ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AZegarmistrz_a1_podstrona
R E K L A M A

Dlaczego w Jarocinie mamy takie drogie paliwo? Kto ustala te ceny i za to odpowiada?

› Aktualności 6 miesięcy temu    5.02.2019
Anna Konieczna
komentarzy 57 ocen 2 / 0%
A A A
zisiaj rano na stacji przy rondzie (ul. Wojska Polskiego) cena za litr LPG wynosiła 2,45 zł. Tymczasem na stacji koncernu przy ul. Poznańskiej (dawna DK11) cena była na poziomie 2,39.zisiaj rano na stacji przy rondzie (ul. Wojska Polskiego) cena za litr LPG wynosiła 2,45 zł. Tymczasem na stacji koncernu przy ul. Poznańskiej (dawna DK11) cena była na poziomie 2,39. fot. B. Nawrocki

Dlaczego w Jarocinie paliwo, zwłaszcza LPG, jest takie drogie? 

Ceny paliw to dla kierowców temat bardzo ważny, żeby nie powiedzieć, że często drażliwy. Po ulicach jeździ coraz więcej dużych samochodów. Kupno takiego auta to jedno, a jego utrzymanie to zupełnie co innego. Właściciele pojazdów szukają oszczędności. Czy wyjściem z sytuacji jest montaż instalacji LPG? Czy jazda na gazie cały czas się opłaca? Niektórzy twierdzą, że w Jarocinie nie bardzo.

 

[o zwrocie akcyzy za paliwo piszemy TUTAJ]

 

Ceny LPG, podobnie jak pozostałych paliw, na naszych stacjach są różne w ciągu roku. Najczęściej idą w górę latem w czasie wakacji. Tym bardziej dziwi, że jest zima i wydawałoby się, że nie ma powodów do windowania tych cen, a na stacjach w Jarocinie gaz jest wyjątkowo drogi. Pozostałe paliwa też są droższe niż choćby w okolicznych powiatach - tak informują nas zmotoryzowani internauci. 

 

[z jakimi podwyżkami muszą się liczyć kierowcy w nowym roku - szczegóły TUTAJ]

 

Od kilku dni otrzymujemy od naszych czytelników sygnały i zapytania o przyczyny takiej sytuacji.

 

- Dlaczego w Jarocinie ceny LPG są od około 2.48 zł do 2.49 zł, a wystarczy wyjechać poza miasto i już jest około 2.38 zł? Nie wspominając o Orlenie w Środzie Wielkopolskiej, gdzie jest po około 2.16 zł. Czy to jakieś sztuczne podtrzymywanie ceny? - pyta Czytelnicy portalu jarocinska.pl.

 

Niedawno w mediach było głośno o interwencji prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka w sprawie cen paliw. Prezydent w piśnie skierowanym do poznańskiej delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów prosił z zbadanie sytuacji czy w mieście nie doszło do zmowy cenowej właścicieli stacji benzynowych.

 

To nie jedyny taki głos. - Może traficie na jakieś informacje dlaczego w Jarocinie jest tak drogie paliwo? W weekend jechałam do Poznania - w Miąskowie i Nowym Mieście gaz 2,15 zł przed M1 w Poznaniu Orlen ma 2,05 zł, a u nas cena na Galonie 2.39 zł a Orlen 2.49 zł. Czy to są jakieś żarty? - pyta za pośrednictwem mediów społecznościowych kierowca.

 

To nie pierwszy raz, kiedy kierowcy buntują się przeciwko wysokim cenom paliwa. W listopadzie ubiegłego roku zapowiedzieli nawet protest, a do uczetstnictwa w nim nawyływali w mediach spolecznościowych. Miał on polegać na tym, że w wyznaczonym dniu - 26 listopada kierowcy wstrzymaja się od tankowania samochodów [więcej przeczytasz TUTAJ].

 

Średnia cena LPG w województwie wielkopolskim według portalu autocentrum wynosi 2,16 zł.

 

Właściciel stacji paliw Galon tłumaczy, że w większości miast - także w Jarocinie ceny paliw utrzymują się na mniej więcej tym samym poziomie. - To, że w Jarocinie te ceny są w ostatnim czasie wyższe spowodowane jest tym, że w hurcie paliwa cały czas idą w górę - zaznacza Mirosław Woźniak.

 

Szefowie stacji przed ustaleniem ceny u siebie objeżdżają wszystkie stacje w mieście i według tego wyznaczają swoją cenę. - Wyznacznikiem cen w Jarocinie są stacje Orlenu. To są duże stacje i one dyktują poziom. Jak widzimy, że obniżają, to w całym Jarocinie ceny idą w dół - wyjaśnia własciciel Galona.

 

Według naszych informacji dzisiaj - 5 lutego najdroższe LPG - po 2,59 zł, było na stacji Birex przy ulicy Powstańców Wlkp. a najtańsze - 2,29 zł za na niezależnej stacji przy ulicy Poznańskiej.

 

Z kolei pracownik stacji Orlenu twierdzi, że ceny narzuca konkurencja. - My dwa razy dziennie monitorujemy ceny na stacjach w mieście i taką informację wysyłamy do Warszawy i to Warszawa ustala cenę, jaka jest na stacjach w Jarocinie. Dlatego są takie różnice nawet na stacjach tego samego koncernu, ale w różnych miastach - tłumaczy.

 

Nie do końca. Przykładem jest sam Orlen. Dzisiaj rano na stacji przy rondzie (ul. Wojska Polskiego) cena za litr LPG wynosiła 2,45 zł. Tymczasem na stacji koncernu przy ul. Poznańskiej (dawna DK11) cena była na poziomie 2,39. Tyle samo trzeba było zapłacić za litr LPG u konkurencji po drugiej stronie ulicy. Przy rondzie ceny za pozostałe paliwa były również wyższe. 

 

Co sądzicie o całej sprawie? Czy mamy w mieście zmowę cenową? A może to przypadek? Jakie ceny paliw spotykacie w okolicznych miastach, powiatach? Piszcie w komentarzach. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Gdzie najczęściej tankujesz swój samochód?

ankieta dodana 05.02.2019, ilość wszystkich głosów: 388
Orlen
28%
Lotos
2%
Circle K
27%
Ochman
3%
Pieprzyk
2%
Shell
11%
Lukoil
4%
Total
5%
Birex
1%
Galon
3%
Intermarche
9%
Inne
6%
+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (57)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ turysta
6 miesięcy temu 57
W dniu wczorajszym tj. 08.02.2019 r. w centrum Poznania cena LPG wynosiła 2,06 zł/litr, wstydźcie się jarocińscy handlarze !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ekonomista
6 miesięcy temu ocena: 80%  56
Po prostu jak nie musicie nie tankujcie w Jarocinie ..i zobaczycie że opuszczą cenę..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala
6 miesięcy temu ocena: 80%  55
Popieram. Nawet jeśli stracę żeby dojechać po tańsze paliwo to moze to coś da.
~ Zmowa
6 miesięcy temu ocena: 71%  54
Moim zdaniem jest to zmowa cenowa i trzeba to jedno powiedzieć, ceny w Jarocinie są strasznie windowane w górę i przestaje tankować właśnie tu bo dla mnie 30 gr lub nawet więcej to jest duża różnica. Niecały tydzień temu cena herby on na rondzie była 5,36 jadąc do Poznania przez Dolsk cena vervy 5,06 aż nie chciało mi się wierzyć w to co widzę. I nie chodzi tu tylko o orlen bo Ochman w Krotoszynie ma też o dużo niższa cenę jak u nas.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
6 miesięcy temu ocena: 67%  53
Jeszcze 2-3 lata temu w Jarocinie było paliwo najtańsze lub jedno z najtańszych w regionie. Co najmniej 15gr zawsze było mniej, niż w Śremie, Środzie czy nawet Poznaniu. Wtedy nikt nie chwalił lokalnych stacji za sprzyjającą politykę cenową. Powód obecnego stanu rzeczy jest prozaiczny - ruch kołowy został wyprowadzony poza miasto i obroty drastycznie spadły. Spośród osób jadących tranzytem przez Jarocin (obwodnicą) tylko nielicznie wjeżdżają do miasta tankować, bo mało komu się chce. Następnie jest stacja w Kotlinie, Pleszewie, a wcześniej w Nowym Mieście Orlen. To te stacje w tej chwili maja zwiększone obroty. Z prostej analizy rynku wynika, że część stacji w Jarocinie upadnie. Obecny Lukoil, niegdyś JET był na początku mega obleganą stacją, w kasie była kolejka. Od czasu wybudowania ronda z Orlenem obroty spadły im lekko o 60%.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Porażka
6 miesięcy temu ocena: 80%  52
Osobiście ,nigdy więcej żaden Ooorlen...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
6 miesięcy temu ocena: 75%  51
Dlaczego centrala miałaby nie ustalać cen na Orlenie, właśnie mogli ustalić, że przy rondzie mogą mieć wyższe ceny, a na Poznańskiej przy mniejszym ruchu będą niższe, żeby przyciągnąć klientów. A inne stacje za pewne patrzą na ceny Orlenu, każdy patrzy jak zarobić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dla zysku
6 miesięcy temu ocena: 67%  50
przecież 1 i 2-gi Orlen to są Agenci pod szyldem Orlenu więc ustalają cenę jak im pasuje. To biznes więc liczy się zysk! -----Kiedyś z Kartą klienta bo było taniej ale po długim prawie 2 lata tankowaniu przy rondzie musiałem wymieniać bak bo było 1/3 na dnie błota i zapchało układ i pompę paliwa.
~ Romek
6 miesięcy temu ocena: 67%  49
Wybudowali obwodnicę to do miasta wjeżdżają tylko zbłąkani kierowcy z nawigacją bez aktualizacji, spadły obroty to podnoszą cenę a że wszystkie stacje widocznie taki mamy rynek że tak sobie z nami poczynają.Ja mam to szczęście że tankuję w Poznaniu i tak tam muszę dojechać a zawsze parę groszy taniej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rapsodia
6 miesięcy temu 48
Zgadzam się z Panem. Żadna zmowa cenowa, tylko każdy chce zarobić. Dodatkowo kierownictwo widzi, że sąsiad ma wyższa cenę, to i on podnosi, koło się kręci, interes się robi :)
~ Nicki
6 miesięcy temu ocena: 25%  47
Zapraszam na stację ARPAX w lenwicie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kieras
6 miesięcy temu ocena: 67%  46
Poznań BP, LPG 2.03
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szel
6 miesięcy temu ocena: 75%  45
Tak samo jest na Ochmannie. Tylko pamiętajcie o tym że Ochmann i Orlen na Poznańskiej muszą obniżyć ceny żeby ściągnąć miastowych. Stacje przy głównych drogach nie muszą. A serio tym wszystkim zajmuje się centrala. Pracownik tylko robi zdjęcie pylonu cenowego i wysyła do swoich przełożonych. A oni do centrali. I to z góry leci cena. Pozdrawiam :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mar
6 miesięcy temu ocena: 71%  44
Ja osobiście nie tankuję w Jarocinie od ponad pół roku i to najlepszy sposób na wysokie ceny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Autogaz
6 miesięcy temu ocena: 67%  43
W Kaliszu na stacji jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia gaz już był po 1.99 . Na Śląsku gaz około 2 złote benzyna na lotosie 2.54 w Jarocinie tylko patrzą jak zarobić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CPN
6 miesięcy temu ocena: 75%  42
Benzyna za 2.54 była chyba ostatnio na CPN jakieś 30 lat temu.
~ Ryszard
6 miesięcy temu ocena: 100%  41
Trzeba zrobić bojkot jarocińskich stacji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ groszku
6 miesięcy temu ocena: 100%  40
Z dieslem to samo. Różnica kilkudziesięciu groszy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ful tank
6 miesięcy temu ocena: 75%  39
Ludzie nie tankujmy w Jarocinie bo to jedna wielka ściema w Kościanie ON 4,74zł u Pieprzyka a na Orlenie 4,84 zł to a w jarocinie 5,12 zł to nie zmowa? pieprzenie gościa z orła że centrala ustala ceny to żenada
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janek z lasu
6 miesięcy temu ocena: 25%  38
kupie stacje benzynową 100zl mam!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Słownik
6 miesięcy temu ocena: 100%  37
Jak masz 100zł. to kup sobie słownik języka polskiego.
~ Prawda:)
6 miesięcy temu ocena: 33%  36
A co do gadki goscia z Orlenu to troche smieszne :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wieś
6 miesięcy temu ocena: 82%  35
Zrozumcie ludzie w końcu, że po wybudowaniu S11 Jarocin stał się w 1/3 wsią. Jak kiedyś zrobią obwodnice S12 i S15 to Jarocin będzie już 100% wsią.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kdkdkdk
6 miesięcy temu 34
musisz być jakimś upośledzonym zjebem skoro było ci dobrze w zakorkowanym mieście, chyba że dla ciebie ludzie jadący przez Jarocin byli turystami
~ level jarocin
6 miesięcy temu ocena: 82%  33
cały czas jestem przekonany że od wielu lat w tym kierunku zmierza ta miejscowość
~ Prawda:)
6 miesięcy temu ocena: 83%  32
Kurcze mam tylko jedno pytanie do GJ dlaczego nie zapytaliscie kierownikow czy szefow innych stacji o ta sytuację tylko szefa Galonu. Ciekawy jestem poprostu odpowiedzi...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawda2
6 miesięcy temu 31
bo się tam tankują i gość im odpowiedział, inni ich olali
~ MACIEJJ
6 miesięcy temu ocena: 100%  30
Hmm poznan ceny gazu w większość stacji między 2,06 do 2,16 nowe Miasto 2,16 zerkow 2,22 najtaniej w Kaliszu stacja Carrefour 1,98. Ceny utrzymujące się już jakoś tak miesiąc a nawet dłużej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mily
6 miesięcy temu ocena: 60%  29
Ktoś powinien to kontrolować i nakładać kary na stację za takie różnice w cenach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JACHUUUU-Auuy
6 miesięcy temu 28
Owy komentarz z Twojej strony jest mało logiczny i bez sensu jakiegokolwiek... Jakie KARY (za co i z jakiej racji) jakie kontrole... Prowadzenie stacji to taki sam interes jak sklep spożywczy bynajmniej mam tu na myśli to że jeżeli Ty jako potencjalny klient stacji czy owego sklepu nie pasuje Ci asortyment czy owe ceny zmieniam sklep i mam spokój A Tu od razu temat rzucony że WIELKIE KARY I KONTROLE MENTALNOŚĆ TYPOWEGO POLACZKA Pod¿€&ać i zrujnować komuś renomę bo dlaczego ma mieć lepiej od Ciebie....
~ gminnik
6 miesięcy temu ocena: 100%  27
Skontroluj Najjaśniejszą Rzeczpospolitą. W cenie paliwa 60% to podatki.
~ mitamszefplacinawetprywatnejazdybylenieprzeginac
6 miesięcy temu ocena: 50%  26
jak dla mnie te wszystkie ceny paliw gazow to zwykle krwiopijstwo jak komary, jak bylo sie ho temu ledwo zza lady ceny paliw stary a masz prawko ja nie, no a dzisiaj stary prawko to nie wszystko teraz wroc do przeszlosci sobie zjedziesz ho tyle razy polske, wg mnie panstwo powinno sprezentowac auta bo i tak wychodzi tego tyle ze hoho paliwo oc (lub komplet oc ac nw) przeglad ogolnie wraz z wycieraczkami czesci akcesoria samochodowe i plyny,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turysta
6 miesięcy temu ocena: 100%  25
cena LPG w centrum Warszawy w dniu 03.02.2019 wynosi 2,22 zł, jarocińska zmowa trwa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ level jarocin
6 miesięcy temu ocena: 56%  24
duży popyt = wysoka cena ! Rozumiecie ? JAROCIN DOJEŻDŻA NA LPG DO POZNANIA. Oto cała prawda. Podziękujcie sobie samym - jak wybieracie (ZJ) -> tak macie. Czego wy ludzie zdziwieni ??? Jarocin nie powinien być gminą, ale zamiejscową dzielnicą aglomeracji poznańskiej (bardzo zaniedbaną). Pożytek z was taki, że dajecie pracę na miejscu dla "fanów" ZJ i Adama P. , więc nie wszyscy muszą dojeżdżać :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ level jarocin
6 miesięcy temu ocena: 0%  23
do ~ ww : specjalnie dla Ciebie napiszę coś, co sprawi ze nie będziesz musiał czekać z podekscytowaniem przed monitorem : "ZJ , burmistrz" :-) Lubię sprawiać dobrym ludziom dobre uczynki..
~ Jarocinska zmowa
6 miesięcy temu ocena: 100%  22
Tankujac całą butle w nowym mieście zwraca mi się jeden dojazd do poznania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
6 miesięcy temu ocena: 25%  21
Wszystko się zgadza. Zawsze na prowincji jest drożej. I nie mówię tego złośliwie. To samo można zaobserwować w skali makro. W Polsce ceny są wyższe niż na zachodzie (biorąc pod uwagę siłę nabywczą tubylców). Gorzej (drożej) będzie w Jaraczewie (a w skali makro na takiej Ukrainie lub w Mozambiku). Taniej będzie we Wrocławiu, a w skali makro we Francji (znowu kochana siła nabywcza). Natury nie oszukasz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ michał
6 miesięcy temu ocena: 68%  20
najmilsza obsługa na cirkle klej tankuje od dawna paliwo bardzo dobre
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klej?
6 miesięcy temu ocena: 100%  19
Wow. Jeszcze nie widziałem aby ktoś "klej" tankował.
~ Obserwator
6 miesięcy temu ocena: 92%  18
tankuję w Środzie wlkp. około 10% mniej płacę niż w Jarocinie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bvbvbv
6 miesięcy temu ocena: 83%  17
Mam typowych zlodzieji jarocinskich
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ C P N
6 miesięcy temu ocena: 32%  16
WOŻENIE DUPY KOSZTUJE !!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Gminy Żerków
6 miesięcy temu ocena: 89%  15
Nie tak dawno tankowałem na stacji w Środzie Wlkp za 4.50 zł co cena w Jarocinie była 5.00zł to jest jakaś kpina
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
6 miesięcy temu ocena: 100%  14
w Nowym Mieście (Orlen) gdzie ostatnio było najdrożej jest obecnie taniej niż w Jarocinie chyba ma ktoś rację że doszło do zmowy cenowej bo to jest aż niemożliwe by w Nowym czy Środzie ropa za 4,99-5.02 a w Jarocinie 5.11 i to nie koncern narzuca tylko franczyzobiorcy więć coś jest nie halo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tankuję poza Jarocinem
6 miesięcy temu ocena: 100%  13
też byłem zaskoczony, gdy dwa tygodnie temu w Poznaniu lpg w granicach 2,10, a w Jarocinie 2,49, następnego dnia jechałem do Pleszewa, gdzie do tej pory, było zawsze drożej, i zatankowałem tam za 2,39 i tak robię, to moim zdaniem jedyna metoda, tankować u tańszej konkurencji dla zasady, nawet gdy kilka kilometrów będę musiał przejechać na benzynie. To głupie tłumaczenie, że sprawdzają u konkurencji w danej miejscowości, gołym okiem widać, że ..., wszystkim stacjom to odpowiada, proponuję w miarę możliwości tankować w ościennych miejscowościach, a szybko dostosują się do rynku, i przestaną nas łupić!!! ... a chodzi o zasady, bo różnica w cenie nawet ponad 40 groszy na litrze, w miejscowościach oddalonych o 60 km (Poznań) to przegięcie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oktan in the mix
6 miesięcy temu ocena: 100%  12
Prawie nigdzie w Polsce nie ma tak dużych cen na stacjach , jak w Jarocinie.Rzeczywiscie można byłoby nagłośnić sprawę dalej szanowna gazeto.Dobrze że w w końcu ktoś poruszył ten problem.Pachnie to jakąś zmową albo czymś gorszym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cpn
6 miesięcy temu ocena: 100%  11
ajenci stacji muszą zarabiać benzyna w KALISZU kosztuje 4.47 za litr
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Preze$ *__*
6 miesięcy temu ocena: 80%  10
Proponuję aby gazeta jakoś zainterweniowała w tej sprawie i gdzieś do wyższych sfer wysłała list w tej sprawie. Bo to jest kpina!! A może przydała by się jakaś kontrola wszystkich stacji dlaczego jest tak drogo? Tylko kto się tym zajmuję? Bardziej się opłaca jeśli tankujemy do pełna wyjechać na inne stacje poza Jarocinem...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Drogowiec
6 miesięcy temu ocena: 81%  9
Już od ponad miesiąca ta sytuacja tak się utrzymuje. Małe stacje już pewnie to odczuwają, bo ludzie tankujacy niegdyś np na 1-2-3 Circle K, wolą zatankować sobie po drodze z pracy lub w trasie. Pewnie to zmusi ich do obniżenia ceny. Bo nawet "niedzielne" obniżki za wiele sie nie zdają :). Winę zawsze można zrzucić na Orlen i to jak sztucznie podtrzymali cene i zarobili ogromne miliony od grudnia za to, ze ceny na światowym rynku były bardzo niskie a u nas utrzymywane tak jakby tych baryłek brakło... Rząd myśli, że świadomość Polaka jest w ciemnogrodzie. Zdziwi się kiedyś i to bardzo mocno.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Drogowiec
6 miesięcy temu ocena: 100%  8
Pieprzyk jest o tyle w kiepskiej pozycji, że jesli jego paliwa, gaz lub jakikolwiek produkt który jest sprzedawany za pośrednictwem jego stacji byłby SŁABY to marketing szeptany by go zniszczył raz dwa. A jednak istnieje. Co zabawne, odlałem jego paliwo w menzurke, odlałem paliwo Orlenu. Zgadnijcie które pierwsze zgęstniało (#koncern #gówno) :)
~ AaaAuto
6 miesięcy temu ocena: 33%  7
Kolejna sprawa to taka, że i mniej osób będzie tankować, tym cena będzie wyższa lub taka sama. Pieprzyk też ma gaz noname i monopol w rejonie. Szukałem orlenu i ledwo co znalazłem.
~ Gazior
6 miesięcy temu ocena: 100%  6
W Poznaniu na Lukoilu obok selgrosa 2,00
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AaaAuto
6 miesięcy temu ocena: 33%  5
Pytanie jakiej jakości. Nie testuje taniego gazu w nowych samochodzie, głównie tankuje na Żegrzu BP, kawałek dalej Statoil, ale tam wyraźnie mój samochód odczuwa spadek mocy. A obok Selgros masz 3 stacje paliw, dlatego zawsze jest tanio. Zresztą narzekać to lubicie. I tak jeździcie taniej.
~ Xxx
6 miesięcy temu ocena: 100%  4
Leszno 1.92 wczoraj Jarocin śmiech na sali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kierowca
6 miesięcy temu ocena: 94%  3
na stacji Pieprzyk koło Grodziska Wlkp gaz był w niedzielę po 1.95zł koło Wrocławia 2.15zł W jarocinie 2.49zł bez jaj....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mar
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
potwierdzam też tankowałem tam za1,95zł
R E K L A M A