ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Co się wydarzy w wekend? Gdzie pójść? Co można zobaczyć?

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    12.10.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Do 19 października w muzeum regionalnym trwa wystawa, na której można zobaczyć miejsca ważne dla Powstania Wielkopolskiego, które powstały z klocków legoDo 19 października w muzeum regionalnym trwa wystawa, na której można zobaczyć miejsca ważne dla Powstania Wielkopolskiego, które powstały z klocków lego fot. Lidia Sokowicz

Jarocin. Kotlin. Rusko. Teatr. Kino. JOK. Festiwal. Koncerty. Akordeon. Jazz. Jubileusz. Wystawa. Spotkania. Wykład. Biesiada. 

 

XXIII Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2018

12 października (piątek), godz. 18.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - koncert „Dr Balkan” w wykonaniu zespołu „Klezmafour” (brak wejściówek)

13 października (sobota), godz. 19.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - Wieczorny Koncert Jazzowy w wykonaniu duetu „Duology” w składzie Cezary Paciorek i Piotr Lemańczyk (bezpłatne wejściówki)

19 października (piątek), godz. 18.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - koncert akordeonisty Wiesława Prządki i „New Musette Quartet” - (brak wejściówek)

20 października (sobota), godz. 18.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - koncert Zespołu Akordeonowego „Kotlin”, festiwalowa projekcja filmu „Tango” reż. Carlos Saura (bezpłatne wejściówki)

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie, 12-13 października

Obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Jarocinie rozpoczęły się w piątek 12 października mszą św. w kościele św. Marcina. W sobotę 13 października zaplanowano dalszą część jubileuszu. Rozpocznie się ślubowaniem uczniów klas pierwszych (godz. 10.00-11.15). W godz. 11.30-12.10 odbywać się będzie część artystyczna, a od godz. 12.15 można będzie zwiedzić szkołę. W drugim dniu obchodów absolwenci będą mogli wziąć udział w spotkaniach koleżeńskich w salach lekcyjnych, a od godz. 19.00 bawić się na „Balu Jubileuszowym”.

Otwarcie remizy z biesiadą - 14 października, Rusko

Uroczyste otwarcie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rusku odbędzie się w niedzielę 14 października. Uroczystość rozpocznie się mszą św. polową o godz. 13.00. Po części oficjalnej od godz. 15.30 zaplanowano biesiadę strażacką.

Wystawa prac Urszuli Pawlak - wernisaż - 14 października, godz. 16.00, muzeum - ratusz

W niedzielę, 14 października o godz. 16.00 w jarocińskim muzeum w ratuszu odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy w ramach cyklu „Człowiek z pasją”. Tym razem swoje prace wykonane techniką haftu krzyżykowego pokaże Urszula Pawlak, która od 40 lat mieszka w Jarocinie, ale rękodziełem zajmuje się od wczesnego dzieciństwa. Umiejętności zdobywała pod okiem swojej mamy. Dwa lata temu w muzeum można było oglądać wyjątkową serwetkę zajmująca powierzchnię blisko 20 m2, dzięki której pani Urszula pobiła rekord świata w kategorii „Największa koronka szydełkowa wykonana indywidualnie”. Na wystawie zatytułowanej „Malowane igłą i nitką” autorka zaprezentuje kilkadziesiąt najciekawszych swoich prac wykonanych haftem krzyżykowym m.in. reprodukcje dzieł wielkich malarzy, pejzaże, kwiaty oraz portrety. Wystawę oglądać będzie można do końca listopada w godzinach otwarcia muzeum (Ratusz - II piętro).

Koncert w Śmiełowie - 14 października, godz. 17.00, Muzeum Adama Mickiewicza

Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie zaprasza na koncert: "Karol Radziwonowicz gra Paderewskiego". Karol Radziwonowicz to wybitny pianista koncertujący w najlepszych salach świata, prowadzący klasy mistrzowskie. Laureat wielu nagród. Jako jedyny pianista na świecie nagrał dla wytwórni Selene Records i Le Chant du Monde wszystkie dzieła fortepianowe I. J. Paderewskiego. Koncert poprzedzi prelekcja Ewy Kostołowskiej "Niezapomniane odwiedziny" - opowieść o patriotycznych postawach wielkopolskiego ziemiaństwa przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego na przykładzie rodziny Chełkowskich, ich znajomości z Paderewskim oraz o wizycie mistrza w Śmiełowie w 1924 roku. Koncert odbędzie się w niedzielę 14 października. Początek o godz. 17.00.

Koncert księdza - 16 października, godz. 18.00, GOK Nowe Miasto

Na koncert ks. Bogdana Skowrońskiego zaprasza stowarzyszenie "Płomień nadziei" oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Wartą. Impreza odbędzie się we wtorek, 16 października w GOK-u. Początek - godz. 18.00. W sprawie wejściówek należy kontaktować się z Zofią Kędziorą - nr tel. 501/ 734-603.

Wykład o parku - 17 października, godz.16.00, muzeum - ratusz

W środę, 17 października Muzeum Regionalne w Jarocinie oraz Klub Regionalistów Ziemi Jarocińskiej działający przy oddziale PTTK zapraszają do ratusza wszystkie osoby zainteresowane tym, co dzieje się aktualnie w parku miejskim. O jego założeniu, inwentaryzacji i rewitalizacji opowie dr Marzena Jeleniewska-Jankowska - inspektor terenów zieleni w Jarocinie. Spotkanie w muzeum (ratusz, II piętro) rozpocznie się o godz. 16.00.

Wykład o cukrzycy - 17 października, godz. 15.30, Centrum Socjalne

Comiesięczne spotkanie z dr Hanną Byks, specjalistą diabetologiem odbędzie się w środę 17 października w Centrum Socjalnym w Jarocinie (ul. Wrocławska 39). Początek o godz. 15.30. Wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z cukrzycą zaprasza koło powiatowe Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Spotkanie z absolwentem - 17 października, godz.9.50, L.O.

Piotr Ruszkiewicz, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jarocinie z roku 2002, będzie gościem pierwszego w tym roku szkolnym spotkania w ramach jubileuszowego cyklu „100 spotkań na 100-lecie”. Gość, który wróci w szkolne mury w środę 17 października, ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu i od 2013 wykonuje zawód adwokata. Ponadto od roku 2016 pełni funkcję zastępcy rzecznika dyscyplinarnego Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu. Pracę zawodową łączy z działalnością dydaktyczną m.in. na Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej, Collegium da Vinci w Poznaniu oraz Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Spotkanie w auli liceum rozpocznie się o godz. 9.50.

"Ławica" w Muzeum Regionalnym w Jarocinie - wystawa, muzeum - ratusz

Eksponaty wykonane z 3 tys. klocków lego, w tym budynek stacji lotniczej na Ławicy, hotel „Bazar” czy Dworzec Letni w Poznaniu można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie w Muzeum Regionalnym w Jarocinie. Makiety to jeden z elementów akcji „Herosi Wolności”, która promuje 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Ekspozycja składa się z kilku makiet. Autorem konstrukcji jest Bartosz Borowiak, propagator historii Powstania Wielkopolskiego z Kłecka. Ekspozycję w jarocińskim muzeum można oglądać do 19 października.

"Seniorada 2018" - 20 paździenika, godz.10.00, ZSP nr 1

W sobotę 20 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie odbywać się będzie Seniorada Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Od godz. 10.00 rywalizować będą przedstawiciele UTW z terenu południowej Wielkopolski. Dla najlepszych w rozgrywkach sportowych i intelektualnych będą medale i dyplomy.

Koncert gospel - 21 października, godz. 17.00, JOK

W niedzielę 21 października Dom Senior Plus działający od trzech lat w Jarocińskim Ośrodku Kultury świętować będzie urodziny. Na finał wystąpi zespół „Gospel Joy & Metro Big Band”. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w JOK-u oraz na stronie www.biletomat.pl.

"Angielski z Przyjaciółmi" - 23 października, godz. 18.00, kino 'Echo" (sala kameralna)

We wtorek 23 października w sali kameralnej Kawiarni Filmowej rozpocznie się nowy projekt „Angielski z Przyjaciółmi”. Będą to cykliczne spotkania, które będą miały formę swobodnej komunikacji przy kawie czy piwie. Oferta jest skierowana głównie do osób, które razem ze studiami skończyły edukację językową i na co dzień nie korzystają z tej umiejętności. Podczas spotkań wyświetlane będą odcinki kultowego amerykańskiego serialu „Przyjaciele” - oczywiście po angielsku - a po seansie będzie można porozmawiać na jego temat lub różnych innych sprawach. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Zelnik czyta Herberta - 23 października, godz.18.00, JOK

W programie „Aria pożegnalna Zbigniew Herbert” można będzie usłyszeć teksty poety w interpretacji Jerzego Zelnika z muzycznym podkładem Grzegorza Bożewicza na pianinie. Wydarzenie organizowane z okazji Roku Zbigniewa Herberta dla upamiętnienia 20. rocznicy śmierci poety, odbędzie się we wtorek 23 października w JOK-u. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki są wydawane w JOK-u, bibliotece „Pod Ratuszem” oraz bibliotece głównej w pałacu Radolińskich.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską - 24 października, godz.17.00, kino "Echo" (sala kameralna)

Dzięki niej narodziła się „Beksińsko-mania”, wrócił Komeda, a wcześniej ksiądz - poeta Jan Twardowski zaistniał jako postać z krwi i kości. Z Magdaleną Grzebałkowską - reporterką, autorką bestsellerowych książek: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, „Beksińscy. Portret podwójny” oraz „1945. Wojna i pokój”, laureatką Nike Czytelników 2016 - można się będzie spotkać w Jarocinie w środę 24 października. Początek o godz. 17.00 w sali kameralnej kina „Echo”. Wstęp wolny. Projekt „Reportaż opowiada świat”, w ramach którego odbędzie się wieczór autorski, został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

Koncert "El Salsero" - 25 października, godz. 18.30, JOK

W czwartek 25 października w JOK-u odbędzie się koncert zespołu „El Salsero”. Grupa powstała w 2007 roku w San Jose, stolicy Kostaryki. W naszym mieście wystąpi w ramach drugiego w swojej historii tournee po Europie. Początek o godz. 18.30. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w JOK-u.

"Kim jestem?" - spektakl dla dzieci - 26 października, godz. 17.00, JOK

Głównym bohaterem spektaklu Teatru Lalek „Pleciuga” ze Szczecina jest… Coś. Jego bycie sprowadza się do szukania odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. To zabawna i wzruszająca opowieść dla dzieci powyżej 5. roku życia. Można ją będzie zobaczyć w piątek 26 października w ramach projektu „Wielki Teatr w Małym Mieście Junior”, realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin oraz Stowarzyszenie Jarocin XXI. Początek o godz. 17.00. Bilety w cenie 15 zł (do 19 października) i 20 zł można nabyć w kasie kina „Echo”, Kawiarni Filmowej, czytelni „Pod Ratuszem” i JOK-u.

Nabór do „Snutek”

Zespół Folklorystyczny „Snutki” ogłasza nabór dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w piątki w szkole w Potarzycy: grupa młodsza o godz. 17.00, a starsza o godz. 18.30. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 604/277-562.

Zapisy do ogniska

Ognisko Muzyczne w Jarocinie prowadzi nabór dzieci i młodzieży na rok szkolny 2018/2019. Placówka proponuje naukę gry m.in. na fortepianie, skrzypcach, gitarze klasycznej, wiolonczeli, akordeonie, flecie blokowym i instrumentach dętych blaszanych. Sekcja muzyki rozrywkowej oferuje z kolei gitarę elektryczną, basową, akustyczną, keyboard, organy elektroniczne, perkusję, a nawet harmonijkę ustną. W ramach ogniska działa też klasa śpiewu solowego. Oprócz zajęć praktycznych prowadzone są także teoretyczne w zakresie kształcenia słuchu, zasad i historii muzyki. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod nr. (62) 747-98-68 lub 663/746-725 oraz w sekretariacie ogniska w Jarocinie (ul. Kościuszki 16) od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-18.00. Szczegóły na stronie internetowej www.somjarocin.pl.

 

REPERTUAR KINA ECHO

„KRĘCISZ MNIE”

reż. Franck Dubosc

Jocelyn jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i niepoprawnym podrywaczem. Kiedy na pogrzebie matki poznaje śliczną Julie, postanawia ją uwieść. Udaje przed nią niepełnosprawnego. Kobieta daje się nabrać, a sprawy idą w pożądanym przez playboya kierunku. Przynajmniej do momentu, gdy Julie przedstawia mu swoją starszą siostrę, która naprawdę porusza się na wózku inwalidzkim. Jocelyn, który z miejsca zakochuje się w niepełnosprawnej kobiecie, jest zmuszony kontynuować swoją zwariowaną maskaradę.

13-14 października, godz. 16.00

15 października, godz. 19.00

16 października, godz. 17.00

17 października, godz. 19.00

18 października, godz. 20.30

 

„SERCE NIE SŁUGA”

reż. Filip Zylber

Daria i Filip - główni bohaterowie filmu znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny „Piotruś Pan” i łamacz damskich serc. Po kolejnej, upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce propozycję, którą złożył jej kilka lat temu. Jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko.

12 października, godz. 19.00

13-14 października, godz. 18.00, 20.00

15 października, godz. 17.00

16 października, godz. 19.00

17-18 października, godz. 17.00

 

„RATUNKU ZMNIEJSZYŁEM RODZICÓW"

reż. Tim Trageser

W ramach cyklu: Dzień Kina Artystycznego

Szkołę Feliksa zaczyna nawiedzać zmarła, znienawidzona przez wszystkich nauczycielka. Na skutek dziwnych zbiegów okoliczności udaje jej się zapanować nad szkołą i zmniejszyć jej dyrektora oraz rodziców Feliksa. Chłopiec i jego przyjaciele muszą zrobić wszystko, by uratować szkołę i przywrócić jej dyrektora oraz rodziców do normalnych rozmiarów.

14 października, godz. 12.00

 

„PRAWDZIWA HISTORIA”

reż. Roman Polański

W ramach cyklu: Dzień Kina Artystycznego

Delphine to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę, jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między paniami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie.

14 października, godz. 14.00

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jacekpl
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
a na wekeend dramy lub film na wesoło https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji