ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1

Co się będzie działo obok festiwalu? ZOBACZ, na co możesz się wybrać w weekend

› Aktualności› Wydarzenia 4 miesiące temu    11.07.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 10 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Materiały organizatora

Jarocin Festiwal 2019 odbywać się będzie znów przy ulicy Maratońskiej, ale towarzyszyć mu będą różne imprezy. Na rynku można będzie posłuchać koncertów, spróbować kuchni z różnych części świata. Będą też zajęcia dla dzieci, zlot motocyklistów. Spotkanie autorskie poświęcone Ryśkowi Riedlowi i turniej poetycki.

 

 

Koncerty i food trucki na rynku

Strefa festiwalowa na jarocińskim rynku rozpocznie działalność już na dzień przed początkiem Jarocin Festiwalu. W piątek od godz. 18.00 zagrają: „Teren Prywatny”, „No Way”, „Senders” i „Nights Inspirations”. Sobotnia strefa na rynku ruszy o godz. 15.00. Tego dnia zagrają: Dorota Wróblewska & Q-Artist, Thumbnail oraz Sunday Morning. W niedzielę od godz. 15.00 można będzie posłuchać zespołów: „Greyfruits”, „Four Days Lockdown”, „Monroe” i „Ke Nako”. Festiwalowy rynek to także smaczna strefa food trucków. Kusić będą m.in. burgery z ekologicznego mini food trucka - napędzanego siłą ludzkich mięśni i zasilanego energią słoneczną. Strefa gastronomiczna czynna będzie w piątek od godz. 15.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 12.00.

 

Strefa animacji dla dzieci

Specjalne atrakcje czekać będą na dzieci w strefie animacji na jarocińskim rynku. Będzie można z niej korzystać do godz. 20.00. Każde dziecko, które przyjdzie z własną bawełnianą koszulką lub płócienną torbą będzie mogło ozdobić ją wzorami z festiwalowych szablonów. Na najmłodszych będą czekały tatuaże, spreje do włosów i wiele innych atrakcji.

 

Zlot motocyklistów na rynku

W sobotę na godz. 15.00 zaplanowano zjazd motorów. Każdy, kto przybędzie jednośladem może liczyć na poczęstunek od organizatorów.

 

Będą promować transplantację

Tegoroczny Jarocin Festiwal zagra pod hasłem „Zostaw serce na ziemi”. To również nazwa akcji prowadzonej przez Fundację dla Transplantacji, która ma na celu rozpowszechnienie idei przeszczepów, ratujących ludzkie życie i zdrowie. Zespół HLA 4transplant, którego perkusistą jest znany warszawski kardiochirurg dr Zygmunt Kaliciński, jednocześnie założyciel Fundacji dla Transplantacji, rozpocznie Jarocin Festiwal 2019. Fundacja prowadzi również zbiórkę pieniędzy pod hasłem „#12 godzin dla życia”. Środki potrzebne są na zakup zaawansowanego sprzętu służącego do transportu pobranego do przeszczepu serca.

 

Festiwalowy slam poetycki

Jednym z wydarzeń okołofestiwalowych będzie slam poetycki, czyli turniej, podczas którego każdy może przeczytać swój autorski utwór. Może to być fragment opowiadania, wiersza czy piosenki. Teksty powinny jednak nawiązywać do hasła „Jarocin Festiwal: wolność w muzyce”. Impreza w Spichlerzu Polskiego Rocka odbędzie się w sobotę 13 lipca. Początek o godz. 14.00. Dla zwycięzców turnieju organizatorzy przewidzieli nagrody - 100 i 50 zł. Mile widziana będzie też publiczność, która wybierze najlepszy występ. Zapisy uczestników pod adresem: literufka.jarocin@gmail.com lub u organizatorów przed turniejem.

 

Upamiętnią Ryszarda Riedla

W niedzielę 14 lipca o godz. 12.00 w Spichlerzu Polskiego Rocka odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Sitko, autorem książki „Rysiek Riedel we wspomnieniach”. Słowo wstępne napisał syn zmarłego wokalisty „Dżemu”, który specjalnie dla fanów ojca wystąpi w Spichlerzu z akustycznym koncertem. Spotkanie wzbogaci wystawa pamiątek po nieżyjącym artyście i wspólne wysłuchanie niepublikowanych nagrań.

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rusek
4 miesiące temu ocena: 100%  11
Byłem dzisiaj na rynku. Żenada. zabraliśmy z dzieciakami koszulki do pomalowania :( niestety stoisku na strefie zostało posprzątane ok godziny 18.50 ze względu na brak chętnych. Festiwal food track to nic innego jak zlot wozów z żarciem mających ceny z kosmosu. Stoisko z serami góralskimi miało ceny o 100 % wyższe niż w zakopanym :). O reszcie nie mówię. Pod sceną od początku ok 10 osób po godzinie w porywach 30. Jest jeden plus :) Młody zespół " Teren Prywatny" świetna muzyka, prawdopodobnie najbardziej rockowy zespół na tym festynie i jedyne chyba pogo pod sceną trzech osób. Bo jakoś nie widzę pogo na Lemonie :) czy na Mrozu :) Ogólnie Festyn. Moje dzieciaki o 21 stwierdziły tata jedziemy do domu tu nic się nie dzieje. Tragedia :(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach...
4 miesiące temu ocena: 50%  10
A ile miasto przeznaczyło na ten FESTYN? Lesi Dębskiej spytaj. Ona taka "mondra i fszystko wie" to powie.
~ Rusek
4 miesiące temu ocena: 50%  9
Tak dużo tych rockowych zespołów, że pokręciłem chodziło mi o kapelę No Way :) gubię się w takiem ilości.
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 100%  8
Eeeeej, dlaczego skasowaliście materiał o burmistrzu, który gra na dudach?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
4 miesiące temu ocena: 100%  7
Nikt niczego nie kasował http://m.jarocinska.pl/artykul...
~ kiedy będzie 1-dniowy festiwal?
4 miesiące temu ocena: 100%  6
Opis pasuje do atrakcji na niedzielny festyn na rynku lub na dożynki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fcslayersaves
4 miesiące temu ocena: 33%  5
a gdzie info 12 lipca od 20ej parking przy kinie na telebimie koncert Slayer i inne metalowe grupy.Przeczuwam ,że nie będzie to koncercik z Jarocina a z Bułgarii 2010 gdzie wystąpiły Anthrax, Megadeth i Metallica.Do organizatora mam nadzieje ,że nie dacie fragmentów tylko całe koncerty. Aha nie dawajcie leżaków \m/ hell awaits
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fish kable
4 miesiące temu ocena: 90%  4
Jestem porażony mocą atrakcji....tak jeszcze nigdy nie było.....ten festiwal będzie zapamiętany bardzo długo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak prawda
4 miesiące temu ocena: 80%  3
FESTYN ....
~ 2030
4 miesiące temu ocena: 71%  2
Tak będzie ciekawie. Każdy wybierze coś dla siebie. Podejrzewam, że najciekawiej będzie w strefie dla WIP ów ..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
4 miesiące temu ocena: 0%  1
Z dzisiejszego dnia z odcinka gotowane na parze owoce morza https://verystream.com/e/4J4MP... https://webtolink.com/public/d...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A