ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AMedyk A1_02_2020
R E K L A M A

Fundusz sołecki - zostało mało czasu na złożenie wniosku

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    31.08.2019
Karina Muszalska
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Karina Muszalska

Wnioski o utworzenie funduszu sołeckiego w żerkowskich sołectwach.

 

R E K L A M A

Gmina Żerków to druga, co do wielkości gmina w powiecie jarocińskim. Nie mogła się ona dotąd poszczycić się funduszem sołeckim. Sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie po wyborach samorządowych oraz nowych sołtysów. Zwolenników wyodrębnienia pięniędzy dla każdego sołectwa znacznie przybyło.

 

 

Na marcowej sesji podjęta została większością głosów uchwała o wyodrębnieniu wspomnianego funduszu sołeckiego na rok 2020 Ja się bardzo cieszę, że po tylu latach wreszcie ustalono fundusz. – twierdziła wówczas Paulina Matuszak.

 

[Zbliżają sie obchody jubileuszu OSP Żerków - zobacz szczegoły]

 

Zanim jednak doszło do wyodrębnienia funduszu Urząd Miasta i Gminy Żerków zorganizował specjalne szkolenie dla sołtysów i radnych. - Są duże zmiany w radzie oraz wśród sołtysów. Postanowiliśmy więc przeprowadzić szkolenie z zakresu funduszu sołeckiego – zapewniał wtedy burmistrz Żerkowa Michał Surma.

 

To mieszkańcy sołectw mogą sami zdecydować, na co zostanie wydana wyliczona dla nich pula środków. Muszą jednak dochować ustawowy termin i do 30 września tego roku złożyć do wójta odpowiedni wniosek. Dołączone musza być do niego odpowiednie dokumenty – podjęta uchwała przez zebranie wiejskiego wraz z protokołem oraz lista obecności.

 

[Bezpłatne badania profilaktyczne w Żerkowie - czytaj szczegóły TUTAJ].

 

Zgłaszane przez sołectwa działania muszą jednak mieścić się w ramach zadań własnych gminy i być zgodne ze strategią rozwoju gminy. Remont świetlicy, boisko, plac zabaw, boiska, imprezy dla mieszkańców - listę popularnych działań można długo rozwijać.

 

W związku ze zbliżającym się ostatecznym terminem składania wspomnianych wniosków w sołectwach zwoływane są zebrania wiejskie. Już zostały rozesłane kurendy w Chrzanie i w Mniszewie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ brawo ty
5 miesięcy temu ocena: 100%  5
ale jo tylko pytam co bydą robić - ??? -
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brawo ty
5 miesięcy temu ocena: 83%  4
a co w Lubini będą robić za tą kase i ile dostali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lubinczyk
5 miesięcy temu ocena: 25%  3
Idź na spotkanie sołeckiej i wtedy możesz swoim głosem zdecydować :)
~ Kret
5 miesięcy temu ocena: 86%  2
Chwila nalezy przypomnieć ,że w zeszłym roku 8 sołtysów było za funduszem na szczęście odeszli Ci co słoneczku palec trzymali. Proponuje zapoznac sie jak to bylo w latach poprzednich i że tak naprawdę to skarbniczka i dziadek wstrzymywali wciskając banialuki radnym i soltysom dlatego co nie którzy się bali odzywać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ łyn
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
A w zeszłyj kandyncji Słońce Żerkówa było przeciwne sołeckimu pytam czymu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A