R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Szkoła Tarce
R E K L A M A

Dzisiaj LXVI sesja Rady Miejskiej w Jarocinie. Radni uchwalą budżet na 2018 rok

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    18.12.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 76 ocen 12 / 50%
A A A
Radni Rady Miejskiej w JarocinieRadni Rady Miejskiej w Jarocinie fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Gmina Jarocin. Samorząd Jarocina. Rada Miejska w Jarocinie. Radni jarocińscy. Budżet gminy Jarocin. Sesja budżetowa. Budżet Jarocina na 2017

R E K L A M A

RELACJA NA ŻYWO - ZOBACZ NIŻEJ

 

O godzinie 10.00 w ratuszu rozpocznie się LXVI sesja Rady Miejskiej w Jarocinie. Głównym punktem dzisiejszego posiedzenia jest uchwalenie budżetu gminy na rok 2018.

 

Zanim rani będą głosowali nad uchwałą dotyczącą planu finansowego wysłuchają między innymi opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, Komisji Budżetu i Finansów, a także stanowisk klubów radych.

 

Burmistrz Adam Pawlicki od czasu złożenia projektu przyszłorocznego budżetu podkreśla rekordowe nakłady na inwestycje - ponad 70 mln zł [ZOBACZ TUTAJ]. Z kolei opozycja podnosi sprawę dotycząca rosnącego zadłużenia samorządu. Według WPF w roku wyborczym dług gminy sięgnie 97 mln zł [ZOBACZ TUTAJ].

 

Zapraszamy na relację NA ŻYWO części budżetowej dzisiejszej sesji. Po uchwaleniu budżetu nastąpi przerwa w posiedzeniu. Władze miasta zwołały konferencję prasową.

[AKTUALIZACJA]

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki słada sprawozdanie ze swojej działałności. Deklaruje pomoc dla jarocińskiego szpitala i zakup nowej karetki z wyposażeniem. 
 

[AKTUALIZACJA 10.50]

Rozpocząła się część budżetowa sesji. Skarbniczka Agnieszka Stachowiak czyta projekt uchwały budżetowej oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej na 2018 rok wraz z uzasadnieniem.

[AKTUALIZACJA 11.45]

Przed zaprezentowaniem opoinii klubów radnych o projekcie przeszłorocznego budżetu radni PSL poprosili o 10 minut przerwy.

[AKTUALIZACJA 12.06]

Radni przedstawiają opinie klubów. Stanowisko radnych PSL-u czyta Katarzyna Szymkowiak. Opinia na temat przyszłorocznego planu finansowego gminy jest krytyczna. Radna wylicza nieprawidłowości wykazane przez klub ludowców.  

Stanowisko klubu radnych Ziemi Jarocińskiej prezentuje Przemysław Masłowski. Mówi o rekordowyh wydatkach na inwestycje (ponad 70 milionów złotych). Wspomina o rekordowych nakładach na oświatę i usługi komunalne.  

[AKTUALIZACJA 12.38] 

Trwa dyskusja nad autopoprawkami do projetu przyszłorocznego budżetu przedstawionymi przez burmistrza Adama Pawlickiego. 

[AKTUALIZACJA 13.01]

Burmistrz Adam Pawlicki przedstawia prezentacje dotyczącą budżetu na 2018 rok. Przyrównuje gminę Jarocin do odrzutowca, który "z ogromną prędkością porusza się do przodu". 

[AKTUALIZACJA 13.35]

Trwa dyskusja na temat prezentacji przedstawionej przez bumistrza. Radni opozycyjni domagają się wyjaśnień do niektórych wydatków między innymi do kwoty ponad 800 tysiecy złotych, które w przyszłym roku mają zostać przeznaczone na promocje. 

[AKTUALIZACJA 13.48] 

Radni 16 głosami "za" i czterema "przeci" uchwalili budżet gminy Jarocin na 2018 rok. Przeciw głosowali: Lidia Czechak, Marcin Półrolniczak, Katarzyna Szymkowiak oraz Ryszard Kołodziej. 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 6 głosów: 12 (50%) 6 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (76)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sikorski
ponad rok temu ocena: 100%  76
Czy tzw radny Śledzianowski w związku ze swoimi częstymi wyjazdami miał czas zapoznać się z tym na co podnosił rękę jak szef kazał?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
ponad rok temu ocena: 100%  75
Tam jest tylko kilku radnych ktorzy wiedza po co tam siedza reszta niestety do wymiany
~ Sąsiad
ponad rok temu ocena: 0%  74
Pórol to NIE GOLINA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ działanie z urzędu
ponad rok temu ocena: 100%  73
Jeżeli wpis - Do Golina walczy - jest prawdą to czekamy na PROKURATORA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uciekający przed listonoszem
ponad rok temu ocena: 100%  72
Dzwoń prosto do Gowina :)
R E K L A M A
~ Abc
ponad rok temu ocena: 40%  71
Moja refleksja? Ewidentny brak alternatywy i to nie tylko w skali gminy. "Reszta jest milczeniem"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wlasciciel
ponad rok temu ocena: 97%  70
prosze o zabezpieczenie odpowiedniej kwoty budzetu na wyplate odszkowan za grunt przejety pod budowe lacznika poniewaz burmistrz jeszcze nikomu z wlascicieli nie zaplacil za wywlaszczony grunt Radi ZJ zastanowcie sie co robicie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Golina walczy:
ponad rok temu ocena: 100%  69
Bezinteresowność burmistrza najlepiej uwypukla się w planie budowy drogi łączącej "strefę" w Golinie z drogą nr 15, która będzie przecinać 50 ha nieruchomości Pawlickiego z Gołębiej razem z Drobudem. Tak bezinteresownie ustawił sobie budżet na 2018 rok i lata następne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?
ponad rok temu ocena: 97%  68
Czy to prawda? Jeśli tak to jest to szczyt bezczelności.
~ derf
ponad rok temu ocena: 87%  67
Jedyne wytłumaczenie dla zaciągnięcia tak dużego kredytu, to akt desperacji rządzących gminą. To jest brak racjonalnego myślenia. Myślą że przed wyborami ludzie oślepną i nie zauważą, że to wszystko pod publikę. W du.ie mam baseny, kręgielnie, deptaki, pasaże, jak w kieszeni pusto, bo pracy godnej brak. A burmistrz ze swoja świtą opływa w luksusach. Nie tędy droga.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
ponad rok temu ocena: 100%  66
Ja tez mam to wszystko w d.... zrobili z nas dziadow
~ po co kredyty
ponad rok temu ocena: 93%  65
to jak zakupoholik, ktory bierze kredyty by miec dobra i i moze dla lansu na facebooku;)dla lajków
~ Kelner
ponad rok temu ocena: 30%  64
Stasiu to L4 już nie pomoże przez pół roku ?
~ Juruś skińcz już
ponad rok temu ocena: 26%  63
Co tam znowu skomlisz łajzo? Nie idą ci już śrubki w sklepiku czy jak? Przydałby się chociaż ten tysiączek dietki radnego co miesiąc, co nie 'byznesmenie'? Lepiej powiedz co tam u Twojego koleżki Gonady Stanisława Franciszka? Już cię nie zaprasza na drogie koniaczki, teraz ma nowych kolegów w powiecie a taki łapserdak jak ty już mu do niczego nie jest potrzebny...
~ G.P.
ponad rok temu ocena: 57%  62
głupi wyborca może być porządany tylko przez glupiego samorządowca, ale wiemy że takich nie ma ;-)
~ G.P.
ponad rok temu ocena: 80%  61
program 500+ zwiększył zdolność kredytową ... samorzadów ( szok!!! nie o to chodziło), i te które mają "niesamowitych" radnych mogą z tego bezmyślnie skorzystać. Tu się ciśnie formuła "to nie miejscowość, to stan umysu" , ale różnie z tym bywa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaka jest prawda?
ponad rok temu ocena: 40%  60
Czy to prawda, że radny z Goliny głosował przeciwko budżetowi, w którym jest ujęta budowa ulicy Wojska Polskiego?. Jeżeli to prawda, to jakaś katastrofa chyba.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MATEMATYK
ponad rok temu ocena: 79%  59
TO CO DLA FINANSISTY I MATEMATYKA JEST PORAŻKĄ, TO DUŻE LICZBY (I DO TEGO TO JESZCZE PIENIĄDZE), na MINUSIE! To samo co dla Finansisty może byc porażką, dla polityka Będzie sukcesem. Polityk, a fiansista ma całkiem inne cele i podejscie do sprawy:) Polityk bedzie robił sobie kampanię mówiąc, ze nawet dług to jego zaleta:), a finansista bezstronnie powie, kasa bedaca na minusie, powinna nas martwic:), a nie cieszyc:) gdy mysli, sie LOGICZNIE I MATEMATYCZNIE!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam jak Edward
ponad rok temu ocena: 79%  58
rekordowe długi Jarocina - 97 mln jak podaje PSL, pożyczyć na ogromny kredyt to każdy potrafi panie Pawlicki, Gierek dawno już to zrobił, zarówno po Gierku jak i po Pawlickim przyszłe pokolenia spłacają i będą spłacać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
ponad rok temu ocena: 50%  57
Gierka nie wytykajcie za jego rzadow nie żylo sie ludziom zle to co pożyczyl to budowal zaklady pracy ludzie nie mieli żle dlug Gierka dawno splacony jakich szkod narobilo Po i Psl 8 lat rzadow zrujnowalo gospodarke Polski
~ Nie Skazany za ....
ponad rok temu ocena: 68%  56
Tylko że ja się z tych POżyczek jeszcze się ROZWINĘ :-))) POzdrawiam moich naiwnych wyborców !
~ Uniwersytet trzeciego wieku
ponad rok temu ocena: 41%  55
Uuu w powiecie znów ból dolnych odcinków pleców;) Pawlicki po raz kolejny pokazuje że jest lata świetlne przed lokalną polityczną konkurencją. Ma pomysły, jasny cel i plan realizacji jak to osiągnąć. A powiatowcy? Tylko patrzą jak tu dotrwać do końca kadencji i napchać sakwy, zanim ich ludzie pogonią
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
ponad rok temu 54
Lata swietlne dobre sobie nie wypisujcie bzdur w Jarocinie to jest zwykle dziadostwo nic pozatym
~ PSL sztandar wyprowadzić
ponad rok temu ocena: 44%  53
Co tam arbuziaki? Jakie nastroje przed nowym rokiem? Wiem, nieciekawie. Wasza lokalna gwiazda Andżela już tam kupuje karme dla kota prezesa żeby się wkupić w łaski w bowej partii. Dziś żeście wysłuchali w przerwie obrad wykładu ze strategi politycznej największych lokalnych przegrywów, Jurusia i Jacusia z JRS, a w powiecie Teodór słucha się Stacha jak jakiegoś bożka. Stachu wie co robi, wykończył lokalny SLD, wy Kończyny będziecie następni:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ felek
ponad rok temu ocena: 80%  52
dobrze że do wyborów tylko rok tylko kto te długi zaciagniete będzie spłacał wiadomo że my
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ =ko
ponad rok temu ocena: 100%  51
I jakoś mam wrażenie, że jej najbardziej w tym wszystkim chodzi o pieniądze i sławę, a wcale nie chodzi o dobro ludzi,ale moze sie myle?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zeta
ponad rok temu ocena: 82%  50
No tak burmistrz miał zostać kiedyś pilotem więc te porównania z samolotem. A kiedy będzie lotnisko albo lądowisko bo miało być?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec Jarocina
ponad rok temu ocena: 42%  49
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy Panie Burmistrzu za tak dobry budżet na 2018 rok. Jest to przede wszystkim wynik Pana ciężkiej pracy i sztabu pana ludzi. Jeszcze raz moc życzeń świątecznych i sił w Nowym Roku!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciepłe chłopaki
ponad rok temu ocena: 77%  48
Adaś! To pisałem ja. Bartuś z PRalni.
~ aaaaaa
ponad rok temu ocena: 85%  47
a chcieli przejac szkole muzyczna dobrze ze tak sie nie stalo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ solo
ponad rok temu ocena: 76%  46
Na oświatę tyle pieniędzy dają to się pytam po co likwidowali placówki publiczne? W uzasadnieniu pisano, że gminy nie stać i potrzebne są oszczednosci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
ponad rok temu ocena: 92%  45
No wlasnie po co żeby ludzi pozbawic 13tych pensji socjalnego premii czlowiek po 35 latach pracy zostal dziadem z najnizsza pensja Panie Burmistrzu troche pomysl o Ludziach nie wszyscy sa nauczycielami sa jeszcze ludzie ktorzy zapieprzaja fizycznie my tez chcemy zyc ja nie mam na opal nigdy tak nie mialam poprostu mozna tylko usiasc i plakać
~ Panowie w czarnych sukienkach
ponad rok temu ocena: 71%  44
Wie ktoś dlaczego afera seksualna w Witaszycach z księdzem w tle jest uciszana ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qa
ponad rok temu ocena: 100%  43
To z tym policjantem co nieletnie seksił też jest wyciszone
~ 34r
ponad rok temu ocena: 89%  42
afery seksualne wszystkie zawsze sa wyciszane zauwazyłęs?
~ wyborca
ponad rok temu ocena: 77%  41
Udanych Przetargow w Nowym Roku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie Skazany za ....
ponad rok temu ocena: 81%  40
Dziękuje, mam nadzieję, że będą owocne ! :-)
~ Adam
ponad rok temu ocena: 56%  39
Poprosimy o remont drogi na ul konwaliowej od strony maratonskiej!! Tu nie da sie jeździć normalnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łuidżi Vitą
ponad rok temu ocena: 35%  38
Książę Ługów- J. Walczak na burmistrza!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abc
ponad rok temu ocena: 18%  37
Radzę oglądać na żywo a potem komentować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JAROCINIAK
ponad rok temu ocena: 31%  36
Pod rządami Adama Pawlickiego oraz jego ugrupowania Ziemi Jarocińskiej miasto się rozwija . Mieszkanictwo , łączniki , rewitalizacja parku , remont pałacu , budowa amfiteatru , rozbudowa aquaparku , inwestor w strefie , ścieżki rowerowe , chodnik na Wrocławskiej (Ciświca ) - dużo by jeszcze wymieniać ... Za poprzedników - cisza w mieście ... i to jest cała odpowiedz dla wyborcy - chcecie rozwoju dla miasta ? Czy chcecie marazmu oraz nieudolności ? Jeżeli miasto ma się rozwijać tak jak do tej pory to odpowiedź jest tylko jedna - bez Adama Pawlickiego nikt tego nie dokona !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
ponad rok temu ocena: 100%  35
Jarociniak ty cos bierzesz bo jak tak czytam to nie wiem czy to zart
~ anna
ponad rok temu ocena: 77%  34
Ty sie tez pewnie rozwijasz
~ dociekliwy
ponad rok temu ocena: 76%  33
Szanowny Członku ZJ. Powtarzam pytanie: skąd na to wszystko pieniądze?
~ JAROCINIAK
ponad rok temu ocena: 29%  32
Powiedz to tym którzy otrzymali mieszkania na Siedlemińskiej , oraz beneficjentom innych udogodnień o których wspomniałem . Powiedz im że to co burmistrz robi dla tych oraz innych ludzi jest nieuczciwe . Głupoty wypisujesz albo jesteś z tych którzy by chcieli zająć fotel w ratuszu i spocząć na laurach - czyli brać kase , kombinować i nic nie robić .
~ 3 droga
ponad rok temu ocena: 53%  31
Dziecko. Pamietaj, że jest jeszcze 3 droga. Aktywnie, ale społecznie uczciwie. Rozwój dla wszystkich, a nie dla wybranych. Tego nie brałeś pod uwagę, prawda?
~ dociekliwy
ponad rok temu ocena: 75%  30
Pytanie jest proste: skąd na to wszystko pieniądze?
~ Tadek Korfanty
ponad rok temu ocena: 36%  29
Adam Pawlicki nie ma sobie równych i warto dzisiaj przyjść na sesję budżetową i osobiście przekonać się o jego wielkości i talencie samorządowym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
ponad rok temu ocena: 100%  28
W czym rownych
~ JAROCINIAK do "dociekliwy"
ponad rok temu ocena: 32%  27
Pozyskiwanie środków unijnych przez burmistrza i jego ludzi jest mocnym punktem tej władzy . Poprzednicy tego nie potrafili i dlatego niczego nie zbudowali ani też już nie zbudują . Dlaczego ?... Ano dlatego że nikt nieudaczników nie wybierze . Dzisiaj liczą się ludzie przebojowi , z kontaktami oraz ekonomią w jednym palcu . A takim właśnie człowiekiem jest nasz obecny burmistrz . Ja zagłosuje za jego następną kadencją !
~ na naukę nigdy nie jest za późno
ponad rok temu ocena: 29%  26
Dobrze by było aby ta nieudolna "opozycja" o ile można ją tak nazwać, bo bliżej mi do słowa "sygnaliści" przyszła na lekcję samorządności do ratusza do Pana burmistrza na sesję budżetową i się nauczyła chociaż podstaw tego o czym mówią.
~ 43
ponad rok temu ocena: 71%  25
co sie tak podlizujesz
~ Racjonalny
ponad rok temu ocena: 24%  24
Po tej kadencji tak udanej, w następnej radzie będą radni tylko z ugrupowania burmistrza Adama Pawlickiego Ziemia Jarocińska. Kto by wybrał innych? I po co?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
ponad rok temu ocena: 100%  23
Niech tylko zaczna chodzic do ludzi i pukac do drzwi
~ Michał
ponad rok temu ocena: 85%  22
W następnej kadencji będą siedzieć razem ale nie w ratuszu.
~ Oszczędności wg PO?
ponad rok temu ocena: 52%  21
Szczerbań czemu w karetce wyjeżdzającej do najcięższych zdarzeń medycznych nie zapewniliście lekarza. Babcie które na ciebie głosują już to wiedzą?Oszczędzacie? Leć do prokuratury, albo niech zrobi to martuzalski który nadzoruje szpital. W ostatnią niedzielę listopada przez 24h prezes szpitala Mazurek wybrany przez nową władzę koalicji PO PSL PIS SLD nie zapewnił lekarza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prokurannn
ponad rok temu ocena: 45%  20
Podejrzenie popełnienia przestępstwa polegające na zagrożeniu życia i zdrowia mieszkańców powiatu jarocińskiego.
~ Olga
ponad rok temu ocena: 43%  19
Skandal !!!
~ Grobelny, Szczerbań, Martuzalski politycznie za to odpowiadacie.
ponad rok temu ocena: 52%  18
Niech zlecą audyt tak jak ostatnio. Tylko niech tego nie robi sklep komputerowy.
~ Jan Matuszak
ponad rok temu ocena: 25%  17
Historyczny bo rekordowy pod kątem inwestycji budżet najlepszej gminy w Polsce. Jarocin nie ma sobie równych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kiedy komisarz ?
ponad rok temu ocena: 79%  16
i na to wszystko , na ten budżet , muszą ludzie przywozić podatki z pracy z poznania bo tu pusto z pracą, dzięki im za to, to miejscowi herosi, dzięki nim to wszystko jakoś funkcjonuje, to miedzy innymi dzięki temu że oni się nie wyprowadzają są tu od nich większe podatki od osób fizycznych
~ Powiatowa liga podwórkowa kontra ekstraklasa
ponad rok temu ocena: 46%  15
w gminie Jarocin 70 mln inwestycji. W powiecie pod rządami PO PSL SLD i PIS 7 mln na 4 gminy wchodzące w skład powiatu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał
ponad rok temu ocena: 79%  14
Sprawdź jakie pieniądze posiada powiat a później można porównać. Chociaż wcale nie bronię powiatu. Ale jakbyś wiedział jak Pawlicki z Gibasiewczem zadłuża i sprzedaje Jarocin, to nie wiem czy byś był taki dumny. A do ciebie pytanie? Ile wynosi budżet Powiatu a ile Gminy?
~ Syf
ponad rok temu ocena: 79%  13
Bieda miasto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do syfu
ponad rok temu ocena: 55%  12
Szczególnie tą biedę widać na ul. Św. Ducha gdzie mieszkają rodzice etatowego płatnego członka i paląc śmieciami trują nas wszystkich toksynami że nie idzie oddychać.
~ coś ci się pomyliło
ponad rok temu ocena: 31%  11
chyba bieda powiat
~ Nędza
ponad rok temu ocena: 77%  10
Niewiele sie dzieje , a dlug blisko 100 baniek. Szok!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ leśne dziadki
ponad rok temu ocena: 33%  9
niewiele się dzieje to chyba masz na myśli powiat z 7 mln inwestycji, ale za to z zarządem powiatu złożonym z przedstawicieli PO, PIS, PSL kosztujących podatników 600.000 rocznie
~ Golina walczy
ponad rok temu ocena: 31%  8
Brawo ZJ. Golina już nie chce ZSLu... My chcemy Adama
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lena
ponad rok temu ocena: 31%  7
Podobno policja ma przyjść na sesję i aresztować boksera z ZSL-u za pobicie.
R E K L A M A
R E K L A M A