ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fundacja_procent
R E K L A M A

Chcesz mieć wpływ na wybory samorządowe? Jest okazja

› Aktualności› Samorząd 10 miesięcy temu    19.06.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 7 ocen 1 / 0%
A A A
Delgatura KBW w KaliszuDelgatura KBW w Kaliszu fot. KBW

Jarocin. Gmina Jarocin. Powiat Jarociński. Samorząd Jarocin. Wybory Samorządowe, Wybory Samorządowe 2018

R E K L A M ASRT1 - Majówka - pn-wt

 

 

W środę, 21 czerwca br. w godzinach 9.00-15.00 Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w całej Polsce otworzą swoje drzwi dla wyborców. Każdy będzie mógł wziąć udział w konsultacjach kształtu kart do głosowania w przyszłorocznych wyborach samorządowych, zapoznać się z najważniejszymi zasadami przeprowadzania tych wyborów oraz poznać swoje prawa, wynikające z Kodeksu wyborczego – informuje Krajowe Biuro Wyborcze.

W 49 Delegaturach Krajowego Biura Wyborczego, usytuowanych w obecnych
i dawnych miastach wojewódzkich, urzędnicy KBW będą prezentować proponowaną przez Państwową Komisję Wyborczą kartę w formie broszury formatu A4 oraz alternatywną kartę wielkoformatową w formacie A0. Każdy wyborca będzie mógł podzielić się swoją opinią co do samej karty, jak i propozycji treści informacji o sposobie głosowania. Ponadto wyborcy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o prawie do głosowania, udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych oraz zapoznać się z zasadami głosowania w wyborach samorządowych. Delegaturą wyborczą dla powiatu jarocińskiego jest Kalisz – siedziba KBW znajduje się na ul. Staszica.  

 

Szef Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj poinformowała,  że dzień otwarty w delegaturach to kolejny etap konsultacji kształtu kart do głosowania, jakie PKW i KBW prowadzą od listopada ubiegłego roku. „Chcemy trafić z informacją o naszych propozycjach do osób, które nie miały do tej pory okazji uczestniczyć w organizowanych przez nas spotkaniach. Głos każdego wyborcy jest dla nas ważny”
– podkreśliła Beata Tokaj.

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze prowadzą konsultacje kształtu kart do głosowania do końca czerwca. Po wakacjach opublikowany zostanie raport z konsultacji, a opinie wyborców będą miały charakter doradczy przy ustaleniu ostatecznego wzoru karty do głosowania. PKW planuje zaprezentowanie wzoru karty wyborczej jesienią tego roku.

Opinie można zgłaszać także za pośrednictwem strony www.pkw.gov.pl oraz poprzez kanały PKW i KBW w portalach społecznościowych.

Adresy Delegatur Krajowego Biura Wyborczego znajdują się TUTAJ

R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Już po wyborach.
10 miesięcy temu ocena: 67%  7
Po tym co partie PO z PIS i PSL pokazały w powiecie, to już mamy po wyborach. Pawlicki i Ziemia Jarocińska wezmą wszystko. My organizujemy się walczymy, robimy referendum, a te partyjne dziadki biorą powiat, rozdają rodzinie i nie robią nic. Nic dla ludzi tylko stołki się dla nich liczą. Na nas już niech nie liczą. Z dwojga złego to Pawlicki jest lepszy, bo przynajmniej coś robi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olga
10 miesięcy temu ocena: 50%  6
Jak nic nie robią ? Rozwalają szpital. Zablokowali jego przebudowę a teraz demontują RATOWNIKÓW z SOR. To ciężka praca . Niszczenie. Ciekawe co kolejne ?
~ dojna zmiana pana Adriana
10 miesięcy temu ocena: 67%  5
Najlepiej zrobiła koślawonoga Sadurska, zgarnia 90 tys miesięcznie i się śmieje, Czechakowa napisz coś o państwie dla obywateli, ciemny lud to kupi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paw
10 miesięcy temu ocena: 100%  4
jakoś do koslaworyja Grada pretensji nie miałeś ? Brał więcej,za nic. Bądź obiektywny.
~ Kmioty z Jarocina
10 miesięcy temu ocena: 85%  3
U Nas i tak kiełbasa i piwo wygra :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ do Paw
10 miesięcy temu ocena: 25%  2
Mówisz o tych ze starostwa ?
~ Paw
10 miesięcy temu ocena: 83%  1
100?100 % - barany lubią być strzyżone a takich ,,fryzjerów '' jak obecni trudno znaleźć.
R E K L A M A
R E K L A M A