ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1

Ford Mondeo - elegancki samochód dla całej rodziny?

› Motoryzacja ponad rok temu    28.02.2018
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 6 / 67%
A A A

Każdy z nas potrzebuje czegoś innego. Tak jest również w przypadku samochodów - jedni poszukują dynamicznych aut, które zapewnią im wrażenia z jazdy, inni potrzebują komfortu i wygody, jeszcze inni nie wyobrażają sobie, by ich samochód mógł być nieatrakcyjny i stawiają na elegancję. Wychodząc tym wymaganiom naprzeciw, producenci samochodów poszukują rozwiązań, które są w stanie spełnić zadowolić nawet najbardziej wysublimowane gusta. Doskonałym przykładem, że udaje im się to coraz lepiej, jest Ford Mondeo. To auto, które jest w stanie spełnić oczekiwania każdego kierowcy i jego rodziny


Stylistyka, która wyróżnia

Kiedy patrzymy na Forda Mondeo, pierwszym skojarzeniem jest elegancja. Samochód ten prezentuje się klasycznie i jest połączeniem wszystkich najlepszych cech pojazdów marki Ford. Nadwoziu nie brakuje jednakże również nowoczesnego rysu, który sprawia, że auto doskonale prezentuje się na drodze. Wspomnieć możemy chociażby o wąskich, sportowych reflektorach czy stylowych przetłoczeniach na masce, które przykuwają wzrok.

Wnętrze dla wymagających

Również wnętrze Forda Mondeo prezentuje się imponująco. W samochodzie tym znajdziemy najwyższej jakości materiały, które sprawiają, że wszystkie jego elementy są naprawdę wytrzymałe i posłużą nam przez lata. Wygodne oparcia foteli to gwarancja komfortu nawet na dalekich trasach. Zaletę Forda Mondeo jest również starannie przemyślany kształt deski rozdzielczej oraz liczne schowki, w których zmieści się wszystko to, co potrzebne w podróży.

Wrażenia z jazdy

Ford Mondeo to samochód, w którym jazda jest komfortowa i przyjemna nie tylko dla kierowcy, ale również dla pasażerów. Starannie zaprojektowane wnętrze jest przestronne i jasne, dzięki panoramicznej szybie dachowej. Wygodne fotele oraz cisza, jaka panuje we wnętrzu pojazdu, sprawiają, że nawet na długich dystansach jazda nie jest męcząca. Na uwagę zasługuje również dynamika jazdy. Osoby, które lubią gdy auto szybko reaguje na  przyspieszenie, z pewnością będą zadowolone. Jednocześnie, mamy do czynienia z autem stabilnym, które zapewnia bezpieczeństwo podczas manewrów.

Nowoczesne technologie zapewniają bezpieczeństwo

Wybierając samochód często zależy nam na tym, by było to auto całkowicie bezpieczne, szczególnie wtedy, gdy często podróżujemy z rodziną. Na szczęście Ford Mondeo nie zawodzi pod tym kątem. Wyposażony jest bowiem w szereg technologii, które sprawiają, ze jazda staje się bardziej bezpieczna. Wśród nich wymienić możemy między innymi nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa, znajdujące się na tylnych siedzeniach. Dzięki nim pasażerowie są znacznie lepiej chronieni przed skutkami kolizji. Ford Mondeo to również innowacyjne rozwiązania, takie jak system kontroli pasa ruchu, system monitorujący martwe pole w lusterku oraz kamery, które ułatwiają wykonywanie manewrów. Dzięki temu zarówno kierowca, jak i pasażerowie, mogą czuć się znacznie bezpieczniej i pewniej.

W przypadku tego samochodu starannie przemyślano nawet oświetlenie, dzięki czemu doświetla ono zakręty, co również pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, nawet przy złej pogodzie.

Innowacyjny napęd hybrydowy

Poza tradycyjnymi jednostkami napędowymi, które cechuje moc oraz energooszczędność, Ford Mondeo jest również dostępny z napędem hybrydowym. To pierwszy tego typu pojazd produkowany w Europie, który jest w stanie spełnić oczekiwania osób chcących jeździć szybko i dynamicznie, a jednocześnie nie przyczyniać się do zanieczyszczenia środowiska. Napęd hybrydowy to również oszczędność - dzięki technologii regeneracyjnego hamowania, w jaką został wyposażony Ford Mondeo, zużycie paliwa jest znacznie mniejsze.

System Sync3

Ford Mondeo to samochód, który został wyposażony w nowoczesny system SYNC3. Czym on jest? Mówiąc w skrócie to rozwiązanie, dzięki któremu prowadzenie samochodu staje się jeszcze przyjemniejsze. Duży, dotykowy wyświetlacz umożliwia intuicyjne sterowanie klimatyzacją, nagłośnieniem i odtwarzaniem muzyki, a także korzystaniem z GPS, odbieraniem telefonu oraz wieloma innymi funkcjami.

Co więcej, systemem SYNC3 możemy sterować również za pomocą głosu, co sprawia, że kierowca może w pełni skupić się na jeździe. Chcesz wiedzieć więcej o tej nowoczesnej technologii? Odwiedź stronę http://www.ford.pl/Samochody_osobowe/Mondeo.

Co jeszcze wyróżnia Forda Mondeo na tle innych samochodów?

Projektanci pracujący przy nowym Fordzie Mondeo zadbali o wszystkie, najdrobniejsze nawet szczegóły. Wśród nich można wymienić między innymi klimatyczne oświetlenie wnętrza, które sprawia, że jazda po zmroku jest prawdziwą przyjemności. Samochód wyposażony jest także w samoczynnie ściemniające się lusterka, które redukują odbicia światła pochodzącego z reflektorów innych pojazdów. Nie musisz więc obawiać się, że światło samochodu jadącego za tobą będzie cie oślepiać.

Jak widać, Ford Mondeo jest samochodem, który ma nam naprawdę wiele do zaoferowania. To elegancka, stylowa propozycja, która zapewnia komfort i dynamikę jazdy, połączone z dbałością o środowisko naturalne. Nic więc dziwnego, że jest to samochód, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem polskich kierowców.

+ 4 głosów: 6 (67%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A