ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Dzieci uczą się kreatywności i bezpiecznego korzystania z internetu

3 miesiące temu    14.03.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Materiały SP nr 2 w Jarocinie

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie biorą udział w programie edukacyjnym MegaMisja. Zajęcia dotyczą bezpiecznego korzystania z internetu, przestrzegania praw autorskich, wyszukiwania wiarygodnych informacji w sieci oraz tworzenia i obrabiania prostych grafik i dźwięków. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów oraz nauczycieli.

 

Wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Występują w niej animowani bohaterowie, którzy mają wiele pytań dotyczących użytkowania multimediów. Dzieci pomagają bohaterom rozwiązać ich problemy, zdobywając przy tym nowe umiejętności i wiadomości. Rozwiązując kolejne zadania, uczestnicy przechodzą do kolejnego etapu gry i zdobywają nagrody : złote talary oraz nagrody rzeczowe(tablet, książki, gry planszowe, zestawy plastyczne). Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, ponieważ nauka w taki sposób jest ciekawsza i łatwiejsza.

 

- Podczas realizacji kolejnego wyzwania pt. „Audiopamiętnik Julki i Kuby” dzieci biorące udział w projekcie MegaMisja spotkali się z dziennikarzem Gazety Jarocińskiej Bartkiem Nawrockim – informuje Anna Grzybowska, która jest opiekunem projektu wraz z Dominiką Sikorską. - Gość opowiedział o swojej pracy i pokazał w jaki sposób kiedyś nagrywano materiały do artykułów. Uczniowie mieli okazję nagrać własny materiał dźwiękowy o szkole. Wizyta gościa sprawiła, że zajęcia były ciekawsze i atrakcyjniejsze. Z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników projektu.

 

Projekt MegaMisja organizowany jest przez Fundację Orange. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!