ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AZAMÓW DROBNE G1
R E K L A M Aspołeczne a1 baner główny
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Czy dyrektor prawidłowo wydatkuje pieniądze? Kontrola w szkole

4 miesiące temu    4.12.2019
Anna Konieczna
komentarzy 58 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Miejscy urzędnicy sprawdzają jest, czy dyrektor szkoły prawidłowo wydatkuje pieniądze. Wnioskowała o to część nauczycieli i rodziców. Co zarzucają szefowi placówki i jakie maja wątpliwości?

 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA SRTTrwa kontrola w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Roszkowie. Wnioskowała o to część nauczycieli i rodziców. Podpisani pod petycją zarzucają szefowi placówki Maciejowi Mazurkowi nieprawidłowości w szkolnych finansach. Piszą we wniosku między innymi:
 

 

 

[pomóżmy uczniom spełnic marzenia - GŁOSUJMY - szczegóły TUTAJ]

 

 

 

„W okresie zarządzania placówką przez dyrektora obserwowaliśmy, na co wydawane są subwencje, które trafiały na konto dyrektora. (…) Zaniepokoiła nas to, że nie ma przez kolejne lata żadnych widocznych, odczuwalnych nakładów, wydatków na potrzeby szkoły czy nauczycieli. (…) W związku z brakiem jakiejkolwiek informacji (…) niepokoimy się o dalsze losy placówki, którą w wielkim zaangażowaniu budowali i tworzyli mieszkańcy Roszkowa. Wobec powyższego wnosimy o zlecenie kontroli i rozliczenie przyznanych subwencji przez dyrektora”.
 

 

 

 

Rodzice i nauczyciele zażądali sprawdzenia szkolnych finansów za okres od 2015 do 2018 roku. Pod wnioskiem podpisało się 9 nauczycieli i 6 członków rady rodziców.
 

 

 

[super nagrody dla uczniów, kto je zdobył - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Kontrola została zlecona i do szkoły w Roszkowie weszli miejscy urzędnicy.

 

 

- Prowadzimy czynności sprawdzające w zakresie, do którego jesteśmy uprawnieni, to znaczy prawidłowego wykorzystania dotacji, którą przekazuje gmina - tłumaczy wiceburmistrz Robert Kaźmierczak odpowiadający za gminną oświatę.
 

 

 

Co na temat całej sytuacji mówi dyrektor Maciej Mazurek? Twierdzi, że nic nie wie o tym, że kontrolerzy zostali przysłani na wniosek części nauczycieli i rodziców, dlatego nie może odnieść się do zarzutów w nim zamieszczonych.
 

 

 

[huczny jubileusz w szkole - czytaj więcej TUTAJ]

 

 

Ubolewa tylko, dlaczego osoby podpisane pod wnioskiem nie przyszły do niego, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Przyznaje jednak, że sytuacja finansowa podmiotu jest tragiczna.
 

 

 

- Jeżeli gmina nie mogła unieść ciężaru utrzymania tej szkoły i zdecydowała o przekształceniu w niepubliczną, to o czym my mówimy. A ja w tej chwili mam mniej uczniów niż było wtedy - argumentuje Maciej Mazurek.
 

 

 

I dodaje:

 

 

 

- Do tego dochodzi wyraźna niechęć rządzących do placówek niepublicznych. Wróciły szkoły podstawowe ośmioklasowe, a wraz z nimi takie przedmioty jak chemia, fizyka, biologia czy geografia. Ja nie prowadziłem gimnazjum i teraz nagle muszę w budżecie szkoły wygenerować środki na utworzenie tematycznych pracowni, aby móc podołać realizacji programu. To jest uprawianie fikcji przez państwo.

 

 

 

Kontrola z jarocińskiego urzędu w szkole w Roszkowie nadal trwa. Początkowo termin zakończenia wyznaczono na koniec listopada, ale czynności zostały przedłużone o co najmniej tydzień. O wynikach będziemy informowali.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (57)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nauczyciel
3 miesiące temu ocena: 100%  57
to była bardzo zła decyzja o likwidacji szkół publicznych i przekształcanie po prostu w prywatne ,radni ziemi jarocinskiej mając większość i dyktando władzy to zrobili slkrzywdzili bardzo nauczycieli poróżnili ludzi skłócili do dziś dlaczego nauczyciel w szkole nieoublicznej jest traktowany jak coś gorszego nie może się o nic upomnieć a przecież ma takie samo wykształcenie uczy tak samo polskie dzieci ale za ile
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
3 miesiące temu ocena: 56%  56
Popatrzcie ile się księgowych znalazło wiedza ile pieniędzy dostaje szkoła gdzie są przelewane I na jakie konta ile zarabia dyrektor A ile nauczyciele jakie wysokie są rachunki i inne wydatki na szkole:@ jestem zdania że zawsze najwięcej do powiedzenia mają Ci co tak naprawdę najmniej wiedza i którym sie wydaje...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Roszkowa
3 miesiące temu ocena: 95%  55
Proszę przemyśleć. Kilkanaście lat temu nasz gmina i nie tylko zgodnie z ustaleniami ministerstwa zaczęła przekształcać placówki oświatowe. Z placówek publicznych przekształcono tylko te, które były na wsi. Dzieci oraz ich rodzice wraz z nauczycielami zawsze byli "gorszą społecznością dla mieszkańców miasta". Dyrektorzy niepublicznych "stają na rzęsach", żeby było dobrze. Natomiast dyrektorzy publicznych nie. Im gmina nadal dokłada wielkie pieniądze. Czy tak ma być? W szkołach publicznych i niepublicznych pracują tak samo wykształceni nauczyciele. Jednak w publicznych mają za co jeść w wakacje, natomiast w niektórych niepublicznych nie - chyba, że uda im się dostać "kuroniówkę". Kiedy przekształcano placówki, radni , którzy byli nauczycielami zatrudnionymi z KN głosowali za niepublicznymi. Ciekaw, czy chcieliby pracować za marne pieniądze? Wstyd mi za tamtych, niektórych radnych. Moim zdaniem, to przepisy ministerialne oraz te przekształcenia wtedy zrobione są skutkiem takiej sytuacji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???
3 miesiące temu ocena: 100%  54
Dlaczego nie ma wszystkich komentarzy???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zastanawiające
3 miesiące temu ocena: 100%  53
Dlaczego niektórych komentarzy już brak
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Roszkowa
3 miesiące temu ocena: 95%  52
Dlaczego usunięto mój komentarz? Pewnie prawda boli.
~ True
3 miesiące temu ocena: 35%  51
Czy lekcje w szkole odbywają się normalnie? Czy większość nauczycieli złożyła podpisy pod wnioskiem i z prędkością światła załatwiła sobie 'lewe' L4? Dorosłe osoby, a brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za własne czyny. Śmiech do czego zmierza nasz kraj.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obiektywny
3 miesiące temu ocena: 50%  50
Do Mamy, każdy obywatel ma prawo wystąpić z wnioskiem o sprawdzenie, w jaki sposób są wydatkowane pieniądze.. A mamuśka, to może tam pracuje, że tak broni Pana dyrektora????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mama
3 miesiące temu ocena: 37%  49
Nie trafiles...wczytaj się w moj poprzedni komentarz ze zrozumieniem... wyrazilam swoja opinie i "kazdy obywatel ma prawo" do tego! I napewno bardziej obiektywna jestem ja niż Ty!
~ der
3 miesiące temu ocena: 77%  48
Dyrektorzy placówek publicznych przedstawiają oświadczenia majątkowe. Dlaczego ten dyrektor tego nie robi? Prywatnym właścicielem jest szkoły zbudowanej za nasze społeczne pieniądze?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fff
3 miesiące temu ocena: 63%  47
Bo uważa się za świętą krowę!!!
~ On
3 miesiące temu ocena: 36%  46
Donosicielstwo to najbardziej ohydna cecha charakteru. Jak takim ludziom teraz nie wstyd. Dochodzic do prawdy mozna inna droga. Robicie krzywde calej spolecznosci szukajac poklasku. Wstyd mi ze jestem mieszkancem Roszkowa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec 1
3 miesiące temu ocena: 64%  45
Haha to zmień miejsce zamieszania
~ kat
3 miesiące temu ocena: 74%  44
Należy porównać wynagrodzenie dyrektora tej szkoły do wynagrodzenia nauczycieli tam pracujących ale nie tylko w przedziale 2015 do 2019. Pokazać to opinii publicznej. Niech widzi co się dzieje gdy nie podlega się pod Kartę Nauczyciela. I kto jest temu winien? Dla mnie osobiście gmina Jarocin która swego czasu masowo likwidowała placówki publiczne i przekształcała je w niepubliczne. Dziwne, że teraz tego nie robi. Ciekawe dlaczego?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olek
3 miesiące temu ocena: 100%  43
Kontrole we wszystkich szkołach powinny odbywać się systematycznie, a nie dopiero na czyjś wniosek. System nadzoru to także kontrola. Nie ma w tym nic dziwnego. Dziwne jest jedynie to jeśli ich nie ma.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pik
4 miesiące temu ocena: 48%  42
Tokio na miejscu dyrektora po całej kontroli jak wszystko by miał ok oskarżył bym ich o zniesławienie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dupek
3 miesiące temu ocena: 68%  41
Nikt, nikogo nie oskarżył. Chodzi tylko o sprawdzenie wydatkowania pieniędzy. Widzisz różnicę. To nic złego!!!
~ Tedy
4 miesiące temu ocena: 100%  40
Ja tam na listę do kontroli dopisalbym jeszcze parę innych szkół z naszego powiaty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robi
4 miesiące temu ocena: 97%  39
Zgadzam się proszę zabrać się za innego szkoły,a jest wiele takich
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
4 miesiące temu ocena: 97%  38
Inne szkoły też powinny być kontrolowane!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!!
4 miesiące temu ocena: 47%  37
Nauczyciele z Roszkowa miejcie się na baczności bo jak zamkną placówkę to że znalezieniem zatrudnienia możecie mieć duży problem. Sami sobie wystawiliscie opinie poprzez ten artykuł. Jako dyrektor nigdy nie chciałbym współpracy z takimi ludzmi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
4 miesiące temu ocena: 44%  36
Dyrektorzy szkół weryfikujcie cv nauczycieli z Roszkowa bo jak widać po artykule mogą stosowac metodę donosów na przełożonych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lol
3 miesiące temu ocena: 30%  35
Żałosny jesteś
~ sraka
4 miesiące temu ocena: 54%  34
Inteligencją to Ty nie świecisz! Jakbyś skończył jakąkolwiek szkołę, to byś pewne rzeczy zrozumiał. Żal mi Ciebie. Pamiętaj, nigdy nie jest za późno na naukę
~ rodzic
4 miesiące temu ocena: 65%  33
Nauczyciele, to ludzie wykształceni, niech walczą o swoje! Tu chodzi o dobro naszych dzieci. Temat był podnoszony niejednokrotnie. Wszystko było zamiatanie pod dywan. Mam nadzieję, że tym razem M.nie spadnie na cztery łapy...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ los
4 miesiące temu ocena: 98%  32
Poniewż jak strajkowali to wy mieliście gdzieś nauczycieli.
~ ...
4 miesiące temu ocena: 45%  31
Nauczyciele nie walczą o dzieci tylko o siebie a szkoda, że los dzieci mają gdzieś.
~ Samuel
4 miesiące temu ocena: 75%  30
A może by tak powściągną kalumnie i poczekac na wynik kontroli,co?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
4 miesiące temu ocena: 98%  29
Mądra wypowiedź, szkoda, że takich malo
~ brawo
4 miesiące temu ocena: 55%  28
Jestem z Wami nauczyciele !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do abc
4 miesiące temu ocena: 27%  27
Wszyscy, którzy się podpisali mają chrapkę na stanowisko dyrektora? Zejdź na ziemię i pomyśl, nim coś napiszesz, bo to nie jest Twoja mocna strona widzę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Haha
4 miesiące temu ocena: 100%  26
Wszyscy moze nie ale co niektorzy pewnie tak
~ ...
4 miesiące temu ocena: 66%  25
Uknula jedna podpisali inni więc jednak nie wiesz co piszesz.
~ do xxx
4 miesiące temu ocena: 57%  24
Rodzice sami przenoszą dzieci do innych szkół, bo mają dość tej samowolki dyrektora i tyle. To nie żadna podłość osoby, nikt nic nie unkół. Wszyscy już mają tego serdecznie dość! Nikt nie jest głupi!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
4 miesiące temu ocena: 46%  23
Rodzice przenoszą dzieci z różnych powodów.... jaka samowolke może mieć dyrektor bezposrednio w stosunku do dzieci??? I proszę się nie wypowiadać za ogol ja do tych "wszystkich co mają dosc" się nie zaliczam.
~ Xxx
4 miesiące temu ocena: 68%  22
To szkoda,ze rodzicom tez brakuje czasu na spotkania i szczere rozmowy tylko poza szkola szuru buru.
~ Zorientowany na sukces...
4 miesiące temu ocena: 40%  21
Kretyni....w momencie stwierdzenia nieprawidłowości szkoła będzie musiała zwrócić zle wydatkowaną subwencje z odsetkami....i to z własnych środków nie z bieżącej subwencji....czyli podsumowując osoby podpisane pod skargą wydały wyrok na szkole w Roszkowie. Może na czyjeś zlecenie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olo
4 miesiące temu ocena: 48%  20
Jednej nauczycielce się nie podobało, że musiała pracować więc napisała donos. Jest idolką ZJ. Problem tkwi w nauczycielach tej szkoły.
~ Xxx
4 miesiące temu ocena: 45%  19
Likwidację placówki już przerabialiśmy, stała za jej pozostaniem cała Wieś a teraz jakieś żądło próbuje zrobić powtórkę z rozrywki. Podłość osoby, która to uknula jest trudna do określenia. Jak ta osoba to czyta powinna się określić czy chodzi jej o objęcie stanowiska czy chce rozproszyc nasze dzieci po całej gminie. Ludzie zastanówcie się jaką cenę płaci nasze środowisko popierając tak podłe zachowania.
~ do zorientowanego..
4 miesiące temu ocena: 61%  18
To idź do tego, na którego konto wpływały pieniądze, niech odda
~ lol
4 miesiące temu ocena: 50%  17
Ale Ty jesteś głupi!
~ anka
4 miesiące temu ocena: 60%  16
Uklony dla nauczycieli i rodzicow ,za reakcje !!!! Lepiej pozno niz wcale.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jar
4 miesiące temu ocena: 46%  15
Szkoda że bohaterowie tej nagonki nie mają odwagi się ujawnić.
~ mufa
4 miesiące temu ocena: 91%  14
Robert planuje obsadzić stołek kimś ze swojej stajni?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nl
4 miesiące temu ocena: 60%  13
Gdyby dyrektor miał honor, to sam by odszedł i to dawno temu. W przeciągu kilku lat z pracy zrezygnowało kilku bardzo dobrych nauczycieli. To przypadek? Otóż Nie! Nikt za grosze pracował nie będzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xyz
4 miesiące temu ocena: 57%  12
Dyrektor ma odwagę prowadzić taka placówkę mimo małej liczby dzieci (co wiąże się z mniejszymi wpływami) i mimo tego że wokół ma niezyczliwych ludzi.
~ exe
4 miesiące temu ocena: 52%  11
Może komisja przejdzie się po szkole i sprawdzi te "sale tematyczne". Śmiech na sali. Nie ma NIC....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Samuel
3 miesiące temu ocena: 81%  10
Czytaj uważnie , dyrektor nie twierdzi ,ze urządził pracownie
~ Xxx
4 miesiące temu ocena: 66%  9
Do Lol jak nie potrafisz kulturalnie dyskutować to lepiej milcz i nie obniżaj poziomu wypowiedzi.
~ ...
4 miesiące temu ocena: 57%  8
Co do tego dyrektora, to brak słów...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mama
4 miesiące temu ocena: 51%  7
A ja jako mama ucznia nie mogę złego słowa na Pana dyrektora powiedzieć. I jako człowieka jest mi go żal że jego współpracownicy umieja knuc za plecami buntowac innych min. rodzicow zamiast chociażby wykazać odrobinę chęci i postarać się wyjaśnić sytuację przez rozmowę lub wystosowanie listu z prośbą o wyjasnienia... Nauczycieli przecież nikt na siłę nie trzyma. Nie ma jeszcze wyników kontroli a wiekszosc z góry osadza... przykre... Nie wiem jakie sa wplywy a jakie koszty placowki wiec może Pan dyrektor nie spadał na cztery łapy tylko po prostu nie miał nic na sumieniu skoro poprzednie kontrole nic nie wykazywał!
~ !!!!
4 miesiące temu ocena: 56%  6
Co do dyrektora to fakt, że przy dobrym sercu trzeba mieć twardą d... . Jako człowieka to po ludzku żal, że otaczali go tacy falszywi ludzie, uśmiechając się serdecznie a z drugiej strony knuli i wbijali szpile.
~ Ona
4 miesiące temu ocena: 61%  5
Racja popieram w 100% może przyda się zmiana dyrektora.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abc
4 miesiące temu ocena: 46%  4
Chyba osoba ktora doniosla ma chrapkę na stanowisko dyrektora, ale jak to ta o ktorej mysle to " zachowaj Panie" bo poziom kultury zaden.
~ Abc
4 miesiące temu ocena: 47%  3
Chyba osoba ktora doniosla ma chrapkę na stanowisko dyrektora, ale jak to ta o ktorej mysle to " zachowaj Panie" bo poziom kultury zaden.
~ kleik
4 miesiące temu ocena: 60%  2
O tym, że pan Mazurek szafuje sobie pieniędzmi w tej szkole mówiło sie od baaaardzo dawna. Może w końcu ktoś ukróci jego pazerność na kasę...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A