R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Czy będzie strajk w szkołach? Związki zapowiadają referendum. Na kiedy?

› Aktualności 2 miesiące temu    9.03.2019
Anna Konieczna
komentarzy 113 ocen 1 / 0%
A A A

Decyzja w sprawie strajku nauczycieli i pracowników oświaty została podjęta. Jego termin pokrywa się z terminem egzaminów gimnazjalnych. Zanim jednak to nastąpi w każdej szkole musi się odbyć referendum, w którym nauczyciele wyrażą swoje zdanie, czy chcą strajkować, czy nie. Kiedy takie referenda zostaną przeprowadzone w szkołach podstawowych gminy Jarocin i średnich powiatu jarocińskiego?Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się 1.000 zł podwyżki dla nauczycieli i pracowników oświaty ze spłatą od stycznia tego roku.
 

R E K L A M A

Komórki związkowe we wszystkich publicznych szkołach podstawowych w gminie Jarocin oraz szkołach średnich w powiecie jarocińskim weszły w spór zbiorowy z dyrektorami tych placówek [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].
 

 

- Zarząd naszego oddziału (17-osobowy - przyp. red.) podjął decyzję w sprawie przeprowadzenia w szkołach referendum strajkowego. Takie referenda mają się odbyć miedzy 18 a 20 marca - informuje Hanna Czerniak, szefowa jarocińskiego ZNP. - Na pewno nie będą one przeprowadzane we wszystkich placówkach jednocześnie. Wcześniej muszą zostać powołane komitety referendalne - wyjaśnia.
 

 

W referendum będą mogli wziąć udział nie tylko nauczyciele, ale także pracownicy administracji. Pytanie, jakie ma zostać zadane, brzmi: „Czy wobec niespełnienia żądania o podwyższeniu wynagrodzeń zasadniczych o 1000 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku jesteś za przeprowadzeniem w szkole strajku?”
 

[otwarte dzrwi w szkołach ponadgimnnazjalnych - gdzie i kiedy - szczegóły TUTAJ]

 

Do strajku dojdzie, jeśli frekwencja w referendum wyniesie co najmniej 50% i większość głosujących opowie się za akcją protestacyjną.
 

Placówki mają stanąć w poniedziałek - 8 kwietnia. Nauczyciele wstrzymają się od pracy do odwołania. Akcja zacznie się tuż przed egzaminem gimnazjalnym, który rozpocznie się 10 kwietnia [o tym przeczytasz TUTAJ].

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (113)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ mieszkankka2
2 miesiące temu ocena: 70%  113
Witam tych , którym się w życiu nie powiodło, a z tego co tu czytam jest ich większość. Nie szło Wam w szkole? A może jako uczniowie mieliście szkolne fobie? To teraz wyżywacie się na nauczycielach. A co do wakacji, których zazdrościcie nauczycielom, to były od wieków i nie jest to żaden nowy wymysł. KOCHANI NAUCZYCIELE TRZYMAM ZA WAS KCIUKI I ŻYCZĘ POWODZENIA.
~ Nauczycielka
2 miesiące temu ocena: 75%  112
Dziękuję Pani za ten głos rozsądku. Mądrego to i dobrze posłuchać.
~ lleo
2 miesiące temu ocena: 81%  111
Kolejny raz powtarzam ludzie dajcie sobie na luz - rządzący chcą nas skłócić teraz wybrali pedagogów za chwile wezmą budowlańców bądź inna grupę zawodową. A ich sposób działania jest stary jak świat "DZIEL I RZĄDŹ"
~ przyczyna obok nas
2 miesiące temu ocena: 50%  110
jak to rządzący ? ten artykuł opublikowały lokalne media, a na miejscu rządzi lokalna władza i ona przekształcała szkoły.
~ Mógłbym być ministrem edukacji. Ponegocjowałbym z przyjemnością z ZNP
2 miesiące temu ocena: 56%  109
18h przy tablicy to oczywiście godziny lekcyjne. Daje to 13,5h zegarowych w tygodniu. W Polsce pensum wynosi =13,5 godziny zegarowej przy tablicy. Dla przykładu w Niemczech od 24 do 28h, Portugalii 22h, Hiszpanii, Grecji od 20 do 23 h zegarowych. Polska to jednak bogaty kraj. Zrobić pensum 27 h jak w Niemczech, zwolnić połowę z 700.000 nauczycieli i będą mogli zarabiać dwa razy tyle niż obecnie.
R E K L A M A
~ rty
2 miesiące temu ocena: 75%  108
A teraz podaj mistrzu zarobki w tych państwach - nie tylko godziny. Ij jeszcze jedno za komuny nauczyciel siedział od 8 00 do 16 00 W soboty też do pracy chodzili!!. Z tego co wiem to po 1990 zaczęło się. luzowanie obciążeń dla belfrów. I z tego co wiem to pedagodzy ci z prawdziwego zdarzenia chcieliby mieć warunki pobytu w szkole 8 godzin
~ Do przemyślenia
2 miesiące temu ocena: 43%  107
Komuchy im to zapewniły w karcie nauczyciela. To teraz chcą w roku wyborczym oddźwięczyć się komuszkom zrobić zadymę przeciwko PISowi, bo marzą pewnie, żeby komuszate, arbuzowate, platfusowate wróciły do rządzenia. A tamci tylko marzą o powrocie do władzy, bo biznesy na VACie straciły swoją rentowność, a niektóre poupadały.
~ Errata
2 miesiące temu ocena: 50%  106
O lipcu, sierpniu i grudniu nie wspomnę. Laba na całego.
~ Rodzic
2 miesiące temu ocena: 58%  105
Szkola podstawowowa nr 2 w Jarocinie.Tam powinien ktos przyjrzec sie pracy nauczycieli.Na przerwach krzycza na uczni przed wejsciem szarpia uczni.Nauczycielki zamiast pilnowac porzadku chodza na papieroska.Wystarczy popatrzec co tam dzieje sie.Wiekszosc nauczycielek to kolezanki dyrektorki dlatego taka ..wolna amerykanka ..panuje....zapewne one tez beda strajkowac
~ czytacz
2 miesiące temu 104
uczniów drogi rodzicu, uczniów, oj nie chodziło się do szkoły....
~ Drhb
2 miesiące temu ocena: 74%  103
Są na karcie nauczyciela. Dyrektorka może im skoczyć.
~ Szkoła dla ucznia, nie dla nauczyciela.
2 miesiące temu ocena: 39%  102
A może uczniowie was uprzedzą i zastrajkują przed wami i pojdziecie na bruk? Wprowadzić kartę ucznia. Zlikwidować kartę nauczyciela. Może wtedy odechce im się strajkować podczas egzaminów.
~ Matematyka nie kłamie
2 miesiące temu ocena: 35%  101
5.300 podziel przez 72h przy tablicy. Daje 74 zł brutto za godzinę. Niejeden lekarz chciałby tyle zarabiać. A takie wynagrodzenie ma ponad 80%nauczycieli w publicznych szkołach
~ Pielęgniarka
2 miesiące temu ocena: 73%  100
Najpierw dobrze się zorientuje, ile lekarza zarabia, a potem pisz głupoty.
~ ktoś
2 miesiące temu ocena: 70%  99
Matematyk, niejeden lekarz tyle zarabia przez 15 minut. A jak żal d..... ściska to trzeba było się uczyć i zostać lekarzem albo nauczycielem.
~ Bob
2 miesiące temu ocena: 45%  98
A ludzie tyrają za 15h brutto. Ale co oni o tym mogą wiedzieć?
~ lleo
2 miesiące temu ocena: 75%  97
ludzie dajcie sobie na luz - rządzący chcą nas skłócić teraz wybrali pedagogów za chwile wezmą budowlańców bądź inna grupę zawodową. A ich sposób działania jest stary jak świat "DZIEL I RZĄDŹ"
~ Marek
2 miesiące temu ocena: 54%  96
Przepracowałem w tym fachu 40 lat bo lubię swój zawód. I dobrze wiem, że nauczyciel pracuje znacznie więcej niż 18 godzin. Nie chce tu wymieniać wszystkiego co robi poza pracą przy tablicy. Większość z nich musiała ukończyć kilka studiów podyplomowych . A poprzedni rząd zamroził płace na wiele lat. Nic dziwnego, że dopominają się godziwej zapłaty za swoją naprawdę trudną i ciężką pracę. Jednak nie wierze, że ten strajk się uda.
~ Znp przybudówka po i SLD
2 miesiące temu ocena: 67%  95
A już ten zarzut Broniarza z Znp że rozwścieczylo go rozdawnictwo PiS m. In. 500 na pierwsze dziecko. To ja się pytam, nauczyciele dzieci nie mają?
~ Okradani
2 miesiące temu ocena: 39%  94
Do tak mało? Ale to prawda, znajoma pracuje w takiej szkole niepublicznej na naszym terenie i widziałem kartkę z wypłaty i to wszystko prawda.
~ Coś za coś
2 miesiące temu ocena: 63%  93
No widzisz. Nikt ci nie kazał pracować w szkole. I nie pracujesz. 700.000 nauczycieli to jest powód zbyt niskich uposażeń. Żeby za dużo nie zwalniać nauczycieli wymyślono 18h przy tablicy. Chcą więcej zarabiać, znieść ten archaiczny przywilej i będą zarabiać nauczyciele po 10.000 na miesiąc brutto. Tylko inni będą musieli pokazać co są warci na rynku pracy. No i nie będzie wszystkich wolnych weekendów, świat, nocek i dwumiesiecznych wakacji.
~ maria
2 miesiące temu ocena: 64%  92
Też byłam kiedyś nauczycielem- na szczęście mam ten etap życia za sobą ,. gdy widzę te komentarze to wiem że dobrze zrobiłam rezygnując z tej pracy.Szkoda tylko że rodzice nie mogą stać się niewidzialni przyjść do szkoły i zobaczyć jak zachowują się ich pociechy -szczęki by im opadły i przestali by zazdrościć tych pieniędzy.
~ Dobre? Nygusy postkomunistyczne
2 miesiące temu ocena: 56%  91
Zrobić zamiast 18h przy tablicy w tygodniu 36 h i będziecie zarabiać 10.600 zł brutto na miesiąc. Tylko połowę z was trzeba będzie zwolnić.
~ gry
2 miesiące temu ocena: 31%  90
Trzeba będzie zwolnić bo padną i pójdą na renty zdrowotne lub emerytury pomostowe. co do komuny to z tego co wiem bardziej dbali o nauczycieli niż obecna post solidarność
~ 700 tysięcy nauczycieli. Zwolnić 300 tysięcy i dostaną nie 1.000 a nawet 3.000 podwyżki
2 miesiące temu ocena: 72%  89
Rozumiem że praca nauczyciela jest tak ciężka, że musi mieć te 18h w tygodniu. Lekarz, pielęgniarka, kierowca TIRa, górnik na przodku, budowlaniec na budowie szczególnie zimą, kolejarz, maszynista to ma luz i może tyrać po 40-60h w tygodniu.
~ ,?????
2 miesiące temu ocena: 79%  88
A nauczyciel wf też ma 18h tygodniowo? Oświeci mnie ktoś?
~ ?????
2 miesiące temu ocena: 77%  87
A te 18h przy tablicy to godziny lekcyjne czy zegarowe? Oświeci mnie ktoś?
~ nauka czy biznes ?
2 miesiące temu ocena: 18%  86
Ja mam takie skojarzenie: Szkoła publiczna = nauka, powołanie, przyszłość narodu. Szkoła inna niż publiczna = biznes.
~ Takie przemyślenie....
2 miesiące temu ocena: 64%  85
właśnie masz w praktyce POWOŁANIE! powołanie nauczyciela do zawodu. Niech chcą przeprowadzać egzaminów w kwietniu. Działanie wynikające z powołania. Śmiechu warte. Pokazują, że uczeń gó… ich obchodzi. Pokazują, że są niepotrzebni. Żeby bardziej to uzmysłowić Panom i Paniom Nauczycielom/kom takie zadanie na wyobraźnię: Lekarz dzisiaj nie operuje, bo strajkuje. W końcu lubią podkreślać jak ich zawód jest ważny. Chyba nie mniej ważny niż lekarza?
~ Marny
2 miesiące temu ocena: 28%  84
10 lat w niepublicznej, 18 godzin, 1650
~ Fg
2 miesiące temu ocena: 58%  83
23 brutto za godzinę. Ludzie pracują za niecałe 15 brutto i nie narzekają.
~ DO BOJU. JEST ROK WYBORCZY. DACIE RADĘ!
2 miesiące temu ocena: 93%  82
Jak tak krytykujesz wynagrodzenia w niepublicznych szkołach to czemu na sztandarach w tym waszym proteście nie macie, że Państwo (w domyśle rząd) ma płacić wynagrodzenie nauczyciela, a nie jak jest teraz czyli płaci za ucznia. Jak to wynegocjujecie, to gwarantuje Ci, że wszystkie niepubliczne szkoły w całej Polsce zostaną z powrotem przekształcone w publiczne.
~ tak mało ?
2 miesiące temu ocena: 32%  81
1650 ? nie wierzę, jak można za takie pieniądze nauczać dzieci ????? Jak można po studiach wstać z łóżka za taką pensję ? Nie wierzę.
~ Sx
2 miesiące temu ocena: 69%  80
Ale strajk dotyczy nauczycieli w publicznych szkołach. A tam zarabia 90%z nich ponad 5.000 brutto. Więc nie matacz z zarobkami w niepublicznych.
~ Były pracownik R
2 miesiące temu ocena: 26%  79
Podajcie stawki w niepublicznej, zwłaszcza jednej ,gdzie pensja jest o zgrozo strasznie marnaaaaaaaa
~ a inni ?
2 miesiące temu ocena: 30%  78
do "~ Nygusy Postkomunistyczne" - Policję, Wojsko, Górników - też będziesz od "nygusów postkomunistycznych" wyzywał ? Też mają "przywileje" z uwagi na wykonywany zawód. Chyba nie zazdrościsz ?
~ Szantaż nauczycielski. a może od momentu strajku nie sprzedawać nic nauczycielom w sklepach?
2 miesiące temu ocena: 75%  77
Niech wprowadzą Kartę Budowlańca, Sprzedawcy, Pracownika Biurowego, Stolarza, Kierowcy. Niech PIS zapewni tym ludziom wolne w każde święta, dwa miesiące wakacji, wolny każdy weekend. 18h w tygodniu pracy przy kasie, maszynie, kierownicy etc. No i najważniejsze 5.300 brutto to za mało. Tak jak teraz chcą nauczyceie. 6.300 brutto. A jak nie od 4 kwietnia to nikt na kasie nie będzie sprzedawał, jeździł samochodem, fabryki staną etc Ciekawe wtedy kto zapłaci podatki na wynagrodzenia nauczycieli jak firmy poupadają.
~ Nygusy Postkomunistyczne
2 miesiące temu ocena: 75%  76
Karta nauczyciela. Prawa nauczycieli. Szkoda że ZNP nie domaga się wprowadzenia Karty Ucznia. Wiadomo, szkoła jest dla nauczycieli. Uczniowie są tam przypadkiem. Jak w tym kaeale. Ggdyby nie uczniowie, to jakoś bym zdzierżył ten zawód nauczyciela.
~ Taka prawda
2 miesiące temu ocena: 29%  75
18 godzin, nauczyciel mianowany 1650 szkoła niepubliczna
~ wio
2 miesiące temu ocena: 43%  74
Nauczyciele z niepublicznych proponuje pod Ratusz w Jarocinie przyjść i pokazać ile wam burmistrz płaci - bo Wy nie podlegacie pod Kartę Nauczyciela a następnie wysłać petycje do Rządu by naprawił to co zepsuło PO i PSL.rękami samorządowców miedzy innymi z Jarocina
~ wio
2 miesiące temu ocena: 33%  73
Do 'pomyślcie rodzice" Mam do cię pytanko czy w obowiązkach samorządów jest prowadzenie placówek oświatowych? Jak nie ma kasy samorząd na szkoły w danej chwili - bo za kilka lat to się zmienia - to nie lepiej zlikwidować samorządni i połączyć go z innym? Dla mnie lepiej zamykać niesprawne urzędy niż fajne rodzinne szkoły. Co do Rządu to ten - a nie lubię go- położył tamę na zagrywki związane z przekształceniami- w ramach tzw"oszczędności"
~ Do prowincjonalnej Hanii teraz z PSL
2 miesiące temu ocena: 84%  72
Szałowska nie mądruj się. 3 lata rządziłaś z platfusem którzy umożliwili przekształcanie i jakoś nie likwidowałaś niepublicznych przekształcając je w publiczne.
~ Do "pomyślcie rodzice"
2 miesiące temu ocena: 88%  71
Nikt nie mówi że szkoła ma przynosić zyski. Wmawiasz że ktoś tak twierdzi i sam ze sobą dyskutujesz. Chodzi o to, że trzeba pokryć koszty funkcjonowania szkół które w ponad 90% to koszty wynagrodzenia nauczycieli. Jak rząd negocjuje ze związkami podwyżki, to niech je po prostu sfinansuje. Jak rząd pokryje 100%kosztow wynagrodzeń nauczycieli to nikt nie będzie przekształcał szkół w niepubliczne.
~ wio
2 miesiące temu ocena: 20%  70
Do tych co to bronią samorządu i usprawiedliwią likwidacje szkól publicznych i robienie z nich niepublicznych Od kiedy to szkolą ma przynosić zyski? Od kiedy to szkolą jest fabryką produkującą towar na sprzedaż dający korzyści? Szkoła to piekarnia? NIE!! Szkoła daje zysk dopiero po 15 - 20 latach ale rządzący samorządem o tym nie pamiętają bo za ten czas ich już nie będzie więc po co sie starać?
~ pomyślcie rodzice
2 miesiące temu ocena: 21%  69
Założenie jest oczywiste: zawsze dobry nauczyciel (wykształcony na dobrej publicznej uczelni) będzie ubiegał się o dobrą pracę, czyli aby miał dobre wynagrodzenie i dobre warunki pracy (czyli jako nauczyciel kartę nauczyciela) . Tak samo każdy człowiek wybiera lepszą pracę z lepszymi "warunkami" a nie gorszą. Warunki pracy to szerokie pojęcie, to nie tylko płaca. A wpis "płyniesz" nr 65 patrzy na sytuację z punktu widzenia zwolnienia nauczyciela (z punktu widzenia pracodawcy), a nie przyjęcia nowego najlepszego z dostępnych na rynku pracy. Błędne spojrzenie na naukę. Patrzysz na to jak na firmę. "Płyniesz" :-) Ja patrzę na to tak, jakby w takiej szkole miało się uczyć moje dziecko. I chce najlepszych w niej nauczycieli.
~ Zanim coś napiszesz, pomyśl
2 miesiące temu ocena: 95%  68
jak jesteś taki mądry zakładam pisowcu, to napisz petycje do rządu, aby ten nasz rząd dawał samorządom pieniądze na wynegocjowane wynagrodzenia nauczycieli przez Panią Minister Zalewską. Jak pieniądze będą konsekwencją ilości nauczycieli w szkołach, a nie uczniów, to wszystkie niepubliczne mogą z powrotem stać się publicznymi. Wtedy nawet Pani Minister w roku wyborczym może zmniejszyć to osławione 18h w tygodniu przy tablicy albo na parkiecie do np. 9h. a co tam, stać nas.
~ do "pomyślcie rodzice" - PRZYJĄŁEŚ BŁĘDNE ZAŁOŻENIE I PŁYNIESZ.
2 miesiące temu ocena: 78%  67
a gdzie jest napisane że nauczyciel zatrudniony zgodnie z kartą nauczyciela lepiej uczy niż nauczyciel zatrudniony w niepublicznej szkole bez karty nauczyciela? Śmiem twierdzić, że często jest odwrotnie, bo zwolnić nauczyciela za którym stoi karta nauczyciela jest praktycznie niemożliwe. Taki dyrektor w publicznej może mu pisząc kolokwialnie SKOCZYĆ.....
~ nn
2 miesiące temu ocena: 100%  66
W twoim przypadku Milczenie jest złotem
~ Pojęcia nie masz to się nie odzywaj.
2 miesiące temu ocena: 96%  65
mogą iść pod ratusz. tylko wybór to niepubliczna albo likwidacja. Chyba że wynegocjujecie z Panią Minister, że państwo nie będzie przekazywać pieniędzy na ucznia tylko na nauczyciela. I wtedy z pewnością wrócą szkoły publiczne.
~ Wybór nie jest publiczna albo niepubliczna tylko niepubliczna albo likwidacja szkoły
2 miesiące temu ocena: 92%  64
To niech państwo płaci za nauczyciela. bo teraz płaci za ucznia. niestety coś za coś. Gdyby nie utworzenie szkół niepublicznych to byś nie miał szkoły w Golinie, Siedleminie, Potarzycy itd. Jeśli państwo nakłada na gminy obowiązek ile ma zarabiać nauczyciel, bo tak minister z rządu wynegocjuje ze związkami nauczycielskimi, to niech za to płaci. A wtedy będziesz miał wszystkie szkoły publiczne.
~ Rosz59
2 miesiące temu ocena: 8%  63
Zgadzam się w 100 procentach
~ pomyślcie rodzice
2 miesiące temu ocena: 68%  62
Nie wyobrażam sobie poświęcać się za takie grosze jako zwykły etatowy pracownik w nauczaniu dla dzieci. lepiej iść na kasę do biedry. Jak rodzice myślą, źle opłacany nauczyciel nauczy ich dzieci lepiej od nauczyciela pracującego na Karcie Nauczyciela, który niedługo będzie miał podwyżkę wywalczoną przez ich związek ? Nigdy nie powinno być przekształcania szkół w niepubliczne. Dzieci i ich edukacja to przyszłość narodu, w innych krajach poziom nauczania i jego kontrola są priorytetem rządzących, a tu byle taniej. No gdzie rozum ?
~ jacekpl
2 miesiące temu ocena: 29%  61
Polityka , Zdrowie ; Edukacja , Gospodarka czy to podlega jednemu slowu Eksperyment , a,może się uda. Jak radziła sobie Druga Rzeczposolita po 123 latach niebytności i podziałowi po zaborach. Dyniokracja tego nie zrobi, tylko rozumne i przemyślane kroki. Marny uczeń , marne efekty , Kiepskie Państwwo, Kiepskie zarobki.
~ Skazany za ...
2 miesiące temu ocena: 23%  60
1000 zł podwyżki????? Za co ja się pytam ???
~ sPodDyma
2 miesiące temu ocena: 10%  59
ale "Bogusia" nie straci, nie martw się, kawę wypij z rana
~ Samuel
2 miesiące temu ocena: 92%  58
Szkoły niepubliczne nie pobierające czesnego powstały by zapewnić dziecku szkołę blisko domu. Nie chciał ich samorząd bo drogie z powodu małej ilości uczniów . Nie chce ich państwo, bo odcina od wielu programów finansujących oświatę. To nie są szkoły prywatne, nie biorą czesnego. Ale zadania w postaci realizacji polityki oświatowej państwa i spełniania wymogów formalnych są takie same. Więc może miast krytykowac ,atakować i opluwać wejdźcie do tych placówek i może swoje plugawe zarzuty skonfrontujcie z obserwacją, pomyślcie życzliwiej o ludziach dzięki którym WSZYSTKIE dzieci w gminie mają edukację na miejscu. W mało licznych grupach, bez zmianowosci . Tam nie są anonimowe ,tam są bezpieczne i rozumiane.
~ wrrr
2 miesiące temu ocena: 37%  57
Ja mam dzieci w Niepublicznej Szkole im T. Kościuszki i szczerze mogę powiedzieć, że szkoły nie polecam: chaos, brak organizacji, często zmieniający się nauczyciele, duży nacisk na to aby dzieci miały jak najwyższe oceny i jednocześnie niski poziom nauczania, brak nauczycieli z powołaniem ... i jeszcze można by długo wymieniać. Zastanówcie się zanim zapiszecie tam dziecko
~ sprawdzenie wyników nauczania
2 miesiące temu ocena: 85%  56
bardzo dobry pomysł: proszę o podanie wyników nauczania przed przekształceniem szkół z publicznych w niepubliczne i obecnie, jak już są niepubliczne. Cyferki, wyniki od dziś 10 lat wstecz z każdego roku. Najbardziej interesuje Wilkowyja i Łuszczanów.
~ Mazurek doliczyłeś się już straty w 2018?
2 miesiące temu ocena: 88%  55
Piękna duża publiczna. Ładnie napisałeś. Tylko wyniki nauczania jedne z najgorszych. Ale cóż. Jak zarządzał nią dyro z Platformy Obywatelskiej. Nie ma co się dziwić. Tak jak teraz polityk z Platformy Obywatelskiej zarządza szpitalem. Ile tych strat w szpitalu za 2018? 4 czy może 5 milionów strat?
~ kolega koledze
2 miesiące temu ocena: 37%  54
Nieprawda. Przykład: szkoła w Wilkowyi. Szkoły w Wilkowyi nie chciał samorząd ? Przecież samorząd utrzymywał tą szkołę i inwestował w nią jeszcze jako w szkołę publiczną. To była piękna duża szkoła publiczna z historią. Uczniów w Wilkowyi pod dostatkiem było. Podaj powody przekształcenia szkoły w Wilkowyi, proszę...
~ strajk
2 miesiące temu ocena: 41%  53
Niech wice Kaźmierczak powie czy nauczyciel w szkole niepublicznej zarabia 1600 zł czy 1650 ? Ma odwagę ?
~ bbt
2 miesiące temu ocena: 88%  52
To państwo polskie organizuje system edukacji w Polsce i to rząd powinien na swoją inicjatywę łożyć pieniądze.
~ :)
2 miesiące temu ocena: 58%  51
niech najpierw zaczną lepiej tłumaczyć to potem pogadamy.
~ db
2 miesiące temu ocena: 43%  50
Tłumokowi nawet jak byś nie wiadomo jak tłumaczył to i tak nie zrozumie.
~ belfer
2 miesiące temu ocena: 47%  49
Nam się te pieniądze po prostu należą!!!
~ alek
2 miesiące temu ocena: 0%  48
https://www.ofeminin.pl/fitnes...
~ Jan i Hania
2 miesiące temu ocena: 67%  47
Ile zarabia nauczyciel? Można sprawdzić w oświadczeniach majątkowych radnych powiatowych. Biedy nie ma.
~ Jan Taca
2 miesiące temu ocena: 90%  46
Oj tam, oj tam.
~ Sza
2 miesiące temu ocena: 40%  45
Jarocin miastem kretynów? Zdecydowanie nie, ale w myśl zasady, że głupota jest bardziej widoczna, zebrało się tu kilku. Czytać ze zrozumieniem matołki,https://znp.edu.pl/srednie-wynagrodzenie-to-konstrukcja-prawna-a-nie-pensja/
~ Janek z Panienki
2 miesiące temu ocena: 72%  44
Zarzucasz matołku posługiwanie się średnią. A jaką mają się posługiwać najniższą tak jak wy? Z 700.000 nauczycieli poslugujecie się paskami kilkunastu nauczycieli? Wiadomo że ci co zarabiają dobrze pasków z wypłaty nie wrzucą. Zapraszam do materiałów sesyjnych z ostatniej sesji powiatowej. Większość nauczycieli ponad 80% zarobki od kwietnia 2019 5.300 brutto.
~ Gg
2 miesiące temu ocena: 45%  43
Jak zwykle nauczycieli krytykują niedouczone prostaki.
~ Łapiesz?
2 miesiące temu ocena: 71%  42
Jaki ma związek prostak z niedouczeniem? Mylisz pojęcia Panie/Pani Wykształcony Nauczycielu/Nauczycielko. Mogę być wykształconym prostakiem jak np. Ty. Albo niewykształconym dżentelmenem. Jak np. JA.
~ za te manre 5.000 brutto to sami się zajmijcie tymi bachorami
2 miesiące temu ocena: 71%  41
w wakacje dwa miesiące wolnego, przyzwyczaili się do nic nie robienia. W grudniu dwa tygodnie podpoczywali w lutym kolejne dwa tygodnie wolnego. ze trzy tygodnie pracują i się zmęczyli. Należy im się. Niech strajkują w kwietniu. Przecież to będzie już prawie cztery tygodnie ciężkiej pracy. Potem tylko przerwa w kwietniu świąteczna. A 24 czerwca i dwa miesiące wakacji to przecież jeszcze z trzy miechy zapierd.... To jest skandal. STRAJK, STRAJK, STRAJK
~ SIERP i MŁOT. raz sierpem, raz młotem...
2 miesiące temu ocena: 78%  40
zamiast liści ..... komuniści
~ Precz z komuną
2 miesiące temu ocena: 77%  39
Ta Czerniak to z SLD. Czemu mnie to nie dziwi?
~ Przebierańcy kolaborujący z pselem i platfusami
2 miesiące temu ocena: 81%  38
A jakie zdanie na temat strajku ma Powiatowa Miss Focia i syn ubeka?
~ Obiektyw ją kocha
2 miesiące temu ocena: 86%  37
trudno powiedzieć, nie ma czasu na myślenie. pudruje nosek przed kolejną sweet focią.
~ zmaniupowane pisorki
2 miesiące temu ocena: 36%  36
Gwarantuję, że uczniowie się w ogóle nie stresują. To Pani Minister Anna "Uciekam do Brukseli bo zniszczyłam szkoły" Zalewska chcę żebyście tak myśleli.
~ Na pewno wyjdzie im ten strajk na dobre
2 miesiące temu ocena: 80%  35
Wiesz czemu uczniowie się nie stresują? Bo wiedzą że nic nie stracą. Tylko zyskają Pograją w tym czasie w szachy, porozmawiają z ludźmi doświadczonymi życiowo typu babcia, dziadek. Może ktoś ich w tym czasie nauczy logicznego myślenia. Posluchają co to jest patriotyzm, historia. Gdzie czarne jest czarne, a białe jest białe. Bez przemilczania albo wybielania postkomunistów których jeszcze wielu w polityce.
~ Słońce Peru
2 miesiące temu ocena: 64%  34
Do Brukseli to uciekł was postkomunista na pasku Stasi Złoty Donald.
~ Sierpem i młotem komunistyczną chołotę.
2 miesiące temu ocena: 70%  33
Związek Nygusów Postkomunistycznych chce obalić rząd PISu. i to w momencie kiedy dostają podwyżki. Zawsze można powiedzieć że za mało. Tylko czemu ten zBroniarz nie strajkował jak rządziło PO z PSLem? Przez ostatnie 4 lata rządów komuny z postkomuną nauczyciele nie dostali żadnej podwyżki. ale komuniście to nie przeszkadzało. Ale PIS daje za mało. Trzeba strajkować.
~ najlepiej do wakacji strajkujcie. Jak w Anglii lekarze strajkowali to liczba zgonów się zmniejszyła
2 miesiące temu ocena: 76%  32
NIech nygusy strajkują. wezmę na ten czas tydzień, może dwa urlopu i podciągnę syna z matematyki, a szczególnie z historii. dzieciaki nie mają pojęcia o patriotyzmie, AK, żołnierzach wyklętych. Postkomuna, komunizm, PZPR to pojęcia obce dla dzieciaków które kończą szkoły. nie wiedzą co to było za zło. Nie wiedzą, że zamieniliśmy hitlerowców na komunistów etc
~ BEZPŁATNA OŚWIATA I SŁUŻBA ZDROWIA. ŚMIECHU WARTE.
2 miesiące temu ocena: 66%  31
Jakby byli tacy dobrzy, to by nie było korepetycji. ale dla nich to biznes. Byle jak uczą, zamiast organizować zajęcia pozalekcyjne w końcu uczą przy tablicy tylko 18h, wolą żeby dzieciaki wyszły z zajęć otumanione. wtedy większa szansa że będą potrzebować korepetycji. Tak jak lekarze, którzy cieszą się że są kolejki i ludzie walą drzwiami i oknami do gabinetów prywatnych.
~ kk
2 miesiące temu ocena: 26%  30
Jakby dzieci były obecne na lekcji nie tylko ciałem ale też myślały i utrwalały w domu to co było w szkole to nie potrzebne by były korepetycje. To nie wina nauczyciela, że nie każde dziecko jest bystre. Więcej czasu przed komputerem i z telefonem raczej dzieci nie rozwinie. Nie dziwię się, że nie organizują dodatkowych zajęć za darmo bo nie zarabiają 5000 tys jak twierdzi telewizja reżimowa a pensja na rękę to w porywach 2500
~ dan
2 miesiące temu ocena: 42%  29
Zajęci dodatkowe są i nauczyciele przeprowadzają je społecznie. Na początku roku podpisuję, że prowadzą w formie wolontariatu. Jak nie masz pojęcia to się mądralo nie wypowiadaj. A praca nauczyciela to nie tylko "18 godzin przy tablicy" To również inne działania ( typu poprawa sprawdzianów, szkolenia, rady pedagogiczne, rozmowy z rodzicami - nawet o 22, wywiadówki, przygotowanie się do lekcji itp.) ale tłumaczenie każdej mądrali, która nie ma pojęcia o pracy nauczyciela jest już nudne. Inteligentny człowiek to rozumie, ty chyba nie jesteś zbyt inteligentną osobą.
~ XYZ
2 miesiące temu ocena: 61%  28
Każdy zawód by chciał mieć takie wynagrodzenie jak oni swieta wolne ferie wolne wakacje wolne itp. Ciągle ciągnąć prezenty i kawiaty bo święto ciagle wolne i z wypłaty mniej nie dostaną i ciagle w tyłku zle. Na wycieczki jezdza z dziećmi i ciagle zle. Może niech najpierw zaczną normalnie uczyć a potem prosić się o wiecej. A nie za darmo więcej zarabiać. Z dnia na dzień się nie dowiadują ile będą zarabiać żebu teraz marudzić. Każdy by tak chciał. A jak sie nie podoba to zmienić pracę i po problemie.
~ dan
2 miesiące temu ocena: 23%  27
do xyz Nie pisze się " pisać każe dziecią " tylko "każe pisać dzieciom" , no jednak poziom inteligencji nie jest zbyt wysoki. A nie wiem czy wiesz a piszesz " A jeszcze okienka się ma w pracy przecież" - to jest czas za który nikt nauczycielowi nie płaci, to jest czas kiedy czeka się na lekcje. Nie wiesz to się nie wypowiadaj. Zwrot " I sam nie jestes zbyt inteligentny ponieważ znam 3 nauczylieli z różnych szkół i przedmiotów."też nie jest poprawny gramatycznie. Wróć do szkoły się douczyć, bo wstyd czytać coś takiego.
~ Logika
2 miesiące temu ocena: 81%  26
Tak samo nikt nikomu nie karze być nauczycielem.
~ XYZ
2 miesiące temu ocena: 71%  25
Bo mają swoją pracę i jakoś jest ograniczona ilość dni wolnym w roku i być może ktoś woli sobie to wolne zostawić na święta lub wakacje a nie wyreczac nauczycieli. I sam nie jestes zbyt inteligentny ponieważ znam 3 nauczylieli z różnych szkół i przedmiotów. Jakoś żaden z nich nie twierdzi że ma źle. Jedna ucząc dzieci angielskiego w szkole podstawowej niby taka wyuczona i korepetycje daje ale zeby mówić po angielsku to bieda i tylko pisać każe dziecią bo nie wie jak się wypowiada słowa. No chyba że na wsi tak sie uczy języków. A jeszcze okienka się ma w pracy przeciez. Wiec nie broń sam sobie bo podwyżki za co? I nie przypominam sobie żebyśmy byli na Ty więc inteligencji to Panu chyba brakuje. Ale czego mozna się spodziewać takim nauczycielu.
~ dan
2 miesiące temu ocena: 35%  24
Czytając Twój komentarz można stwierdzić, że ty chyba nie jesteś zbyt inteligentny. Nikt nikomu nie bronił zostać nauczycielem. A myślisz, że wycieczki to taka przyjemność ( praca, obowiązek i odpowiedzialność 24 godziny na dobę). Ciekawe dlaczego rodzice nie chcą jechać jako opiekunowie na wycieczki ze swoimi dziećmi????
~ BEZPŁATNA OŚWIATA I SŁUŻBA ZDROWIA. ŚMIECHU WARTE
2 miesiące temu ocena: 65%  23
Jakby byli tacy dobrzy, to by nie było korepetycji. ale dla nich to biznes. Byle jak uczą, zamiast organizować zajęcia pozalekcyjne w końcu uczą przy tablicy tylko 18h, wolą żeby dzieciaki wyszły z zajęć otumanione. wtedy większa szansa że będą potrzebować korepetycji. Tak jak lekarze, którzy cieszą się że są kolejki i ludzie walą drzwiami i oknami do gabinetów prywatnych.
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 63%  22
Niech już nie przesadzają, za dużo napatrzyli się na policjantów strajkujących i teraz wszyscy będą strajkowac. Jak im się nie podoba praca i płaca to niech zmienią zawód. Nikt ich na siłę nie trzyma. Proste.
~ Komuchy platfiormiane was rozgrywają?
2 miesiące temu ocena: 87%  21
Co na to pisowiec Drzazga i pisiorka Czechakowa? Oraz Jan Szczerb tacowy - pisuarowy?
~ Taka prawda
2 miesiące temu ocena: 84%  20
Oni nie mają kręgosłupa moralnego chyba. Im nawet szef lokalnej PO nie przeszkadza. W ich opinii to dobry gospodarz. Tak dobry że narobił ponad 6 milionów strat. Ale go trzymają. Z jakiego powodu? Bo to nie prawicowcy, tylko przebierańcy, kolaborujący z PO i postkomuną. 8 lat Pani Focia się utrzymała w arimie na kierowniczym stanowisku za rządów PO i PSL, to teraz kombinuje jak go nie zwolnić i spłacić dług wdzięczności.
~ Za mało? Zapraszamy na komercyjny rynek pracy. Nikt was siłą w szkołach nie trzyma
2 miesiące temu ocena: 61%  19
80-90 % zarabia ponad 5.000 brutto.
~ Najpierw pokaźcie że jesteście nauczycielami z powołania, a potem domagajcie się kasy
2 miesiące temu ocena: 62%  18
Podam przykład poziomu nauczycieli. 18-latka. Co wiesz o Katyniu? Zero. Co wiesz o żołnierzach wyklętych? Zero. Co wiesz o gen. Sikorskim? Zero. Rozgonić tą bandę Związku Nygusów Polskich. Ekipa skomuszona i platformiana. Do roboty się weźcie lepiej. A już panie nauczania początkowego co uczą wf w butach na obcasach... ŻENADA.
~ MISS FOCIA z przypudronym noskiem
2 miesiące temu ocena: 82%  17
Super fotek w to nie mieszaj. Super fotki są zarezerwowane do powiatowej MIS FOCII. Chyba że sugerujesz że nasz powiatowy "towar" to produkt tej waszej szkoły która udaje szkołę, bo musi realizować program i na naukę logicznego myślenia już nie ma czasu.
~ Ręce opadają. 700.000 nauczycieli, a dzieciaki coraz głupsze
2 miesiące temu ocena: 58%  16
przekazać wiedzę to może każdy osioł. Uczcie logicznego myślenia, zasad, pokazujcie wzorce. A wy jedyne co potraficie mówić to że musicie realizować program. W dupie mam też wasz program. Dzieciaki po tych waszych programach coraz głupsze kończą te szkoły. 700.000 nauczycieli w POlsce i kto wg was pisze te programy? Stolarze, cieśle czy może hydraulicy?
~ n.a.u.c.z.y.c.i.e.l
2 miesiące temu ocena: 51%  15
nauczyciele przekazują wiedzę,a to że 18-latka nie wie takich rzeczy to jej wina bo najwyraźniej siedzi z telefonem w ręce na lekcji i nie interesuje jej co nauczyciel mówi; ważniejsze dla niej żeby zrobić sobie "super fotkę" i umieścić w mediach społecznościowych, poczytać pomponika czy pooglądać durne filmiki na youtube "jak zrobić perfekcyjny makijaż" albo "jakie ciuchy są w modzie"...
~ 4 ostatnie lata rządów PO PSL zero podwyżek i nie strajkowali
2 miesiące temu ocena: 74%  14
Czerniak SLD, Szałowska PO. Myślą że obalą rząd PISU strajkiem. Do roboty
~ Xxc
2 miesiące temu ocena: 46%  13
Zapraszamy wszystkich co wypisują bzdury do zawodu nauczyciela na dzień dobry 1800zl na rękę Zapraszamy
~ Tysss
2 miesiące temu ocena: 43%  12
W niepublicznej 1650
~ Belfer
2 miesiące temu ocena: 75%  11
Proszę mi podać gdzie są wolne etaty!!!
~ Związek Nygusów Polskich
2 miesiące temu ocena: 61%  10
Jaka praca taka płaca.
~ Nauczycielka
2 miesiące temu ocena: 51%  9
3,2,1,0 START! 18 godzin tygodniowo, ferie, wakacje, Karta Nauczyciela, ponad 5.000 pensji (źródło: TVP), strajk kosztem dzieci, nieroby, obiboki.... Coś pominęłam??? Na pewno czytelnicy jarocinki będą bardzo "szczodrzy"w inwektywach... nihil novi. Tylko czemu ma to służyć? Nie wiem, nie rozumiem. Ja nie widzę w tym sensu.
~ Prawda boli? Nieprawdaż?
2 miesiące temu ocena: 59%  8
Prawdę mówią. Prawda cię wyzwoli. Nie podoba się wynagrodzenie? To się zwolnij. Praca czeka na wykształconych, inteligentnych, pracowitych. Szkoła to nie obóz pracy. Nikt cię tam na siłę nie trzyma. Jak jesteś taki dobry i uważasz że jesteś wart więcej niż 5.000 brutto to rynek pracy na ciebie czeka.
~ ile szkół ?
2 miesiące temu ocena: 20%  7
ILe jest szkół publicznych w gminie Jarocin i w Jarocinie ?
~ Rodz
2 miesiące temu ocena: 22%  6
A ile niepublicznych?
~ Dg
2 miesiące temu ocena: 35%  5
Pisiorki Ci wmówiły, se strajk ma charakter polityczny. Strajk policjantów też był polityczny? Więcej TVP oglądaj marionetko kaczora. Poza tym zawsze do szkoły możesz iść do pracy skoro tak super. Problemem jest to, że kwalifikacji nie masz bo po tym co piszesz wnioskuję, se do szkoły i nauki Ci w życiu było nie po drodze.
R E K L A M A
R E K L A M A