ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Co z Jarocin Festiwal 2017? "Poprzednia edycja pokazała, że istnieje potrzeba radykalnej zmiany"

› Kultura i Rozrywka› Aktualności ponad rok temu    5.01.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 47 ocen 18 / 72%
A A A
JF 2016 JF 2016  fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Gmina Jarocin. Jarocin Festiwal 2017. Kultura w Jarocinie. Festiwal Jarocin

R E K L A M ASRT1 - Majówka - sb-nd

W połowie września ubiegłego roku okazało się, że umowa pomiędzy producentem poprzedniej edycji Festiwalu, a Muzeum Regionalnym w Jarocinie została zerwana. Tym samym miasto nie miało producenta wykonawczego tegorocznej imprezy (wcześniej umowę podpisano na 2 lata).

Agencja MJM Prestige nie podała oficjalnych powodów rezygnacji. W rozmowach ze zorientowanymi urzędnikami i osobami z branży łatwo się było zorientować, że chodzi o pieniądze. Odpowiedzialny za sferę kulturalną wiceburmistrz Robert Kaźmierczak, który przy każdej okazji mówi o profesjonalizmie organizacyjnym MJM, nie wykluczał, że agencja zajmie się samą organizacją rockowiska. Miasto zaś pozostawiłoby sobie większy wpływ na wymiar kulturalny i dobór repertuaru.

Pojawił się też termin kolejnego festiwalu - 13-15 lipca. Potem, już na komisji kultury urzędnicy precyzowali, że chodzi o weekend 14-16 lipca (festiwal nie odbywałby się jak w 2016 roku już w czwartek).

Minęły kolejne dwa miesiące, zaczął się nowy rok, a ze strony miasta, czy potencjalnego organizatora ani słowa. „Swego czasu podany został termin oraz informacje o zmianach organizacyjnych, ale od tej pory nastała niepokojąca cisza. Czy coś się dzieje, coś idzie do przodu, czy festiwal się w ogóle ma odbyć? – padają pytania między innymi na profilu społecznościowym „Będziemy w Jarocinie”.

Od strony gminy w organizację rockowiska zaangażowany jest Spichlerz Polskiego Rocka, a co za tym idzie Muzeum Regionalne. Na jakim etapie są dzisiaj przygotowania?  - Są bardzo zaawansowane. Myślę, że maksymalnie w ciągu dwóch najbliższych tygodni, będzie ogłoszenie informacji o tym, kto będzie występował na festiwalu, w jaki sposób to będzie zorganizowane, kto będzie dystrybuował bilety itd. - a więc wszystkie informacje dla tych, którzy będą chcieli wziąć udział w tegorocznej edycji festiwalu - zapewnia Sebastian Pluta.

Ubiegłoroczna edycja Jarocina pokazała, że istnieje potrzeba radykalnej zmiany formuły tego festiwalu

Dyrektor MR w Jarocinie nie chce póki co rozmawiać o szczegółach. - Wszystkie informacje otrzymacie państwo w formie komunikatów. Było cicho i wszyscy obawiali się tego, że ten festiwal może się nie odbyć. To jest niemożliwe, festiwal jest najważniejsza imprezą kulturalną Jarocina i nie ma możliwości, żeby się nie odbył - dodaje kategorycznie.

Z informacji ratusza wynika, że nie podpisano jeszcze żadnych formalnych umów z zewnętrzną agencją. - Ta edycja ma być kolejnym krokiem do tego, żeby festiwal był bardziej imprezą, na którą miasto ma większy wpływ poprzez SPR, niż wtedy, kiedy zamawiano konkretną usługę, impreza odbywała się w konkretnych dniach, występowały takie, a nie inne zespoły – mówi dyrektor. - Chodzi o to, żeby festiwal wciąż zmieniał swój charakter, żeby nie było takiej sytuacji, że miasto dając pieniądze, na zasadzie jakiejś formy zamówień publicznych, zamawiało sobie festiwal, jakaś agencja przyjeżdża, organizuje go, wyjeżdża i tak naprawdę jej związek z festiwalem kończy się na tym, że przedstawia faktury, otrzymuje zapłatę i koniec. 

Chcemy, żeby Jarocin odzyskiwał swoją rangę jako impreza kulturotwórcza, a nie odtwórcza.

  Dyrektor MR nie ukrywa, że miasto chce mieć o wiele większy wpływ na ostateczna formę festiwalu niż to było do tej pory.  - Chcemy, żeby Jarocin odzyskiwał swoją rangę jako impreza kulturotwórcza, a nie odtwórcza, żeby się rozwijał, dlatego będziemy inwestowali nadal w Jarocińskie Rytmy Młodych.

Samorząd przeznaczył na organizację festiwalu ponad 400 tys. zł. Miasto złożyło też wniosek o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (konkurs ma być rozstrzygnięty na przełomie stycznia i lutego). 

Robert Kaźmierczak, II zastępca burmistrza Jarocina:

Ubiegłoroczna edycja Jarocina pokazała, że istnieje potrzeba radykalnej zmiany formuły tego festiwalu, aby on odbywał się także za 5-10 lat, służył miastu, jarociniakom, ale i kulturze, ze względu na swój kulturotwórczy, a nie odtwórczy charakter. Co z tego, że w 2016 r. przyjechało kilkanaście tysięcy ludzi, skoro większość z nich wpadła do Jarocina nie na festiwal, ale na koncert zagranicznej gwiazdy na 2-3 godziny? Te osoby, fani Prodigy czy Slayera, pojawiliby się także na ich koncertach, gdyby odbywały się na skraju Polski - w Suwałkach czy w Ustrzykach Dolnych. Przyjechaliby na te dwie-trzy godziny i wyjechali, ale taka publiczność nie buduje festiwalu: atmosfery w mieście, wspólnoty ludzi chcących razem coś przeżywać, rozmawiać ze sobą, albo po prostu przebywać razem przez kilka dni, bo ściągają ich podobne zainteresowania, wartości, ale i legendarne miejsce - Jarocin. Wydaje mi się, że takiego Jarocina oczekują najwierniejsi uczestnicy naszego festiwalu, którym na tym wydarzeniu bardzo zależy. O tym chociażby piszą w facebook'owej grupie "Będziemy w Jarocinie".

Festiwal, który planujemy na 14- 16 lipca z obrzeży miasta zostanie przeniesiony do centrum - na rynek, do parku, na jarocińskie ulice. Będzie odbywał się na kilku scenach - mniejszych i większych. Chcielibyśmy, aby cały Jarocin żył tym festiwalem, aktywnością jego uczestników i artystów, którzy byliby dostępni dla mieszkańców i swoich fanów. Na scenach nie mają odbywać się wyłącznie setne koncerty tych samych artystów i dokładnie takie same, jakie oni wykonali przez ostatni rok na dziesięciu innych festiwalach, na piętnastu juwenaliach i pięćdziesięciu dniach miast. Jarocin ma kreować nowe wydarzenia artystyczne, nowe kooperacje artystów, ale i nowe gwiazdy, a nie kupować za setki tysięcy złotych wykonawców o statusie gwiazdy. Liczę się z tym, że na początku spotkamy się z wieloma głosami krytyki i możemy mieć spadek frekwencyjny w porównaniu chociażby z 2016 r., ale chcemy systematycznie budować publiczność tego festiwalu, która przyjeżdża tutaj nie tylko ze względu na jego legendę i występujących legendarnych artystów, ale poprzez uczestnictwo w niepowtarzalnych wydarzeniach artystycznych budują nową legendę Jarocina.

Program w dużym stopniu zaproponowało kilku muzyków i promotorów muzycznych, którym oddaliśmy role kuratorów czy ambasadorów Jarocina 2017. Za kilkanaście dni ujawnimy, z kim współpracujemy oraz ich propozycje na Jarocin 2017. Karnety będą znacząco tańsze niż w minionych latach, a jarociniacy znów będą mieć możliwość ich zakupu w specjalnych cenach. W lutym wystartuje konkurs Jarocińskie Rytmy Młodych, który zajmie poczesne miejsce w strukturze festiwalu, ze wsparciem najważniejszych polskich mediów.

 

 

R E K L A M A
+ 13 głosów: 18 (72%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (48)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkaniec
9 miesięcy temu 48
Ostatnio park byl odnowiony,drzewa,krzewy wygrabione za b.duze pieniadze podatnikow,a teraz wpuszczaja tam osoby z calej polski ktore wiekszksc nieumie sie zachowac,tzn mowie o pijanstwie ,butelkach ,smieciach ,itp,i znow pojda pieniadze podatnikow na odnowienia parku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rbazarnik
ponad rok temu ocena: 50%  47
Jak tak czytam artykuł o przyszłości JAROCIN FESTIWAL i tegorocznej edycji, to utwierdza mnie w przekonaniu, że szkoda zaprzepaszczonej szansy bycia JAROCINA, jako miejsca powstawania NOWYCH legend polskiego rocka. Już ubiegłoroczny festiwal był symptomem ... końca tej imprezy !!!! Ściągnięcie "gwiazd" miało być magnesem, a do tego kosmiczne ceny biletów ! Wierzcie mi, że osławieni SLAYER niczym mnie nie powalił i po 3-cim "kawałku" wyszedłem z placu festiwalowego ..... Już wtedy stwierdziłem, że noga moja już nie stąpnie na tym festiwalu. Nie wielu ludzi wie, mój udział w imprezach JF znaczył też tworzenie kronik z tych wydarzeń. Pozostały tylko wspomnienia filmowe, ktore tworzyłem jako - "Wincenty Kadłubek JF". Stwierdzam, że za długo Festiwal nie mial wypracowanego programu, czym ma być na mapie imprez festiwalowych w Kraju. Stąd oddaję się takim festiwalom, jak Festiwal Rocka Progresywnego w Toruniu ( XI edycja w tym roku ), czy Ino Rock Festival w Inowroclawiu ( X - edycja ).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BRAVO
ponad rok temu ocena: 100%  46
Poczekamy, zobaczymy, ocenimy. Jeżeli ten pomysł wypali- szacun. Jeżeli okaże się lipą to współczuje rządzącym Jarocinem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PZ
ponad rok temu ocena: 50%  45
Ta sama bajka jak się świat wali - uwierzcie nam będzie lepiej, pomożecie - pomożemy itd itp tylko jeleni nałapać na słówka. Ciekawe że w pracy to pracodawca zwalnia a nie wierzy w zapewnienia. W samorządzie ma być inaczej ? Pokazali do czego są zdolni, to wystarczy.
~ Jarocin XXXI
ponad rok temu ocena: 100%  44
Jedno jest pewne czego chwyta się Kaźmierczak to wszystko niszczy...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ B3rkowitZ
ponad rok temu ocena: 67%  43
Po części MOPS ma rację. Faktycznie zapraszanie THE PRODIGY zrobiło z Jarocina pospolity koncert nie mający nic wspólnego z charakterem Jarocina. Już w zeszłym roku jak przedstawiono listę wykonawców Jarocin 2016 to ja i moi znajomi pukaliśmy się w czoło, bo ostatnie lata festiwal stracił swój charakter. Impreza rockowa ,a przyjeżdzają fani techno, dance, punki. Pomieszanie z pogmatwaniem. Do tego tzw. Lokomotywy w postaci The Prodigy i Slayera, na które przyjechało 80% uczestników. Reszta była przystawką.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zdegustowana
ponad rok temu ocena: 0%  42
zaproscie DOMOWE MELODIE .....prosze !!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ koperta
ponad rok temu ocena: 78%  41
Co Skazany za ..., za dużo chciał ? :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zwała Team
ponad rok temu ocena: 76%  40
Zaproście Manu Chao
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przeciwnik
ponad rok temu ocena: 15%  39
Najlepiej niech tych brudasow wygnaja wszystkich na granicę Francji do dżungli. Przynajmniej byliby wśród swoich. Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do: Przeciwnik
ponad rok temu ocena: 67%  38
Znów się nie umyłeś, ehhh
~ Adam
ponad rok temu ocena: 96%  37
Niestety festiwal w takiej formie i z taką muzyką jak w latach swojej świetności nie ma już racji bytu... Inna moga, inna muzyka, inna publiczność. Nie ma sensu robić takiego festiwalu dla kilku podstarzałych punków którym jeszcze z sentymentu chciałoby się przyjechac i dla grupki małolatów, która naoglądała się zdjęć i się im wydaje, że jest punkami. Gorszy problem polega na tym, że jakoś zadna forma festiwalu nie bardzo się w tym miejscu udaje.... Może to przesycenie Polski innymi, lepszymi i większymi festiwalami? Może zły dobór wykonawców, wysokie ceny... trudno powiedzieć. Ale czuje, że ta nowa forma również może się nie przyjąć. Pożyjemy, zobaczymy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oliwia
ponad rok temu ocena: 88%  36
Zaproponowana forma zmiany Festiwalu ma się nijak do znajomości tego typu imprez i ich publiki. Rozpraszanie działań/scen po mieście - brzmi bliźniaczo podobnie jak festiwal Malta w Poznaniu z tą różnicą,że to "troszkę" inna bajka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciekawy
ponad rok temu ocena: 74%  35
Czyli jest chętny na kupno obecnych tzw. terenów festiwalowych. Kto i za ile?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciekawy
ponad rok temu ocena: 100%  34
A teraz jest za czyje pieniądze uzbrajany? Chodzi mi o roboty, które widać przejeżdżając ulicą Maratońską.
~ Robert Kaźmierczak
ponad rok temu ocena: 29%  33
Teren przy ul. Maratońskiej, na którym w latach 2015-2016 odbywał się festiwal nigdy nie należał do gminy, ani żadnej spółki gminnej. Od syndyka masy upadłościowej RSP został zakupiony przez prywatnego przedsiębiorcę, od którego agencja MJM Prestige dzierżawi go. Na koszt agencji, a nie gminy, został uzbrojony pod potrzeby festiwalu - oświetlenie, przyłącze wody i zasilanie energetyczne.
~ taka prawda
ponad rok temu ocena: 92%  32
Ten teren juz dwa-trzy lata temu zostal sprzedany prywatnemu przedsiębiorcy z Jarocina. W kolejnych miesiacach teren zostal 'dozbrajany na potrzeby infrastruktury festiwalowej'. Założenie odgórne juz wtedy było wlasnie takie - sprzedac za grosze, wydzierżawiać pod festiwal przez 5 lat, w tym czasie uzbroić we wszystkie media i ... podzielić na działeczki, które ze kilkukrotnym zyskiem zostaną sprzedane. Kto kupił? Hmmmm .... :)
~ pamiętam
ponad rok temu ocena: 83%  31
a co uzbrojone zostały to zostały, tyle pięknych zapowiedzi kurde molek... ze taki świetny teren, śmierdzi, baardzo sprawa smierdzi!
~ BRAVO
ponad rok temu ocena: 63%  30
Pier..........e. Ja z moją żoną i synem jestem co roku i nie narzekam. Jak komuś się nie podoba to niech wy............a sobie gdzie indziej.Zabroni Wam ktoś?. Mój znajomy kopci pakę dziennie, za kołnierz nie wylewa a jak przychodzi festiwal to w du....e źle bo nie ma kasy. W dodatku mógł skorzystać z tańszej oferty która była w 2016.Ja nie mam zamiaru jeździć po świecie. Tak że czekam z niecierpliwością na JF 2017 w Jarocinie.Amen.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Glob
ponad rok temu ocena: 30%  29
Nie masz zamiaru jeździć po świecie....to nie wiesz ile tracisz...zakopałeś się w tym zapyziałym Jarocinku i piszesz bzdury!!
~ schizofrenik XXI wieku
ponad rok temu ocena: 48%  28
Tylko dziadzia żebyś doczekał....alleluja i do przodu, dla takich jak ty to nie warto robić festiwalu idź do magazynu zbożowego to ci Pluta puści stare winyle.Amen
~ MMN
ponad rok temu ocena: 72%  27
Jak tak to ma wyglądać to lepiej już w ogóle nie róbcie tego festiwalu bo takim czymś niszczycie całą historie JF ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Festiwalowicz 2016
ponad rok temu ocena: 87%  26
Proponuję zmniejszyć ceny biletów. Niech organizatorzy przyjmą w końcu na klatę fakt, że JF nie jest numerem 1 na liście światowych (czy nawet Polskich) festiwali. Takie ceny mogą rzucać giganci polskiego festiwalu, a nie organizatorzy JF.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Swetru
ponad rok temu ocena: 77%  25
Pewnie że nie jest numerem 1 a nawet nie jest numerem 1000!!!!
~ memory
ponad rok temu ocena: 72%  24
Mam bardzo ważne pytanie: Czy w Jarocinie formalnie istnieje instytucja o nazwie Jarocinski Ośrodek Kultury, w skrócie JOK ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Swetru
ponad rok temu ocena: 91%  23
Kolejna edycja tego festiwalu może okazać się klapą organizacyjną niestety!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 91%  22
A może biblioteka zorganizuje festiwal? Przecież p. dyrektor to ekspert, prawa ręka Robercika !!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenek
ponad rok temu ocena: 90%  21
ekspert od sylwestrów na rynku.
~ ss20
ponad rok temu ocena: 89%  20
Kaźmierczak znowu zaczyna robić zamieszanie, manipulować, kombinować jak tu znowu wyjść obronna ręka z tematu festiwal... żeś Pan ten festiwal wskrzesił rękoma Magdy Malickiej i Murka w 2005 a teraz go Pan powoli dobijasz swoją szkodliwą działalnością.... w zeszłym roku przejeżdżając przez miasto w trakcie festiwalu nawet nie było wiadomo ze festiwal sie odbywa...nawet na wiadukcie na poznańskiej nie potrafiono wywiesić banera....ludzie jeszcze chca tutaj przyjechać posłuchać muzyki a nie być karmieni kulturą made in Kaźmierczak...usuń sie pan w cień i nie przeszkadzaj!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ schizofrenik XXI wieku
ponad rok temu ocena: 88%  19
Przecież już w zeszłym roku miało być wiele scen, festiwal w całym mieście, imprezy około festiwalowe - na które nikt nie przyszedł... panie Kaźmierczaku powiedz sobie pan prawdę - nie będę organizował festiwalu bo mi to nie wychodzi a nie bujasz pan w obłokach i piep...o jakiejś misji, po co ? No i wreszcie - powrót do korzeni...i dlatego pan zburzył amfiteatr?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ memory
ponad rok temu ocena: 89%  18
Ty czytasz co oni piszą i mówią? No co Ty. Ja bardziej szanuję mój czas :-) Przecież wiesz jak to wszystko wygląda od kilkunastu lat.
~ Adam P
ponad rok temu ocena: 89%  17
No hallo , czyli nie mam po co przyjeżdżać na festiwal do Jarocina ,bo go po prostu nie będzie . Zastanawiam się kto prowadził rozmowy i w czyim imieniu ,jakie miał pełnomocnictwa? Pozdrawiam Adam P
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alex
ponad rok temu ocena: 80%  16
Jarocin - Festiwal Polskiego Rocka - i wszystko w temacie. Po co wymyslac na sile jakies uliczne wystepy?? Czy inne nowe formuly??? Polscy artysci wystepuja na Meskim Graniu - jest taka frekwencja, ze bilety znikaja w pare minut. Sciagnac na Jarocin Festiwal zarowno polskie legendy rocka jak i aktualnych trendy wykonawcow i sukces festiwalu murowany. Wyobrazcie sobie na jednej scenie takie zespoly jak Kult, Hey i T.love....do tego dorzucic Podsiadlo, Marie Peszek, Fisz Emade, do tego zespoly ktorych sluchalo pokolenie moich rodzicow -Dzem, Tsa, Perfect, Maanam itp. Do tego cos z punk rocka - nieśmiertelna Pidzama Porno, GaGa, Włochaty - przeciez to takie proste. Łączcie ludzi, łączcie pokolenia - tak jak to bylo kiedys. Ten festiwal ma misję, a Polska ma naprawdę dobrych muzyków. Niepotrzebne są nam światowe gwiazdy. Nie zmarnujcie tego potencjalu Panie Kaźmierczak!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ George
ponad rok temu ocena: 88%  15
Alex popieram Twoj post, byłem na FMR w 83',84'r. zajebiste wrażenie.
~ memory
ponad rok temu ocena: 100%  14
Najważniejsze żeby panującą w Jarocinie władza utrzymała się na stolkach wraz z urzędnikami (co by zrobili?), a ludziom się jakaś propagandę wcisnie że jest dobrze albo lepiej niż było. I tak większość mądrych już z Jarocina wyjeżdża lub wyjechała, a niemadrymi łatwiej manipulować. Spoko, będzie jak dotychczas. Pozdro :-)
~ gosc
ponad rok temu ocena: 96%  13
Prawdziwe festiwale to byly w latach 80 koniec kropka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hmn
ponad rok temu ocena: 100%  12
mam pytanie jaka jest prawidłowa odpowiedz na pytanie konkursowe w którym można było wygrać bilety na koncert Turbo ? :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Festiwalowicz
ponad rok temu ocena: 90%  11
I pamietac mi tam zeby "Dzieci Jarocina" zawyły oraz Tu Boys wystapił - bo lubie .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olga
ponad rok temu ocena: 92%  10
Nareszcie gazeta podjęła temat festiwalu. Szkoda, że w tak obszernym tekscie jest zero info o sposobie wydania sporej publicznej kasy. Nie zapomnielismy przecież o aferze z poprzednią edycją. Czyżby ten fakt spowodował że mamy styczeń a festiwal w powijakach? Fakt jednak jest taki, że impreza przez ostatnie dwa lata upadła na kolana, a do Go Ahedów pójść w łaskę to Mopsowi nie honor.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To Ja
ponad rok temu ocena: 95%  9
Wkoncu do tego doszło. Juz nie będzie potrzeby wynajęcia firmy organizującej festiwal którzy wezmą masę kasy, a tak zrobi się jakieś wiejskie szopki z palet, zawola się jakiś młodych artystów i tyle z festiwalu ale kasa zostanie do podziału. Nic w Jarocinie się nie utrzymuje, tu nawet kaczki ludziom chleb rzucają. Przykro Ps. Ciekaw jestem w jaki sposób mają działać bilety? I po ile? 5 zl.? Może 400?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prowda
ponad rok temu ocena: 91%  8
Ja nie mam sił, najpierw akcja z Fijałkowskim , ktory startuje na radnego Wilkowyi, chociaz Poznaniak, potem akcja z Opieka dla Seniorów organizowana przez organizacje, ktora istnieje zaledwie od miesiecy, a teraz chyba tam Pan Jezierski?jest w zarządzie? TRZY teraz ta sprawa, festiwal jarocinski jako muzyka uliczna, bedziemy zbierac fo kapelusza?czy jak? , coraz mądrzejsze macie pomysły, jednak luksus, duze pieniadze władza, nie sprzyją kontruktywnemu myślenia, najlepsze pomysły powstają jak to mówią w bólach i nieraz cierpieniach, a nie w luksusach:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ niech zyje muzeum i wszyscy jego specjaliści
ponad rok temu ocena: 93%  7
Jest Bożeeena jest festiwal. jest derektor Pluto i tesz jest zabawa. pani derektor razem z plutem ogarnie i festiwal a pan wiceburmistrzyk pomorze i cóś z tego wyjdzie ? byle nie szajs bo szkoda jarocina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ręce opadają
ponad rok temu ocena: 94%  6
Ktoś chyba upadł na głowę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dydol
ponad rok temu ocena: 96%  5
Panie Robercie więcej ekspozycji na temat żołnierzy wyklętych i tego typu atrakcyjnych eventów a ludu się zjedzie tydzień przed i będą siedzieć tydzień po....prawda jest taka że go ahead robił porządny festiwal z charakterem a jak zaczął Pan Panie Robercie grzebać i kombinować to wyszło jak zawsze....czyli nijako...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PZ
ponad rok temu ocena: 82%  4
DOBRY SZEF ZAWSZE MYŚLI: JUŻ ZWOLNIĆ CZY CZEKAĆ NA POPRAWĘ ?
~ PZ
ponad rok temu ocena: 95%  3
"chcemy systematycznie budować...." ALE PANOWIE, JEŻELI WASZA PRACA NIE PRZYNOSI EFEKTÓW TO PAPA ZWOLNIĆ INNI CZEKAJĄ W KOLEJCE PO PRACĘ !!! Wiem że Wy chcecie "systematycznie" pracować, tak jak każdy, ale zrozumcie że pracujecie za publiczne pieniądze mieszkańców , tak samo jak wasi podwładni. Jeżeli się nie sprawdzacie wraz z Waszym zespołem to złożyć rezygnację i szukać innej pracy, oczywiście razem z Waszymi podwładnymi.I wybaczcie że nie czytałem całości powyższych Waszych cytatów, ale mnie to NUDZI, LICZĄ SIĘ TYLKO EFEKTY A NIE WASZE TŁUMACZENIA :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uuu
ponad rok temu ocena: 0%  2
Bożeeeena jest ok.
R E K L A M A
R E K L A M A