ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1

Dostali pieniądze na ZAZ "Promyk" [SONDA, GALERIA]

› Aktualności› Samorząd 3 miesiące temu    3.06.2019
Karina Muszalska
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Gmina Żerków

Gmina Żerków została jednym z beneficjentów pomocy finansowej dla ZAZ "Promyk"

 

Mało kto wie, że Zakładów żktywności Zawodowej w Wielkopolsce jest zaledwie dziewięć. To kropla w morzu potrzeb. Liczba osób niepełnosprawnych, które starają się znaleźć zatrudnienie w takiej placówce jest spora i wciąż rośnie. Niestety zakładów jest za mało. W naszym powiecie funkcjonuje tylko jeden ZAZ i to w Żerkowie.

 

 

[Czytaj o tym jak świętowano w Stęgoszy, TUTAJ]

 

 

Zakład Aktywności Zawodowej PROMYK istnieje w Żerkowie od 2005 roku. Obecnie zatrudnionych jest w nim 53 osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności znacznej lub umiarkowanej. Rola takich instytucji jest bardzo rozległa, ponieważ oprócz przygotowania zawodowego i zdobycia kwalifikacji zawodowych podopieczni poddawani są tam rehabilitacji leczniczej oraz społecznej. Wszystko to ma na celu doprowadzić do usamodzielnienia osoby niepełnoprawnej.

 

 

ZAZ „Promyk” świadczy profesjonalne usługi w zakresie: poligrafii, pralni, pielęgnacji terenów zieleni, rękodzieła artystycznego oraz wypożyczania sprzętu turystycznego.

 

 

[Tutaj mozesz wpłacać pieniądze na rodzinę z Jarocina, któej spłonał dom]

 

 

Głównym źródłem finasowania ZAZ-u są środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W dalszej kolejności są to dotacje z urzędu Miasta i Gminy lub Starostwa Powiatowego oraz budżetu województwa. Maksymalne dofinasowanie ze środków PEFRON nie może jednak przekroczyć 90% kosztów. Pozostałe 10% są współfinasowane ze środków samorządu województwa. Co prawda udział procentowy samorządu może być zmniejszony, pod warunkiem znalezienia innych źródeł finansowania aktywności zawodowej.

 

 

W tym roku budżetowym Samorząd Województwa Wielkopolskiego postanowił współfinansować ZAZ „Promyk” w całych 10%. Kwota jaka otrzyma placówka wynosi prawie 130 tys. zł.

 

 

W tym celu została podpisana w Kaliszu uroczysta umowa między gminą Żerków reprezentowaną przez burmistrza Michała Surmę oraz sekretarz gminy Agnieszkę Rosiejkę, a członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Marzenę Wodzińską.

Czy uważasz, że Zakłady Aktywności Zawodowej powinny istnieć w każdej gminie?

ankieta dodana 03.06.2019, ilość wszystkich głosów: 41
TAK
85%
NIE
12%
NIE MAM ZDANIA
2%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ q
  3 miesiące temu 7
  .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ryba
  3 miesiące temu ocena: 67%  6
  Agnieszka Rosiejka nie jest sekretarzem!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Toniemy!
  3 miesiące temu ocena: 61%  5
  Może już jest, tam się tak szybko zmienia ze nic nie wiadomo. Kolega tu, kolega tam, tu koleżanka. Sami swoi, a zadłużenie rośnie!
  ~ Papierowy urząd
  3 miesiące temu ocena: 60%  4
  Niedługo z pozyskania klienta będą robić uroczysta konferencje. Zobaczycie ze z obietnic wyborczych nie będzie nic lub niewiele! Jak już coś zrobią to pewnie w roku wyborczym!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ michoł
  3 miesiące temu ocena: 67%  3
  ale czym problem - przecież co roku dostawali po co ta propaganda - rozumiem że surma i reszta nie potrafią załatwić żadnej dotacji więc wciąż uruchamiają propagandę że 130 tys. Burmistrzu drogi,chodniki, kanaliza,gaz jest do budowy a ty remizy budujesz za 2 mil i już 10 mil kredytu masz - rozliczymy za 4 lata rozliczymy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Socjalne państwo
  3 miesiące temu ocena: 67%  2
  Wiesz, teraz burmistrz z poparcia DobrejZmiany, wcześniej był psl, to się chwalić nie chcieli. Od taka mała zmiana.
  ~ czytelnik
  3 miesiące temu ocena: 100%  1
  "...zatrudnionych jest w nim 53 osoby posiadające..." o rany!!! Co na to poloniści????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A