ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1

Dzisiaj dzień pracoholika. Ile godzin pracujemy rocznie?

› Aktualności› Na sygnale 3 miesiące temu    12.08.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. pixabay

12 sierpnia obchodzony jest Dzień Pracoholików.

 

R E K L A M ALombard sródtekstowy 06-14.12.2019

 

Jak podaje portal www.money.pl według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Polska jest w czołówce państw europejskich pod względem liczby przepracowanych godzin z wynikiem średnio 1.792 godzin rocznie.Wyprzedzają nas jedynie Rosja i Grecja. Psycholodzy zwracają jednak uwagę, że pracoholizm to nie liczba godzin spędzonych w biurze, a nastawienie do wykonywanych obowiązków.

 

 

Przeciętny Polak w 2018 roku spędził w pracy 1.792 godziny - czyli o 58 godzin więcej niż średnio w krajach OECD. Najwięcej czasu na aktywność zawodową poświęcają Meksykanie (2.148 godzin rocznie) i mieszkańcy Kostaryki (2.121 godzin).

 

 

Z krajów europejskich wyprzedzają nas jedynie Rosja (1.972 godziny) i Grecja (1.956 godzin). Na drugim końcu skali znalazły się Niemcy z wynikiem 1.363 godziny. Zaraz obok pojawiają się Dania, Norwegia i Holandia. Z drugiej strony nie możemy narzekać na liczbę dni wolnych od pracy. W ciągu roku mamy 12 dni świątecznych.

 

W tym tygodniu długi weekend. Czy w tym czasie uda nam się załatwić sprawy urzędowe [ZOBACZ TUTAJ].

 Z badania Nationale-Nederlanden wynika, że aż co czwarta osób na urlopie czyta służbowe e-maile. Najczęściej dotyczy to osób między 18 a 29 rokiem życia.

 

Czy odbierasz służbowe e-maile w czasie wolnym od pracy? Zagłosuj w sondzie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

Czy odbierasz służbowe e-maile w czasie wolnym od pracy?

ankieta dodana 12.08.2019, ilość wszystkich głosów: 52
TAK
52%
NIE
40%
SPORADYCZNIE
8%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jatu
3 miesiące temu 5
Ja ponad 2 tys. godzin rocznie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alex
3 miesiące temu ocena: 83%  4
Jestem mikroprzedsiębiorcą, który tyra na patologie żyjącą z 500plus i na rydzyka. Nie mam żadnych ulg z tytułu prowadzenia działalności, odprowadzam zusy i wszystkie należne podatki. Wg administracji państwowej mnie nie obowiązują żadne przywileje, więc mogę tyrać 24h na dobę, bez przerw, urlopów, i żadnej pomocy. Jesli ulegnę wypadkowi lub zmorze mnie choroba - należy mi się tylko najniższy zasiłek chorobowy, czyli 80% najniższej krajowej. Oczywiście mogę płacić wyższy zus niż te ustawowe 1300zł, ale kogo na to stać, mnie na pewno nie. Taki mamy właśnie pisowski przyzjazny kraj dla młodych, przedsiębiorczych i bezdzietnych. Nie dziwi mnie, że wszyscy zaradni stąd uciekają. Zostają tylko patologia i starcy. I potem się dziwić że 40 procent głosuje na pis.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocin
3 miesiące temu 3
Ile zarabia u Ciebie pracownik?
~ dziadzia
3 miesiące temu 2
Kiedyś tak miałem i zmądrzałem. Zamiast być wyimaginowanym biznesmenem na pokaz, który ledwo wiąże koniec z końcem, nie styka mu na ratę leasingu i wisi nad nim komornik wolałem sie się zatrudnić na etacie w sporej firmie. Nie z naszej ziemi rzecz jasna. Pracuję zdalnie. Kasa średnio 5,5 netto. Auto, laptop, telefon do użytku prywatnego. L4 spoko wychodzi, urlop kiedy chcę, kiedy chcę tak planuję by własne sprawy załatwić w czasie pracy. Mnie to wystarcza. Trzeba szukać ofert i nie narzekać, a już w ogóle nie być bidnym przedsiębiorcą, któremu się wydaje, że jak może VAT odliczyć to jest bogaty...
~ ?
3 miesiące temu ocena: 33%  1
tyrasz na jarocińskich urzędników ?
R E K L A M A