R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dzień Babci i Dziadka. Najmłodsza babcia w Jarocinie ma 34 lata!

› Kultura i Rozrywka› Aktualności 12 miesięcy temu    21.01.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 3 ocen 6 / 100%
A A A

Świętujemy Dzień Babci i Dziadka. Najmłodsza babcia, która mieszka w Jarocinie ma 34 lata!. Podpowiadamy dokąd możecie zabrać dziś babcie i dziadków, by wspólnie świętować.

 

R E K L A M A

 

Choć możemy mieć wrażenie, że tradycja obchodów Dnia Babci istniała "od zawsze", to jednak jest ona - wbrew pozorom - dość młoda. Z inicjatywą obchodzenia tego święta w Polsce wyszedł, dopiero w 1964 roku, tygodnik "Kobieta i Życie". Dzień Dziadka wprowadzono do kalendarza jeszcze później. Dzisiaj świętują także seniorzy w Bułgarii i Brazylii.

 

Mówi się, że rodzice są od wychowania, a dziadkowie od rozpieszczania. I pewnie jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy. Osoby, które mają wnuki, przyznają, że mają dla nich więcej czasu i cierpliwości. Wiedzą lepiej od rodziców, co lubią a czego nie lubią ich wnuki. Często są powiernikami tajemnic, o których nie mówi się rodzicom. W czasach, gdy mieli swoje dzieci musieli pracować zawodowo, a teraz są już na emeryturze. Choć i to się zmienia, ponieważ dziadkami i babciami zostają coraz młodsze osoby.

Na naszym gazetowym profilu na facebooku trwał akcja poszukiwania najmłodszych dziadków. Na razie najmłodszą babcią jest pani Maja, której wnuk przyszedł na świat, gdy miała 34 lata.  Pani Maja urodziła dziecko w wieku 19 lat, a jej córka była o cztery lata młodsza, gdy została mamą. Dwuletni wnuk Olivier jest oczkiem w głowie babci i mamy.

Wśród starszych dziadków są  prawdziwi rekordziści, którzy mają kilkudziesięciu wnuków, prawnuków. Zdarzają się nawet praprawnuki. Poszukiwania babć i dziadków nadal trwają. Można jeszcze przesyłać swoje zgłoszenia na profilu "Gazety Jarocińskiej".

 

Imprezy z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka to przede wszystkim domena przedszkoli i klas początkowych szkół podstawowych. Starsze wnuki często same organizują np. uroczysty obiad, wyjście do kina czy na spacer lub kupują upomnki. Z babciami i dziadkami wiąże się wiele wspaniałych wspomnień z dzieciństwa. A jak to jest u Was? Jak świętujecie? Jakie są Wasze najlepsze wspomnienia? Podzielcie się nimi w komentarzach. Zarówno żyjących, jak i zmarłych dziadków otacza się dzisiaj modlitwą podczas niedzielnych mszy świętych.

 

 

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy miłego świętowania i pociechy z wnuków!

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A
R E K L A M A