ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Czy mężczyźni w 2019 roku są gentlemanami?

› Różne 6 miesięcy temu    11.02.2019
Artykuł partnera
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

 Czy mężczyźni w 2019 roku są gentlemanami?


Gentleman ma swoje cechy charakteru i to właśnie one decydują o tym, że jest on prawdziwym mężczyzną, czy też nie - pisze ekspert z portalu https://memberxxl.pl/. W obecnych czasach uważa się, że rola gentlemana staje się coraz mniej spotykana i wiele kobiet nie postrzega jej już za tak atrakcyjną, jak jeszcze kilka lat temu. Czy to jednak prawda? Wiele osób mylnie postrzega rolę gentlemana i wyobraża sobie mężczyznę, który zawsze chodzi w krawacie i koszuli, jest bogaty i pochodzi z dobrej i cenionej rodziny. To jednak nie są wyznaczniki, jakie decydują, czy jest się gentlemanem, czy też nie. Warto się przekonać, czy w 2019 roku są tacy mężczyźni?


Jakie cech posiada gentleman?

Gentlemana można rozpoznać po jego zachowaniu. Tak, więc jeśli szukamy go w tłumie, to lepiej nie oceniać charakteru osoby na podstawie jego ubioru, czy wyglądu. Mężczyzna, który ubrany jest w marynarkę i koszulę nie koniecznie jest gentelmanem i może nie mieć szacunku do kobiet. A mężczyzna, który nosi zwykłą koszulkę i ciemne okulary nie jest przestępcą i może okazać się znacznie łagodniejszy i wychowany niż ten pierwszy. Tak więc gentlemana nie ocenia się poprzez jego wygląd, a najważniejsze są w tym przypadku jego czyny i cechy charakteru. Jakie są charakterystyczne dla gentlemanów?

1. Miły

Mężczyzna, który jest gentelmanem jest miły i ma szacunek do kobiet i innych osób. To więc oznacza, że nie tylko umie się zachować wśród innych, ale przede wszystkim docenia innych ludzi. Nie jest zapatrzony w siebie, a bardziej zwraca uwagę na to co mówi jego towarzyszka.

2. Wygadany i ciekawy

Prawdziwy gentleman nie doprowadzi do niezręcznej ciszy podczas spotkania. On zawsze ma coś do powiedzenia i zawsze jest to coś ciekawego i przejmującego. Ma on swoje pasje i zainteresowania, a do tego jest ciekawym człowiekiem i to właśnie dzięki temu zawsze ma temat do rozmowy.
 

3. Umie słuchać

Mężczyzna powinien nie tylko być wygadany i znać wiele tematów do rozmowy, ale również powinien mieć w sobie umiejętność do słuchania innych. Wie doskonale, że partnerka nie zawsze będzie chciała słuchać jego zainteresowań, ale również chce podzielić się swoimi pasjami. Tak więc potrafi on przekierować rozmowę na swoją partnerkę i do tego słucha wszystkiego co ona do niego mówi.

4. Ma honor

Nie oznacza, to jednak, że jest on skłonny do bójek. Jeśli jednak ktoś krzywdzi jego lub jego bliskich, to ma on w sobie siłę i odwagę, by z nim walczyć, jeśli zajdzie taka potrzeba nie tylko na słowa, ale również fizycznie. Tak więc gentleman nie może być tchórzem. Jednak jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem na konflikt jest rozmowa. Jeśli jednak nie jest to możliwe, to ma on odwagę i siłę, by podjąć konieczne działania.

5. Szczerość

To jedna z najlepszych cech gentlemanów. Oni nigdy nie kłamią i powiedzą całą prawdę, nawet jeśli jest ona bolesna. Jest to bardzo ważna cecha, szczególnie jeśli chodzi o utrzymanie dobrych relacji i zaufania w związku. Jeśli mężczyzna jest szczery, to kobieta jest mu w stanie w pełni zaufać, a to pozwala na stworzenie stałego i długotrwałego związku.

Jacy są mężczyźni w 2019 roku?

Wyżej wymienione cechy, to nie wszystko, co charakteryzuje gentlemanów. Mają oni również swoje zachowania, po których łatwo ich rozpoznać. Po pierwsze ich doskonałą cechą, jest ich szacunek do kobiet. Mają oni również zdolność do okazywania czułości i wsparcia. Są oni podporą dla swojej wybranki. Przy spotkaniu otwierają przed nią drzwi, czy to do domu, czy w samochodzie. Przepuszczają kobiety w wejściu. Takie zachowanie w obecnych czasach nie często jest spotykanie. Najczęściej na takie gesty decydują się starsi panowie, którzy żyli jeszcze w czasach, kiedy takie gesty były postrzegane pozytywnie przez każdego. I każdy się na nie zdobywał. Młodsi mężczyźni nie wiedzą, że tak się powinno robić. Takie zachowania są nie tylko cechą gentlemana, ale również kogoś, kto jest dobrze wychowany.


Kolejną cechą gentlemanów, jest elegancja. Oni zawsze wiedzą, jak dobrze wyglądać. Oczywiście w dzisiejszych czasach zakładanie koszuli i spodni od marynarki na co dzień nie zawsze jest konieczne, ale dbanie o swój wygląd już tak. Prawdziwy mężczyzna dba o siebie i nie wstydzi się tego. Zadbanie o fryzurę, czy też używanie kremu, to nie zachowania, które sprawiają, że mężczyzna staje się mniej męski. Jest wręcz przeciwnie.

 

Zadbani mężczyźni są pociągający. Tak więc nawet dziś warto poświęcić więcej czasu na poprawienie swojej fryzury, czy też użycie perfum. To nie tylko zadania dla kobiet. Przecież elegancki mężczyzna, to przede wszystkim zadbany mężczyzna. A da się wyglądać elegancko w koszulce i zwykłych spodniach. Jednak w obecnych czasach więcej jest mężczyzn, którzy krytykują takie zachowanie, ale są i tacy, którzy dbają o siebie.
Na szczęście nie zanika również chęć do włożenia eleganckiego ubioru, kiedy nadarzy się taka okazja. Na ślubie nikt nie pokaże się w spodniach dresowych i rozciągniętej koszulce. Tak więc po takim opisie gentlemana można stwierdzić, że nawet w 2019 roku są tacy mężczyźni na świecie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gośka
3 miesiące temu 2
Jak ubierają się prawdziwi gentelmani? Czy zakładają na co dzień tego typu garnitury- https://evita.com.pl/produkty/... ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
Gentlemenem można się urodzić, lub zostać . przy obecnych trendach w Europie i papce tv , będzie to trudne brak wzorców i normalnych zachowań . o gentlemenach na wesoło w dramie A Gentleman’s Dignity https://www.youtube.com/watch?... a z innymi rodzajami https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A