R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASzkoła marszew a1 podstrona
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Czy rozpoczną się rozmowy związkowców z prezesem szpitala?

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    6.12.2017
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 39 ocen 2 / 100%
A A A

Coraz bardziej napięta sytuacja w jarocińskim szpitalu. Dzisiaj miało się odbyć spotkanie prezesa lecznicy ze związkami zawodowymi. Termin rozmów ustalono w ubiegłym tygodniu po tym, jak pracownicy szpitala opowiedzieli się w referendum za strajkiem [ZOBACZ TUTAJ].

R E K L A M A

Jak twierdzą związkowcy jest ono pod znakiem zapytania, bo prezes na spotkanie miał też zaprosić prócz związkowcy pracowników spółki. - Stwierdziliśmy, że my w ten sposób nie będziemy rozmawiać, bo to nie są negocjacje, jeżeli na sali jest 50 osób. Teraz dostaliśmy informację, że być może w poniedziałek będziemy się mogli spotkać z panem prezesem - mówi Sławomir Zieliński, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych koło w Jarocinie. - Jesteśmy elastyczni, ale wszystko ma swoje granice. Trzeba pochodzić z szacunkiem do drugiej strony. My tak staramy się postępować, ale druga strona nie traktuje nas poważnie - dodaje lider związku.

Z prezesem Leszkiem Mazurkiem nie udało nam się porozmawiać. - Na spotkanie zostali zaproszeni szefowie związków. Mogą wziąć w nim udział również pracownicy - poinformowała nas sekretarka.
 

Pielęgniarki, położne i ratownicy medycznie o podwyżkę płac upominali się już w lutym 2015 roku.  

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (40)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wielki prawnik malina
ponad rok temu ocena: 100%  40
Hit dnia malina wyjebany z rady kanalizacji jako fachowiec od liczenia gówien a takie publikacje słał ze on moze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tadek
ponad rok temu ocena: 78%  39
Niespełna rok "rządzenia" rozpierduchy Stasia i szpital w rozsypce. Do przewidzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ misiewicze od 7 bolesci FACHOWCY
ponad rok temu ocena: 88%  38
Fachowiec krawiec który DOPROWADZIŁ DO UPADKU DPÓŁKI GMINNEJ A W DEPS POZYSKAŁ MINUS JEDEN GROSZ w wielu radach nadzorczych następny malina szymczak z witaszyc liczący gówna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ matka polka rodzicielka kochająca ludzi
ponad rok temu ocena: 100%  37
kRAWIEC GDZIE JESTES Z EKIPA KULEK SZYMCZAKIEM DRZAZGĄ SZCZERBOLEM ?????? ZAJĘTY JESTEŚ LICZYSZ 200 TYSIACZKÓW http://www.jarocinska.pl/artyk... http://www.jarocinska.pl/artyk... CAŁY DZIEŃ U KRAWCA MIRO$ŁAWNY, MALINA SZYMCZAK , KUSZCZAŁ UKŁADAJĄ LISTY WYBORCZE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hołd dla bankstera
ponad rok temu ocena: 29%  36
Habemus papam ! babochłop Szydło vel broszka przeszła do historii, okazała się zbyt głupia by sprostać nowym wyzwaniom
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Fachowcy od VAT u. Platfuski pakujcie się
ponad rok temu ocena: 88%  35
Tą decyzją Kaczyński pogrzebał bezpowrotnie Platformę Obywatelską. Po to już historia. Mazurek pakuj się. Kaczyński to prawdziwy strateg i wizjoner.
~ Teraz znowu próbują gryź, bo zbliżają się wybory?
ponad rok temu ocena: 100%  34
Sędziowie w siedzibie PO. Sędzia Żurek, Rzeplinski, Strzembosz oraz politycy platformy Schetyna, Grupiński, Witczak. Już teraz wiemy czemu Martazalski palił świeczki przed sądem w Jarocinie. Sędzia Kościelnikowa która skazała Adama w sądzie w Kaliszu pewnie była dumna ze Stasia. Przypomnijmy mieszkańcom to była Pani, która w latach 90 pełniła funkcję prezesa sądu w Jarocinie. Zna i przyjaźni się z wieloma osobami z Jarocina którzy niekoniecznie Adamowi dobrze życzyli. Czy aby nie powinna się wyłączyć albo być wyłączona z orzekania?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wika
ponad rok temu ocena: 17%  33
Zwolnić pielęgniarki emerytki pracujące dodatkowo na kontraktach będą pieniądze na pielęgniarki pracujące na etacie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aga
ponad rok temu ocena: 83%  32
Jasne!Wtedy to juz mozna zamknac szpital bo nie bedzie obsady na dyzury.
~ Wiki
ponad rok temu ocena: 91%  31
Zwolnić lepiej emerytów i rencistów z zarządu powiatu i szpitala że średnią wieku 64. Będą pieniądze na pielęgniarki pracujące na etacie.
~ Odpowiedz Martuzalski, Grobelny, Mazurek
ponad rok temu ocena: 81%  30
Niech Martuzalski z pensją 8.000, Mazurek z pensją 13.000 i starosta Grobelny z pensją 12.000 powie dlaczego nie ma na podwyżkę wynagrodzeń w wysokości 215 brutto dla pracowników szpitala? Dla ludzi ciężko pracujących nie ma pieniędzy a dla polityków nie fachowców, bo to bym jeszcze zrozumiał są pieniądze na kilkunastotysieczne wynagrodzenia?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asdam
ponad rok temu ocena: 21%  29
Może przy okazji zdradzisz nam ile zarabiają prezesi spółek gminnych,jeśli jesteś tak dobrze poiformowany
~ Martuzalski pokaż co potrafisz.
ponad rok temu ocena: 83%  28
Do półrocza skończyły się wszystkie umowy podpisane przez poprzedni zarząd z lekarzami oraz wszystkie umowy z NFZ. Więc od lipca przychody i koszty to "sukcesy" Mazurka i Martuzalskiego. Więc już od pół roku powinni przestać sobie wycierać gębę jantrasem.
~ azsxdc
ponad rok temu ocena: 30%  27
Bo Kelner tak rządził, że teraz kasy niema - proste :-)
~ 8 lat wstydu po i PSL. Jedyne co zrobili dobrego to tzw. Zembalowe które uchwalili jak byli na wylocie.
ponad rok temu ocena: 88%  26
Dwóch z PO, jeden z PSL, z partii które rządziły Polską 8 lat i spowodowały swoją polityką finansowania służby zdrowia wielomiliardowe zadłużenie szpitali.
~ siostra Irena
ponad rok temu ocena: 40%  25
Niech poprzedni prezes powie dlaczego sprzedał studnię, belwederek i na co wydał te pieniądze. Komu przed odejściem dał podwyżki? Dlaczego nie dał podwyżki ratownikom, pielęgniarkom i rehabilitantom? Ile pieniędzy dla szpitala pozyskał B. Walczak, który był tam zatrudniony w tym celu i ile zarabiał?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu 24
Święta prawda
~ pacjęt
ponad rok temu ocena: 33%  23
Niech się Walczak B. z ZJ pochwali ile to on pozyskał środków do szpitala?
~ Najlepszy pozyskiwacz środków -Krawiec PIS
ponad rok temu ocena: 78%  22
minus 1 to tylko może pozyskać Prezes PiS w Jarocinie J. Krawiec - dalej pozyskuje traci w DPS
~ PO fachowcy od VATu
ponad rok temu ocena: 88%  21
dla PLATFORMY OBYWATELSKIEJ rządzącej krajem przez 8 lat priorytetem nie były szpitale, dlatego ciągle na służbę zdrowia brakowało pieniędzy. Priorytetem były BANKI w większości należące do kapitału zachodniego który to sektor generował kilkanaście miliardów zł zysków rocznie i zachowanie status quo w przepisach, które pozwalały okradać państwo na kilkanaście miliardów rocznie z wyłudzonego VATu.
~ jak nie masz pojęcia to się lepiej nie odzywaj
ponad rok temu ocena: 88%  20
dodatkowo dobijano za PO i PSL szpitale wymuszając dodatkowe wymagania, których spełnienie kosztowało szpital setki tysięcy złotych. Np. wymuszona na szpitalach kontrolami i groźbą zamykania oddziałów tzw. druga nitka anestezjologiczna. Kosztująca szpital ponad 600.000 rocznie. Policz sobie od 2013 do 2016 szpital w Jarocinie wydał na spełnienie tego wymogu 2,5 miliona!!!!!!!!!!!!!!!! I jak to się ma do sprzedaży belwederku i studni? PODZIĘkuj PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ, że wypompowali do kieszeni lekarzy anestezjologów z pieniędzy szpitala taką kasę.
~ jak nie masz pojęcia to się lepiej nie odzywaj
ponad rok temu ocena: 85%  19
jakby nie sprzedał to by nie było na wypłaty, taka była polityka krajowa rządzącej przez 8 lat krajem Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dobić szpitale finansowo, te mniejsze, bo wg nich szpitali było w Polsce za dużo. Dlatego od 2011 albo wcale nie płacono za nadwykonania, albo płacono symbolicznie. Wartość punktu na podstawie płaci NFZ szpitalowi za pacjentów ciągle 52 zł. Żadnych podwyżek wartości punktu. Wielkości kontraktu symbolicznie podnoszone.
~ do siostry Ireny
ponad rok temu ocena: 81%  18
a za starosty martuzalskiego, który rządził 4 lata za którego przekształcono szpital w spółkę to pewnie Miałaś setki podwyżek i super wynagrodzenie? Jak przekształcono szpital w spółkę (realizując politykę PO) to wspaniałomyślnie powiat dał 2 miliony 130 tysięcy pożyczki, którą trzeba było oddawać, żeby spółka w pierwszym miesiącu już nie zbankrutowała.
~ Pamiętaj pielęgniarki nie lubią jak nazywa się ich siostrami. Więc się stasiu nie podszywaj pod nie, bo zarabiasz 3 razy tyle co One
ponad rok temu ocena: 85%  17
sprzedał bo złodziejska koalicja rządząca krajem (fachowcy od VATu) przez 8 lat nie płaciła za nadwykonania, albo w płaciła tylko w części. Szpital leczył pacjentów którzy płacili ZUS, ponosił koszty a nikt mu za nich nie płacił. Inna sprawa że od 2010 roku przez 6 lat rządó PO i PSL wartość punktu rozliczeniowego nie wzrosła nawet o złotówkę. Więc pretensje do przedstawicieli PO i PSL którzy teraz rządzą szpitalem w Jarocinie
~ Zmieńcie pijarowca
ponad rok temu ocena: 88%  16
Mazurek 13.000 na miesiąc , Martuzalski 8.000 na miesiąc , Grobelny 12. 000 na miesiąc, słabo to wygląda politycznie jak mówicie że pieniędzy nie na na podwyżki dla pracowników szpitala w wysokości 215 brutto miesięcznie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Woda z mózgu
ponad rok temu ocena: 89%  15
Dla ludzi pracy nie ma kasy, ale na Panią od wizerunku to prezes znalazł 3.000 na miesiąc, aby wszyscy mogli poczytać jaki jest zajebisty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grupiński będzie dumny z członka platformy?
ponad rok temu ocena: 91%  14
A może jemu właśnie chodzi o to żeby był strajk? Przecież on jest z Platformy Obywatelskiej, a strajk będzie transmitowany na całą Polskę i obciążać będzie politycznie rządzący krajem PIS. TVN tak to sprzeda. Może uda się "podpalić" całą Polskę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Poseł PO Grupiński i sędzia Żurek
ponad rok temu ocena: 89%  13
Filmik na niezalezna.pl. Nadzieja w tym, że PO nie ma już wpływów na prokuraturę i CBA. WALCZĄ JESZCZE O ZACHOWANIE STATUS QUO W SĄDACH. Martuzalski pali nawet świeczki w obronie sądów. Też bym stawał w obronie sądów które posprzatały jego głównego rywala politycznego i dzięki którym pośrednio został burmistrzem.
~ Boi się że wybory będzie musiał wygrać przy urnie wyborczej, a nie jak w przeszłości na sali sądowej?
ponad rok temu ocena: 89%  12
Nagrali Grupińskiego, Witczaka baronów z platformy obywatelskiej jak wychodzą ze spotkania z sedziami Żurkiem, Rzeplinskim i jeszcze jednym. O takie niezależne sądy Martuzalski palił świeczki przed sądem w Jarocinie?
~ POnton ojciec sukcesu
ponad rok temu ocena: 88%  11
Z ratownikami prawie się udało. Może teraz będzie PO miała większy sukces. Im większa zadyma w służbie zdrowia tym lepiej dla opozycji Nowoczesnej, PSL i PO.
~ Jeszcze pisowcy będziecie się tłumaczyć z koalicją z peło przed Prezesem Polski
ponad rok temu ocena: 79%  10
Tak się kończy kolaboracja.
~ Już niedługo wyjdzie wam uszami koalicja z Platformą Obywatelską
ponad rok temu ocena: 80%  9
M. Drzazga, J. Krawiec, J. Szczerbań, L. Czechak, H. SZYMCZAK co wy na to?
~ przewrot
ponad rok temu ocena: 88%  8
Gęba Szejnfelda na całej stronie papierowego wydania gazety jarocińskiej może wskazywać ruch w tym kierunku
~ Cały Mazurek
ponad rok temu ocena: 88%  7
Buta i arogancja nowej władzy w całej okazałości. Umawiasz się na spotkanie z kimś, a ten ktoś za twoimi plecami zaprasza kogoś innego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie to co ty
ponad rok temu ocena: 91%  6
Mazurek zaproś jeszcze Martuzalskiego, Szczerbania i Włodarczykową. Przecież to są fachowcy od służby zdrowia.
~ WiN 3
ponad rok temu ocena: 32%  5
Nie wiem, czy prezesi szpitala (bez względu przez kogo namaszczeni) i osoby z Zarządu Powiatu nie rozumieją, że są ratownicy medyczni i pielęgniarki to osoby, od których zależy w dużym stopniu to co jest dla nas mieszkańców najważniejsze czyli życie i zdrowie? Rozumiem, że te osoby nigdy nie będą zarabiały tyle co lekarze, ale zasługują chyba chociaż na szacunek i poważne traktowanie. Swoją ciężką i odpowiedzialną pracą zasługują również na odpowiednią płacę. Może trzeba zrezygnować z prezesa płatnego członka zarządu i te naście tysięcy co miesiąc rozdać między pracowników, zawsze to dla nich coś.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gdzie tu sprawiedliwość?
ponad rok temu ocena: 91%  4
Kiblowicz licealny średnie wykształcenie, uzyskane po przygodach z kiblowaniem z paru przedmiotów - zarabia 8.000. Nie odpowiada za nic, tylko kolegialnie Pielęgniarka wyższe wykształcenie, lata w zawodzie, codziennie zmagajaca się z ludźmi ciężko chorymi, często umierajacymi - zarabia 3.000 brutto. Odpowiedzialność za pracę włącznie z odpowiedzialnością karną. Jeden błąd np. w podaniu leków i Prokurator na głowie.
~ Panowie Grobelny, Drzazga, Szczerbań decydujcie co jest ważniejsze. Korytko dla Stasia czy pracownicy szpitala
ponad rok temu ocena: 86%  3
Wystarczy zwolnić Martuzalskiego i 120.000 które kosztuje powiat przeznaczyć na podwyżki dla pracowników szpitala. Ludzie na pewno by to docenili i nie byłoby strajku.
~ Związkowiec
ponad rok temu ocena: 95%  2
Prezesa oraz jego pomocnika na taczke i sytuacja się unormuje .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dla nas wystarczy- a reszta?
ponad rok temu ocena: 88%  1
byle dla nas kasa starczyła na PO,PSL.PIS w tej dojnej koalicji
R E K L A M A
R E K L A M A