R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Chorzy na cukrzycę otrzymają pomoc w nowym punkcie

› Aktualności ponad rok temu    6.07.2017
Anna Konieczna
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A

Od 19 lipca w jarocińskim szpitalu będzie działał punkt konsultacyjny dla chorych na cukrzycę. Rejestracja już ruszyła.

 

R E K L A M A

Dwa razy w tygodniu będzie w nim dyżurowała specjalista diabetolog dr Hanna Byks. - Jest już przygotowane i wyposażone pomieszczenie, w którym będą przyjmowani pacjenci - zapewnia Leszek Mazurek, prezes jarocińskiego szpitala.

Punkt konsultacyjny będzie działał w każdą środę i czwartek od godz. 8.00 do 15.00. Konsultacje będą bezpłatne, a wystawiane pacjentom recepty refundowane. Zapłacić będzie trzeba tylko za badania laboratoryjne. Na wizytę, na którą nie potrzeba skierowania, trzeba się zarejestrować w konsoli w holu szpitala.

Funkcjonowanie punktu finansowane jest z budżetu powiatu jarocińskiego, który przekazał na ten cel około 120 tys. zł.

Prezes Leszek Mazurek stara się w urzędzie wojewódzkim o pozwolenie na uruchomienie poradni diabetologicznej. - Jeśli będziemy mieli takie pozwolenie, wówczas, w momencie kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosi konkurs na finansowanie poradni, na pewno w nim wystartujemy - zapowiada.

Oprócz nowego punktu konsultacyjnego w szpitalu chorzy na cukrzycę mogą skorzystać z dyżurów członków zarządu jarocińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków pełnionych w Jarocińskim Ośrodku Kultury (pokój 31) w każdą środę (oprócz lipca i sierpnia) od godz. 11.00 do 13.00.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kroplówka dla szorującego po dnie pontona
ponad rok temu ocena: 95%  8
Mam nieodparte wrażenie, że nie chodzi tu o diabetyków, bo te konsultacje już mieli co prawda w ograniczonym zakresie, szczególnie, że to kiepski zamiennik poradni ten punkt, tylko o wydrenowanie z budżetu powiatu 120.000 do nie radzącego sobie z zarządzaniem szpitalem Mazurkiem szefem lokalnej PO. Konsultacje dwa razy w tygodniu po 7h dziennie na 5 miesięcy czyli 2x7x4x5=280h za 120.000 czyli 420 zł na godzinę konsultacji wychodzi. Ewidentna niegospodarność zarządu powiatu. Tyle płacić za godzinę pracy lekarza? Gieburowski co ty na to? Czyli jednak nie chodzi o chorych tylko ratowanie du... prezesa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niegospodarne płatne członki
ponad rok temu ocena: 94%  7
Umowa do wglądu i będzie wszystko jasne. Tylko pewnie ją utajnią jak audyt szpitala ze względu na "autorską metodologię badań" sklepu komputerowego Yukom z osieka. Buhahaha Tu pewnie utajnią umowę ze względu na autorską metodologię wyliczenia ceny przez mazurka.
~ Walczak z JRS do dzieła. RIO czeka. Może tym razem ci się uda uje..ać kogoś.
ponad rok temu ocena: 93%  6
Ciekawe czy zwrócili się z zapytaniem ofertowym do innych NZOZów np. Jar-mediku? Myślę, że diabetycy mieliby to samo, tylko dla podatników jarocinskich zrzucających się na budżet powiatu byłoby to dwa razy taniej. Powiedzmy za 200 na h a nie 420zł na h.
~ Koryciarz hipokryta
ponad rok temu ocena: 85%  5
Jak to martuzalski nazywałeś? Powiat dobry wujek dla szpitala. Za Jantasa zawsze byłeś przeciw albo wstrzymywałeś się jak głosowano za pieniędzmi dla szpitala, ale nie na bieżącą działalność tylko na spłatę obligacji lub zakup sprzętu. Dodaj teraz niegospodarny wujek, 420zł za godzinę konsultacji? A widzisz jak szybko hipokryto zmieniasz zdanie jak już ten bogaty wujek dał ci korytko które kosztuje podatników jarocinskich 120.000 rocznie.
~ Kroplówka gonady
ponad rok temu ocena: 93%  4
Z takim budżetem spokojnie mogli zasponsorować badania laboratoryjne. Ale oni mają inne priorytety audyty robione przez znajomych króliczka, ogłoszenia płatne, swoich prawników etc
R E K L A M A
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 92%  3
Ale mi tez gest,zeby placic za badanie laboratoryjne,zenada,niestac radnych powiatowych na pare wiecej,a moze na koniec roku szykuje sie premia wieksza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Priorytet
ponad rok temu ocena: 87%  2
A skąd ci biedni ludzie, bo to najczęściej emeryci w podeszłym wieku lub renciści będą mieli wziąć pieniądze na badania laboratoryjne? Tego też nie można sfinansować? A skąd kasa? Z powiatu, wystarczy tylko zwolnić czwartego nadmiarowego nie wymaganego prawem płatnego członka zarządu powiatu martuzalskiego. Przecież jego zatrudnienie jest nieuzasadnione ekonomicznie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tylko oczekiwać go potraficie, posługując się manipulacją, a bardzo często półprawdą lub wręcz kłamstwem
ponad rok temu ocena: 86%  1
A podziękowały platfusy na konferencji Jantasowi, że osobiście zabiegał o zatrudnienie dr n. med. Hannę Byks i ściągnięcie ją do pracy w Jarocinie z Poznania co mu się udało i dzięki temu ta pani pracowała w szpitalu w Jarocinie na internie i SORze? Jednocześnie jantas spowodował, że ta pani udzielała wykładów członkom jarocińskiej koła diabetyków i bezpłatnie udzielała konsultacji, będąc także do dyspozycji diabetyków tych którzy byli pacjentami interny i nie tylko. Gdyby nie jantas, nie byłoby punktu konsultacyjnego i 120.000 z budżetu powiatu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A