyt na mieszkanie i samochód żeby dojeżdżać gdzieś poza Jarocin (bo tu nie ma gdzie) a w drodze powrotnej wjechać do kauflandu, whisky shopu i zatankować. Amen
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Kamil
8 miesięcy temu ocena: 100%  27
Wyjsciem.sa wybory, ale ludzie nie moga dac sie zastraszyc . Jesli chxemy zmian musimy zmienic burmistrza i radnych .
~ anna
8 miesięcy temu ocena: 100%  26
Jarocin miał 7 duzych zakladow pracy Jarkon , Jafo, Jaroma ,Tartak OTL i 2 fabryki Mebli druga wybudowana rzez Francuzow i oddana do uzytku w 1976 r po Zakladach pracy nie zostao sladu nie mówiac o Zakladach w okolicach jarocina Witaszyce Lenwit ,Cukrownia , Brzostow wszystko zrujnowane.
~ jkn
8 miesięcy temu ocena: 9%  25
To sie wyprowadzcie nic wam nie stoi na przeszkodzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 22w
8 miesięcy temu 24
Tu potrzeba wodza kogos kto pomysli o innych a nie tylko o sobie i kolegach z Zj.To jest nasze miasto i t Wladza jest dla nas a nie my dla nich
~ 777777
8 miesięcy temu ocena: 86%  23
Niech więcej ukrainców sprowadzą to my wcale nie będziemy mieć pracy..bo oni zgodzą się na najmniejsza pensje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xdd
8 miesięcy temu ocena: 0%  22
oni maja prace tylko dlatego, ze nam sie pracować nie chce
~ Realia
8 miesięcy temu ocena: 100%  21
W Jarocinie nie ma atrakcyjnych miejsc pracy. A jeśli są - to szanse na nie mają tylko znajomi obecnie rządzących albo rodzinka (na swoim). Doskonale wiemy jakie warunki i płace są w miejscowych zakładach pracy (Biernacki, Ryb-hand, RBB). Beznadziejne. Płace niskie, socjal żaden. Max płące przy nadgodzinach i sobotach itd to 2,5 tysiące. To jest max. Jak zasuwasz po 12-16h na dobę - to możesz dobić do 3 tysiaków. Ale jakim kosztem. A czynsz za 50m2 mieszkanie na os. Konstytucji 600-700zł. Do tego media, jedzenie, paliwo - i wegetujesz z dnia na dzień. Pozostaje tylko kraść albo wyjechać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
8 miesięcy temu ocena: 100%  20
Ale przecież wszystkie portale branżowe trąbia wszem i wobec, że praca szuka człowieka, rynek pracownika, pensje w górę, pracodawcy nie mogą znaleźć pracowników. No kurwa, Eldorado się jawi dosłownie. Tylko, że jak się tym bliżej zainteresować to poszukuje się WOŁÓW DO ROBOTY, a nie ludzi do pracy i nie za pensję, a za jałmużnę. Praca typu kasjer-sprzedawca czy ochroniarz w ogóle nie powinna być traktowana w kategoriach podstawowego zajęcia zawodowego, a co najwyżej dorywczo, na chwilę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ #jarocin_tu_sie_spi
8 miesięcy temu ocena: 100%  19
Wybraliście niedorozwój to macie. Niskie zarobki w Jarocinie, wyższa pensja i godna praca poza Jarocinem. Przybyło komuś z was 100 złotych w portfelu z tych "nagród", "łączników", "liderów inwestycji" i wzajemnego samowielbienia kilku sekciarzy? Pewnie nie! I nic wam nie przybędzie, bo plan zapewne jest inny. Wy jesteście tu po to, aby kupować w marketach tanią kiełbasę, podylać na festynach, pić marne trunki i zasuwać za najniższą pensję. A potem po zasiłek i 500+ . I to jest prawdziwy rozwój. Wyższa pensja? W delegacji albo w innym mieście. #jarocin_tu_sie_spi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RAH
8 miesięcy temu ocena: 100%  18
Niestety, są w Jarocinie firmy gdzie oferuje się 6 zł za godzinę pracy. Są firmy gdzie NIE płaci się za urlop; chcesz wolne? OK, ale za free... Są firmy gdzie NIE płaci się ani złotówki za pracę w sobotę, a gdy pracownik nie przyjdzie to straszy się konsekwencjami typu: nagana lub zwolnienie. A co niektórzy działacze pewnej partii twierdzą, że jest zajebiście i teraz to pracownik stawia warunki...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szuka pracy
8 miesięcy temu ocena: 100%  17
Panie obiektywny proszę umieści dane firmy zgłosze się napewno do pracy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co
8 miesięcy temu ocena: 100%  16
Kto zarabia tyle w jarocinie zapraszam. Do inter eklanu zgo stacje paliw nie piszcie bzdur
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JS
8 miesięcy temu ocena: 90%  15
Taa i gminne spółki robota nie dosc ze za najniższą to jeszcze zlecenia!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Der
8 miesięcy temu ocena: 94%  14
W urzędzie miasta w Jarocinie pewnie jest ale by się tu dostać trzeba nie tylko mieć mgr ale spełnić inne wyśrubowane warunki patrz zarobki burmistrzów i dyrektorów działów a konkubiną burmistrza co teraz robi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bieda
8 miesięcy temu ocena: 100%  13
W miejskich spółkach można zarobić ale ale garba na najniższej pensji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obiektywny
8 miesięcy temu ocena: 39%  12
Brednie.Od dawna szukam pracowników. Płacę 5000 na rękę i ...nic. ...widzę zaraz te komentarze "nikt nie będzie Twoim niewolnikiem", jednak prawda w oczy kole - żeby zarabiać, trzeba pracować!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eldorado
8 miesięcy temu ocena: 100%  11
5tys do reki... widzę to tak, praca od poniedziałku do niedzieli po 12h a najlepiej bez przerwy śniadaniowej, bo w pracy się pracuje...
~ kil
8 miesięcy temu ocena: 83%  10
Wyplata kwartalna , czy miesięczna?
~ Roman
8 miesięcy temu ocena: 100%  9
To proszę o kontakt na siebie. Za 5 tysięcy na rękę przyjdę nawet na 10h dziennie i wszystkie soboty. Chyba, że szukasz fizyka jądrowego i się dziwisz, że za piątkę nie ma chętnych.
~ Ide
8 miesięcy temu ocena: 100%  8
Powiedz gdzie zglosic sie.
~ Chce pracować
8 miesięcy temu ocena: 100%  7
Daj namiary złoże cv
~ Jo
8 miesięcy temu ocena: 100%  6
Ale za 12 godzin szarpania na budowie ?
~ Xxc
8 miesięcy temu ocena: 86%  5
Zawsze można dorobić na naszym festiwalu. Poszukują do ochrony za 6 zł na godzinę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stróż na cenzurowanym
8 miesięcy temu ocena: 100%  4
Tajgery szukają ?.Oni nawet w budzie stróźa w RBB pozakładali kamery żeby dziadek z grupą sie nie zdrzemnął .
~ gminnik
8 miesięcy temu ocena: 94%  3
Godne życie? W Jarocinie trudno o pracę powyżej najniższej krajowej, a co dopiero o "godnej". Dowód? Tłumy miejscowych dojeżdżających do pracy do Poznania, Gądek, na Kalisz, Wrześnię, Gostyń, Środę i Krotoszyn. Nikt nie wybiera pracy z takimi dojazdami dla przyjemności. A skoro znaleźli pracę tak daleko, to daliby radę i w Jarocinie. W końcu kwalifikacje mają. Ups, chyba że nie ma miejsc pracy, albo pracodawca oferuje tak niską kwotę, że bardziej opłaca się dojeżdżać 50 km w jedna stronę...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grek
8 miesięcy temu ocena: 10%  2
A co taki chuj ma do spania . Jak ma pilnować. Niech śpi w domu a nie w pracy za to mu płacą.A jak mu sie nie podoba to wypierdalac.
~ Roman
8 miesięcy temu ocena: 33%  1
Miesięczny do Poznania to minimum 300zł. Sieciówka mpk 120zł. Godziny w podróży (pewnie ze 3h dziennie) to też koszt. Więc wolałbym pracę za 2000zł w Jarocinie, niż za 3000zł w Poznaniu, bo po podliczeniu kosztów dojazdu i straconego czasu wyjdzie to w zasadzie tylko lekko na "+". A jak ktoś nie ma wąskiej specjalizacji to Poznaniu nie zarobi znacznie lepiej , niż w Jarocinie.
R E K L A M A
R E K L A M A