GKS Jaraczewo gra dalej w Pucharze Polski

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 11 dni temu    11.09.2019
Paweł Witwicki
komentarzy 8 ocen 5 / 80%

GKS Jaraczewo awansował do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski! Po dramatycznym meczu podopieczni Kamila Stefaniaka pokonali w Pieruszycach Gladiatorów. Do wyłonienia zwycięzcy tego meczu potrzebne były rzuty karne. W drugiej rundzie odpadł LZS Cielcza, który przegrał w Grębaninie z miejscowym GKS-em 1:5.

Mecz w Pieruszycach był niezwykle dramatyczny. GKS Jaraczewo szybko wypracował sobie dwubramkową przewagę, za sprawą trafień Sebastiana Wacha (6. minuta) i Patryka Rzepki (16. minuta). Gladiatorzy jednak jeszcze w pierwszej połowie zdobyli kontaktowego gola (Mateusz Skowroński 21. minuta), a na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu doprowadzili do wyrównania (Dawid Borowiak). W rzutach karnych minimalnie lepsi okazali się podopieczni Kamila Stefaniaka, zwyciężając 5:4. "Jedenastki" sklutecznie egzekwowali: Karol Tomczak, Tomasz Styburski, Sebastian Wach, Miłosz Gruchot i Marcin Urbaniak. Bohaterem GKS-u był jednak bramkarz Marcin Wojciechowski, który obronił trzy uderzenia rywali!

W ćwierćfinale 25 września w Jaraczewie GKS podejmować będzie Zefkę Kobyla Góra.

Skład GKS-u: M. Wojciechowski - M. Gromada (46. Przemysław Rzepka), M. Urbaniak, K. Tomczak, K. Glinkowski, D. Bolek (65. H. Pietrzak), S. Wach, J. Gabryszak (46. T. Styburski), F. Glinkowski (46. M. Gruchot), Patryk Rzepka (70. K. Stefaniak)

Swoją przygodę z pucharami zakończył w środę LZS Cielcza, który przegrał w odległym Grębaninie z GKS-em 1:5. Podopieczni Aleksandra Matuszewskiego musieli na ten mecz w środku tygodnia wcześnie wyjechać, dlatego kadra złożona była głównie z juniorów. Honorowego gola dla LKS-u zdobył przy stanie 5:0 dla GKS-u Jakub Nowak.

Skład LKS-u: K. Banaszak (46. Sz. Rybczyński) - M. Szewczyk, M. Majewski, Ł. Pilarczyk, J. Bierła, R. Kubiak (46. B. Kiszka ), M. Bryll, M. Bierła (46. B. Roszyk), K. Zwoliński (46. J. Krawczyk), J. Nowak, T. Mikołajczak

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -