R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dlaczego „Senior” został lepiej oceniony, choć nie miał kadry? - Nie wiem

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    27.05.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 15 ocen 12 / 100%
A A A
Posiedzenie Komisji Rewizyjnej RM w JarociniePosiedzenie Komisji Rewizyjnej RM w Jarocinie

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Jarocinie bada postępowanie konkursowe dotyczące usług opiekuńczych, które w końcu ubiegłego roku ogłosiła gmina Jarocin.    

Konkurs i jednocześnie prawie 2 milionową dotację od gminy wygrało Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Senior. Decyzja komisji opiniującej obie oferty od początku budziła kontrowersje i pytania ze strony drugiego podmiotu - Polskiego Czerwonego Krzyża (o sprawie szeroko pisała Gazeta Jarocińska).

R E K L A M A

W końcu Wielkopolski Odział PCK poinformował rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych o możliwości naruszenia dyscypliny finansów publicznych przez burmistrza Jarocina. 

Komisja konkursowa przyznała stowarzyszeniu Senior maksymalną ilość punktów za doświadczenie i posiadaną kadrę, choć jak wynika z analizy dokumentów, organizacja powstała tuż przed samym konkursem,  a personelu w momencie składania oferty nie posiadała.

Oto zapis fragmentu posiedzenia, w którym uczestniczył między innymi dyrektor MGOPS-u Igor Armon i część członków komisji konkursowej [CAŁOŚĆ - ZOBACZ WIDEO]

Radna Katarzyna Szymkowiak (PSL): Jakie projekty Stowarzyszenie Senior realizowało do momentu złożenia wniosku.

Igor Armon: To stowarzyszenie powstało pod koniec roku 2016 i z mojej informacji, jaką uzyskuję, z tego, co wiem, to nie startowało wcześniej ewentualnie w żadnych konkursach.

Szymkowiak: Panie przewodniczący w tym momencie składam wniosek, abyśmy od każdego członka komisji konkursowej otrzymali informacje na piśmie, dlaczego - tutaj w dwóch przypadkach konkretnie - członkowie komisji konkursowej, przyznali tak wysoką ilość punktów, jeżeli tutaj mamy informacje, że za doświadczenie 1-5 lat mamy maksymalnie 5 punktów. Czyli w mojej ocenie, to stowarzyszanie nie powinno dostać więcej punktów jak 10.  Chciałabym, aby członkowie komisji na piśmie uzasadnili nam taką punktację.

Kolejne pytanie - chodzi o to, żeby ludziom uzmysłowić, że to stowarzyszenie powstało w 2016 roku, na końcu roku, także doświadczenie tego stowarzyszenia jest żadne.  

Kolejne pytanie - ilu pracowników zatrudniało stowarzyszenie na moment składania wniosków.

 

Przewodniczący Jan Krakowiak (ZJ): Te pytania otrzymają odpowiedź, myślę że na następnym posiedzeniu 29.  

 

Katarzyna Szymkowiak: Mamy tutaj członków komisji, więc ja nie rozumiem, dlaczego na następnym posiedzeniu. Prosiłabym, żeby te odpowiedzi padały.

 

Krakowiak: Dajmy wszystkim czas na precyzyjne określenie się i ustosunkowanie do zadawanych pytań. Bardzo bym prosił pani Kasiu o cierpliwość.

 

Armon: Na tę chwilę nie jestem w stanie pani odpowiedzieć, ponieważ nie pamiętam, co było zawarte w ofercie, muszę się z tym zapoznać. Na poniedziałek jesteśmy w  stanie przygotować te odpowiedzi.

 

Komisja wróci do sprawy w poniedziałek. Wtedy radni mają wysłuchać też opinii prawnej, ktora miała być już gotowa na czwartek 25 maja.

 

 

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 12 głosów: 12 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zdezorientowany
ponad rok temu ocena: 56%  15
o to prawie jak MIŚ miro$ławnego, łysego, kulek, i mokrej szmaty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 57%  14
Brawo Pani Kasiu. Pani jako jedyna odrobiła zadanie domowe i przygotowała się na posiedzenie KR. Pozostali sprawiają wrażenie jakby ich wyrwano z głębokiego snu - zupełnie nie wiedzą co mówią, a przecież co niektórzy jak najbardziej powinni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K.......
ponad rok temu ocena: 59%  13
Mam nadzieję że sprawiedliwość wygra i PCK z powrotem będzie świadczyć usługi opiekuńcze. Bo jak ludzie pozbawieni jakichkolwiek zasad mogą się tym zajmować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rekin
ponad rok temu ocena: 76%  12
"Nie wchodzi się drugi raz do tej samej wody" :-D
~ Info
ponad rok temu ocena: 65%  11
No to jest oczywiste że ten przetarg był ustawiony. Próbowali zamieść sprawę pod dywan. Senior przed ogłoszeniem oficjalnych wyników już wiedział że wygrał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 59%  10
ZA TAKIE PRZEKRĘTY JUŻ DAWNO POWINNO SIĘ KIEROWNICTWO ZJ PODAĆ DO DYMISJI
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
ponad rok temu ocena: 58%  9
Igor to przydupas opalonego za to powinien wylecieć z pracy. A tak na marginesie jak to możliwe ze jego zona w jok wigor pielęgniarka. Rodzina na swoim dorabiają się za gminne pieniądze. Wstydź się Igorek!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ układ zamknięty
ponad rok temu ocena: 74%  8
Konsultacje weekendowe u adama i w poniedziałek będą wiedzieli co powiedzieć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sitwa zajela Jarocin
ponad rok temu ocena: 72%  7
W Kadziaku trwają intensywne "konsultacje"
~ Sitwa zajela Jarocin
ponad rok temu ocena: 71%  6
Dlaczego Senior wygrał? Bo ktos to ustawil od poczatku do konca zeby Senior wygrał . Ten ktos jest teraz grubszy i jego prowadzacy tez O pare zlotych. Ale dlaczego rada ZJ i Skazany za.. na to pozwolili?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ty
ponad rok temu ocena: 69%  5
Bo to w ziemi jarocinniskiej na pozadku dziennym
~ m.....
ponad rok temu ocena: 75%  4
Do poniedziałku to im burmistrz podyktuje co mają napisać. Dlaczego to jest odwlekane. Za tą zwłokę powinni już zostać ukarani. Wciąż tylko kręcą. Trzeba z tym zrobić porządek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarocinianka
ponad rok temu ocena: 62%  3
Tak trzymać pani Szymkowiak. Niech się pani bierze za tych oszustów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do jarocinianki
ponad rok temu ocena: 48%  2
Mówisz o osobie którą wywalono z Rady za nieuczciwości przy cateringu ? A to dobre :)))
~ zniesmaczony
ponad rok temu ocena: 62%  1
Brawo Kasia! Czy od listopada było za mało czasu by dać odpowiedź na tak proste pytania. Przecież to jawny przekręt. Skoro powstali kilka dni przed konkursem, to jak mogli mieć doświadczenie i kadrę? Zatem kto oceniał te oferty- albo osoby bardzo niekompetentne albo poinstruowane kto ma wygrać- bez względu na warunki konkursu. W jednym i drugim przypadku muszą za swoje postępowanie odpowiedzieć. Kasia dopilnuj tego!
R E K L A M A
R E K L A M A