R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

Dzisiaj sesja Rady Powiatu w Jarocinie. Zdecydują co dalej z finansowaniem zajęć i schronisk

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    12.04.2017
Redakcja
komentarzy 69 ocen 0 / 0%
A A A
Wczorajsze posiedzenie Rady Powiatu w JarocinieWczorajsze posiedzenie Rady Powiatu w Jarocinie fot. Bartek Nawrocki

Dzisiaj XLI posiedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego. W programie projekt tylko jednej uchwały.


Dotyczy ona zasad przyznawania dotacji dla niepublicznych placówek, które prowadzą zajęcia sportowo-kulturalne dla uczniów oraz schronisk młodzieżowych.

Walka o dotacje twa od lutego. Wtedy powiat zabrał przyznawane od lat dofinansowania, chcąc je przekazać na inne cele oświatowe. Decyzja została zaskarżone do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Ta uznała uchwałę w sprawie cofnięcia finansowania za niezgodną z prawem.

Wówczas inicjator zmian wicestarosta Mirosław Drzazga zapowiedział, że poprawi błędy, sprawę podda konsultacjom społecznym [kalendarium wydarzeń związanych z cofnięciem dotacji zobacz TUTAJ] i raz jeszcze wprowadzi na sesji pod głosowanie radnych.

R E K L A M A

I właśnie w Wielką Środę odbędzie się posiedzenie radny powiatu, a na nim debata i głosowanie nad cofnięciem dofinansowania.

Początek obrad na sali konferencyjnej jarocińskiego starostwa o godz. 15.30. Wstęp wolny.

[AKTUALIZACJA 13:03]

Los uchwały dotyczącej dotacji wydaje się przesądzony. Wczoraj wieczorem Zarząd Miejsko-Gminny PSL w Jarocinie podjął uchwałę zobowiązującą radnych PSL-u go głosowania przeciwko proponowanym zmianom.

[AKTUALIZACJA 15:48]

Sesja rozpoczęła się z kilkuminutowym opóźnieniem. Przewodniczący od razu ogłosił 10 minut przerwy.

TRANSMISJA SESJI NA ŻYWO - została przerwana z przyczyn technicznych. Przepraszamy. 

[16:07]

Klub ZJ wnioskował o zdjęcie z dzisiejszego porządku obrad uchwały dotyczącej dotacji. Starosta proponował by najpierw obejrzeć prezentację na temat schronisk i organizacji korzystających z dotacji.

Trwa zamieszanie, przewodniczący nie jest pewny czy najpierw głosować wniosek opozycji, czy zaprezentować materiał, który proponował starosta. Okazuje się, że w przypadku sesji nadzwyczajnej zgodę na zminę programu musi wydać inicjator sesji – zarząd powiatu – tak twierdzi urzędowy radca.

- I panie Julku było się kłócić - podsumował przewodniczący. Prezentacje przedstawia wicestarosta Mirosław Drzazga.

[16:20]

Wicestarosta zaczął od zdjętych inwestycji, między innymi budowy łącznika, które zakładała wcześniej w budżecie ekipa ZJ. - Inwestycje wracają do szkół – przekonuje wicestarosta i mówi, że jedna ze szkół ponagimnazjalnych zostanie przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W ZSP nr 1 zostanie zamontowana winda.

Inwestycje czekają też szkołę w Tarcach – tam powstanie między innymi boisko sportowe. Przebudowę zaplanowano w Zespole Szkół Specjalnych. Na inwestycje w oświacie ma trafić ponad 1,7 mln zł.

- W odniesieniu do poprzedniego budżetu na oświatę zabrakłoby 1,4 mln zł – wyliczył wicestarosta. - Wyprowadziliśmy PCPR, zostały puste pomieszczenia, po których mogłyby harcować myszy.

Wicestarosta pokazuje też projekty z funduszy europejskich dotyczące szkół, na które samorząd pozyskał dofinansowanie. Wkład własny powiatu ma wynieść ok 107 tys. zł, przy czym wartość projektów to ponad 5 mln zł.

Mirosław Drzazga odnosi się bezpośrednio do zaplanowanej na dzisiejszą sesję uchwały. Przypomina, że RIO unieważniło poprzednią uchwałę w tej sprawie i wskazuje, że powiatowi zarzucono tylko „brak konsultacji społecznych”.

[16:45]

Obrady wznowiono po kolejnej przerwie. Zarząd przychylił się do wniosku klubu ZJ i podjął uchwałę o zdjęciu z dzisiejszej sesji uchwały dotyczącej dotacji – poinformował starosta Teodor Grobelny.

Do głosu doszli przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy dzisiaj licznie stawili się na posiedzeniu. - Cieszę się, że taka decyzja została podjęta, bo konsultacje społeczne tak naprawdę, to my sami zrobiliśmy - mówi Mateusz Boruta, prezes fundacji Animacji Społeczno - Ekonomicznych w Jarocinie.

Przewodniczący Jan Szczerbań uzasadnia, że był za zdjęciem środków, bo Jarocin jest „jedną z najbogatszych gmin”. - Teraz okazuje się, że bez powiatu leży - podsumował.

- Prosiłbym, żeby państwem nie kierowała gra polityczna, tylko żebyście się kierowali dobrem dzieci i młodzieży - apeluje Boruta.

- Właśnie tak czynimy - odpowiada Szczerbań.

Agnieszka Borkiewicz, prezes Fundacji 750-lecia Jarocina przypomina, że dotacja wydawana jest na materiały dla dzieci uczestniczących w zajęciach Klubu Olimp. - Te pieniądze z powiatu pozwalają nam nie podnosić opłat dla rodziców dzieci – mówi.

- Podejmijcie jakieś działania, które będą miały logiczny sens – apeluje do koalicji radny Mateusz Walczak (ZJ).

Głos zabrał też Robert Kaźmierczak, wiceburmistrz Jarocina i odnosi się do prezentacji wicestarosty Drzazgi. Mówi, że w NMDM uczestniczą dzieci nie tylko z gminy Jarocin, ale i ościennych gmin. Przypomina wicestaroście, że gmina na zajęcia dla młodzieży przeznacza rocznie około pół miliona złotych. - W tej kwocie są również pieniądze przeznaczane na zajęcia, w których biorą udział dzieci z sąsiednich gmin, bo nikt ich nie legitymuje - przekonuje Kaźmierczak.

Przedstawiciel gminy przypomina, że problemy w oświacie powiatowej nie zaczęły się dzisiaj. - Jeśli pan dziś chce kosztem dzieci i młodzieży pokazać, co trzeba nadrobić, bo nie ma windy, przecieka dach, to proszę zacząć od siebie. Niech pan idzie do swojego szefa i niech mu pan powie, żeby zabrał panu połowę - mówi wiceburmistrz i ironizuje na temat "dobrego wuja Mirka".

[17:24]

- Gdy państwo zabierzecie środki szkolnym schroniskom młodzieżowym, to musicie mieć jedną świadomość, że jeśli one się wyrejestrują, to będą dalej funkcjonować, ale dotacja do powiatu już nie wpłynie - udowadnia Kaźmierczak i krytykuje zapowiedzi ze strony Mirosława Drzazgi dotyczące zapowiadanych kontroli w placówkach otrzymujących dofinansowanie.

Były wicestarosta Mikołaj Szymczak. - Nie wiem dlaczego mielibyśmy się pozbywać środków zewnętrznych z budżetu państwa, bo powiat jest tutaj tylko przekaźnikiem – zwraca uwagę radny. - Dzięki temu, że gmina uruchomiła schroniska młodzieżowe, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych dojeżdżająca, miała się gdzie podziać. Zabieranie dotacji, to jest złodziejstwo.

- Nie ze złodziejstwo, tylko mi powiedz, gdzie jest to bogactwo w gminie Jarocin – odpowiada przewodniczący Szczerbań.

Mirosław Drzazga. - Inaczej patrzył pan na finanse oświaty w pańskiej kadencji - powiedział wicestarosta do Mikołaja Szymczaka. Odniósł się również do wcześniejszej wypowiedzi wiceburmistrza. - Za to, jak pan tak chętnie wraca do historii, to może wróćmy. Te same osoby w ciągu kilku ostatnich lat doprowadziły do likwidacji szkół i kół sportowych, wykorzystywania środków schronisk na utrzymanie szkół. Na kim pan chciał zaoszczędzić? Na nauczycielach, na szkołach. To pan jest generalnie szkodnikiem i likwidatorem. Przychodzi tutaj pan ze swoim bratem szkodnikiem i obłudą i nie ma pan racji.

- Pan ze swoją bezczelnością wchodzi do każdego samorządu i poucza innych. Na tej sali siedzą same pana ofiary - mówi w kierunku Kaźmierczaka Stanisław Martuzalski, etatowy członek zarządu. - Pan zlikwidował szkoły, oświatę, a ciężar finansowania przerzucił na barki powiatu. Niech każdy ponosi koszty na daną działalność. Pan się chełpi, że gmina wydaje pół mln zł, powiat też, tylko że na te obszary, przewidziane z mocy ustawy. Znam pana od lat i wiem, że musi wyjść na pana, ale zwracam uwagę, że od roku 2010 to nie starosta Drzazga, tylko wy rządziliście. A dzisiaj wasz guru zarzuca jednemu z członków zarządu politykę, jego zdaniem szkodliwą. Walnijcie się w piersi. Chciałbym zaapelować do wszystkich, również stowarzyszeń i bo wiem, że to co Mateusz Boruta dzisiaj powiedział, to nie jest to, o czym myśli. Naszym zadaniem jest, żebyśmy wypracowali konsensus, a nie ustawiali się okoniem, tylko dlatego, że macie za soba klienta, który naprowadza was do bitki.

Starosta Teodor Grobelny. - Przysłuchuje się oczekiwaniom pana Roberta Kaźmierczaka i chyba jest w tym trochę polityki i rewanżyzmu - podsumowuje starosta i przypomina, że gmina ostatnio zażądała od powiatu podatku za DPS. - Tak pięknie z nami współpracujecie. Rodzice zostali wkręceni w to wszystko, daliście jeden szablon, dziecko nie odmówi, a mam podpisze, znam to, bo też pracowałem w szkole. Nie tak się robi, bo nie na tym polega praca w samorządzie. Przypominam, że powiat ma 70 mln zł, a miasto w budżecie trzy razy tyle.

Starosta Grobelny skomentował też dzisiejszą pikietę swojego poprzednika. - To nie polega na wystawaniu przy schodach, zakładaniu maski, bo to jest dziecinne. Apeluję do waszego sumienia – powiedział szef powiatu.

Radna Bronisława Włodarczyk wnioskowała o zamknięcie dyskusji. Proponowała też by samorząd wrócił do sprawy „po planowanych kontrolach”.

Rada jednogłośnie opowiedziała się za wycofaniem uchwały o dotacji.

Nie było interpelacji radnych. 

Wolne głosy i wnioski

Radny Mateusz Walczak wnioskował o odczytywanie pisma kierownika medycznego jarocińskiego szpitala. - Muszę się z tym zapoznać i wrócimy do tego - powiedział radny Szczerbań i nie dopuścił do głosu również wiceburmistrza Kaźmierczaka. Złożył za to wszystkim życzenia wielkanocne.

KONIEC SESJI

 

Czy twoim zdaniem zabranie dotacji niepublicznym placówkom i przekazanie jej na inne cele było?

ankieta dodana 12.04.2017, ilość wszystkich głosów: 248
Dobre
29%
Złe
68%
Nie mam zdania
3%
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (69)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sol
ponad rok temu ocena: 75%  69
Nad uchwała 2 godziny gadali ale jak ona jest dopracowana i solidna - za to!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szok
ponad rok temu ocena: 60%  68
dziękuje powiatowi, moje dziecko zamiast uczęszczać na zajęcia z tenisa stołowego będzie tylko a nim tęsknić .... dla mnie szok!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lepkie rączki
ponad rok temu ocena: 82%  67
Zadam jedno zasadnicze pytanie do wszystkich obecnych i poprzednich starostów i wicestarostów: GDZIE JEST KUR... ZŁOM Z WIADUKTÓW ??????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zorientowany
ponad rok temu ocena: 87%  66
kulki z eko dbaja sie tym zajmowały
~ PSL bredzi i nie wie czego chce
ponad rok temu ocena: 90%  65
Marcin przestań bredzić! PSL sam nie wie czego chce!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ PIS DAmy RADE ''dobra zmiana"
ponad rok temu ocena: 67%  64
Njzabawniesze jak n/w scierwa najgorszego sortu mieniace sie patriotami i działaczami ale dla własnych korzysci udaja sie składać kwiaty Robią to tylko po to żeby ktoś skojarzył ich parszywą facjatę na plakatach wyborczych lansując sie. Nie jeden z nich pokroju kulko misiwiczy patrzy jeszcze zajebać pare zł zawyzajac fakture za kwiaty czy wieńce. Potem żadają na chama jeszcze jakiś odznaczeń za działalnośc a spoleczną gdy ich ugrupowanie jest u koryta i jest mozliwośc nadania medalu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ edik
ponad rok temu ocena: 89%  63
z tym dziadostwem w PIS - partia nie przysporzy sobie zwolenników
~ NEPOTYZM MISIEWICZÓW
ponad rok temu ocena: 72%  62
Zrobili porządek z idiotycznym pomysłem Drzazgi, aby zabrać dzieciom pieniądze na sport, teraz powinni go rozliczyć z NEPOTYZMU jaki szerzy bo 5 z jego rodziny pracuje w strukturach powiatu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wujek MIRO
ponad rok temu ocena: 92%  61
Prawdopodobnie namaścił już siostrzeńca na członka by mógł sie wybijać i spijac profity - bo to ma to na pewno po swoim po swoim wujku mirku-potwierdźcie czy tak jest?.
~ anna
ponad rok temu ocena: 87%  60
a kto pisał/redagował tę uchwałę z takimi błędami?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ swój
ponad rok temu ocena: 96%  59
U nich to norma. Sztachetka w tym góruje. Proste chłopy.
~ MIŚ 2014
ponad rok temu ocena: 63%  58
Gdzie jest maślak? miałzasze tyle do powiedzenia nie na temat, czy już urzędowo chory na brak pieniedzy? trzeba mu kontrole nasłać tak jak on i kulka nasyłał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hm
ponad rok temu ocena: 50%  57
Dzisiejsza sesja jest dowodem, że w koalicji rządzącej każdy może mieć swoje zdanie i głosować jak uważa. W przeciwieństwie do gminy Jarocin, gdzie ludki zj głosują tak jak się im każe. Dostają wytyczne z góry i nie ma mowy o sprzeciwie, bo zemsta może być okrutna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lubie PSL
ponad rok temu ocena: 68%  56
Przecież PSL też miało wytyczne. Zresztą bardzo dobre. Pierwszy raz spojrzałem na nich z sympatia. Brawo PSL
~ Miro, Taca i Gonada ziejący nienawiścią
ponad rok temu ocena: 84%  55
Jakie głosowanie? Zdjęli z porządku obrad. Komuchy tak łatwo nie odpuszczą.
~ To są wielkanocne jaja
ponad rok temu ocena: 88%  54
To są jaja jakieś. starosta PSLowski zwołuje sesję aby dzieciom zabrać i przejeść pieniądze na sport przeznaczone, po czym głosuje przeciwko swojemu wnioskowi. Tylko PSL jest taki zakłamany że sam przeciwko sobie głosuje. Kabaret. Wystarczyło głupkom oddać władzę a sami z siebie wariatów robią !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jan -ań
ponad rok temu ocena: 84%  53
ale motorem był ten konfident miro co zapomniał jak działał w innych wcieleniach -istny hipokryta i należy pozbawić go stanowiska w-ce bo psuje wizerunek powiatu...
~ Skończy jak Misiewicz
ponad rok temu ocena: 50%  52
Co do Misiewicza to wiek Drzazgi nie odpowiada - mamy za to ... człowieka w masce i adidaskach no i wiek do Misiewicza podobny. Podobne też zasługi i podobne mianowanie. Drzazga głosami ludu wypracował sobie pozycje, specjalista od maski nawet mandatu radnego nie zdobył - podobnie jak pierwszy mieszkaniec Wilkowyi. Teoretycy polityki, którzy nie mają sensu jak wygrywać wybory!
~ POPIS
ponad rok temu ocena: 77%  51
Jarociński Misiewicz Drzazga wice starosta, który chciał zabrać pieniądze dzieciom PIS-owiec, chciał dla swojej rodziny, której już pięciu pracuje w strukturach powiatu? To jest szczyt NEPOTYZMU koalicji PO=PIS.
~ Jakie Pismo ze szpitala?
ponad rok temu ocena: 85%  50
Czy Redakcja wie o jakim piśmie Kierownika Medycznego Szpitala mówił radny Walczak?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pieski Gonady
ponad rok temu ocena: 89%  49
Oni nic nie wiedzą oprócz tego co im gonada naklamie. Wtedy z pasją i unizonym lizusostwem publikują.
~ kulko misiewicz
ponad rok temu ocena: 75%  48
Miro$ławny gdzie znikneło ogłoszenie z bip o tym że wybrałes kulke misiewicza na dworzec ? boisz sie ze kaczor przysle komisje sprawdającą kariere i uczciwośc tego konfidenta ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EDIK
ponad rok temu ocena: 100%  47
Informacja poszła- czekamy
~ Stary ale jary
ponad rok temu ocena: 69%  46
Drugie podejście i druga porażka starostwa. Mogliby odpuścić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uma
ponad rok temu ocena: 45%  45
A wam ćwoki zj zal dupę ściska, bo jedyne co możecie to sobie poszczekać.☺
~ Ekipa rozpierduchy
ponad rok temu ocena: 73%  44
Dżony opłatek dla znajomych taca, hurt-detal dla znajomych Karolek fałszywizna, Gonada dla znajomych damski bokser, zatwardzenie czyli pewnie intelektualna sztachetka, Miro dla znajomych zdrajca, czyli np dla Gonady, betoniara stępiała intelektualnie w ostatnim czasie, teo odòr rolnik małorolny kelnerujacy gonadzie skapitulowali? Nie wierzę.
~ Monciciel
ponad rok temu ocena: 86%  43
Móżdżkiem operacji w tej ekipie jest miro$ŁAWny. Tedi to marionetka nie wie co się dzieje. PeSeLe chcą zmian, ale nie chcą. Dżony Opłatek jest za a nawet przeciw. Zatwardzenie nie wie nic po co wogóle przyszedł na sesje.... Doktor DOLLAR Rehambilitowany nerwowo chyba nie daje rady, bo jak można nadrabiać miną brak jakiekolwiek pojęcia ... Detal-Hurt zaraz się zakiwa ... Gonada myśli, że błyszczy - ale najgorzej jak komuś się co wydaje ... Każdy z nich ma świadomość tego co się dzieje. Ale cel mają jeden - dotrwać jeszcze rok do wyborów. Stan konta jest najważniejszy....
~ Czytający w myślach
ponad rok temu ocena: 74%  42
Martuzalski : '' to co powiedział Mateusz Boruta to nie jest to co myśli '' a skąd Martuzalski to wiesz? Oswiec nas.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Katolik
ponad rok temu ocena: 83%  41
Ja już od Szczerbienia komuni nie przyjme . To zly człowiek .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janka
ponad rok temu ocena: 80%  40
potrzebny lekarz i to natychmiast by zdiagnozował poczytalność z tej ekipy -najbardziej potrzebuje szczerba i drzyzga- może jeden doktor nie podołać ...
~ ivo
ponad rok temu ocena: 47%  39
Opalony rozwodnik nawet rozgrzeszenia nie dostanie.
~ Sssd
ponad rok temu ocena: 60%  38
Ma kompleks A. Pawlickiego. Widać i słychać
~ cv
ponad rok temu ocena: 42%  37
Walczak dalej pod starostwem protestuje? Dziecko się przeziębi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jajko wielkanocne
ponad rok temu ocena: 70%  36
Ten gość mi się podoba
~ Samotny biały żagiel
ponad rok temu ocena: 55%  35
No ale stanął w obronie demokracji. Każdy ma prawo. Jego głos jak się okazało był skuteczny. I nie był sam....
~ cv
ponad rok temu ocena: 52%  34
Na zabawy festiwale disco polo mają a na resztę z powiatu doją. Na szczęście Walczaka już nie ma i skończył sie niekontrolowany drenaż powiatowego budżetu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ amks
ponad rok temu ocena: 74%  33
Ale poszli po ambicji Szczerbaniowi, że cały czas się rzuca z tym samym tekstem bez konkretnych argumentów na temat gminy. I taki człowiek, który zionie nienawiścią i jadem uczy młodych jak żyć, daje komunię św. w kościele itd... Wstyd... Ale jeden plus z tego wszystkiego, dzięki niemu jest przynajmniej śmiesznie i warto czytać relacje z sesji powiatowej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janka
ponad rok temu ocena: 89%  32
bo on nic innego nie potrafi powiedzieć -kilka wyuczonych głupich zwrotów i na tym koniec-sami hipokryci...
~ OBSERWATOR
ponad rok temu ocena: 68%  31
Ten Przewodniczący to wielka porażka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ipo
ponad rok temu ocena: 55%  30
Przewodniczący porażka to w gminie Jarocin. Cwaniak i mądrala.
~ tak, czy nie
ponad rok temu ocena: 65%  29
Ukradli dzieciakom te pieniądze PSL-e czy nie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Super
ponad rok temu ocena: 42%  28
Nie. PSL wybronil
~ TRIO: Szczerbol - Martazalski - Piterowicz
ponad rok temu ocena: 74%  27
ale ustawka, przerwa ustawiona i z góry zaplanowa po wystąpieniu Drzazgi, tak aby już po przerwie nie wznawiać transmisji live, kiedy będą przemawiać krytycy zabrania kasy dzieciom? Dlatego przewodniczący z taką stanowczością ogłosił przerwę o którą nikt nie wnioskował? Tak szybko się zmęczył Pan Szczerbań, że musiał ogłosić przerwę? Zrobili alibi gazecie, aby uzasadnić awarię? Po prostu techniczne problemy nie pozwoliły wznowić transmisji live, po jej przerwaniu w trakcie przerwy. CENZURA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PSL niszczyCIEL
ponad rok temu ocena: 79%  26
To PSL do tego doprowadził że wszystko niszczą i zabierają dzieciom pieniądze. To ich starosta zabiera dzieciom pieniądze na sport aby Martuzalski miał na etat i Kuzdżał. PSL to zrobił ten przewrót i ponosi za to odpowiedzialność.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZABRAĆ DZIECIOM
ponad rok temu ocena: 79%  25
Raczej PSL niższy CEL. Koryto
~ NIE
ponad rok temu ocena: 75%  24
To są jakiej jaja, gazeta już nie ukrywa z kim gra. W chamski, bezczelny sposób próbują wpływać na opinię publiczną.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obiektywne cioty
ponad rok temu ocena: 84%  23
W przerwie Martyzalski dzwonił do Piotrowicza, żeby przerwać transmisję? M: Towarzyszu, nakazuję przerwać transmisję i dokonać wpisu na portalu, usterki poza granicami kraju. P: Tak jest towarzyszu, wydaje już polecenie Nawryckiemu. Bez odbioru
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Porażka, schodzicie na psy i mamy wierzyć, że to przypadek?
ponad rok temu ocena: 84%  22
póki przemawiał Drzazga było OK. Przestał przemawiać Drzazga, już live nie obejrzysz. Tylko znowu musisz słuchać Drzazgi czyli od początku słuchać sesjji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czasy są już inne
ponad rok temu ocena: 100%  21
Jak w dawnych czasach
~ UB eka syn
ponad rok temu ocena: 70%  20
Dlaczego nie ma transmisji ON LINE ? Niech pokażą jak nowa koalicja rządzi ! Skandal ! Dzieciom zabrać pieniądze z Ministerstwa ktore dostały, aby przejeść? UB-eka syn mógł tylko to zrobić ! Dzryzga
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jan -ań
ponad rok temu ocena: 100%  19
Jabłko nie pada daleko od jabłoni- a więc ubekiem trzeba było być-nie miro nic za to nie możesz
~ Noepotyzm
ponad rok temu ocena: 83%  18
Razem z Martuzalskim. Aby rodziny swoje pozatrudniać. Partii wiele a stołków im brakuje.Trzeba więc dzieciom zakosić
~ wszystko jasne
ponad rok temu ocena: 78%  17
To znaczy że Teodor jest kelner m Marcina tak?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ACH I OCH
ponad rok temu ocena: 59%  16
disko polo a w szkolach klasy chca łaczyc WSTYDDDD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I JESZCZE TO WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Beata G
ponad rok temu ocena: 56%  15
Tu nie chodzi o dzieci ale o kasę prowadzących np siostry Kaźmierczaka i znajomych, jeżeli troszczą się naprawdę o dzieci to polecam wolontariat, moje dzieci chodzą do państwowej szkoły i tam trzeba dofinansować zajęcia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dan
ponad rok temu ocena: 0%  14
Popieram cię, dlaczego naszym kosztem mają się inni dorabiać. Wystarczająco dużo poszło na szkołę w Wilkowyi
~ zaq
ponad rok temu ocena: 68%  13
Żeby te pieniądze w całości były dla dzieci, ale dużej części sa na wypłaty dla różnej maści kierowników. O ile się nie mylę kierownikiem MOS jest Kosiński.
~ Oczywista - oczywistośc
ponad rok temu ocena: 67%  12
Miro$ławny wycofał kase bo przestraszył sie że mu na remont chałupy przy Poznańskiej przybraknie :)))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janka
ponad rok temu ocena: 82%  11
Do dopiero łachudra i pazerny lis....
~ Chcą Zabrać Dzieciom Pieniądze ?
ponad rok temu ocena: 71%  10
Czy Radni: TEODOR GROBELNY, MIROSŁAW DRZAZGA, STANISŁAW MARTUZALSKI, ZBIGNIEW KUZDŻAŁ, JAN SZCZERBAŃ, BRONISŁAWA WŁODARCZYK, KAROL MATUSZAK, ANDRZEJ SZLACHETKA, SŁAWOMIR WĄSIEWSKI, MARIUSZ STOLECKI, MARCIN ZWIERZYŃSKI, WALENTY KWAŚNIEWSKI, ZAGŁOSUJĄ DZIŚ ZA ZABRANIEM PIENIĘDZY DZIECIOM ?????????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janka
ponad rok temu ocena: 70%  9
Wątpisz- przecież ci ludzie są bez honoru i podstawowych zasad jakie cechować winno radnego powiatowego- totalny upadek.
~ krewni i znajomi królika
ponad rok temu ocena: 55%  8
Mam nadzieję, ze tak. Nie o dzieci tu chodzi. Ludzie myślcie!!!!
R E K L A M A
R E K L A M A