ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AB1 Mądrakiewicz mpremium 12-18.11.2019
R E K L A M A

Coraz mniej czasu na składanie wniosków o oszacowanie strat. Pośpiesz się!

› Aktualności› Samorząd 4 miesiące temu    10.07.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 13 ocen 1 / 100%
A A A

Powiat jarociński. Susza. Wnioski. Szacowanie strat.

 

Rolnicy mają coraz mniej czasu na złożenie wniosków o szacowanie strat w wyniku tegorocznej suszy. Dla mieszkańców gminy Jaraczewo i Żerków jest to ostatni dzień na składanie dokumentów.

 

W gminie Kotlin termin mija w piątek, a w gminie Nowe Miasto - 19 lipca.


Do wniosku obowiązkowo należy załączyć kopię wniosku o płatności obszarowe w 2019 r.

 

Według najnowszego raportu Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa susza obejmuje cały kraj, w tym województwo wielkopolskie.

Wystąpiła w uprawach zbóż jarych, ozimych, rzepaku i rzepiku, kukurydzy na ziarno i kiszonkę, ziemniaków, buraków cukrowych, warzyw gruntowych, drzew i krzewów owocowych, truskawek, roślin strączkowych, tytoniu oraz chmielu.

Nie dość, że susza zniszczyła uprawy, to teraz jeszcze występuje duże zagrożenie pożarami. Wczoraj paliło się między innymi w Panience [ZOBACZ TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ J.J
4 miesiące temu ocena: 0%  15
Suszowe dostaja za paliwo dostaja doplaty dostaja 500plus tez jeszcze narzekaja powinni robic jak my za podstawowe wynagrodzenie a nie stekaja ciagle
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Globalne ocieplenie
4 miesiące temu ocena: 100%  14
Niestety ale od zmian klimatycznych nieuciekniemy. Coraz częściej będziemy pod wpływem skrajności pogodowych - albo będzie nas suszyć, albo będziemy się topić, albo zimno albo gorąco. Rozgrzana Arktyka robi swoje. Z roku na rok będzie coraz gorzej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pracujący na etat
4 miesiące temu ocena: 45%  13
Jacy rolnicy mają straty w uprawach ? Produkcja w rolnictwie w całej Europie opłacalna jest powyżej 100 ha Są to gospodarstwa rodzinne specjalizujące się. Cała produkcja jest w jednych rękach - od zasiewu po sprzedaż (w tonach lub w w workach) Omija się w ten sposób pośredników, a co za tym idzie cały zysk pozostaje w gospodarstwie. Dodatkowo każda uprawa jest ubezpieczona. Mówimy o "małorolnych" którzy z 1/3 etatu (ok 33 ha) a czasem z 1/10 etatu (10 ha) chcą utrzymać rodzinę, córkę i syna wybudować i kupić jeszcze samochód lepszy od samochodu sąsiadów ? Czy gdy Tobie, bez AC samochodu grad potrzaska Twój stary samochód dostaniesz odszkodowanie ? Czy to uczciwe ? Rolniku !!! Trochę uczciwości ! Przy tak małym areale naprawdę wierzę że się napracujesz ! Niestety ! Ale nie spodziewaj się efektów ekonomicznych przy tak małym gospodarstwie ! Sprzedaj 10 ha lub dokup 90 ha i specjalizuj się !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rolnik na etacie
4 miesiące temu ocena: 100%  12
Pracujący na etat masz rację sam jestem rolnikiem od roku chodzę do pracy mam gospodarstwo 30 h i wszystko co wyprodukuję w moim gospodarstwie mogę polecić tobie i sam też to spożywam znam gospodarstwa bardzo duże specjalistyczne ale swoich produktów nie spozywają kupują od rolników małych gdzie jest naturalna produkcja
~ Mama
4 miesiące temu ocena: 75%  11
No nie pij przez tydzień to uskniesz a masz problem ze rolnicy pomocy szukają wes sobie na działce zasiej i zobaczysz jak urośnie a nie trawke i leżysz - - - - - - zacznij pracować uczciwie to do cenisz a nie odpekac 8 godz i baki zbijac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 29%  10
No miastowych nikt nie pyta z czego mają rachunki zapłacić. A tez zdarzają sie martwe okresy w interesie, bankructwa itd.
~ do gminnik,,
4 miesiące temu ocena: 88%  9
nikt nie zmusza do gospodarki, ale jeżeli posiada gospodarstwo, to musi płacić podatek rolny, podatek od nieruchomości, składkę na spółkę wodną, ubezpieczenie emerytalno-rentowe, ubezpieczenie chorobowe, macierzyńskie, wypadkowe, ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie budynków , ubezpieczenie upraw, maszyn, ciągników, ubezpieczenie OC gospodarstwa......Z czego ma zapłacić?
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 8%  8
Nikt rolnika nie zmusza do gospodarki. Widocznie wygodnie mu nie płacić podatków, składek, korzystać z ochrony zdrowia i pobierać emeryturę. Plusy przewyższają minusy. Nie rób z rolników idiotów.
~ Mama
4 miesiące temu ocena: 80%  7
Jak ktoś nie ma pojęcia to po co pisze dobry rolnik widzi jakie ziarno jest a jakie powinno być a o uprawie to nie pisz bo też pojęcia nieasz jak od 3 miesięcy nie pada to jak to ma rosnąć ale państwo to zamiast groszy rolników dać to mogliby kredyty odroczyc bo czym spłacić jak plony niższe o 50% nawet są
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wz
4 miesiące temu ocena: 29%  6
w 60% strat spowodowanych jest zaniedbaniem w uprawie nawożeniu i terminach agrotechnicznych przez rolnika.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
4 miesiące temu ocena: 27%  5
I tak od zawsze. Lato i susza lub opady to odszkodowania. Trochę wiatru, że dachówka spadnie - odszkodowanie, bo kataklizm. Wszelkie dopłaty, kredyty bez spłaty, akcyzy, wnioski, blokady na zimę... Wolę normalnie niż mieć pałace i kredyty nad głową.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szusza
4 miesiące temu ocena: 100%  4
Jesteśmy obecnie również w okresie suszy hydrologicznej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja30
4 miesiące temu ocena: 25%  3
Przecież jeszcze żniwa się nie zaczęły a tu już wnioski suszone... jaka wiedza jakie straty są i czy w ogóle...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ avjk
4 miesiące temu ocena: 85%  2
wystarczy zerwać np 30 kłosów jęczmienia jarego i wymłócić ręcznie i zważyć MTS ( masę tysiąca sztuk). Powinno być 46 gram, a jest 19 gram. Widać ile procent susza zniszczyła plony. (61%)
~ ups
4 miesiące temu ocena: 36%  1
suszone w pralkosuszarce czy na dworze ?
R E K L A M A