R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dynamiczny rozwój nie wszystkim mieści się w głowie. Spółka przejmuje siedzibę władz miasta

› Aktualności› Samorząd 11 miesięcy temu    16.04.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 65 ocen 19 / 26%
A A A

Większość radnych miejskich zgodziła się na wniesienie do spółki JAR atrakcyjnej działki i… budynku Urzędu Miejskiego w Jarocinie. - To, że pozbywamy się urzędu, to w ogóle mi się w głowie nie mieści - mówiła radna Lidia Czechak (PiS). - Pozwoli to na dynamiczny rozwój spółki i możliwość dalszego kontynuowania działalności poręczeniowej - przekonuje wiceburmistrz Witosław Gibasiewicz.

 

R E K L A M A

 

Niedawno spółka miejska działająca do tej pory pod szyldem Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych - zmieniła nazwę na Jarocińska Agencja Rozwoju. Decyzję w tej sprawie podjęto na walnym zgromadzeniu właścicieli. JAR należy w 100 procentach do gminy, a tę reprezentuje burmistrz Adam Pawlicki. - Dotychczasowa nazwa u niektórych naszych kontrahentów czy klientów, zwłaszcza w kontaktach telefonicznych, powodowała przyśpieszone bicie serca  - tłumaczył prezes Robert Cieślak pytany o powody rebrandingu [ZOBACZ TUTAJ].

Zmiana nazwy zbiegła się z dużym zastrzykiem kapitałowym dla JAR-u. Na ostatniej sesji radni większością głosów zdecydowali o wniesieniu do majątku podmiotu atrakcyjnej działki znajdującej się w okolicy obwodnicy Jarocina (ok 6 ha między ulicą Św. Ducha i komendą policji). Wartość gruntu wyceniono na ponad 3,4 mln zł. Do spółki przekazano także ponad hektarową działkę przy ul. Powstańców Wlkp., którą oszacowano na blisko pół miliona zł.

Radna PiS-u Lidia Czechak wytknęła władzom miasta brak konsekwencji - z jednej strony, jak zauważyła - gmina przekazuje wartościowe grunty spółce - z drugiej rezerwuje w budżecie pieniądze na zakup gruntów, które mają służyć pod inwestycje [ZOBACZ TUTAJ]. 

 

Przy okazji - decyzja bez precedensu w historii jarocińskiego samorządu - do majątku JAR-u włączono również budynek… Urzędu Miejskiego w Jarocinie. A dokładnie część, którą do tej pory posiadała gmina (obiekt dzielą między siebie magistrat - piętro i starostwo powiatowe - parter). Zabytkowy biurowiec u zbiegu ul. Kościuszki i al. Niepodległości wyceniono na 1,8 mln zł. Co ciekawe - w uchwale przedłożonej radnym i późniejszych tłumaczeniach urzędników - skrzętnie unika się nomenklatury urząd miejski, nazywając obiekt „budynkiem administracyjnym”.

Pomysł władz miasta wywołał kontrowersję jedynie u radnej PiS-u. - To, że pozbywamy się urzędu miejskiego, to w ogóle mi się w głowie nie mieści. Myślę, że każda gmina chce być chyba właścicielem budynku, w którym władze tak naprawdę zasiadają - mówiła Lidia Czechak. 

Wiceburmistrz Witosław Gibasiewcz komentował w odpowiedzi, że jemu też jest „trudno zrozumieć” wypowiedź radnej, bowiem „przekazanie aportem do spółki w której gmina jest stuprocentowym udziałowcem, nie jest żadnym wyzbyciem się, ale jak tłumaczył - jest zamianą gruntu na udziały”.

- Czyli tak na dobrą sprawę gmina niczego się nie pozbywa, ale daje możliwość skrócenia procesu pozyskania inwestorów, bo na dzień dzisiejszy inwestor, który nie jest rolnikiem, nie może kupić gruntów rolnych - uzasadniał zastępca burmistrza Adama Pawlickiego. 

 

Faktem jest, że żadne z okolicznych samorządów nie oddało siedziby władz miasta w ręce zewnętrznego podmiotu. Z kolei Gibasiewicz kilka razy podkreślił, że gmina jako 100 procentowy właściciel ma pełną kontrolę nad gruntem przekazywanym JAR, a jednocześnie zabezpiecza sobie możliwość oferowania go potencjalnie zainteresowanym podmiotom.

 

- Chcąc dalej kontynuować funkcję poręczeniową, bo powolutku mnożnik, który można było stosować podlega wyczerpaniu, myślimy o dalszym rozwoju, dalszym dokapitalizowaniu spółki o kolejne nieruchomości, które zwiększą możliwości dalszego rozwoju tej działalności poręczeniowej. Szczególnie, że mamy kolejne wnioski unijne, gdzie wkład własny też musi być zabezpieczony - tłumaczył wiceburmistrz i dodawał w kontekście urzędu: - Widzimy konieczność takiego profesjonalnego zajęcia się tą nieruchomością przez wyspecjalizowany podmiot, który zacznie inwestować, zacznie dbać o tę nieruchomość. (...) będziemy mieli pełną ciągłość tych nieruchomości we władaniu jednego podmiotu. Pozwoli to na dalszy, duży i dynamiczny rozwój spółki, co się przełoży na możliwość dalszego kontynuowania działalności poręczeniowej - przekonywał zastępca burmistrza.

Krytycy takiego rozwiązania podnoszą, że JAR posiadając magistrat może wykorzystać majątek np. celem poręczenia kredytu. Prezes Cieślak przyznaje, że jest to teoretycznie możliwe, ale wyklucza taką ewentualność. Z kolei Witosław Gibasiewicz przypomina, że przed samorządem kolejne wnioski o dofinansowanie unijne, które muszą być zabezpieczone. W jego ocenie dużo bardziej efektywne jest poręczenie ze strony dobrze wyposażonej spółki (czytaj JAR) niż przez gminę, która musi na tę okoliczność zabezpieczyć pieniądze w budżecie.

Więcej o sprawie - w aktualnym wydaniu Gazety Jarocińskiej. 

ZOBACZ WIDEO z dyskusji na sesji 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 5 głosów: 19 (26%) 14 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (65)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nie głosowałem na ZJ i Skazanego za .., zbyt dobrze ich znam
11 miesięcy temu ocena: 89%  65
Tyle pieniędzy na ROZWÓJ, a podstawowe zadania w gminie JAROCIN zaniedbane: posprzątanie ulic, poobcinanie żywopłotów i drzew.... Niektórym z ZJ to chyba dupa pęknie od Tej dynamiki ROZWOJU !!! :-))))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obiektywny
11 miesięcy temu ocena: 20%  64
Zazdrosna gonada
~ Olek
11 miesięcy temu ocena: 29%  63
Tyle pieniędzy ile teraz Gmina Jarocin ma i przeznacza na inwestycje nigdy nie było. Ewenement w skali kraju. Jeszcze więcej pozyskanych z UE. Taka osoba jak P, Czechak nigdy tego nie pojmie, bo jest "cieniutka". Choć tak długo siedzi przy władzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!
11 miesięcy temu ocena: 100%  62
Ziemianie wzięli więcej premii niż wszystkie partie razem.
~ hehe
11 miesięcy temu ocena: 80%  61
Dokładnie tak jak piszesz, tyle długu ile gmina Jarocin ma, to żadna inna nawet się nie zbiży do tego pułapu.
R E K L A M A
~ Włodek Wróbel
11 miesięcy temu ocena: 41%  60
Ciekawe czy Czechakowa już oddała nagrody na Caritas?
~ Jarociniak
11 miesięcy temu ocena: 76%  59
Czy szanowna redakcja mogłaby sprawdzić jakie było zadłużenie gminy przed rządami obecnego burmistrza, a jakie jest teraz. Ciekawe ile my musimy, za ten rozwój zapłacić kredytów? Jarocin ma szczęście, że w gminie jest wielu prywaciarzy, którzy dają zatrudnienie oraz Jednostkę Wojskową. Inaczej byłoby słabo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dociekliwy
11 miesięcy temu ocena: 85%  58
Jarocin, długi jako gmina: 2002 rok zadłużenie 2 mln zł, 2011 - 60 mln, 2014 - 50 mln, 2018 - 100 mln. Do tego dodaj, nikt nie wie ile długów w spółkach miejskich
~ Jarociniak
11 miesięcy temu ocena: 71%  57
do " do fałszywego jarociniaka" Człowieku, czy ktoś tu kogoś obraża, to jest normalne pytanie, a ty się nastroszyłeś jak kogucik. Z tym molestowaniem, to jakieś wspomnienia?
~ do fałszywego jarociniaka
11 miesięcy temu ocena: 29%  56
Od wielu lat jest na podobnym poziomie procent zadłużenia w stosunku do dochodów. Więc nie opowiadaj bzdur jak nie wiesz. Bo ja się zapytam Ciebie, kiedy przestaniesz molestować nieletnich?
~ Jakub G
11 miesięcy temu ocena: 73%  55
Spółka kolejna po to by zadłużać gminę ? Przecież spółka może zaciągać kolejne kredyty gdy pustki w budżecie gminy przypominają pustki w głowie opalonego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł
11 miesięcy temu ocena: 39%  54
Bardzo mądre posunięcie w celu dokapitalizowania spółki by miała szersze pole do działania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sort
11 miesięcy temu ocena: 69%  53
co tu jeszcze o....., co jeszcze ....., wiemy, Miś musi kosztować, a ciemny lud i tak zapłaci. p.s. w sumie, tak trzymać, jeśli ciemny lud was wybrał, zaufał wam, to walić po rogach ..., chciałoby się powiedzieć, zmądrzeją ...., mam jednak duże wątpliwości ..., i niestety wiem, Miś musi kosztować, i tak zapłaci ciemny lud ..., skąd go tyle w tym, Jarocinie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ inżynieria finansowa
11 miesięcy temu ocena: 76%  52
TITANIC II
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zuza
11 miesięcy temu ocena: 87%  51
Tak to jest kiedy za rządzenie bierze gminą bierze się ktoś kto nie zna nawet znaków drogowych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gabriel
11 miesięcy temu ocena: 34%  50
Ta Czechakowa tak długo jest radną i nic nie rozumie. Nic. Gmina dalej jest właścicielem Urzędu Miejskiego. Dlatego że JAR sp. z o.o. w 100% należy do Gminy Jarocin.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Korepetytor dla tłuków
11 miesięcy temu ocena: 46%  49
Dlatego i Ja nie rozumiem gdy ktoś jest tyle lat na stanowisku radnej i nic nie rozumie. Ręce opadają :( To już lepsza jest gaduła bierna Maćkowioczka hahaha
~ Alex
11 miesięcy temu ocena: 83%  48
Co za banda. Wszystko rozkradną na swoje ciemne interesy. Pan Gibasiewicz mowi takimi ogólnikami, żeby tą gadką przykryć to o co tak naprawdę chodzi. Wszystko będzie zadłużone jak przegrają wybory. Zostawią zgliszcza a my to będziemy spłacać do ósmego pokolenia. Jak za Gierka dosłownie, tyle że wtedy chociaż trochę naród skorzystał a teraz pasą się tylko swoi. Pozyskiwanie funduszy unijnych? Bardzo jestem ciekawa ile tych funduszy i na co - zostanie w najbliższym czasie pozyskanych. Gdyby byla to prawda, to pan Gibasiewicz powiedziałby konkretnie - staramy się o np. pięć dotacji na takie i takie cele o wartości i potrzebujemy konkretnie tyle milionów udziału własnego. Proste. Ale to nie z tą władzą. Z nimi to tylko ogólniki i inwestowanie w swoich.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasandra
11 miesięcy temu ocena: 88%  47
Ale glebianie pitolą... Kanbud był spółką gminną i co? Eco-Dbaj był spółką gminną i co ? ZGO-Nowa była spółką gminną i co? Agencja Towarzyska tfu Rozwoju jest spółką gminną , a będzie czyją? No trzeba tylko wprowadzić w formie aportu do niej ratusz i oczywiście odremontowany pałac! No i co ty na To jarociński suwerenie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasandra
11 miesięcy temu ocena: 94%  46
Katedra,kelner,mops ,opalony czy jak ci tam . Były to spółki córki powołane przez spółki gminne i wyposażone w majątek gminny! I w ten sposób majątek NASZ GMINNY nie jest wyprowadzany przez burmistrza reprezentującego właściciela czyli mieszkańców gminy ale ale przez jego baronów -prezesów spółek.
~ Katedra
11 miesięcy temu ocena: 17%  45
Żadna z wymienionych przez Ciebie spółek nigdy nie była spółką gminną.
~ DO GAZETKI
11 miesięcy temu ocena: 63%  44
RED . NAWROCKI I CO BĘDZIESZ ZNÓW USUWAŁ PRAWDĘ ? OŚWIADCZENAI MAJĄTKOWE ? ALBO POBLOKUJESZ PISZĄCYCH ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to co jej sie miesci
11 miesięcy temu ocena: 24%  41
Jej w głowie sie mieści ze ostatniego jest przelew niby wynagrodzenia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jakub G
11 miesięcy temu ocena: 22%  40
Nie ogarniasz Jakubie synu G więc zamilcz .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jakub G
11 miesięcy temu ocena: 88%  39
Spółka kolejna by móc zadłużać gminę ? Taki cel ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G.P.
11 miesięcy temu ocena: 74%  38
"Dynamiczny rozwój nie wszystkim mieści się w głowie." - jak nisko trzeba upaść, żeby dać taki tytuł ? To cytat ? Za kogo (raczej za co) trzeba mieć czytelników ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jakub G
11 miesięcy temu ocena: 87%  37
Dynamiczny rozwój konta opalonego to fakt
~ fg
11 miesięcy temu ocena: 31%  36
Opozycji nie mieści się w głowie.
~ LG
11 miesięcy temu ocena: 68%  35
Prędzej czy później przyjdzie skrajna prawica do władzy i nie będzie przebacz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ławnik
11 miesięcy temu ocena: 76%  34
- prokuratura nic nie robi ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PRAWDA
11 miesięcy temu ocena: 56%  33
Lidka A mi się w głowie nie mieści że tyle lat jesteś radną i pozwalasz na takie harce Pawlickiemu. Przejdź się do Lichenia i zastanów się !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tylko rozwój się liczy
11 miesięcy temu ocena: 22%  31
Głupota ludzi nieprzychylnych burmistrzowi oraz temu wszystkiemu co się dzieje pozytywnego w Jarocinie ma swoje uzasadnienie . Chcą za wszelką cene przejąć władze wzorując się na swoim idolu Schetynie . Niestety to będzie trudne bo mieszkańcy nie są głupi i oczy i rozum mają . Widzą rozwój i nie zrezygnują z niego . To pewne .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tony
11 miesięcy temu 30
Kszaszkowsky ma stawiane Alko:)
~ do Naczelnego trolla
11 miesięcy temu ocena: 89%  29
A Ty ile bierzesz za te brednie?
~ referendum_jeszcze _raz
11 miesięcy temu ocena: 78%  28
Cieslak kolejny darmozjad popychany przez Wodza opalonego. To co sie dzieje w Jarocinie to oby kiedyś wszyskie marionetki skazanego przed ława sądową skończyły. Na czele z Cieslaczkiem,Kaźmierczakiem, i Bartusiem oczywiscie jak i samym wodzem Adasiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tri
11 miesięcy temu ocena: 78%  27
Plus masło i ten emerytowany milicjant.ekipa że huhu
~ jacekpl
11 miesięcy temu ocena: 100%  26
Ciekawe będzie czy powstanie z tego wielki Czebol i nastąpi dynamiczny rozwój regionu i w 25 lat przegonimy kraje Europy zachodniej jak kiedyś zrobiła to Japonia . https://en.wikipedia.org/wiki/... o czebolach trochę weselej w dramie The Birth of the Rich Man https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziadzia
11 miesięcy temu ocena: 52%  25
Wydaje mi się ,że Gibasiewicz jest WIELKI.Szkoda,że to nie Kazimierz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytanie retoryczne
11 miesięcy temu ocena: 41%  24
I następne pytanie : czy umysł prostej kobiety może ogarnąć poczynania geniusza ? Odpowiedzcie sobie sami :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :/
11 miesięcy temu ocena: 74%  23
Geniusz jak z koziej d... trąba. :)
~ Powiatowi narzekacze
11 miesięcy temu ocena: 25%  22
Dynamiczny rozwój nie mieści się w główkach powiatowej koalicji . Bo po co rozwijać miasto i tracić pieniądze na infrastrukture skoro można nic nie robić a brać krocie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pamietamy na wybory ONI NIE DLA PIENIEDZY
11 miesięcy temu ocena: 25%  21
czechak http://bip.wokiss.pl/jarocinm/... drzazga http://www.bip.powiat-jarocins... kuzdrzał http://www.bip.powiat-jarocins... krawiec http://www.bip.powiat-jarocins... kulka http://www.bip.powiat-jarocins...
~ Prywatyzacja
11 miesięcy temu ocena: 100%  20
Tylko czekać aż JAR przeksztalci się w spółkę prywatną, po cichu udzialy sprzeda.znamy historię DROBUDU.
~ MaBor
11 miesięcy temu ocena: 82%  19
Właśnie kolejne kredyty są bez sensowne już w tym momencie i w takiej sytuacji zadłużenia gminy, ale wg władzy trzeba jeszcze podnieść zdolność kredytową aby można się było jeszcze mocniej zadłużyć, tylko po co? To mi przypomina działanie kogoś, kogo nie stać na kredyt w banku więc weźmie go w parabanku, a później nie stać go na spłatę. Tak obecnie widzę działania władz gminy. Tylko po co się przejmować, w końcu po wyborach nie wiadomo kto to będzie spłacał, może już inna władza.
~ do MaBor
11 miesięcy temu ocena: 19%  18
No i po co kolejna władza by miała brać kredyty pod kolejne inwestycje - skoro te które są w tej chwili wystarczą w zupełności ???
~ MaBor - majaki dla draki
11 miesięcy temu ocena: 26%  17
I wtedy przyjdzie komornik i zwinie łącznik do torby , chodnik na Wrocławskiej zlicytuje , mieszkania + rozbierze Aquapark także a z pałacu w parku zliże farbe i skuje tynki . No i tobie podwyższy opłaty za wode i ścieki . Pierd.....enie referendysty .
~ MaBor
11 miesięcy temu ocena: 86%  16
Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że gmina tak się zadłuży, że kolejna władza, będzie mogła tylko i wyłącznie spłacać kredyty zaciągnięte przez władzę obecną, bo niestety na nowe inwestycje nikt już kredytu gminie nie udzieli. W tym roku są wybory, więc spokojnie burmistrz może sobie odpuścić kolejną kadencję, aby w kolejnych wytknąć władzy, że przez okres, w którym rządziła nie rozwijali gminy, a większość i tak w to uwierzy, bo przecież faktycznie nic nie zrobi, bo całą kadencję będzie musiała spłacać długi.
~ Dixon
11 miesięcy temu ocena: 71%  15
Kiedy wskaźnik przekonania o własnej nieomylności o niektórych zatrzyma się na wartości krańcowej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dixon
11 miesięcy temu ocena: 78%  14
To wtedy wszystko pierdyknie , takiej nieograniczonej niczym pewności siebie świat Jarocina dawno nie widział, a radni godzą się na zastaw ratusza ? Czy ktoś myśli samodzielnie z radnych czy nie mogą bo wódz nie pozwala i nazwie ich zdrajcami ?
~ minotaur
11 miesięcy temu ocena: 80%  13
Jestem ciekaw kiedy to wszystko jeb.nie....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
11 miesięcy temu ocena: 100%  12
Kwestia czasu nie tacy byli i usiedli
~ Oto co będzie
11 miesięcy temu ocena: 14%  11
Nigdy dopóki rządził będzie Adam Pawlicki. tragedia i upadek był jak M atuzal był burmistrzem.
~ kwiecień 2018
11 miesięcy temu ocena: 76%  10
Ja też.
~ pytania
11 miesięcy temu ocena: 83%  9
Czy te manewry oznaczają szukanie sposobu na zwiększenie możliwości zadłużenia? Ile urząd będzie płacił spółce za korzystanie z jej budynku?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kwiecień 2018
11 miesięcy temu ocena: 74%  8
Widać jak ta gminna krowa musi być dojna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ssak
11 miesięcy temu ocena: 76%  7
przekazać spółce a później płacić czynsz za najem
~ jasny cel
11 miesięcy temu ocena: 73%  6
Chodzi o to by poprzez spółkę dalej zadłużać mieszkańców Jarocina
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WYJAŚNIAM NIEZORIETOWANYM
11 miesięcy temu ocena: 48%  5
głosując na stoleckiego głosujesz na kużdzała
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
11 miesięcy temu ocena: 73%  4
Pozwolę sobie przetłumaczyć urzędniczy slang na nasze. Z tej racji, że 100% udziałów należało i należy do "władzy", nie chodzi o żadne zwiększenie udziałów. Bo nie można posiadać 110% udziałów. Ale za to, zwiększając majątek, można starać się o większe kredyty. Jeśli mam grunt i dom o wartości 400 000 to bank potraktuje to jako formę zabezpieczenia i jeśli nie spłacę kredytu, to bank ściągnie swoje wlasnie z tej działki. No więc teraz będzie można pokazać przed bankami, że fundusz poręczeń... o przepraszam JAR, posiada majątek, którym można zabezpieczyć spłatę kolejnych kredytów. Jak generalnie nie lubię PiSu to tym razem radna ma rację. Co następne? Budynek ratusza? A może prywatny majątek naszych rządzących, niech utworzą joint venture i zaryzykują ROZWÓJ własnym majątkiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
11 miesięcy temu ocena: 71%  3
Przyjdzie taki czas ze będą siedzieć w blaszaku pod ratuszem
R E K L A M A
R E K L A M A