ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 Intermarche 09-16.12.19
R E K L A M A

Dożynki w Wilkowyi. Dzieci i dorośli pokazali swoje talenty [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    14.08.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. Lidia Sokowicz

Dożynki wiejskie w Wilkowyi były pierwszymi, jakie odbyły się w gminie Jarocin. W części obrzędowo-artystycznej swoje talenty zaprezentowali przede wszystkim mieszkańcy - od przedszkolaków po seniorów.

 

R E K L A M ALombard sródtekstowy 06-14.12.2019

 

Zgodnie z tradycją dożynkowy wieniec i bochen chleba, upieczony z tegorocznego ziarna, do kościoła na mszę św. dziękczynną przynieśli starostowie dożynek, którymi byli Anna i Wojciech Karlińscy. Później wręczyli je gospodarzowi Święta Plonów, czyli burmistrzowi Adamowi Pawlickiemu.

 

Włodarz wystąpił w tym dniu w podwójnej roli, również jako wykonawca. Zagrał w kapeli dudziarzy, którą reaktywował po ponad 30 latach przerwy Zdzisław Marecki, prywatnie mąż sołtyski Wilkowyi. Obaj panowie uczyli się gry na dudach u Franciszka Szymkowiaka w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jarocinie. W kapeli jako skrzypek gra Zbigniew Obara, emerytowany dyrektor tej szkoły, a obecnie nauczyciel w Społecznym Ognisku Muzycznym i dyrygent zespołu "Zawsze Młodzi", który również wystąpił w Wilkowyi.

 

Zaprezentowali się również tancerze ze Studia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wilkowyi zaśpiewały tradycyjne dożynkowe przyśpiewki. Były również występy wokalne, recytacje, a nawet scenka kabaretowa w wykonaniu miejscowych dzieci i młodzieży. Nie zabrakło dmuchanego zamku i kącika z zabawami dla najmłodszych.

 

W trakcie festynu dożynkowego odbyło się losowanie loterii i konkursy m.in w rzucie czerwonym beretem. Całość zakończyła się zabawą taneczną z DJ-em Mateo.

 

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Waliło
  3 miesiące temu ocena: 75%  2
  Referyndustomi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kelner
  3 miesiące temu ocena: 80%  1
  Nie śmierdziało Wielkiemu Panu?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A