ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AMedyk A1_02_2020
R E K L A M AStimi Stihl B1 01_2020
R E K L A M A

Członek zarządu powiatu rezygnuje. Kto na jego miejsce? [AKTUALIZACJA]

› Aktualności 10 miesięcy temu    25.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 29 ocen 2 / 50%
A A A
posioedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego - od lewej Mirosław Drzazga, Mariusz Stolecki, Tomasz Bandyk i Agnieszka Borkiewiczposioedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego - od lewej Mirosław Drzazga, Mariusz Stolecki, Tomasz Bandyk i Agnieszka Borkiewicz fot. A. Konieczna

Na dzisiaj - 25 kwietnia przewodniczący Jan Szczerbań zwołał posiedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego. W programie znalazły się 24 punkty. Jeden z nich dotyczy rezygnacji członka zarządu powiatu. O kogo chodzi i kto uzupełni skład zarządu?

 

 

W czasie posiedzenia radni wysłuchają informacji nowo wybranego prezesa jarocińskiego szpitala Henryka Szymczaka na temat strategii rozwoju spółki szpitalnej [o zmianie na stanowisku szefa naszej lecznicy - czytaj TUTAJ].

 

 

Z Henrykiem Szymczakiem związane są jeszcze dwa punkty obrad powiatowych radnych. Otóż w ubiegłorocznych wyborach samorządowych został on wybrany do rady powiatu [szczegóły TUTAJ]. Z chwilą powołania na stanowisko prezesa szpitala jego mandat radnego wygasł.

 

 

[ZOBACZ TEŻ burmistrz Jarocina nie odpuszcza i chce budowac łącznik, z którego zrezygnował powiat - więcej na ten temat TUTAJ]

 

 

Na miejsce Szymczaka do składu rady na jednej z kolejnych sesji powołana zostanie nowa osoba. Zgodnie z prawem wyborczym będzie to kolejna osoba z listy Prawa i Sprawiedliwości, z której startował obecny szef szpitala, z największą liczbą głosów w okręgu 1. Jest nią pielęgniarka z jarocińskiego szpitala Marta Bierła z Mieszkowa.

 

 

Poza tym na posiedzeniu rozpatrywane będą skargi na pracę szefów powiatowych jednostek. Jedna z nich dotyczy właśnie... nowego prezesa szpitala. Pozostało zostały złożone na dyrektorów - Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Patryka Kulkę oraz Domu Pomocy Społecznej - Janusza Krawca.

 

 

W dziesiątym punkcie radni będą głosowali nad rezygnacją etatowego członka zarządu powiatu Mirosława Drzazgi, który przechodzi na emeryturę. Na jego miejsce spośród radnych zostanie powołany ktoś inny.

 

 

Prawdopodobnie będzie to Mariusz Stolecki (gm. Żerków), który przez dwa tyugodnie w ubiegłym roku był już w składzie zarządu powiat. 


 

[maturzyści w sytuacji strajku nauczycieli czekają na końcową klasyfikację i zatwierdzenie ocen - szczegóły TUTAJ]

 

 

Wówczas - według koalicyjnych ustaleń - zarząd miał liczyć trzech członków. Trzecim - etatowym miał być Mirosław Drzazga. Jednak statut mówi o czterech członkach na etacie. Dlatego ustalając skład zarządu na pierwszym posiedzeniu, koalicjanci musieli „na szybko” dokooptować jeszcze jedną osobę. Był nią właśnie Mariusz Stolecki [więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Po dwóch tygodniach musiał zrezygnować z funckcji, ale już wtedy mówił się, że w kwietniu ma wrócić do zarządu na miejsce Mirosława Drzazgi.

 

 

Ponieważ praca w starostwie jest na etat, to jeśli wybór padnie właśnie na niego, to będzie on musiał zrezygnować z dotychczasowej pracy - jest zatrudniony przez Pocztę Polską jako listonosz.

 

 

Posiedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego odbędzie się 25 kwietnia, początek o godz. 15.00 na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Wstęp wolny.

 

 

[AKTUALIZACJA 17.30]

 

Powiatowi radni wysłuchali informacji nowego prezesa jarocińskiego szpitala. Henryk Szymczak mówił o trudnej sytuacji finansowej szpitala oraz o pomysłach na rozwiązanie problemów.

 

W czasie obrad przyjęta została rezygnacja Mirosława Dzrazgi z funkcji etatowego członka zarządu powiatu. Drzazga przechodzi na emeryturę. Nadal pozostaje radnym powiatu jarocińskiego. Jego nastepcą w zarządzie powiatu na etacie został - zgodnie z przewodywaniami - radny w gminy Żerków - Mariusz Stolecki. 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Redakcja

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (30)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dedykacji
9 miesięcy temu ocena: 50%  30
Usmialam sie z tekstu ze tyle zrobil dla edukacji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ suweren
9 miesięcy temu ocena: 90%  29
I znowu Drzazga zgarnie kasę odchodząc na emeryturę, to chyba kolejna odprawa on ma tupet i suwerena w d...pie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ręce opadają co się dzieje w tym powiecie i szpitalu
9 miesięcy temu ocena: 73%  28
A potem się dziwić że powiat żadnej drogi nie buduje. Albo odprawy za niezgodne z prawem zwolnienia pracowników za czasów starosty z PSL w kwocie 350.000. Albo zatrudnianie partyjnych dublerów jak np. sekretarz z PSL za chwilę dyrektor z PCPR. Albo ładowanie kasy dla szpitala na bieżącą działalność, bo koryto plus musi być dla dzialacza partyjnego jak nie z PO to z PiS. Jakby nie mogli zatrudnić menadżera z zakresu służby zdrowia. A w zarządzie listonosz, specjalista ds cateringu i drugi ds rozdawania pieniędzy dla rolników.
~ Szkoda, że sami nie wiedzieli kiedy ze sceny zejść.
9 miesięcy temu ocena: 91%  27
4 miliony 600 tysięcy straty za 2018 rok w szpitalu zarządzanym przez prezesa Mazurka z PO i nadzorującego go członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za szpital Martuzalskiego z PO. Brawo chłopaki. 1,5 miliona złotych straty za 1 kwartał roku 2019. Brawo Mazurek. Zasłużone odwołanie z funkcji prezesa oraz zasłużone niepowołanie na płatnego członka zarządu powiatu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dyzma
9 miesięcy temu ocena: 77%  26
Z listonosza na członka zarządu powiatu. Kariera niczym Nikoś Dyzma. Czym to się skończy? Dramatem!!!! Czy ten człowiek to nie z tej samej partii co MIŚIEWICZ? Wszyscy wiemy jak skończył Misiewicz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !
9 miesięcy temu ocena: 40%  25
Tak jak ktoś napisał niżej, to lepiej niż w gminie, bo tam były polewacz piwa i kelner.
~ Co za bezczelny typ
10 miesięcy temu ocena: 88%  24
Martuzalski za te 8 milionów strat w dwa lata i kolejne 6-7 milionów strat w roku 2019 które powstaną na skutek decyzji prezesa z PO Mazurka odnośnie kosztów i skuteczności negocjowania kontraktów w NFZ powinien że wstydu pod ziemię się zapaść. Ale nie on. On bryluje na sesji, wymądrza się i poucza innych. Żenada. Czemu PiS PSL i ZJ na to pozwala? Powinien dostać parę merytorycznych fang i by się może zamknął.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dotyczy Drzazgi
10 miesięcy temu ocena: 90%  23
~ Samuel godzinę temu ocena: 75% 5Jest odpowiedzialny za przegrane przez powiat procesy. Za niedorzeczne zarzuty i zwolnienia . Karierowicz i obłudnik.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ przykład poszedł z góry
10 miesięcy temu ocena: 42%  22
Tak samo jak w gminie Pawlicki jest odpowiedzialny za zwolnienia, przegrane procesy i wypłatę odszkodowań
~ Protest
10 miesięcy temu ocena: 90%  21
Co z obiecanymi podwyżkami rehabilitantek, diagnostów i techników laboratoryjnych, pracowników diagnostyki obrazowej? Chcecie kolejnego protestu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ protestujcie sobie
10 miesięcy temu ocena: 50%  20
Strajkuj sobie dostaniecie tyle co nauczyciele czyli nic, budżet nie jest z gumy ale możecie sobie zrobić głodówkę, pośmiejemy się
~ Kasta gorszego sortu
10 miesięcy temu ocena: 94%  19
Pracownicy apteki, pracownicy gospodarczy, salowe czekają na podwyżki. Dla lekarzy znalazł się milion na podwyżki w 2018 roku. Kolejne 0,5 miliona złotych w 2019. A inni to gorszy sort?
~ Platforma Oferm
10 miesięcy temu ocena: 100%  18
Mazurek rok 2017 2,4 miliona straty. Rok 2018 strata szpitala 4,6 miliona.3 miesiące Roku 2019 1,5 miliona straty. Szkoda że go odwołali. Ewidentnie się rozkrecał. MARTUZALSKI JAK TO SZŁO? SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. Niezły z Ciebie kawalarz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dobrali się jak w korcu maku
10 miesięcy temu ocena: 90%  17
a co w tym czasie robił starosta Grobelny, wicek Drzazga, cały zarząd powiatu i radni, w jaki sposób realizowali swoje uprawnienia i obowiazki jako organ wółascicielski? wszyscy cieniasy, nikt nie wiedział o co pytać, nikt nie miał zielonego pojęcia o finansach i zarządzaniu szpitalem a teraz jest jeszcze gorzej!! A kto ma sprawować nadzór ? zarząd powiatu? czyli kto? facet który nie ublizając jest listonoszem wice Szymkowiakowa co lata spędziła nie w samorZadzie tylko w gastronomi i starościna Czechakowa, ta pani zna się ? a radni co obecnie zasiadają w radzie powiatu? kto to jest? Powiat to wielkie zero i tyle!
~ Na kłamstwie wjechał do rady
10 miesięcy temu ocena: 86%  16
Zwykły kłamca przedwyborczy
~ Kukułcze jajo POdrzucone przez platfusków
10 miesięcy temu ocena: 100%  15
W dwa lata ponad 8 milionów strat szpitala rządów szefa partyjnego z Platformy Obywatelskiej Leszka Mazurka. Coś się nadzorca Martuzalski nie POpisał. Zarząd powiatu będzie musiał podjąć uchwałę o dalszym istnieniu spółki. Ciekawe czy podejmą uchwałę na tak czy na nie? Niech szykują 5 milionów na bieżącą działalność szpitala w 2019 roku. Pytanie czy budżet powiatu może taki dług zaciągnąć? Bo z inwestycji żadnej nie mogą zrezygnować i przeznaczyć pieniądze na szpital, bo prawie żadnych nie mają.
~ ????
10 miesięcy temu ocena: 90%  14
a musiał już odejść? przecież do emerytury mu brakuje jeszcze pół roku, do października, ciekawe?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocin dla Was
10 miesięcy temu ocena: 71%  13
Zapraszamy na stronę Jarocin dla Was.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ samuel
10 miesięcy temu ocena: 96%  12
Mira$288 w odstawku ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kariera w stylu amerykańskim. Od pucybuta do milionera
10 miesięcy temu ocena: 60%  11
Listonosz, cateringowa i Pani od dzielenia pieniędzy dla rolników. Słabo to widzę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !
10 miesięcy temu ocena: 67%  10
Lepiej niż w gminie, bo tam rozlewacz piwa i kelner.
~ pozdrawiam z Wilkowyi
10 miesięcy temu ocena: 80%  9
w jakim amerykańskim stylu, co ty bredzisz?! tam trzeba mieć przy najmniej haryzmę!!!!!!!!!!!!!!!! i wiedzieć czego się chce a nie siedzieć za drzwiami
~ Czy są tego warci?
10 miesięcy temu ocena: 73%  8
Zarząd za 36. 000 kosztów z budżetu powiatu miesięcznie. Prawie pół miliona rocznie.
~ Ola
10 miesięcy temu ocena: 89%  7
a Drzazga zostanie dokładnie rozliczony ze wszystkich swoich decyzji które podejmował jako wicestarosta i członek zarządu? Czy radni stchórzą, bo pani starościna Czechakowa na pewno na to się nie odważy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Samuel
10 miesięcy temu ocena: 91%  6
Jest odpowiedzialny za przegrane przez powiat procesy. Za niedorzeczne zarzuty i zwolnienia . Karierowicz i obłudnik.
~ Aqq
10 miesięcy temu ocena: 100%  5
Kto zarządza tą stroną? Link - [burmistrz Jarocina nie odpuszcza i chce budowac łącznik, z którego zrezygnował powiat - więcej na ten temat TUTAJ] - Prowadzi do artykułu o nauczycielach na polanie. Szkoda czytać te wypociny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
10 miesięcy temu ocena: 87%  4
dlaczego powiat nie zrezygnuje z etatowego członka, jeśli jest w tak tragicznej sytuacji finansowej? czy faktycznie Miru$ odchodzi czy tylko zmienia stanowisko? PIS= dojenie narodu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antybełkot
10 miesięcy temu ocena: 75%  3
nadzór będxie nieustannie, to chora sytuacja!!!!!!!!!!!
~ ****bane tak mocno
10 miesięcy temu ocena: 75%  2
No z listonosza na pana, jak Kęke, który rok temu grał na Festiwalu :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A