R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dwa dni świętowania ku czci św. Marcina

› Kultura i Rozrywka› Zapowiedzi ponad rok temu    10.11.2017
Lidia Sokowicz
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A

11 listopada w parafii św. Marcina w Jarocinie świętowany będzie odpust parafialny oraz 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

R E K L A M A

 

Mszę św. odpustową, która rozpocznie się o godz. 12.00, poprzedzi 30-minutowy spektakl słowno-muzyczny o charakterze patriotyczno-religijnym w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie. W trakcie odpustu parafialny oddział Akcji Katolickiej będzie zbierać przed kościołem ofiary na tzw. „Płaszcz św. Marcina” z przeznaczeniem na odzież i obuwie dla dzieci najbardziej potrzebujących. Jak co roku nie zabraknie też odpustowego konkursu na najlepsze ciasta oraz „wino lub nalewkę świętomarcińską własnej roboty”. Produkty można przynosić na probostwo dzisiaj w godz. 16.00-17.00. Rozwiązanie konkursów odbędzie się w sobotę po mszy św. o godz. 9.00.

 

Po procesji eucharystycznej, która zakończy sumę, proboszcz wraz z grupą pielgrzymkową biało-zieloną zaprasza wszystkich na grochówkę z kuchni polowej, którą można będzie zjeść w krużgankach kościoła św. Marcina. W tym samym czasie na rynku rozdawane będą rogale. Dobrowolne ofiary wrzucane do puszek zostaną przeznaczone na renowację nagrobka przedwojennego burmistrza Edmunda Rogalskiego, który był również powstańcem wielkopolskim.

Świętowanie wspomnienia św. Marcina przedłuży się w tym roku do niedzieli 12 listopada. W tym dniu, podczas mszy św. o godz. 12.30 małżeństwa będą mogły odnowić swoje przyrzeczenia ślubne. O godz. 14.00 rozpocznie się msza św. na cmentarzu parafialnym sprawowana w intencji zmarłych i poległych za Ojczyznę. Od godz. 15.00 w sali Cechu Rzemiosł Różnych trwać będzie zabawa pod hasłem: „Do tańca i do różańca”. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie na przebranie za św. Marcina. Na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji i zabaw, które poprowadzi profesjonalny wodzirej.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AA
ponad rok temu ocena: 43%  2
Odwykłem! Znam się na tym .Zgłaszam swoją kandydaturę do komisji nalewek!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
ponad rok temu ocena: 100%  1
Gratulacje za wyjście z nałogu. Myślę, że byłbyś jednak słabym jurorem ale zawsze możesz zgłosić swój produkt do konkursu ! Pozdrawiam.
R E K L A M A
R E K L A M A