R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1-HYUNDAI grudzień 17-23
R E K L A M A

Gmina ogłosiła ważny przetarg. Jakie jest zainteresowanie?

› Aktualności› Samorząd 13 dni temu    5.12.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Kotlin. Inwestycje. Budowa kanalizacji

 

R E K L A M A

9 firm złożyło swoje oferty wykonanie II etapu w Racendowie i Wysogotówku. Jedna została odrzucona. [ZOBACZ  TUTAJ] 

 

 

- Są pewne braki w dokumentacji, które trzeba uzupełnić. Jestem zadowolony ze złożonych ofert. Mnie interesuje, żeby praca była wykonana dobrze i za rozsądne pieniądze - mówi Mirosław Paterczyk, wójt Kotlina.

Było to już kolejne postępowanie na realizację tego zadania. Poprzednie samorząd musiał unieważnić, bo wszyscy zażądali kwot znacznie wyższych niż mogła przeznaczyć na to gmina [ZOBACZ TUTAJ]

 

Gmina chce wydać 2.400.000 zł. Najniższa oferta opiewa na kwotę 1.891.312,11 zł a najwyższa na 3.253.145,67 zł.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

54,36 zł za kwintal żyta wynosi maksymalna stawka, ogłoszona przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, która jest podstawą do obliczenia podatku rolnego na przyszły rok.


Wójt Mirosław Paterczyk zaproponował jej obniżenie do 49 zł, czyli o 1 zł więcej w porównaniu z obecnym rokiem. Taka propozycja została przedstawiona radzie gminy.


Radny Marian Niewiada wnioskował, aby przyszłoroczny podatek wyniósł tyle samo co w tym roku. Ostatecznie za propozycją Niewiady opowiedziało się 6 radnych, przeciw było 7, a 2 wstrzymało się od głosu.


To oznacza, że rolnicy z gminy Kotlin zapłacą w 2019 roku 122,50 zł z hektara przeliczeniowego, czyli o 2,50 zł więcej niż w tym roku. [ZOBACZ TUTAJ]

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A