ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOLNE MIEJSCE G1
R E K L A M ABS Jarocin Wielkanoc A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

ERIF - najważniejsze informacje dla konsumenta i przedsiębiorcy

› Gospodarka 10 miesięcy temu    6.06.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

ERIF Biuro Informacji Gospodarczej to jedna z baz służąca między innymi weryfikowaniu klientów branży pozabankowej. Ponieważ od wpisów w niej zawartych zależy często udzielenie nam pożyczki, warto wiedzieć jak działa, które informacje gromadzi i jaki mamy wpływ na jej zapisy. Sprawdźmy więc, czym dokładnie zajmuje się ERIF i czy może nam pomóc nie tylko w pożyczaniu, ale i codziennych zakupach.

R E K L A M ASchronisko 1% 04_2020

 

Czym jest ERIF? Jakie informacje gromadzi? I czy mamy wpływ na zapisy tego rejestru?  Sprawdźmy!

 

ERIF to jedna z baz, o której możemy usłyszeć, gdy szukamy pożyczki. Sprawdza ją część firm pożyczkowych, więc rejestr ten ma bezpośredni wpływ na naszą zdolność kredytową. Co powinien o niej wiedzieć świadomy konsument?

 

Czym jest ERIF BIG?

ERIF BIG SA. to Biuro Informacji Gospodarczej (BIG). Do jej głównych zadań należy przyjmowanie, przechowywanie i udostępnianie informacji o dłużnikach oraz podmiotach gospodarczych, które są rzetelnymi płatnikami. Z danych rejestru mogą korzystać zarówno firmy, jak i konsumenci. Podobnie jest z wpisami do samego rejestru. Może znaleźć się w nim każdy dłużnik. Warto jednak pamiętać, że ERIF może również pomóc w budowaniu pozytywnej historii kredytowej.

W związku z szerokim zakresem zastosowań dla informacji gromadzonych przez ERIF z tej bazy korzystają zarówno firmy, jak i banki czy zwykli konsumenci. Omawiany rejestr zbiera bowiem dane z branż takich jak bankowość, telekomunikacja, multimedia czy finanse. W związku z tym aktywnie przyczynia się do podniesienia bezpieczeństwa transakcji na tych właśnie rynkach.

 

Rejestr ERIF dla konsumentów

Klienci indywidualni (osoby fizyczne) mogą korzystać z usług ERIF BIG za pomocą stworzonego dla nich serwisu InfoKonsument.pl. Bezpłatna rejestracja i prowadzenie konta daje dostęp do swojej historii, ale pozwala również sprawdzić wiarygodność podmiotów, z którymi chcemy wejść we współpracę.

Co ważne raz na pół roku możemy otrzymać bezpłatnie raport o nas samych. Częstsze sprawdzanie własnej historii pożyczkowej to niewielki koszt rzędu 3 złotych.  Mamy też opcję monitorowania siebie przez 12 miesięcy za mniej niż 15 zł.

Z opłatami wiąże się też pobranie raportu o firmie. Za sprawdzenie interesującego nas podmiotu zapłacimy niecałe 35 zł. Zyskujemy za to pełen raport o regulowaniu zobowiązań przez daną firmę. Na tle takich baz jak BIG czy KRD ERIF wyróżnia się nowoczesnymi platformami informacyjnymi i niskimi kosztami usług. Są to sumy tak niewielkie, że na stałą kontrolę w tej bazie może pozwolić sobie zdecydowana większość konsumentów.

 

Baza ERIF dla firm i instytucji

Z zasobów bazy korzystają też przedsiębiorcy, korporacje i podmioty finansowe. Dla niektórych z nich sprawdzanie historii pożyczkowej klientów to obowiązkowy element pracy. Jest tak na pewno w sektorze usług pożyczkowych. Do zapisów ERIF chętnie zaglądają nie tylko banki, ale i firmy pożyczkowe jak chociażby https://ofin.pl czy ubezpieczeniowe.

Ponieważ ważnym zadaniem omawianego podmiotu jest również pomoc w ściąganiu długów i działalność informacyjna, ERIF okazuje się nieocenionym wsparciem na każdym etapie transakcji w wielu wymienionych wcześniej branżach. Możliwość zgłaszania nierzetelnych płatników przez konsumentów i firmy jest ważnym etapem podnoszenia bezpieczeństwa codziennych działań finansowych.

Jak wspomnieliśmy do zadań instytucji należy wsparcie w odzyskiwaniu zobowiązań. Usługi ERIF są w tym przypadku płatne, a dopisanie dłużnika do rejestru to koszt około 40 złotych. Zapis taki jest wyraźnym sygnałem dla innych i może działać mobilizująco na opieszałego dłużnika.

Co ważne dzięki szerokiemu dostępowi do rzetelnej informacji gospodarczej firmy i duże podmioty prawne mogą bardziej świadomie negocjować warunki współpracy z przyszłymi kontrahentami. Z drugiej strony dobrze poinformowany klient to świadomy konsument, który wie, jak ważna jest dobra historia pożyczkowa i umie ją kształtować.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A