R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

Folklor po raz dwudziesty. Tym razem w Żerkowie, Kotlinie i Jarocinie

› Kultura i Rozrywka› Zapowiedzi 12 miesięcy temu    29.06.2017
Lidia Sokowicz
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A

Przełom czerwca i lipca to czas, gdy na Ziemi Jarocińskiej goszczą zespoły ludowe z różnych zakątków Polski i Europy. W tym roku Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne odbędą się już pod raz dwudziesty. W jubileuszowej edycji weźmie udział czternaście grup z siedmiu krajów: Turcji, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Rumunii, Niemiec i Polski.

R E K L A M A

 

 

Pierwszy z koncertów odbędzie się w czwartek 29 czerwca w Żerkowie (amfiteatr, godz. 19.00). Dzień później, w piątek 30 czerwca zespoły gościć będą w Kotlinie (plac przy domu kultury, godz. 17.00). W sobotę z folklorem zapoznają się mieszkańcy Żegocina i okolic.

Finał odbędzie się tak jak we wszystkich poprzednich edycjach w Jarocinie. W niedzielę 2 lipca o godz. 15.45 uczestnicy w barwnym korowodzie wyruszą z Rynku do parku. Występy na polanie przed pałacem Radolińskich rozpoczną się o godz. 17.00 (w razie niepogody zostaną przeniesione do JOK-u). Prezentacjom tanecznym i wokalnym towarzyszyć będzie degustacja potraw regionalnych. Wstęp wolny.

Imprezę, która jest okazją do zapoznania się nie tylko z rodzimym folklorem, jak co roku, organizuje Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej z Potarzycy. Gospodarzem, wzorem lat ubiegłych, będzie Zespół Folklorystyczny "Snutki". 

 

R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ja od ruskich
12 miesięcy temu ocena: 29%  2
bydzie tyn hardbass?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XxxL
12 miesięcy temu ocena: 63%  1
Burmistrz i Starosta beda degustowac z jednej miski.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A