Do trzech razy sztuka. Jarota wygrywa z Kolejorzem (ZDJĘCIA+FILM)

Do trzech razy sztuka. Jarota wygrywa z Kolejorzem (ZDJĘCIA+FILM) - Zdjęcie główne

W trzecim wiosennym pojedynku JKS zdobył pierwsze punkty w tym roku. Jarota Jarocin pokonał Lecha II Poznań 2:1 w meczu 21. kolejki III ligi grupy II.

Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyli goście. W 8. minucie dwoma świetnymi interwencjami popisał się Sebastian Kmiecik, który zatrzymał groźne uderzenia zawodników Lecha. W odpowiedzi w 14. minucie uderzał Skokowski, ale bramkarz gości dobrze interweniował. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska, w polu karnym faulowany był Piotr Garbarek. Karnego na bramkę zamienił Piotr Skokowski. Pięć minut później sędzia ponownie wskazał na wapno. W szesnastce Lecha faulowany był Jakub Nowak. Tym razem do piłki podszedł Dominik Chromiński i również pokonał golkipera Lecha.

Końcówka pierwszej połowy mogła zawieść. Obie drużyny grały głównie w środku pola i nie stworzyły dogodnych sytuacji do zmiany wyniku. W 60. minucie dobrą szansę miał Chromiński, ale uderzenie głową nie wpadło do siatki. Dziesięć minut później powinno być 3:0. Dawid Kierzek był sam na sam z bramkarzem Lecha, ale ten sparował uderzenie na słupek. Z dobitką Mikołaja Marciniaka również sobie poradził. Chwilę później mieliśmy podobną sytuację, ale pod bramką Jaroty. Kmiecik interweniował poza polem karnym, ale wybił piłkę pod nogi rywala. Ten uderzył na bramkę, ale świetnie zachował się Piotr Garbarek, który wybił piłkę zmierzającą do bramki. W 77. minucie do siatki trafili goście, którzy w końcówce osiągnęli dużą przewagę na boisku. W końcówce Lech musiał radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce. Mimo ataków gości, wynik się nie zmienił. Jarota zdobył pierwsze wiosenne punkty.

Kolejny mecz Jarota rozegra w środę, 4 kwietnia. W okręgowym Pucharze Polski zmierzy się na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Pierwszy gwizdek o 16.30. Z kolei w sobotę, 7 kwietnia JKS uda się na mecz do Przodkowa z GKS-em. Początek tego pojedynku o 15.00.

Jarota Jarocin: 30. Sebastian Kmiecik – 6. Jakub Czapliński (80’ 3. Marcin Banaszak), 4. Dawid Piróg, 17. Piotr Garbarek ©, 13. Piotr Skokowski – 9. Mateusz Dunaj, 22. Jakub Nowak, 5. Dawid Kierzek (86’ 8. Krzysztof Matuszak), 14. Damian Sierant (90’ 21. Miłosz Kowalski), 7. Dominik Chromiński – 10. Mikołaj Marciniak (80’ 16. Jacek Pacyński)

Więcej o sobotnim pojedynku w najbliższym numerze "Gazety"