ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AZegarmistrz_a1_podstrona

Druga NOC NAUKOWCÓW już dziś w Jarocinie

› Aktualności 9 miesięcy temu    18.10.2018
Redakcja
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A

To będzie niezwykła noc. II Noc Naukowców w Jarocinie. W akcji zobaczysz roboty oraz drukarki 3D, przeprowadzisz doświadczenia chemiczne, poznasz owocowe programowanie, sprawdzisz jak przepływa prąd, wydoisz krowę i zrobisz USG misiowi. Nauczysz się też, jak palić w piecu, by było tanio i bez dymu.

 

 

 

To tylko niektóre atrakcje II Nocy Naukowców, która odbędzie się już w piątek, 19 października 2018 w Jarocinie. Różnych zajęć, pokazów i konkursów będzie jeszcze więcej. Już przed wejściem będziecie mogli naładować telefon jadąc rowerem, dzieci będą mogły doświadczyć, co to jest ciecz nienewtonowska i dotknąć Artuditu.

W tym roku pokazy i doświadczenia będą w dwóch budynkach - Centrum Multimedialnym i obok w kotłowni. Swoje stoiska przygotowali: jarocińska policja i wojsko oraz nadleśnictwo. Firma Etos będzie zachęcać do doświadczeń chemicznych. Zrobi to też drużyna chemików z jarocińskiego LO pod opieką nauczycielki - Ewy Peplińskiej. Wiele atrakcji przygotował też ZSP-B w Tarcach. To nie wszystko.

 

 

Duże i małe dzieci będą mogły przeżyć niezwykłą przygodę w wirtualnym świecie, przejechać się bolidem, który skonstruowali uczestnicy zajęć prowadzonych w FabLabie, poznać moc owocowego programowania. Atrakcji będzie jeszcze więcej. Wszystko zobaczycie już w piątek przychodząc na II Noc Naukowców.

 

Noc Naukowców jest organizowana w ramach projektu „FabLab w działaniu”, który współfinansuje Gmina Jarocin, a prowadzi Fundacja „Ogród Marzeń” z Jarocina

 

- Zapraszamy na nasze wydarzenie całye rodziny. Wszyscy będziecie się dobrze bawić. Mamy konkursy, nagrody - mówi Weronika Wesołek – koordynator projektu.

 

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, ale podczas imprezy wolontariusze będą przeprowadzać zbiórkę na dalsze działania FabLabu. Organizatorzy mają nadzieję, że chętnych do wsparcie będzie wielu. Dzięki temu FabLab będzie mógł zorganizować Noc Naukowców za rok i przeprowadzać wiele bezpłatnych warsztatów.

 

II NOC NAUKOWCÓW odbędzie się w piątek, 19 października 2018 w godzinach od 18.00 do 22.00. Można przyjść, o której godzinie się chce. Organizatorzy zachęcają nawet do przyjścia w późniejszych godzinach.

 

W ubiegłym roku odwiedziło nas około 1000 osób i były małe kolejki. W tym roku część atrakcji będzie już przed budynkiem, żeby oczekujący się nie nudzili - mówi Weronika Wesołek.

 

II NOC NAUKOWCOW współfinansuje Gmina Jarocin, Veolia, PWiK Jarocin, Polwos, AT, Drobud, ETOS, POW, Agencja P 11, Serwis Lab-Tel, 16 Batalion Remontu Lotnisk w Jarocinie, Komenda Policji w Jarocinie, Nadleśnictwo Jarocin ZSP-B w Tarcach, SP nr 1 w Jarocinie, SP nr 2 w Jarocinie, LO Jarocin,

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dg
9 miesięcy temu 5
Już na studiach miałam lektorat z Bardzo Utytułowanym Profesorem. Tony publikacji, tytułów, stowarzyszeń, światowy, nawet przystojny. Ogromnie cieszyłam się na te zajęcia... Jakieś 10 lat później wciąż pałam niechęcią do nauki tegoż języka, podręcznik wyrzuciłam dawno (a ja z tych, dla których książka to świętość) i o każdej porze dnia i nocy mogę z pasją opowiadać, jak beznadziejne i bezużyteczne były te zajęcia. Jako uczniowie poprosiliśmy o wprowadzenie użytecznych części materiału wcześniej, by lepiej zrozumieć podstawowe zagadnienia. Usłyszeliśmy, że jego Wybitna Autorska Metoda tego nie zakłada i nie może nam wyjaśnić podstaw. Bufon, megaloman i mizogin pod tymi tytułami. Podstawy wymowy przekazał na ostatniej lekcji, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że przez cały rok "na czuja" uczyliśmy się źle. Znowu podniosłam sobie ciśnienie... :D Podsumowując: można mieć w miarę niewielką wiedzę, którą potrafi się skutecznie przekazać. Można być bardzo wykształconym i szkodzić uczniom.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dg
9 miesięcy temu 4
cd. jeden z największych pasjonatów na tejże uczelni, człowiek-orkiestra, uznany biznesmen - miał tytuł licencjata
~ dr dre
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
Czy "magister" L. Baj..a z Witaszyc, kandydat ZJ na radnego, będziesz również brał udział w Nocy Naukowców :-))))))))))) ??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasperski
9 miesięcy temu 2
z natura naukowca się rodzi każde dziecko, bo zadaje pytania i jest ciekawe świata, szkoła jednak to systematycznie z roku na rok naturę naukowca i badacza w dzieciach niszczy...
~ dg
9 miesięcy temu 1
a co jest zakaz??? tytuły to nie wszystko, trzeba jeszcze być człowiekiem przez duże C.
R E K L A M A