ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Ekstremalna Droga Krzyżowa coraz popularniejsza [ZDJĘCIA]

› Aktualności› Wydarzenia 2 miesiące temu    16.04.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 7 ocen 2 / 100%
A A A
W Żerkowie na EDK zgłosiło się kilku śmiałków, którzy jako pierwsi przecierali szlakW Żerkowie na EDK zgłosiło się kilku śmiałków, którzy jako pierwsi przecierali szlak fot. Lidia Sokowicz

Ponad 250 osób pokonało w nocy z piątku na sobotę od 40 do 44 km w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasy zostały zorganizowane w parafiach w Jarocinie (św. Marcin), Panience i Żerkowie. Najmłodszy uczestnik miał 9 lat, a najstarszy 76.

 

 

 

W każdym z tych miejsc uczestnicy wyszli na trasę po odprawionych specjalnie dla nich mszach św. W Jarocinie i Panience kapłani udzielali wszystkim błogosławieństwa przed wyruszeniem w drogę. Każdy otrzymywał specjalny pakiet startowy z rozważaniami do poszczególnych stacji oraz odblaskiem. Wiele osób zanim rozpoczęło EDK przystąpiło do spowiedzi. Uczestników można było poznać po plecakach, czołówkach, kamizelkach odblaskowych oraz krzyżach, które nieśli ze sobą przez całą trasę.

 

 

- Pierwsze osoby doszły już do Gostynia po godzinie 5 było to spowodowane dość niską temperaturą i wiatrem, który jeszcze bardziej obniżał odczuwalną temperaturę. uczestnicy nie robili tak dużo przerw, przez co szybciej dochodzili na miejsce - opowiada Katarzyna Gładczak, koordynatorka EDK w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Panience. Grupa, która wyruszyła do Gostynia liczyła w tym roku 52 osoby, o 10 więcej niż podczas pierwszej, zeszłorocznej edycji.

 

 

W Jarocinie patronem trasy był św. Jan Paweł II. Trasa liczyła 44 km i była o wiele trudniejsza od zeszłorocznej. Chętnych było jednak tyle samo, co w zeszłym roku - ponad 200 osób. Około 75 szło po raz pierwszy na EDK. Szymon Hypki, który był koordynatorem jarocińskiej trasy podkreśla, że do tej pory słyszał same pozytywne opinie na temat trasy. Mimo że inicjatywa EDK była pomyślana raczej jako męskie wyzwanie, to w jarocińskiej grupie ponad połowę uczestników stanowiły kobiety.

 

 

W Żerkowie Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się po raz pierwszy. Zarejestrowało się 10 osób. Na trasę wyszło jednak kilka osób więcej. Byli to głównie młodzi ludzie. Towarzyszył im również wikariusz - ksiądz Jarosław Foryś. 

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ jarock
  2 miesiące temu ocena: 50%  7
  Wielki szacunek dla wszystkich którzy chcą we właściwy sposób przygotować się do tych najważniejszych świąt !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qwerty
  2 miesiące temu ocena: 44%  6
  Jestem ciekaw ilu katolików przeczytało Biblię, czy wiedzą jak kształtowała sie polityka Kościoła katolickiego, czy wiedzą skąd wzięły się święta kościelne, czy znają choćby różnice w 10 przykazaniach. Trudno jest rozmawiać z tzw. katolikami, którzy nie znają historii KK, a ich wiara oparta jest na wychowaniu przez dziadków czy tym co usłyszą z ambony.Ja wierzę w Boga i w biblię. Ale kościół katolicki stał mi się obcy bo więcej w nim nauki biskupów niż prawdziwej wiary. Pamiętajcie że nie taca i rewia pacierzy ma wpływ na to czy będziecie zbawieni.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Arkadiusz Makarewicz
  2 miesiące temu ocena: 30%  5
  "Zbawieniem" jest oświecenie i każdy do niego mimowolnie dąży... A Bóg jest wszystkim i jest we wszystkim, nie tylko w Biblii czy Koranie...
  ~ Arkadiusz Makarewicz
  2 miesiące temu ocena: 50%  4
  Bycie członkiem jakiejkolwiek sekty czy religii (dużej sekty) to grzech śmiertelny, zabijający prawdziwe życie duchowe i powodujący oddawanie swojej energii demonom...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Arkadiusz Makarewicz
  2 miesiące temu ocena: 50%  3
  Każdy człowiek jest z natury heretykiem/ateistą/poganinem. Każdy się taki rodzi! Nawrócenie polega na przestaniu oszukiwania siebie i innych, że jest inaczej...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Arkadiusz Makarewicz
  2 miesiące temu ocena: 53%  2
  To, że jestem heretykiem/ateistą/poganinem to nie moja wina... Bóg mnie takim uczynił i dopóki żyję, to znaczy, że mnie tu chce... :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Arkadiusz Makarewicz
  2 miesiące temu ocena: 53%  1
  Za dużo śmierci w takiej drodze krzyżowej...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji