R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB2 - Stimi
R E K L A M A

"Fabiański" i "Lewy" posadzeni przy szkole

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    19.04.2017
Jakub Nowak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. szkoły w Boguszynie

Nowe Miasto nad Wartą. W Boguszynie odbyła się wielka akcja sadzenia drzew. W sumie przybyło ich aż 75 - wszystkie znalazły się tuż przy szkole. Każde drzewko otrzymało swoją nazwę. Fantazja uczniów była ogromna - zasadzono m.in. "Fabiańskiego" i "Lewego".

Wielka akcja była częścią realizowanego w szkole projektu regionalno-ekologicznego. - Cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów - opisuje dyrektor placówki, Irena Borusiak. Jak zaznacza, inicjatywa była też przede wszystkim prawdziwą, żywą lekcją przyrody. - Mamy nadzieję, że wszyscy ją zapamiętają i nabiorą szacunku dla natury, której jesteśmy częścią - dodaje.

R E K L A M A

Część zasadzonych drzewek podarowało nadleśnictwo z Jarocina, a część zorganizowała sekretarz gminy, Gabriela Kosmala. W sumie posadzono ich aż 75 na terenie całej szkoły - między innymi na placu zabaw, przy płocie oraz z przodu placówki. - Mamy nadzieję, że wszystkie się przyjmą - podkreśla dyrektorka.

Warto zaznaczyć, że każdy miał prawo do nazwania zasadzonego przez siebie drzewka. Pojawiło się więc jedno o wdzięcznym imieniu „Gabriela” (nadane przez sekretarz gminy), był też „Krzysiu” (zasadzony przez sołtys Boguszyna Zofię Kędziorę), „Irena” (dyrektor szkoły) czy „Lena” (imię wnuczki pani pedagog). Nie zabrakło też różnych wymyślnych nazw jak „Gucio”, „Spikey”, które nadawali sami uczniowie. Fani piłki nożnej nie zapomnieli z kolei o swoich idolach - posadzono więc także jedno drzewko o imieniu „Fabiański”, a drugie nazwano „Lewy”.

Akcję przeprowadzano parami: uczeń klasy VI działał wraz w wybranym przez siebie kolegą lub koleżanką z klasy młodszej.

- Przyjemnie było patrzeć na współpracę poszczególnych uczniów. Miło było też słuchać ich deklaracji, iż za parę lat wrócą do szkoły, by zobaczyć, jak mają się ich drzewka. Pamięć o tej akcji będziemy pielęgnować i na pewno zadbamy o sadzonki - zaznacza dyrektor Irena Borusiak.

W ramach projektu uczniowie zbierali też makulaturę. Zbiórka odbywała się w ramach konkursu. Wśród uczniów podstawówki wygrała klasa II (zebrała aż 650 kg!) a wśród przedszkolaków oddział 3- i 4-latków (865 kg!). - Oddziały przedszkolne w nagrodę pojadą na dodatkową wycieczkę - zaznacza szefowa szkoły w Boguszynie.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ haha
ponad rok temu ocena: 100%  1
Trzeba było patriotycznie nazwać Janusz, Grażyna, Brajan i Dżesika.... hahaha...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A