ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AB1 Mądrakiewicz mpremium 12-18.11.2019
R E K L A M A

Czy ktoś zainwestuje w siłownię? [SONDA]

› Aktualności› Wydarzenia 4 miesiące temu    28.06.2019
Karina Muszalska
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Żerkowska siłowniaŻerkowska siłownia fot. Karina Muszalska

Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne działa od 2007 roku. Poza bazą noclegową, hotelem, basenami i kręgielnią funkcjonuje tutaj siłownia. - „Od kilku lat nie potrafią zainwestować w siłownię na MCT (…) Brak słów" - napisał do nas czytelnik. Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie.

 

 

Siłownia działa od samego początku istnienia MCT. Początkowo była przeznaczona tylko do użytku wewnętrznego. Korzystali więc z niej goście hotelowi czy członkowie grup zorganizowanych, wśród których przeważają sportowcy. Z czasem pojawił się pomysł, aby została ona otwarta dla mieszkańców Żerkowa. I tak siłownia stała się biznesem komercyjnym. Czyżby?

 

 

Utarg z jednego miesiąca siłowni to zaledwie 2 tys. zł, a sam koszt jej miesięcznego utrzymania wynosi 3 tys. zł. Jednym słowem korzyści finansowych nie widać. Czy powodem tego stanu rzeczy jest sam sprzęt? Jest go co prawda niewiele, ale i też sala w której się znajduje, jest naprawdę niewielka. - Wielkość pomieszczenia determinuje również ilość sprzętu, jaka tam może stać - twierdzi Maciej Łączny, dyrektor MCT. - Biorąc pod uwagę powierzchnię sali ćwiczeń, ilość pomieszczeń oraz sprzętów to tutaj w zasadzie nie ma miejsca na komercję - dodaje.

 

 

Rzeczywiście w siłowni znajduje się tylko jedna sala ze sprzętem, brakuje osobnego pomieszczenia dla kobiet. Również łazienka jest tylko jedna. Jest jeszcze sauna oraz pomieszczenie z kabiną ciepła i osobnym prysznicem. Gołym okiem widać, że potrzebna jest tutaj rozbudowa bądź przebudowa obiektu, a na to potrzebne są pieniądze.

 

 

MCT na swoją działalność statutową otrzymuje dofinasowanie z gminy. Niestety siłownia nie wpisuje się w tego typu zadania. Dlatego jej doposażenie i remonty mogą być wykonane tylko z zarobionych pieniędzy, a te z kolei są inwestowane w bazę noclegową, która przynosi większe dochody.

 

 

[Podnosza się z tragedii. O kim mowa? Zobacz TUTAJ]

 

 

Dyrektor Maciej Łaczny starał się o przejęcie siłowni przez jedną z firm jarocińskich, która zajmuje się fitnessem. - Przyjechali, zobaczyli i nie zdecydowali się - mówi Łączny. Z racji, że centrum należy do gminy, wszystkie zmiany, na które potrzebne są nakłady finansowe, muszą znaleźć się w planie budżetowym oraz budżecie, a ten z kolei musi zostać zatwierdzony przez urząd. - Tutaj potrzebne są spore nakłady finansowe i przede wszystkim projekt zrobiony przez specjalistę, który zna się na siłowniach - twierdzi dyrektor MCT. - Z tego, co wiem burmistrz ma jakiś pomysł – dodaje.

 

O sprawę zapytalismy wiec burmistrza Żerkowa, Michała Surmę.

 

 

Pomieszczenie, w którym znajduje się siłownia jest za małe. A przecież obecnie fitness czy zdrowy styl życia jest na fali. Trzeba więc dać możliwość mieszkańcom Żerkowa na korzystanie z tego typu atrakcji, tutaj na miejscu. W planach mamy wprowadzenie zmian, a nawet rozbudowę, tak aby żerkowianie mogli sobie tutaj przyjść, a nie jechać do Jarocina. Trzeba więc nad tym popracować. Rozbudowa takiego obiektu zwiększy atrakcyjność całego MCT, wzbogacając jego ofertę.

Siłownia w Żerkowie

Czy uważasz, że w Żerkowie potrzebne jest studio fitnessu?

ankieta dodana 28.06.2019, ilość wszystkich głosów: 64
TAK
44%
NIE
45%
NIE MAM ZDANIA
11%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dramat
4 miesiące temu ocena: 83%  7
Glosowali ludzie i tak wybrali. To ze nie będzie inwestycji to wiadomo, bezsensowna ściema
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
4 miesiące temu ocena: 29%  6
super miejsce, dobre noclegi i pyszne jedzenie za małe pieniądze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obietnice
4 miesiące temu ocena: 73%  5
Ludzie przecież nie będzie żadnej inwestycji zupełnie nic. Od kilku lat tu ćwiczę i za kazdym razem tylko obietnice i pieniążki na inwestycje sie chyba pod stołem rozchodza hahaha. Niestety ten rok jest ostatni na tej silce ja jak i jeszcze pare osób rezygnujemy. Dość tego festiwalu żenady ze strony władz. Surma sam mówiłeś przed wyborami, że masz plany heh chyba to jakies daleko idące, bo nic nie widać. Zapraszam na trening i użyjemy tych linek, które juz od 3 msc wymieniacie na siłowni i zobaczymy czy ćwiczenie w tym miejscu jest warte 80 zl za msc. O zakrecaniu grzejników w zimę nie wspomnę, bo to tylko jedna z wielu żenującyh rzeczy. Wstyd, a takie piękne miasto mamy. Nie pozdrawiam kłamczuszki :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żerkowianin
4 miesiące temu ocena: 90%  4
Z tego co słyszałem,to grzejniki są zakręcane również gościom,którzy tam nocują i płacą nie małe pieniądze za pobyt, każdy raz przyjedzie zobaczy to dziadostwo i wieje aż się kurzy tak dbają o klienta.
~ xxl
4 miesiące temu ocena: 69%  3
Grzegorz wróć i zainwestuj
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xx
4 miesiące temu ocena: 64%  2
Sam chodziłem na tą siłownię to momentu, kiedy cenę za 12 wejść(czyli miesiąc chodzenia) podwyższono do 80 zł za miesiąc kalendarzowy. To była najdziwniejsza decyzja MCT. Za 89 zł mam w jarocinie siłownię, która jest 20 razy większa. Raczej w tych czasach nie ma miejsca na takie małe siłownie - przedewszystkim są nierentowe. To z zajęć grupowych i treningów personalnych jest największy utarg. Więc, w mojej opinii nie ma na to miejsca w MCT - należało by budować nowy budynek. Siłownie wymagają wysokiego sufitu i dobrej wentylacji, która znacznie ten sufit obniża. Zgodnie z moją wiedzą żadne aktualne pomieszczenie się nie nadaje na siłownię.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jak to?
4 miesiące temu ocena: 100%  1
Michał ale obiecałeś!
R E K L A M A