R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASMOG_A1
R E K L A M A

Darmowe warsztaty dla dzieci „Owocowe programowanie”

› Aktualności 5 miesięcy temu    12.10.2018
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Warsztaty Warsztaty "Owocowe programowanie"

Jak banany mogą stać się klawiszami od pianina, albo jak grać w grę komputerową dotykając kiwi? Myślisz, że to niemożliwe? To naprawdę może się wydarzyć! I będzie się działo na warsztatach, które organizuje jarociński FABLAB

 

R E K L A M A

 

Warsztaty „Owocowe programowanie” organizuje FabLab w Jarocinie w ramach akcji Meet and Code, której w Polsce patronuje Fundacja TechSoup. Fundacja „Ogród Marzeń”, która stworzyła FabLab w Jarocinie bierze udział w tym przedsięwzięciu już drugi raz. W ubiegłym roku zorganizowała warsztaty Roboty i drukarki dla dzieci.

„Owocowe programowanie”, to bardzo ciekawy sposób zainteresowania dzieci nowymi technologiami. Podczas warsztatów młodzi fani nowych technologii poznają i naucza się posługiwać zestawem Makey Makey. Będą go wykorzystywać do różnych ciekawych rzeczy.

 

 

 

Warsztaty „Owocowe programowanie” odbędą się w piątek, 19 października w dwóch grupach. Grupa pierwsza będzie miała zajęcia od 13.00 do 14.30, druga od 15.00 – 16.30. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia przewidziane są dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Chętni mogą zgłaszać dzieci wysyłają maila z nazwiskiem i wiekiem dziecka na adres: b.piotrowicz@jarocinska.pl. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty „Owocowe programowanie” będą tylko wstępem do II Nocy Naukowców, która odbędzie się tego samego dnia wieczorem. Już od 18.00 wszyscy chętni będą mogli zobaczyć roboty, poznać prace drukarek 3 D, lasera. Organizatorzy przygotowali też wiele ciekawych doświadczeń i zajęć. Naukowa zabawa potrwa do 22.00. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie fundacji – Jarocin, ul. Kasprzaka 1a oraz w warsztacie FabLabu, który znajduje się obok fundacji.

II NOC NAUKOWCOW organizowana jest w ramach projektu „FabLab w działaniu”, który współfinansuje Gmina Jarocin. Fablab wspierają: Gmina Jarocin, Veolia, Polwos, AT, Drobud

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A