R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ASopniewski_B1_
R E K L A M A

Garaż w domu jednorodzinnym – razem czy osobno. Jak powinien wyglądać projekt funkcjonalnego domu?

› Dom 2 miesiące temu    14.03.2019
Artykuł partnera
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Garaż to nieodłączna część każdego projektu. Może stanowić oddzielny budynek lub znajdować się w bryle domu. Obydwa warianty mają swoje zalety i wady. Który z nich zatem wybrać?

R E K L A M A

 

Oddzielny garaż w projekcie domu

Garaż znajdujący się w oddzielnym budynku wymaga posiadania działki o odpowiedniej wielkości. Konieczna jest również właściwa konwencja zagospodarowania terenu pomniejszonego o stojący oddzielnie budynek. Wadą takiego rozwiązania są dodatkowe koszty budowy. Ile tak naprawdę kosztuje budowa domu jednorodzinnego? Jak wycenić budowę domu parterowego? Koszty wzrastają o dodatkowe fundamenty i ściany nośne. Pokrycie dachu również podnosi znacznie koszt inwestycji. Komfort użytkowania samodzielnego garażu jest ponadto znacznie mniejszy – odczuć to można zwłaszcza w zimne, czy deszczowe dni, kiedy przejście z garażu do domu nie jest wygodne. Zaletą takiej lokalizacji jest natomiast brak odgłosów z garażu w części mieszkalnej i większa powierzchnia użytkowa domu.

Garaż w bryle budynku

Garaż umieszczony w bryle domu nie wymaga dodatkowej przestrzeni na działce. Ma to ogromne znaczenie, gdy parcela jest niewielka. Nawet dwustanowiskowy, nie zmniejszy powierzchni ogrodu. Jak funkcjonalnie wykorzystać przestrzeń w garażu dwustanowiskowym? Zlokalizowany w piwnicy pod domem może być dodatkową przestrzenią do realizowania hobby, przechowywania sprzętów ogrodowych oraz stanowić dodatkową część gospodarczą. Nie wymaga dodatkowych środków na inwestycję i oszczędza czas budowy. Zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Który projekt wybrać?

Wybór projektu zależy przede wszystkim od upodobań i preferencji inwestora. Musi on jednak uwzględnić wielkość swojej działki i plany jej zagospodarowania. Projekty dostępne domoweklimaty.pl uwzględniają różne potrzeby inwestorów oraz wielkość i kształt działki. Znaleźć tam można projekty domów piętrowych z garażem dobudowanym do budynku, a także takie ofert, w których umiejscowiony jest on w części piwnicznej. W każdym z tych rozwiązań zapewniony jest wysoki komfort użytkowania. Garaż w formie dobudówki stanowi spójną całość z budynkiem, a dom nie traci na walorach estetycznych.

Projekt funkcjonalnego domu uwzględnia garaż będący częścią budynku. Oddzielny garaż jest mało funkcjonalny, niekomfortowy, zajmuje dodatkowe miejsce i nie podnosi walorów estetycznych posesji.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Lila
2 miesiące temu 1
A co z ogródkiem przydomowym? Czy powinny znaleźć się tam takie rośliny: https://www.rozeogrodowe.pl/ro... ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A