R E K L A M A
R E K L A M AA1 - BS Jarocin

Drugie zwycięstwo Siatkarza. Jarocinianki pokonały MLKS Orlik Miłosław (ZDJĘCIA)

› Sport i rekreacja miesiąc temu    13.10.2018
Dawid Borucki
komentarzy 6 ocen 3 / 100%

W sobotę, 13 października Siatkarz Jarocin w meczu 2. kolejki III ligi kobiet pokonał MLKS Orlik Miłosław 3:0 (-21, -12, -15).

Dla zawodniczek Michała Sorka sobotni pojedynek z Orlikiem Miłosław był drugim w rozgrywkach ligowych. Przed dwoma tygodniami Siatkarz pokonał 3:0 na własnym parkiecie MKS MOS Turek.

Mecz z Orlikiem Miłosław siatkarki z Jarocina rozpoczęły dość nerwowo. W pierwszym secie długo na prowadzeniu były rywalki, a gospodynie popełniały dużo prostych błędów. Orlik wywalczył 3-punktowe prowadzenie, ale stracił je na jednym ustawieniu. Siatkarz wyszedł ze stanu 14:17 na 18:17 i zagrał zdecydowanie lepiej końcówkę pierwszej partii niż wcześniejszą część. W efekcie Jarocinianki wygrały 25:21.

W kolejnych setach już tak wielu emocji nie było. W drugiej partii bardzo szybko Siatkarz wyszedł na prowadzenie, które z biegiem czasu powiększał. Na boisku zaprezentowały się pierwsze zmienniczki, a rywalki były momentami bezradne, seryjnie tracąc punkty na jednym ustawieniu. Siatkarz wygrał 25:12. Trzeci set miał bardzo podobny przebieg do poprzedniego. Szybko wywalczona przewaga dała możliwość kontrolowania meczu i wprowadzenia kolejnych zmian w składzie. Mimo drobnych problemów w końcówce seta, Siatkarz wygrał 25:15 i cały mecz 3:0.

Kolejne spotkanie w III lidze kobiet Siatkarz Jarocin rozegra 3 listopada. Przed własną publicznością podopieczne Michała Sorka zmierzą się z KTPS Konin. Natomiast już w niedzielę, 14 października w Jarocinie rozegrany zostanie ostatni, trzeci turniej I fazy rozgrywek wojewódzkich kadetek. Początek zmagań o 10.00 w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Siatkarz Jarocin: Aneta Bartkowiak, Martyna Kujawa, Julia Kita, Anna Bednarek, Julia Misiak, Zuzanna Tyl, Agnieszka Becela (L) oraz Amelia Grzech, Eliza Bakalarczyk, Wiktoria Antczak, Marta Latosińska

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -