ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Czy jarocińscy przedsiębiorcy korzystają z ulgi „Mały ZUS”?

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    8.01.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Wtorek to ostatni dzień, w którym przedsiębiorcy mogą zadeklarować płacenie obniżonej składki ZUS.

 

Z tzw. małego ZUS, który obowiązuje od 1 stycznia 2019 r., mogą skorzystać osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, których roczne przychody w ubiegłym roku nie przekroczyły 30-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli 63 tys. zł [ZOBACZ TUTAJ]
 

 

- Przypominamy też, że w celu przerejestrowania z dotychczasowych kodów na nowe – 05 90 lub 05 92, nie trzeba przychodzić osobiście do ZUS. Można to zrobić elektronicznie przy pomocy programów Płatnik czy e-Płatnik. Dokumenty można też przesłać pocztą. Decyduje data stempla pocztowego.

Informujemy też, że osoby, które obecnie opłacają składki preferencyjne, będą mogły skorzystać z „Małego ZUS”, czyli trzeciej już ulgi dla przedsiębiorców, po zakończeniu ulgi. Wówczas w ciągu 7 dni od zakończenia terminu korzystania ze składek preferencyjnych, należy wyrejestrować się z dotychczasowych ubezpieczeń i zgłosić się do ubezpieczeń kodami 05 90 lub 05 92 – informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie wielkopolskim.

 

Do wczoraj do godz. 11:00 w województwie wielkopolskim wpłynęło ok. 8,2 tys. zgłoszeń do „Małego ZUS”. Liczba ta bardzo szybko rośnie - dodaje Nowicka.

W jarocińskim inspektoracie ZUS przyjęto 159 zgłoszeń.
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marcin
5 miesięcy temu 1
Szewc, krawcowa i tym podobne zawody. Przychód=dochód, koszta znikome. Oczywiście własny lokal, bez wynajmu. Cała reszta grup branżowych się nie załapie, bo prowadzę malą działalność usługową, a przychodu mam 12.000zł miesięcznie, z tego 5 tys. to dochód.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji