R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Szkoła Tarce
R E K L A M A

Coraz więcej ludzi naprawia stawy w naszym szpitalu

› Aktualności ponad rok temu    31.07.2017
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 2 / 0%
A A A

Rośnie liczba operacji wykonywanych przez Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w jarocińskim szpitalu.

 

R E K L A M A

W 2014 roku przeprowadzono nieco ponad 500 takich zabiegów, a w 2016 roku było ich już 619. Większość to operacje planowe. Tylko u 58 pacjentów konieczna była natychmiastowa interwencja lekarzy.

- Najczęściej wykonywaliśmy endoprotezoplastykę stawu biodrowego, stawu kolanowego oraz częściową stawu łokciowego - wyjaśnia Maciej Dragon, ordynator oddziału ortopedii i traumatologii ruchu jarocińskiego szpitala.

- Endoprotezoplastyka to najprościej rzecz ujmując zabieg chirurgiczny, który polega na wycięciu na przykład fragmentu chorego stawu i wszczepieniu w jego miejsce sztucznego, który przejmuje jego rolę. Nie ukrywam, że coraz więcej operacji wykonujemy z powodu wypadków komunikacyjnych. Tych z roku na rok przybywa, więc konieczna jest nasza natychmiastowa interwencja - informuje lekarz.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A