R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 06.03-13.03

Dzierżawcy zapuścili łąki w Nowym Mieście

› Aktualności› Samorząd 9 miesięcy temu    9.06.2018
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Anna Kopras-Fijołek

- Ja tam jadę i żal mi się na sercu robi - mówi radny Marek Mroziński, ubolewając nad niedbalstwem rolników dzierżawiących gminną ziemię.

 

R E K L A M A

Grunty położone są po jednej i po drugiej stronie krajowej jedenastki w Nowym Mieście. W sumie to ok. 10 ha. - Tam były łąki i było siano zbierane. W tej chwili to jest jedno trzciniczysko - stwierdził na sesji radny Marek Mroziński i wskazał, że "jest taki punkt w umowie, że dzierżawca może, bez podania przyczyny (...), wypowiedzieć umowę. Jeżeli łąka nie jest użytkowana zgodnie z przeznaczeniem.

Radny zaproponował, by wójt wysłał pismo do dzierżawców - czy chcą użytkować te łąki. Jeżeli nie - niech zrezygnują i gmina ogłosi przetarg. - Kto dba, to dba. Ale większość rolników to bierze chyba tylko na dopłaty. Ja tam jadę i żal mi się na sercu robi - wyznał radny. - Łąka, która była użytkowana, dzisiaj jest zapuszczona i nie ma właściciela. (...) Za chwilę z tych 10 ha jeden hektar będzie kośny, a reszta to będzie trzciniczysko i bagno.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ w
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Lepiej Zabierzcie zdanie na temat śmieci , które są skladowane od strony tzw.Kopca bo trzciny nie zanieczyszczają środowiska.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A