R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dni Patrona Jarocina 2017. Jest program. Memoriał, bieg i koncert

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    7.11.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 41 ocen 2 / 0%
A A A
 fot. Materiały organizatora

Jarocin. Patron Jarocina. Św. Marcin. Dni Patrona Jarocina. Dni Patrona 2017. Program dni patrona Jarocina 2017

R E K L A M A

Organizatorzy ujawniają pełny program tegorocznych Dni Patrona Miasta - Św. Marcina. Obchody potrwają tydzień - od niedzieli 5 listopada do 12 listopada.

- Wśród zaplanowanych imprez są uroczystości i inicjatywy patriotyczne, koncerty, wydarzenia sportowe oraz zabawy dla dzieci. Burmistrz Jarocina zaprasza do udziału we wspólnym świętowaniu wszystkich mieszkańców gminy Jarocin - zachęca miasto w komunikacie.

 

Pełny program poniżej. Jak wam się podobają przygotowane propozycje?

 

5 listopada – niedziela

Program obchodów dni patrona otworzy o godzinie 12.00 XIII Memoriał Świętomarciński Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Jarocina. Podczas imprezy będzie można wystrzelać mosiężną statuetkę św. Marcina. Memoriał odbędzie się na strzelnicy KBS w Jarocinie.

7 listopada – środa

7 listopada zapraszamy dzieci na teatralną lekcję o Polsce i polskości, która jednak daleka będzie od szkolnej sztampy. Spektakl "Gniazdo" Teatru Fredry, o którym mowa, nie przypomina bowiem tradycyjnych inscenizacji lektur obowiązkowych i nie nudzi, a jeśli moralizuje to o tym, że ważniejsze od bycia Polakiem jest bycie dobrym Polakiem, a w efekcie - dobrym człowiekiem. Spektakl odbędzie się w JOK Jarocin. Początek o godz. 18:00. Bilety w cenie 15 zł przedsprzedaż – do 31.10 i 20 zł od 1.11 do nabycia w kasie kina, Kawiarni Filmowej, Czytelni pod Ratuszem i JOK Jarocin. Spektakl dla dzieci i młodzieży od lat 7. Sztuka zostanie wystawiona w Jarocinie w ramach projektu Teatr Polska, realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin oraz Stowarzyszenie Jarocin XXI, przy wsparciu finansowym gminy Jarocin.

9 listopada – czwartek

W czwartkowy poranek już po raz piąty odbędzie się akcja plenerowa „Obudzić śpiących!”. W jej ramach na jarocińskim dworcu kolejowym odbędzie się inscenizacja patriotyczna, przywołująca pamięć udziału jarocińskiego w Powstaniu Wielkopolskim. Głównym organizatorem akcji, która potrwa od godziny 5:30 do 8:40, jest Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Jarocinie.

Także na czwartek zostały zaplanowane uroczystości patriotyczne. Rozpocznie je msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla w intencji narodu i bohaterów Powstania Wielkopolskiego o godzinie 16.00. Po nabożeństwie nastąpi przemarsz na rynek, gdzie odbędzie się capstrzyk. Po zakończeniu uroczystości zapraszamy do wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych. Śpiewaczemu wydarzeniu przewodniczyła będzie Szkoła Muzyczna YAMAHA, a każdy chętny do udziału otrzyma śpiewnik z tekstami.

10 listopada – piątek

W piątek w samo południe z jarocińskiego rynku wyruszą uczestnicy VII Biegu Niepodległościowego. Jeśli nie chcesz sprawdzić swoich możliwości podczas biegu, zapraszamy do dopingowania biegaczy! Z kolei wieczorem w JOK Jarocin dla jarocińskiej publiczności zagra COMA. Supportem będzie laureat Jarocińskich Rytmów Młodych, Decadent Fun Club. Początek o godz. 18:00. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w JOK Jarocin.

11 listopada – sobota

Przedpołudnie Narodowego Święta Niepodległości na terenie naszej gminy upłynie pod znakiem uroczystości o charakterze patriotycznym. Msze święte w intencji Ojczyzny odbędą się w kościołach parafialnych w Golinie (godz. 8:00), Mieszkowie (godz. 10:00) oraz Wilkowyi (godz. 10:00). Ich integralną częścią będzie składanie kwiatów w miejscach pamięci oraz Festyn Niepodległościowy w Domu Kultury w Wilkowyi.

W samo południe w kościele pw. św. Marcina w Jarocinie odbędzie się msza św. w intencji mieszkańców miasta. Po mszy nie zabraknie tradycyjnego przejazdu św. Marcina na koniu. Zostanie przeprowadzona także kwesta „Święomarciński Dar”. Zebrane do puszek datki zostaną przeznaczone na renowację nagrobka Edmunda Rogalskiego, burmistrza Jarocina w latach 1925-1939 i powstańca wielkopolskiego. Dla wspierających inicjatywę – poczęstunek rogalami.

Na godz. 13.45 zaplanowano start I Jarocińskiego Biegu Niepodległościowego. organizowanego przez Stowarzyszenie RockRun Jarocin. W biegu wystartować może 500 osób. Zapisywać się można do 30 października na stronie internetowej www.rockrun.pl. 5-kilometrowa trasa będzie przebiegała ulicami Jarocina: z Rynku w ul. Wrocławską, Hallera i Śródmiejską. W biegu udział wziąć może każdy kto ukończył 16 lat. Opłata startowa wynosi 40 złotych.

O godz. 14.00 w ratuszu odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Jarocinie. W jej czasie zaplanowano ceremonię wręczenia nagród burmistrza im. Stanisława Taczaka zasłużonym dla Ziemi Jarocińskiej oraz nagród dla sportowców za wyniki osiągnięte w 2016 roku oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę dyplomową związaną z Ziemią Jarocińską. Podczas wydarzenia odbędzie się promocja reprintu książki Kazimierza Matuszewskiego „Z przeszłości miasta Jarocina” oraz podpisanie odnowienia umowy o współpracy z Hatvan, miastem partnerskim na Węgrzech.

O godz. 19.30 zapraszamy do JOK Jarocin na koncert "Kariera Piosenki Wojskowej – Rzecz o Hymnie Narodowym" w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Collegium F. Wstęp wolny.

12 listopada – niedziela

Niedzielne przedpołudnie rozpoczniemy kolejowym akcentem, bo właśnie wtedy na drezynowe przejażdżki zaprosi Stowarzyszenie Szerokim Torem. Między godz. 11:00 a 15:00 zaplanowane zostały przejazdy oraz pokaz filmu o Powstaniu Wielkopolskim. Zapraszamy na skrzyżowanie ulic Staszica i Marcinkowskiego w Jarocinie.

O godz. 15:00 w jarocińskim aquaparku rozpocznie się pływacka sztafeta memoriałowa z okazji 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego pod hasłem „Łączmy się!”. Do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu zapraszamy całe rodziny. Tak jak w ubiegłych latach wszyscy uczestnicy otrzymają złoty medal za udział oraz gromkie brawa za pokonanie 25 metrów stylem dowolnym.

Na godzinę 16.00 w Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie zaplanowano blok zabaw dla dzieci „Do tańca i do różańca”, na który zapraszają organizatorzy przedsięwzięcia - Stowarzyszenie Schola Tęczowe Nutki i parafia pw. św. Marcina. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy całe rodziny.

"Bądź gotowy dziś do drogi", "Napisz proszę” – te i inne hity Haliny Frąckowiak będziemy mogli usłyszeć podczas koncertu artystki, który w niedzielę odbędzie się w Jarocinie. Występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej odbędzie się o godz. 17:00 w JOK Jarocin. Bilety w cenie 50 złotych do nabycia w JOK Jarocin oraz w bibliotece „Pod Ratuszem”.

Ostatnim wydarzeniem tegorocznych Dni Patrona Miasta będzie "Oratorium" Roberta Grudnia "Bóg Ciebie ochrzcił, Bóg dał Ci siłę". Zostanie ono wykonane 12 listopada w kościele oo. Franciszkanów o godz. 19:30. Oratorium powstało z okazji 1050-lecia chrztu Polski. Jego scenariusz to literacka podróż po dziejach polskiego chrześcijaństwa, opowiedziana homiliami papieża Jana Pawła II, kardynała Stefana Wyszyńskiego, najstarszych polskich kronikarzy, a także klasyków literatury polskiej jak: Jan Kochanowski, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki. Narratorem będzie Anna Seniuk. Wstęp wolny.

Co sądzisz o programie Dni Patrona Miasta Jarocina?

ankieta dodana 26.10.2017, ilość wszystkich głosów: 216
Jestem na tak
20%
Jestem na nie
73%
Nie mam zdania
7%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (27)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ KpinaZjarocina
  ponad rok temu ocena: 83%  27
  Dlaczego nie dopisze Burmistrz do dni miasta rozpiski w kinie i niedzielnego meczu Jaroty , moze jeszcze dopisać że basen z okazji dni miasta jest otwarty a MacDonald przyjmuje zamówienia do 23 , bo tylko takie atrakcje nam funduje Burmistrz na dni miasta - wszystko płatne a gadanie że artysta też chce zapłatę za koncert noooo powiem że nikt takim głupim gadaniem mnie dawno tak nie rozśmieszył - Panie Pawlicki popatrz pan jak inne miasta robią dni miasta , może jakimś cudem doleci tam cień refleksji
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pawlicki ucz się od Krotoszyna, Pleszewa...
  ponad rok temu ocena: 75%  26
  Ale czy w innych miastach, które robią super dnia miasta, występuje rozbój? Przepraszam! Czy występuje rozwój?
  ~ blybry starego marycha
  ponad rok temu ocena: 43%  25
  Wróciłem z delegacji z Katowic sam nie wiem po co tam byłem i po co wracałem i z przerażeniem wysłuchałem swojego puszczonego bąka
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ŻERKOWIANIN
  ponad rok temu ocena: 64%  24
  Skończ już koleś z tym ubliżaniem i pisaniem bzdur bo wstyd robisz na cały Żerków!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PIS
  ponad rok temu ocena: 42%  23
  Prawda w oczy kole Niech pisze dobrze gada
  R E K L A M A
  ~ ZNAWCA TEMATU
  ponad rok temu ocena: 60%  22
  Do "alex" a może zdejmiesz KRZYŻ Z KOŚCIOŁA ŚW. MARCINA ty lewaku!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 71%  21
  Za dużo kościoła, Boga, różańców i mszy....litości. Czy dni patrona miasta muszą być takie rozmodlone i zdewociałe?? Nic w spichlerzu się nie dzieje. Dla młodzieży w ogóle niewiele. Przecież jak ktoś ma ochotę się pomodlić, to może iść do kościoła. Powinien być festyn z lokalnymi wystawcami plus jakieś inne atrakcje. Zamknąć ten parking na rynku, postawić drewniane stoiska za free i udostępnić lokalsom, rękodzieło, wyroby gastronomiczne itd. U nas to na okrągło na kolanach przed klechami trzeba klęczeć :/ żenada po prostu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ZNAWCA TEMATU
  ponad rok temu ocena: 50%  20
  Prawda jest taka, że jarociniacy nie potrafią się bawić za darmo. Przypomną chociażby występ zespołu Cree, było może ze 100 ludków. Jarociniacy to nudziarze!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do lokalnych włodarzy
  ponad rok temu ocena: 80%  19
  Dlaczego za wszystko trzeba placić? Wstydu nie macie, niech was szlag
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kast
  ponad rok temu ocena: 91%  18
  Na drugi rok będa wypasione obchody bo to będzie rok wyborczy. Wszystko ludziom władza da za free Ciemny lud to kupi zapominając, że to wszystko z ich kieszeni idzie. HU HA HA HU HA HA
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lol
  ponad rok temu ocena: 95%  17
  A kto to wymyślił- geniusz od oświaty i kultury, który zajmuje stołek wice burmistrza i bierze około 10 tysiaków na miesiąc?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ żałosna jarocińska władza
  ponad rok temu ocena: 91%  16
  żłosna władza wydała 140 tys. pieniedzy publicznych na sowieckie mauzoleum, okupantów i zbrodniarzy Polaków, a na mały grób burmistrza Rogalskiego i powstańca teraz będzie żebrać u mieszkańców, wstyd i hańba!!!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ina
  ponad rok temu ocena: 100%  15
  Nuda straszna
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nicky
  ponad rok temu ocena: 100%  14
  A ciąg dalszy? :E
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sonix
  ponad rok temu ocena: 100%  13
  To na Dniach Jaraczewa jest ciekawiej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ktoś
  ponad rok temu ocena: 100%  12
  Tak ciężko program rozpisać co gdzie o której w tabelce jak zawsze tylko jakaś smutna opowieść. Ciężko czegoś nie przegapić
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ brick
  ponad rok temu ocena: 93%  11
  Pamiętam czasy - początek lat 90, kiedy świetne koncerty odbywały się na amfiteatrze w Jarocinie (mała scena) -całe miasto przychodziło.Wszystko było za darmo ..... Piękne, ale już zapomniane przez niektórych czasy .......
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ubik
  ponad rok temu ocena: 86%  10
  Teraz masz discopolo w Roszkowie. Za 40 zł Zenek zaśpiewa ci o oczach zielonych.
  ~ jol
  ponad rok temu ocena: 80%  9
  A kto jest patronem JAROCINA? Burmistrz Adam Pawlicjki?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 007
  ponad rok temu ocena: 100%  8
  To się masz skazany szarpnol ful wypas
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Chcieliście to macie rozbój
  ponad rok temu ocena: 86%  7
  Wzorem lat poprzednich koncerty płatne. Żenada. Dawniej bywało na rynku za darmo, w namiocie tłok, to wiara nawet zewnątrz stała. Kto wybrał Opalonego nie ma prawa narzekać. W przyszłym roku rozliczenie- z wszystkiego! Niektóre osiedla i miejscowości ładnie powinny podziękować oczywiście za nic. A tak w ogóle to widać, że nawet święto niepodległości ma dzielić społeczność, bo dwa biegi ,,niepodległości" osobne się organizuje- niby już 7. bieg, a ktoś na drugi dzień robi swój i nazywa pierwszym, jakby nie można połączyć.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dziadzia
  ponad rok temu ocena: 81%  6
  Do marcheweczki. Gościu jesteś wielki.Kto to Halina Frąckowiak,co to Rytmy Młodych po co ci to.Najważniejsze jest disco polo i UMCA,UMCA .Pełno póżniej ćwoków co jednego zdania po polsku sklecić nie potrafią.I jeszcze jedno wyraz NIEMA nie istnieje,pewnie chodzi o dwa wyrazy nie ma ale skąd masz to wiedzieć .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ marcheweczka
  ponad rok temu ocena: 89%  5
  popieram poniższe komentarze co mi to da że dni miasta jak trzeba płacić i to za co za jakiś koncert Haliny Frąckowiak. rytmy młodych tego to ogóle słuchać się nie da .Moim zdaniem powinno być całkiem inaczej .na rynku namiot duży a w nim konkursy w jedzeniu rogali itd a w godzinach nocnych koncerty disco polo i zabawa taneczna z lokalnym zespołem i wstęp wolny.POWIEM KRÓTKO SZAŁU TO TU NIEMA. To jak są dni Miasta Jaraczewa to jest ciekawiej bo tam władze robią pod ludzi starszych i młodych i co ważniejsze wstęp wolny
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anna
  ponad rok temu ocena: 50%  4
  Halina Frackowiak to nie rytmy mlodych ludzie nie wypisujcie bzdur nie chcecie nie idzie jak trzeba placic kogo stac nech idzie mnie nie
  ~ Czlowiek z Jarocina
  ponad rok temu ocena: 93%  3
  Dno!! Kiedys byl namiot na rynku. Byly koncerty. Byl konkurs jedzenia rogali. Wtedy ludzie przychodzili i faktycznie świętowali. Gdy rzadzil Pan M na rynku zorganizowano wtedy koncert disco polo! I to juz bylo fajne. Wladzo... obudzcie sie. Co z tego ze sa inwestycje jak kulturalnie Jarocin umiera bo wszystko jest skomercjonalizowane.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ oj staszek staszek
  ponad rok temu ocena: 36%  2
  WALNIJ SIĘ W DEKIEL STACHU ;-)
  ~ brawoWY
  ponad rok temu ocena: 98%  1
  Dni miasta a wszystkie koncerty płatne ,- to nie są dni miasta tylko impreza komercyjna , kpina z mieszkańców
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A