R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dzisiaj Dzień Pielęgniarki i Położnej. Żeby pacjenci byli bardziej wyrozumiali

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    12.05.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Archiwum

Towarzyszą nam podczas narodzin, ale często i śmieci. Pielęgniarki. Dzisiaj obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej.

 

R E K L A M A

W jarocińskim szpitalu pracuje 141 pielęgniarek i 34 położne. Polskie pielęgniarki nie mają zbyt wielu powodów do świętowania. Średnia wieku przekroczyła 50 lat, a młode kobiety rzadko wybierają ten zawód. Praca jest trudna i ciężka, a płace niskie. Nierzadko przedstawicielki tej profesji muszą walczyć o podwyżkę wynagrodzeń [ZOBACZ TUTAJ]

Czego życzyć pielęgniarkom i położnym z okazji ich święta? - Żeby było więcej pielęgniarek do pracy i życzliwości od pacjentów oraz wyrozumiałości dla naszej ciężkiej pracy - mówi Wanda Olesińska, kierownik ds. pielęgniarek i innego personelu medycznego.

Większość z nich pracuje z powołania. Co jest takiego w tym zawodzie, że pomimo niskich wynagrodzeń, tak się oddają pracy? 

- Te wszystkie dobre i życzliwe słowa, które słyszymy od pacjentów są bardzo budujące - odpowiada przełożona jarocińskich pielęgniarek.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ania
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
Niestety nie mam dobrego zdania o pielegniarkach .korzystajac z pomocy na wieczorynce panie sa bardzo i to bardzo nie sympatyczne , pracuja jakby za kare. Jezeli chodzi o polożne to jak zaplacic to są super , ale niestety mnie nie bylo na to stac i do dzisiaj przezywam ten horror.zadnej pomocy i pomocnej dloni przy porodzie .bylo widac kto mial oplacona polozna.pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
8 miesięcy temu ocena: 50%  2
Dziękuje za moje uszka :) https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
8 miesięcy temu ocena: 57%  1
Wszystkiego, co najlepsze, satysfakcji z pracy, godnych zarobków i warunków pracy. Dziękuję za wsparcie i pomoc
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A