ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AZAMÓW DROBNE G1
R E K L A M AA1 - Fundacja_procent
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Czy Wielkanoc zostanie przeniesiona na wrzesień?

› Aktualności› Wydarzenia 2 dni temu 14:53    26.03.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. Archiwum

Święta Zmartwychwstania Pańskiego odbędą się zgodnie z kalendarzem liturgicznym 12 i 13 kwietnia. W tym roku nie będzie jednak tradycyjnej święconki.   

 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA SRT

 

Dekret wydany przez Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów stanowi, że liturgie Triduum Paschalnego mają być odprawiane bez fizycznej obecności wiernych, którzy mogą się jednoczyć się z kapłanami śledząc transmisje telewizyjne lub internetowe.

 

Biskupi wydłużyli dyspensę dotyczącą udziału w niedzielnych mszach św. aż do odwołania. Zachęcają jednak do modlitwy indywidualnej i rodzinnej oraz do uczestniczenia w Eucharystii w duchowej łączności i za pośrednictwem mediów elektronicznych, radia lub telewizji. W sytuacji, gdy obecnie obowiązuje ograniczenie ilości wiernych na mszach św. (również na ślubach i pogrzebach) do 5 osób, jest to praktycznie jedyna możliwość.   

 

W Wielki Czwartek należy ominąć rytuał mycia nóg i procesję z Najświętszym Sakramentem do ciemnicy. W liturgii Wigilii Paschalnej kongregacja zaleca rezygnację z poświęcenia ognia, a także z chrztów. Adoracja krzyża czy Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie ma się odbywać z zachowaniem zasady, aby w kościele nie znajdowało się zbyt dużo osób.

 

W Polsce oznacza to również, że nie odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów. Obrzęd błogosławienia posiłków ma się odbyć w domach, przed wielkanocnym śniadaniem.

 

Procesje oraz wszelkie inne przejawy pobożności Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego, takie jak m.in. procesje czy misteria mogą być przeniesione na inny czas. W dekrecie zasugerowano datę 14 i 15 września.

 

 

Apel, szczególnie do młodych - Twój dziadek, babcia, a może rodzice mają problem z kupnem Gazety? Kupcie dla Nich to wydanie. Naprawdę WARTO!

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA Ar2
+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tik
2 dni temu 2
Czy ktoś mi wytłumaczy po co? W dobie koronawirysa czy raz może się nie odbyć Wielkanoc. Czy świat się zawali‼️. Bez kościoła- Bóg jest wszędzie , pomodlić można się wszędzie ‼️‼️ Po całej sytuacji jak to minie. Nikt nie będzie myślał żeby iść do kościoła. Będzie się martwił jak przeżyć do następnego miesiąca ‼️‼️‼️‼️
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Parafianin
2 dni temu ocena: 67%  1
Mieszaja rowno ... nieprzemyslane decyzje ... 5 wiernych w kosciele .... a pytam jak bedzie 7 to co ??? Powinny byc intencje odprawiane w kaplicy a zamawiajacy msze laczyc sie duchowo i mszy w kosciele wcale .... dla 5 osob to jest niepowazne...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A