R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1-HYUNDAI grudzień 17-23
R E K L A M A

Dziś drugi film z cyklu w starym kinie w Kawiarni Filmowej - wstęp wolny

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    5.03.2018
Joanna Pera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Unsplash

Jarocin. "Księżna Łowicka". Kawiarnia filmowa. Stowarzyszenie Jarocin XXI. Cegiełka na stulecie niepodległości. Przedwojenne filmy. Klasyka kina.

 

R E K L A M A

 

Dziś o godz. 18.30, w Kawiarni Filmowej zostanie wyświetlony drugi film z cyklu w starym kinie. Tym razem będzie to "Księżna Łowicka". Obraz z 1932 roku, w reżyserii Mieczysława Krawicza i Janusza Warneckiego, na motywach powieści Wacława Gąsiorowskiego o tym samym tytule. 

Film przenosi widzów do Warszawy lat 1824 - 1830. 

Wielki książę Konstanty żeni się z hrabianką Joanną Grudzińską. Joanna jednak nadal kocha majora Łukasińskiego, a zgodę na małżeństwo wyraziła z poczucia obowiązku patriotycznego. Łukasiński zostaje aresztowany. Wybucha powstanie listopadowe. Spiskowcy zdobywają Belweder. Joanna ukrywa przed nimi Konstantego.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca Kawiarnia Filmowa zamieni się w przedwojenną salę kinową. Wyświetlane z okresu dwudziestolecia międzywojennego filmy, z cyklu "W starym kinie" mają być cegiełką do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obrazy zostały zdigitalizowane w ramach projektu "Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych" w Filmotece Narodowej w Warszawie. Najcennijeszy zbiór Filmoteki Narodowej utrwalono na nośniku cyfrowym i udostępniono szerokiej publiczności.

Więcej informacji o wydarzeniach kulturalnych tego tygodnia znajduje się [TUTAJ]. 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A