ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1

Coraz więcej rozwodów. Zobacz, co jest ich przyczyną

› Aktualności› Wydarzenia 4 miesiące temu    10.08.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 12 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. pixabay.com

Dopiero zaczęli żyć razem. Dom, dwójka dzieci. Nagle wszystko się skończyło... Rozpada się coraz więcej małżeństw. Średnio co trzy dni na naszym terenie sąd orzeka rozwód. Główne przyczyny to zdrada i alkohol.

 

R E K L A M AGadziński śródtekstowy 06-13.12.2019

 

 

Według danych GUS w 1990 roku zanotowano 42.436 rozwodów, a już w 2017 - 65.257. Z rocznika Głównego Urzędu Statystycznego można dowiedzieć się również, że znacznie częściej sprawę o rozwód wnoszą kobiety. Na 65.257 rozwodów orzeczonych w 2017 roku ponad połowa dotyczyła małżeństw z krótkim stażem - do 14 lat. Co ciekawe wśród występujących o rozwód prym wiodą małżonkowie pomiędzy 20. a 29. rokiem życia. Najczęstszą przyczyną rozpadu związku jest niedochowanie wierności małżeńskiej, nadużywanie alkoholu i naganny stosunek do członków rodziny.

 

Dopiero w dalszej kolejności jako powody rozkładu pożycia małżeńskiego są: trudności mieszkaniowe, nieporozumienia na tle finansowym, niezgodność charakterów, niedobór seksualny, dłuższa nieobecność i różnice światopoglądowe. Problem zdrady i alkoholizmu to raczej domena mężczyzn. Blisko połowa rozwodów - 26.990 spraw - to przypadki małżeństw bezdzietnych. Pozostałe to z reguły związki z jednym (23.230) lub dwoma (12.755) dziećmi. Większość spraw kończy się bez orzekania o winie, a także przyznaniem opieki obojgu rodziców.

 

Zgodnie z polskimi przepisami, podstawowym i koniecznym warunkiem dopuszczalności rozwodu jest wystąpienie tzw. zupełnego i trwałego rozkładu pożycia pomiędzy małżonkami. Jeśli ta przesłanka nie została spełniona, sąd nie ma obowiązku orzeczenia rozwodu nawet wówczas, gdy małżonkowie zgodnie tego żądają. Również okoliczności takie jak zdrada lub alkoholizm jednego z małżonków, czy też przypadki przemocy domowej, nie są wystarczające do orzeczenia rozwodu. W wymienionych sytuacjach sąd nadal ma obowiązek zbadania, czy w danym małżeństwie nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia.

 

Oznacz to, że muszą ulec zerwaniu wszelkie więzy między małżonkami: duchowe, fizyczne i gospodarcze. Najbardziej oczywista jest sytuacja, gdy jedna osoba od dłuższego czasu mieszka z nowym partnerem, z którym ma wspólne plany życiowe i nie zamierza wracać do swojego małżonka. Jednak również w przypadku wspólnego zamieszkiwania małżonków - a więc gdy więzi gospodarcze nie uległy zerwaniu - sąd może orzec rozwód, jeżeli spełnione zostały dwie pozostałe przesłanki, a wspólne zamieszkanie jest jedynie wynikiem sytuacji ekonomicznej małżonków (np. żadne z nich nie ma możliwości zamieszkania gdzie indziej).

Liczba rozwodów - Wielkopolska:

1990 - 2.781

2017 - 5.933

Rozwody z powództwa męża - 1.922

Rozwody z powództwa żony - 4.011

Liczba separacji - 140

Liczba rozwodów w 2018 roku w poszczególnych gminach Ziemi Jarocińskiej:

Jarocin - 88

Jaraczewo - 9

Kotlin - 10

Nowe Miasto - 17

Żerków - 11
 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jarocinianka
3 miesiące temu ocena: 100%  14
Bo ślubuję sie na dobre i na złe a nie po pierwszej kłótni zamienia się na nowszy MODEL.A jeśli chodzi o alkohol to to jest zgubne podejście do życia ze po ślubie się zmieni i przestanie pić nadmiernie alkohol a wiele osób tak myśli i to.najbardziej KRZYWDĘ robi się dzieciom które są NIC NIEWINNIE.Ale w dzisiejszych czasach coraz więcej osób żyje tylko dniem dzisiejszym.A mężczyzni nie są przygotowani do ojcostwa bo tylko liczy się SEKS a reszta ich NIE interesuje.TO SĄ taki DUŻY PIOTRUŚ PAN.!!! MAMA wszystko za synka zrobił a a teraz mie potrafi zmierzyć się z obowiązkami męża i Ojca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ na
3 miesiące temu ocena: 57%  13
tak to jest jak sie udaje przed slubem super jurna i chętna do wygibasow a po ślubie cala prawda wychodzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
4 miesiące temu ocena: 86%  12
najlepiej zyc na kocią łapę, latwiej jest sie w razie czego rozstac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kylie
4 miesiące temu ocena: 82%  11
patrzały gały co brały! chyba przed ślubem wiadomo jaką kto ma religie i jaki kto jest w łózku. Takie rzeczy sie sprawdza przed zawarciem związku małżenskiego. Nikt nie bedzie bral kota we worku przeciez.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kobitka
3 miesiące temu ocena: 17%  10
Jak bedzie twój partner lub partnerka poważnie podchodziła do spraw religi to jak się dowiesz jaki jest przed ślubem w łóżku.
~ kkk
4 miesiące temu ocena: 93%  9
Główną przyczyną rozwodów w Polsce są małżeństwa :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaaaaa
4 miesiące temu ocena: 70%  8
Kobiety często biorą sobie "badboyów", bo są tacy męscy, a dopiero potem wychodzi jacy są naprawdę, często budowlańcy ze spitym ryjem i agresją w stronę żony i dzieci, alkoholicy powinni iść na tory lub do lasu, dla dobra społeczeństwa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kobitka
4 miesiące temu ocena: 71%  7
Najlepiej to dać sobie zrobić dwójke to już jest -1000,00 alimenty 2 x 1000,00 albo lepiej - 2000,00 Razem jest 3000,00 i nawet nie potrzeba mężowi obiadu gotować. A i może jakiś amator się znajdzie co trochę dołoży i wszystko na temat.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kobitka
3 miesiące temu ocena: 75%  6
Nie musi byc Woody byle miał kasę i był młody ą teraz powaznie. Małżeństwo należy pielęgnować nie wystarczy wziąc ślub dotyczy to oczywiście obie strony.Wiele młodych osób tego nie rozumie.No i potem kłótnie zdrady i rozwody.Ja bym nie zdradziła osoby która mnie kocha i szanuje ,chyba że byłoby inaczej.
~ Do S.B.
4 miesiące temu ocena: 89%  5
Ale Ty jesteś głupiutka. To ta kobieta ma siedzieć z frajerem, który notorycznie ją zdradza. No chyba, że jesteś jedną z jego kochanek, to wszystko tłumaczy
~ qqq
4 miesiące temu ocena: 80%  4
tylko mało jest takich naiwniaków, co chcą wychowywać cudze dzieci, każdy wie czym to śmierdzi
~ jacekpl
4 miesiące temu ocena: 40%  3
to będzie jakiś aktor Woody Allen https://www.youtube.com/watch?...
~ jacekpl
4 miesiące temu ocena: 30%  2
Zauroczenie partnerem , partnerką , zbyt małe zarobki przy zwiększających się kosztach w domu , skrywane wady przed drugą połową i wiele innych jak w koreańskiej dramie EC :) https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
4 miesiące temu ocena: 25%  1
a jak było na początku :) https://www.youtube.com/watch?...
R E K L A M A