R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Ford za 150 tys. zł do zarządzania kryzysowego w Jarocinie

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    2.12.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 59 ocen 7 / 0%
A A A
Ford Ranger Wildtrack jest warty ponad 150 tys. zł. Ford Ranger Wildtrack jest warty ponad 150 tys. zł.  fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Gmina Jarocin. Burmistrz Jarocina. Spółki jarocińskie. Ford Ranger w Jarocinie. Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego

R E K L A M A

 

Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych kupił za 150 tys. zł nowego forda rangera. Burmistrz zaprzecza, że polecił nabyć pickupa, choć podpisał pismo, precyzujące charakter pojazdu. W efekcie auto od spółki wynajęła gmina dla Centrum Zarządzania Kryzysowego. Terenówką mają jeździć urzędnicy i skazani na roboty publiczne.

 

Nowego nabytku miejskiej spółki nie sposób przeoczyć - pomarańczowa terenówka stoi przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Jarocinie na wyznaczonej kopercie. Na drzwiach i masce terenówki napisy - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie. Na dachu pomarańczowy kogut.

Burmistrz: To nie ja kupiłem

Ford budzi kontrowersje, a przeciwnicy władz miasta piszą o nabytku w internecie.

- Ani nie kupiłem sobie, ani gmina nic nie kupowała - ucina dywagacje burmistrz Adam Pawlicki i jak dodaje, wie, że samochód kłuje w oczy, a co niektórzy „chcieliby oczami napis wypalić”.

 

- Ponieważ Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego nie funkcjonuje, nie zareagowało podczas tej wichur - w samej naszej gminie 100 zdarzeń i ponad 500 strażaków brało udział. Jedynie my funkcjonujemy i dlatego musimy być dobrze wyposażeni aby reagować dobrze, bo powiat nie funkcjonuje w tym zakresie. Prezes JFPK dodaje, że ranger będzie wykorzystywany również przez pracowników spółki.

Pickup, napęd 4X4

Nawałnica, która szczególnie dotknęła gminy Jaraczewo i Żerków na naszym terenie przeszła 11 sierpnia (w Jarocinie odnotowano wówczas 6 zdarzeń, w Jaraczewie ponad 250 – przyp. red.).

Tymczasem pismo, w sprawie auta, jakie z urzędu miejskiego zostało wysłane do JFPK nosi datę 21 lipca. Burmistrz zapytuje w nim szefostwo spółki, czy JFPK dysponuje pojazdem, którym można między innymi transportować osoby skazane na prace społeczne. Jest też charakterystyka zapotrzebowania. „Mając na względzie charakter wykonywanych obowiązków w rożnych warunkach terenowych i atmosferycznych, wskazanym byłoby, aby spełniał on warunki techniczne odpowiadające pojazdowi użytkowemu. Wielozadaniowemu, typu pickup, z napędem 4X4, służącym do przewozu osób na podwójnych rzędach siedzeń, z oddzieloną od przestrzeni pasażerskiej, platformą bagażową o odpowiedniej ładowności”.

Pismo przygotował Józef Hoffman, od niedawna inspektor w GCZK w Jarocinie, a w niedalekiej przeszłości nadkomisarz jarocińskiej policji i były zastępca naczelnika wydziału kryminalnego. To on „przyprowadził forda” od dealera z Poznania. O zakupie nie chce jednak rozmawiać.

Znacząco poprawi „możliwości operacyjne”

Kierownik Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie uważa dzierżawę terenowego forda za uzasadnioną. Podkreśla, że urząd będzie płacił za jego użytkowanie tylko w czasie, gdy jest do dyspozycji GCZK. - Do tej pory używaliśmy swoich aut prywatnych w celach służbowych. Po wypełnieniu delegacji przysługiwał nam zwrot poniesionych kosztów na podstawie faktycznie przejechanych kilometrów - mówi Wiesław Schreiber, kierownik GCZK w Jarocinie. - Nowy pojazd był już wykorzystywany do przewozu plandek wraz osprzętu, w celu uzupełnienia stanu naszego magazynu. Plandeki mogą być wykorzystane w przypadku kolejnej nawałnicy, takiej jak w sierpniu lub do zabezpieczenia budynków po pożarze.

Schreiber ocenia, że zakup, jak to określa - specjalistycznego samochodu - znacząco poprawi możliwości operacyjne GCZK w szczególności w sytuacjach kryzysowych, klęskach żywiołowych oraz zdarzeniach o znamionach klęsk żywiołowych, które występują w ostatnim czasie coraz częściej na obszarze naszej gminy. Samochód specjalistyczny z napędem 4x4, przystosowany do poruszania się w trudnym terenie i warunkach daje pracownikom możliwość dotarcia z pomocą do miejsca zdarzenia. - Pojazd tego typu może służyć jako wsparcie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych lub formacji obrony cywilnej, których Szefem jest burmistrz, przy usuwaniu skutków nieszczęśliwych zdarzeń, np. do transportu plandek ochronnych, worków przeciwpowodziowych i innego wyposażenia niezbędnego w takich sytuacjach - ­­mówi Schreiber.

Wystarczyłoby zwykłe kombi?

Producent reklamuje rangera wildtraka, jako auto, które „poradzi sobie w najbardziej ekstremalnych warunkach”. Może pokonać nawet 80 centymetrowe brody. Tymczasem większość gminnych dróg do siedlisk ludzkich jest już wyasfaltowana, albo przynajmniej utwardzona. - Myślę, że w tym wypadku wystarczyłby zwykły samochód kombi, bo gdzie w gminie Jarocin jest potrzebna terenówka? Rozumiem w Żerkowie, gdzie mamy tereny zalewowe i np. trzeba tam dotrzeć w trakcie wezbranych poziomów - tłumaczy wieloletni pracownik samorządowy i prosi o niepodawanie nazwiska

Podprogowy ranger wildtrack

JFPK uściśla, że cena rangera była w tym wypadku „podprogowa”, dlatego spółka zrezygnowała z ogłoszenia przetargu. Auto kupiono po zapytaniach ofertowych z wolnej ręki za gotówkę - 123.000 zł netto (brutto 151.000 zł - red). - To była najtańsza oferta. Proszę sobie zobaczyć ile kosztuje toyota czy nissan navara – mówi Robert Cieślak, prezes JFPK. Model, który kupiła spółka katalogowo kosztuje 163.369 zł. Fundusz zapłacił jedynie i aż 151 tys. zł.

Teraz gmina podpisała z JFPK umowę dzierżawy auta. Miesięcznie będzie kosztowało samorząd ponad 3,7 tys. zł. Nie wiadomo, czy w przyszłości samorząd odkupi auto, czy zostanie ono na majątku spółki.

Co sądzicie o zakupie? Czy spółka powinna kupować nowe auto tego typu?

 

ZOBACZ TEŻ - Służbowe AUTO prezesa PWiK w Jarocinie [TUTAJ]

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 7 (0%) 7 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (59)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ADRIAN PLESZEW
  ponad rok temu ocena: 80%  59
  ALE JEDNO TRZEBA PRZYZNAĆ ŻE JEST TO PIEKNE AUTO :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jan
  ponad rok temu ocena: 75%  58
  Jarocin jest oszczędny. Kupił samochód nowy i na gwarancji. Tani w utrzymaniu i potrzebny. Wyraźny kolor, widać kto i kiedy jeździ. Pobliska Środa dawno zakupiła, za kwoty wcale nie niższe, dwa stare wypasione terenowce, ciemne, nie widać kto jedzie, kolor nie rzuca się w oczy. Oj ujeżdżają je chłopcy, dniami i nocami, drogami i bezdrożami. Jednego już nawet w międzyczasie zatarli. Proszę się nie martwić, już jest naprawiony. To jest dopiero jazda i zabawa na koszt podatnika. Jarocin to pikuś w stosunku do Środy, tam urzędasy mają fantazję.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ SAM
  ponad rok temu ocena: 56%  57
  To chyba marnotrawienie publicznych pieniędzy. JFPK wydaje 150.000,00 zł, a ile poręczeń udzielili, jakie mają wyniki? Żyją tylko ze sprzedaży majątku? Czy jeszcze spełniają swoje cele do jakich ich tworzono?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PZ
  ponad rok temu ocena: 0%  56
  po co jest JFPK ?
  ~ tomaszek
  ponad rok temu ocena: 41%  55
  Pan Józef to bardzo dobry wzorowy były policjant z ludzką twarzą i bardzo dobry sumienny i uczciwy prawy urzędnik Gratuluje dobrego wyboru Panie Burmistrzu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  ~ MO
  ponad rok temu ocena: 68%  54
  widocznie miał dwie twarze. bo jedna to była lizanie dupy rzepczyka i chodzenie za nim jak piesek. Teraz chodzi za opalonym
  ~ pickup
  ponad rok temu ocena: 62%  53
  to już kpina, pawlicki bawi się za publiczne pieniądze/ Może jego przydupas Józef Hoffmann będzie jeździł tym autem. Coś za coś panowie adamie i józefie..
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ G.P.
  ponad rok temu ocena: 70%  52
  coś o kierowcy tego forda ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Skazany za ...
  ponad rok temu ocena: 74%  51
  JA, będę jeździł i doglądał osobiście budowy łącznika, który buduje z wasze pieniądze o 1 mln zł drożej. Dla mnie 1 mln zł jest ważny :-)
  ~ Iop
  ponad rok temu ocena: 73%  50
  Przesada. Rozumiem gdybyśmy mieszkali w górach, ale przecież do lasu po nawałnicy może pana Hoffmanna zawieść straż pożarna. Po za tym sam osobiście widziałem jak tym autem PAN Pawlicki z panem mopsem popylali w okolicach parku tylko w sobie wiadomym celu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ G.P.
  ponad rok temu ocena: 100%  49
  przesada a może kaprys ?
  ~ po co dawać biednym
  ponad rok temu ocena: 79%  48
  Adaś będziemy pamiętać przy wyborach kto tak rozrzucał się z naszą kasą
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~ten chyba zarabia w gminie
  ponad rok temu ocena: 83%  47
  no jakbym takiego Forda to też bym na niego głosował na drugą kadencję, ale że niestety ten zakup jest finansowany z moich podatków m.in od nieruchomości, PIT itd. Gdzie tu jest gospodarność, żeby gmina po pierwsze miała oddział straży pożarnej - bo nie rozumiem innej roli tego organu, a po drugie, żeby wozić na roboty publiczne autem wartym więcej niż wartość tych robót przez 10 lat...
  ~ ten
  ponad rok temu ocena: 33%  46
  tak będziemy pamiętać i Adama znowu wybierzemy !!!
  ~ CIEKAWSKI
  ponad rok temu ocena: 89%  45
  Z tego co pamiętam to Straż Miejska miała 3 samochody dostawcze.Ciekawy jestem dlaczego Burmistrz nie przekazał jednego z nich Gminnemu Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jaa
  ponad rok temu ocena: 80%  44
  Tak czyytam hmm...chyba komus powoli sie odkleja-
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Honker
  ponad rok temu ocena: 83%  43
  Czy brano pod uwagę pojazd marki Honker? Ma 2 rzędy siedzeń i wydzieloną skrzynię ładunkową. http://www.honker.com.pl/index...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jarex
  ponad rok temu ocena: 28%  42
  jeżeli będzie służył do celów do których został zakupiony to ok. klęski żywiołowe nie znają granic gmin , straż pożarna jedzie tam gdzie jest potrzebna, sztab kryzysowy też musi czymś się poruszać, ci co nie mają pojęcia o działaniach kryzysowych pewnie chcieli by żeby kupiono rowery, czas wozów drabiniastych się skończył
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ m
  ponad rok temu ocena: 64%  41
  Daj spokój! Gmina Jarocin ma bardzo dobrze wyposażoną straż- to oni w razie potrzeby pierwsi jadą na akcje, dowożą plandeki, pomagają. Jak urzędnik, który zajmuje się tylko papierkami może pomóc w razie nawałnicy? Przecież on w tym wozie może jedynie przeszkadzać! To śmieszne, żeby za taką kasę kupować takie auto, żeby urzędnik mógł dowieść plandekę.....
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 53%  40
  Nie popadaj w skrajność cwaniaku, nie chodzi o auto stare i wysłużone, tylko jego FUNKCJONALNOŚĆ w sytuacjach kryzysowych. Oby nie służyło do prywatnych celów wybrańców narodu. - czas pokaże, wówczas napiszę jako płatnik podatków - że to był dobry zakup, słuszny i każda złotówka właściwie ulokowana.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ktos
  ponad rok temu ocena: 86%  39
  A ty Kozle pokaz kto Tobie pensje wypłaca i tez bedzie jasnosc haha.
  ~ Andrzej Kozioł
  ponad rok temu ocena: 33%  38
  To raczej ty nie rzucaj błotem w innych i nie pomawiaj innych o jakieś niecne zamiary. Jakie niby prywatne cele wybrańców? Burmistrz przecież i tak ma leprze auto. P.s. pokaż swojego pita 'cwaniaczku' zażwyczaj ktoś jak się zasłania marnotrawieniem jego podatków to albo jest bezrobotny, albo tak kombinuje żeby nie zapłacić nic
  ~ Auto Mobile Club Ługi
  ponad rok temu ocena: 25%  37
  Skandal! Naszym zdaniem powinni kupić trzydziestoletnjego Żuka z plandeką, którego by pchali w razie jakiejś akcji bo napewno by silnik nawet nie odpalił. Ewentualnie mógłby to być wóz drabiniasty zaprzęgnięty w dwa kunie. Podpisano prezes Jurek
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wodnik Szuwarek
  ponad rok temu ocena: 14%  36
  Śmieszny poprostu jest, zacietrzewiony i bardzo zakompleksiony względem Pawlickiego. A w dodatku jego IQ to raczej dolne rejony stanów średnich;)
  ~ uciekający przed listonoszem
  ponad rok temu ocena: 91%  35
  ale wam ten Walczak przeszkadza. Spać ziemio jarocińska przez niego nie możecie? Wygląda, że bardzo się go obawiacie.
  ~ Skazany za ...
  ponad rok temu ocena: 88%  34
  Jak się bawić, to za WASZE, a co mi tam !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 83%  33
  Bardzo dobrze, że Gazeta opisuje patologie obecnej władzy. Zrozumiałabym gdyby za te pieniądze kupiono auto FUNKCYJNE, z jakąś wciągarką, pompą, agregatem na wyposażeniu czy innymi przydatnymi urządzeniami w sytuacji KRYZYSOWEJ. A tu widzę jedynie efektowną furę, w stylu amerykańskim - chyba bardzo lubianym przez "naszego" burmistrza....fajnie się chłopcy bawicie za pieniądze nas wszystkich w Strażników Teksasu - ale to jest MARNOTRAWIENIE środków publicznych!!! Mam nadzieję, że przyjdzie czas i bekniecie za te lekkomyślne decyzje! Liczę, że będzie prowadzony rzetelny rejestr użytkowania tego auta - kto z kim kiedy i po co - żeby na bieżąco zapoznawać opinię publiczną z celami do jakich wykorzystywany jest ten "kryzysowy" pojazd. To jest po prostu skandal co wyprawia ta władza! I pytanie do urzędników - dlaczego Jarocin o zmierzchu jest nieoświetlony?? Może przestaniecie w końcu oszczędzać na naszym bezpieczeństwie a zaczniecie na swoich fanaberiach??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ziutek
  ponad rok temu ocena: 82%  32
  Jak dla komendanta Hoffmana to musi być duży i wygodny samochód . Przytył sporo to na stare lata nie będzie biegał do kryzysu :) Zresztą Cieślak i Hoffman to kumple od sportowych zmagań .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja Jarociniak.
  ponad rok temu ocena: 30%  31
  Cóż jak zwykle i nas znaleźli się miralizatorzy i krytycy. Teraz przeszkadza samochód bo za drogi ,a jak będzie potrzeba dojechać właśnie po wertrpach z pomocą i takiego sprzętu nie będzie to zapanuje święte oburzenie dlaczego gmina nic nie robi żeby poprawić taki stan rzeczy. Poza tym wszystkie centra kryzysowe w innych krajach niż nasz sa wyposażone w szprzet i wiele bardziej zaawansowany niż nasz Ford. Na zachodzie to właśnie pracownicy z takich centrów jadą jako jedni z pierwszych na miejsce katastrof i różnego rodzaju zdarzeń. My musimy się jeszcze wiele uczyć i podpatrywac od innych.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Skazany za ...
  ponad rok temu ocena: 80%  30
  Dokładnie, ja muszę się ROZWIJAĆ !
  ~ KdF
  ponad rok temu ocena: 89%  29
  Po wertepach piszesz? Na takich oponach??? Sorry ale stary Patrol czy Pajero dał by radę, ale takie coś?
  ~ Ryszard Ochódzki
  ponad rok temu ocena: 84%  28
  "Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach..."
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Skazany za ...
  ponad rok temu ocena: 90%  27
  Lubię to !
  ~ Lucyna
  ponad rok temu ocena: 42%  26
  Hulajnogą niech jadą ratować ludzi. Albo pieszo, ale wymagania to są żeby wszystko działało natychmiast na wysokim poziomie. Najlepiej to nie robić nic jak w powiecie to dziadki na podwyższonych emeryturach.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anonimowy ekonomista Stanley
  ponad rok temu ocena: 35%  25
  "- Myślę, że w tym wypadku wystarczyłby zwykły samochód kombi. - tłumaczy wieloletni pracownik samorządowy" sądząc po logice wypowiedzi to chyba nawet wiem kto był tym anonimem. Jak ktoś poniżej zauważył zwykłym sedanem nie tak łatwo wszędzie dojechać i to w różnych warunkach atmosferycznych nawet w naszej gminie. A poza tym kombi wcale też takie tanie nie jest. Skoda Superb (chyba najpopularniejsza marka auta w Polsce) w wersji combi z najslabszym silnikiem 1.4 i podstawowym wyposazeniem to i tak koszt 100 tys. zł, a takim autem to sobie można pojechać po zakupy albo z rodziną nad Bałtyk a nie wozić jakieś niestandardowe ładunki czy choćby przejechać pół kilometra błotnistą drogą.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obywatel
  ponad rok temu ocena: 75%  24
  Ktoś tu przewiduje same klęski żywiołowe to może rosomak byłby bardziej potrzebny
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obiektywne dziennikarstwo
  ponad rok temu ocena: 26%  23
  Nawet jesli w naszej gminie jest większosc dróg wyasfaltowanych i utwardzonych to jednak pozostaje troche takic po ktorych po intensywnej burzy cieżko przejechać, a co jesli np na drogę zwali sie drzewo a trzeba pilnie przejechać? Wtedy auto 4x4 spokojnie może ominąć przeszkode korzystając z pobocza/ pola. No i jesteśmy u progu zimy, nie da się przewidzieć jakie będą np opady śniegu. Takie auto jest po prostu bardziej uniwersalne i dlatego jego cena jest wyższa niż zwykłego sedana. Mam wrażenie że to szukanie bardziej taniej sensacji i chęć wbicia szpili władzom gminy niż merytoryczne podejście do sprawy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obywatel
  ponad rok temu ocena: 69%  22
  Ciekawe czy Józef stoi na baczność przed Adamem tak jak to robił w komendzie-to była żenada !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wojskowy
  ponad rok temu ocena: 17%  21
  W służbach mundurowych jest zapis regulaminowy,że przed przełożonym stoi się na baczność.Jak o tym nie wiesz to w wojsku nie byłeś.I jesteś zwykłym malkontentem i trollem internetowym a do tego niespełnionym w życiu .
  ~ Obywatel
  ponad rok temu ocena: 75%  20
  Samorząd teoretyczny tak jak cały rząd PIS długo będzie trzeba sprzątać po tych cwaniakach
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zagadka ekonomiczna
  ponad rok temu ocena: 48%  19
  Co jest bardziej potrzebne i porzyteczne? Wielofunkcyjne auto dobrej marki zakupione przez spółkę które i tak będzie można zamortyzować w kosztach prowadzonej działalności, czy czterech prawie emerytów z których każdy pobiera średnio 130-140 tys netto rocznie (czyli należy doliczyć do tego nie mały podadet i składki) którzy przez rok swej działalności wpadli na pomysł wydawania gazetki w której majaczą jakieś propagandowe frazesy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do grudzień
  ponad rok temu ocena: 25%  18
  Powiedziała Szałkowska?
  ~ grudzień 2017
  ponad rok temu ocena: 64%  17
  W pierwszej kolejności potrzebne Ci są korepetycje z języka polskiego.
  ~ Obywatel
  ponad rok temu ocena: 75%  16
  Coś mi się wydaje że jak Pawlicki wyprowadzi się z ratusza to komornik zlicytuje gminę Jarocin
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ MC HAMMER
  ponad rok temu ocena: 32%  15
  Moim zdaniem zakup o wiele bardziej logiczny i przemyslany niż służbowa skoda plus szofer na etacie żeby wozić jaśnie pana Martuzalskiego kiedy ten bawił się w starostę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ XXL
  ponad rok temu ocena: 79%  14
  Panowie w ,,kominiarkach,, powinni sprawdzić to tzw zarządzanie w PJA
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ majster
  ponad rok temu ocena: 95%  13
  Jeżeli jakiś patus ma do odrobienia areszt to na miejsce roboty niech zapitala z buta. Dziwne przeznaczenie tego auta. A jeśli już naprawdę miasto potrzebuje taniego wozidła 4x4 to czemu nie Dacia? To wszystko za państwową kasę. W PJA bida aż piszczy i po co takie zakupy? Można założyć sekundniki na sygnalizatorach, oświetlenie tam gdzie go brakuje itd. Nie trzeba na to milionów. Kto miał to już za przekręty się wybudował, ba nawet całe potomstwo na swoim, więc bezczelnie nie powinno się wydawać absurdalnych sum np. na załatanie kilku dziur w jezdni.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomasz
  ponad rok temu ocena: 100%  12
  Ja to zostawię bez komentarza,ale swoje sobie pomyślałem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Inglo
  ponad rok temu ocena: 91%  11
  U walczaka stał.. myslalem ze następny na wypożyczalni
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obywatel
  ponad rok temu ocena: 76%  10
  Hofman w dupsko wchodził rzepczykowi a teraz pawlickiemu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ CZK
  ponad rok temu ocena: 84%  9
  Proszę podać mi sytuację, w której możliwości tego samochodu mogłyby być wykorzystane przez pracowników urzędu. Czy naprawdę nie można było kupić tańszego samochodu. Do wożenia ludzi odbywających pracę na terenie gminy nie jest potrzebne auto z napędami 4x4 za 150 tys. zł. Rozrzutność gminy nie zna granic pomimo wciąż rosnącego zadłużenia.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ziutek
  ponad rok temu ocena: 75%  8
  Szefem zarządzania kryzysowego jest były milicjant Hoffman ? Niech mnie ktoś poprawi jak się myle .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wojskowy
  ponad rok temu ocena: 50%  7
  Policjant
  ~ Obywatel
  ponad rok temu ocena: 71%  6
  Tak masz rację wazelina powinien się nazywać od urodzenia
  ~ gminnik
  ponad rok temu ocena: 88%  5
  Słownik rośnie. Mamy już #rewitalizacja i #rozwój. Teraz można śmiało dodać #przetarg. Ze swojej strony proponuję zakupić jeszcze dodatkową, autonomiczną linię światłowodową dla urzędników i jakieś fajne osiedle w dobrej lokalizacji. Najnowsze iphony dla radnych i pomnik dla gminnika. Oczywiście finansowane przez JFPK lub przez budżet miejskich spółek (żeby ludzie nie marudzili, że to z budżetu bezpośrednio). I niech pod wszystkim podpisze się ktoś bez uprawnień do podpisywania, żeby w przypadku kontroli z zewnątrz (spoza jarocińskiej rodziny) nie było wtopy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 4325
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  3 poziom świadomosc
  ~ janek z lasu
  ponad rok temu ocena: 90%  3
  nowy , z tym silnikiem i wyposzeniem kosztuje 230 ty sam kupowałem a wy daliście bez pół
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 23e
  ponad rok temu ocena: 25%  2
  to bogaty jestes
  ~ 23
  ponad rok temu ocena: 67%  1
  śmieszne
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A