R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ASopniewski_B1_
R E K L A M A

Czy sołtysa wybrały równiez osoby nieuprawnione [SONDA]?

› Aktualności› Wydarzenia 5 dni temu    15.05.2019
Karina Muszalska
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. zdjęcie pogladowe

Gmina Żerków, Stęgosz, sołtys, wybory sołeckie, protokół, zebranie wiejskie

R E K L A M A

 

Od wyboru sołtysów w gminie Żerków minęło już sporo czasu. Jednak do dzisiaj ciągnie się sprawa związana z głosowaniem przeprowadzonym w Stęgoszy.

 

 

Wybory sołeckie w Stęgoszy odbyły się prawie dwa miesiące temu. Nadal jednak mieszkańcy wsi czują niesmak po sposobie ich przeprowadzenia. Chcą na własną rękę dowieść nieprawidłowości, jakie miały rzekomo zajść w czasie głosowania. Jeśli udowodnią swoje racje, to wybory mogą być unieważnione.

 

 

[O kwestionowaniu wyborów w Stęgoszy pisalismy również TUTAJ]

 

 

Mieszkańcy Stęgoszy, po tym jak w Urzędzie Miasta i Gminy odmówiono im dostępu do listy osób biorących udział w głosowania, odwołali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kaliszu. Według nich nie przestrzegano procedur związanych z przeprowadzeniem wyborów, co miało doprowadzić do rzekomego udziału osób nieuprawnionych: ubezwłasnowolnionego mieszkańca i osób niepełnoletnich. Tłumaczą, że dzięki liście, o którą wnioskowali, mogliby potwierdzić swoje przypuszczenia.

 

 

Mieszkańcy, za sprawa których trafiło odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego  uważają, że przy wyborach na sołtysa powinny być przestrzegane takie procedury, jak przy wyborach burmistrzów, radnych czy do sejmu. - Nam chodzi o zasadę dotrzymania warunków wyborów - mówi Ireneusz Giel, mieszkaniec Stęgoszy i były radny.

 

 

„Gazeta” również wystosowała pismo do sekretarza gminy z prośbą o udostępnienie listy osób biorących udział w głosowaniu oraz wgląd do protokołu z zebrania wiejskiego. Także i w naszym przypadku odpowiedź była odmowna. Pozwolono nam tylko na przejrzenie protokołu z przeprowadzonego zebrania wiejskiego, który powinien w rzetelny sposób odzwierciedlać przebieg całego spotkania. Niestety tak nie jest. Skontaktowalismy sie również z Samorządowym Kolegium Odwoławczym  w Kaliszu. 

 

 

Czego brakuje w protokole? Jaka informację uzyskaliśmy z SKO? O tym szerzej piszemy w nowym wydaniu Gazety Jarocińskiej.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

 

Czy naruszenie procedur głosowania na sołtysa powinno skutkować powtórzeniem wyborów?

ankieta dodana 15.05.2019, ilość wszystkich głosów: 595
TAK
5%
NIE
95%
NIE MAM ZDANIA
0%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ michoł
5 dni temu ocena: 56%  6
dlaczego michoł nie pokazał listy boją się kłamią i oszukują czy co - michoł nie leć w kulki dajesz du....... - nic się nie zmieniło jak był tak jest burdel michoł i jaca jendraszczyk po jednych piniundzach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hahaha
4 dni temu ocena: 57%  5
a wiesz co to jest RODO?
~ ***
5 dni temu ocena: 56%  4
Oj boli boli i to mocno
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ suweren
5 dni temu ocena: 55%  3
Tu nie chodzi o dobro wsi, osiedla i mieszkańców, tu chodzi o pieniądze. Te funkcje powinny być pełnione społecznie wtedy każde wybory były by sprawiedliwe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
5 dni temu ocena: 70%  2
w Golinie wybory jawne, kontrolowane przez rodzinę Ż... nie było możliwości zagłosowania przeciwko. Jak jesteś za tym, żeby sołtysem był Ż.. to nie musisz nic robić. tak było
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Sołtys
5 dni temu ocena: 53%  1
Oj widzę, że przegrana bardzo boli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A